Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Najbolji Antivirus ? pa normalno LINUX :D :D

Pre sam koristio NOD 32 ali sad kad sam reinstalirao windows mrzelo me da trazim ono za ono pa sam presho na Avast ! Home....

Sve u svemu ja sam bio zadovoljan i sa NOD 32 i sad sam zadovoljan sa Avast-om a uz to ovaj drugi je besplatan....
 
Poslednja izmena:
Ja sam trenutno na F-Secure Client Security 7 (za home isto sto i Internet Security 2007) i odlican je. Ako te on smara i treba ti samo AV onda NOD 32
 
Posle dugo vremena koriscenja NOD-a sam presao na KAV, i pored redovnih skeniranja celog sistema NOD-om, KAV mi je nasao tri trojanca.
Glavni razlozi prelaska su: generalna smornost sa updateom nod-a, nemogucnost potpunog gasenja i komplikovanost podesavanja.
 
Obrati paznju na real time protection. AVG Free nije los, recimo.

Nije zaista los za prosecnog korisnika koji ne posecuje problematicne sajtove (one koji se citaju s jednom rukom) . I jedna dobra stvar sto skoro nikad ne pravi problema i ne gusi komp. Jedino sam primetio da ima problem u radu sa firewallom Look N Stop koji svaki put kad AVG krene da se updateuje pita za dopustenje iako je prethodno stavljen na listu aplikacija sa dozvolom izlaska. No posle njega je Kaspersky nalazio poneku gamad na kompu.

Da slazem se, upravo zbog toga sam i preporucio AVG Free. Sto se tice problema sa firewall-om nisam primetio slicne (koristim Comodo). Kav je dobar i moj prvi tip ( Sindi Kraford je Sindi Kraford ali DVAPUT je DVAPUT )ali je AVG Free.

Boban712 Elem, svako ce ti reci da je najbolji bas onaj koji trenutno koristi, a najgori onaj koji je koristio pre njega------ Ne nije najbolji ali je free haahhahahaha:banana:
 
Dosta ljudi mi je tražilo pomoć kad "zarade" virus i pored nekog AV programa, ja im lepo odnesem KAV, on izvrši egzorcizam i očisti komp od sveg zla ,)
 
Poslednja izmena:
Sad razmisljam nesto...
Takodje treba obracati paznju i na to kome sta instalirate...
Npr. Kas (koliko sam ja ukapirao) nema Heuterestic, ali skida 99.8% virusa... Tako da ako ste stalno na netu i nemate problema za apdejtovanje, (naravno i dovoljno jaku mahinu ili zivce) onda je kasperski definitivno pravi izbor...
Opet, ako volite, mir, tisinu, brz komp, 95% skinutih virusa, i UBEDLJIVO najbolji heuterestic, onda je tu nod... Mislim da je on najpogodniji koji na internet idu retko, i imaju slabu vezu, prvenstveno zbog apdejtova, i gorepomenutog Heuterestc-a...
 
Pre neki dan sam prešao sa NODa 2.7 na Aviru AntiVir.. Odlično radi za sada.
 
Danas sam probao novi KAV i doziveo razocaranje.Prvo sam instalirao sve komponente osim Mail scanera i ako u listu za fajl skeniranje ne postavim scvhost u fajlove koje ne treba skenirati onda mi net uopste ne radi.Naravno kada podesim to da mi net radi update uopste ne radi jer se ne moze konektovati ni sa jednim serverom.Pomislio sam da je problem u web komponenti pa sam je iskljucio i to nije resilo problem.

Probao sam reinstalaciju i kada se ista zavrsila net nije radio dok racunar nisam resetovao i posle sam instalirao goli kaspersky sa samo real time scan i update naravno opet nije radio, jer opet nije mogao da se poveze ni na jedan server.Sto je cudno obicno kada neki program koji ranije nije trazio pristup netu FW mi reaguje ali ovaj put nije.Pa sam rucno dozvolio da svi executabilni fajlovi u kav diru imaju pristup netu i naravno da update opet nije radio.Pokusao sam i sa iskljucivanjem FW i to naravno nije resilo problem.Ni podesavanja proxy-ja nisu dala rezultate jer se isti nije mogao povezati ni sa proxy-jem sto znaci da problem sa serverima ne postoji vec je problem u samom AV-u.

Tako sam rekao zbogom KAV-u.Iako je 5-ca lepo radila na ovoj masini i pod tim winom, ova 6-ca je izgleda veoma bagovita i prema mojem danasnjem iskustvu KAV6 ne bih preporucivao, jer koliko sam primetio real time komponenta zauzima dosta resusra i bas dosta usporava racunar slicno kao i KAV5.

Naravno pod drugim windowsima mi AVG 7.5free i avast home rade savrseno.
 
Poslednja izmena:
Heuristic = heuristički (gr. nađem, pronađem) pronalazan, pronalazački, otkrivački; herustički (analitički ili genetički) metod put koji vodi pronalaženju
 
Koristio sam NOD ali mi je pravio probleme sa update-om. Zaglupi se i nece da se automatski nakaci na update server. Sada koristim Avast! Home. Za sada radi dobro.
 
Posle dugo vremena koriscenja NOD-a sam presao na KAV, i pored redovnih skeniranja celog sistema NOD-om, KAV mi je nasao tri trojanca.
Glavni razlozi prelaska su: generalna smornost sa updateom nod-a, nemogucnost potpunog gasenja i komplikovanost podesavanja.

Posle dugo godina bez antivirusa, instalirao sam nod32, jer me nesto zezao komp za zauzecem. Naravno, nisam nasao viruse, vec sam (mukom) otkrio da me glupi print spooler nesto zezao.

I prva stvar koju sam morao da iskljucim je on access zivciranje anti virus programa. Dakle, moze nod32 da se skroz ugasi, prvo u onom kontrol modulu se pogase sve komponente, zatim moze i u task scheduleru da se iskljuci auto update da ne bi dl-ovao kad ne zelis. Na kraju u winu u services prebacis nod32 kernel service sa automatic na manual i nece se startovati sa winom. Kad oces da skeniras startujes kernel service (jedino sto kad se startuje ne moz da se ugasi :d) i to je to.

Inace, tamo gde radim koriste Symantec Corporate, kazu da je najbolji, ali mu je i cena verovatno :D
 
evo ja koristim legalan nod32(dobio u firmi) i mogu da kazem da ga nikad ne bih platio ni da kosta 100din.
Zasto? Zato sto ne primetim razliku izmedju njega i npr Avast! Home ili AOL Active Virus Shiled(mada ovaj poslednji malcice gusi komp -verovatno zato sto je powered by kasperski).
 
avast! Antivirus 4.7 Home Edition

Odlican a uz to jos i besplatan. Pa gde ces bolje!!!
 
@The pocetnik

Nije sve automatika :D - nekad moras malo i da se pomucis
I mene je KIS smarao par dana dok nisam ukapirao kako sta treba podesiti.
 
@The pocetnik

Nije sve automatika :D - nekad moras malo i da se pomucis
I mene je KIS smarao par dana dok nisam ukapirao kako sta treba podesiti.

Znam da treba ispodesavati, ali da budemo iskreni on ima daleko manje opcija od jednog noda kojeg sam relativno brzo podesio.Problem je u tome sto ako ne instaliram komponentu za web ne to znaci da je ne zelim da mi program na bilo koji nacin radi sa webom ili jos gore da mi internet zavisi od podesavanja koje sam podesio u komponenti koje nema nikakve veze sa internetom.A sto se tice update-a on nije nikako radio, a za update ima samo par opcija i sve sam isprobao sto sam mogao i naravno isti nije hteo da radi, iako je u tim trenutcima net radio sasvim normalno.Znaci siguran sam da je ovo bug u update sistemu KIS-a, pa cak nije mogao ni da izvrsi dovlacenje trial licence, a i sa licencom iz digitala i dalje update nije radio kako treba.Ajde da mi je problem pravilo nesto drugo pa da kazem mozda sam nesto prevideo, ali za update sistem se to bas i ne moze reci.
 
Poslednja izmena:
Nista nije savrseno...
Necu da ovu temu pretvorim u pricu o Kaspersom.Slazem se da ima mana i da ih treba ispraviti.

Srecom postoji izbor pa svako moze da bira sta mu najvise odgovara.
 
ja koristim AVG 7.5.....za sada nemam zamerki....obavlja posao.

svaki put kada upalim racunar automatski krece da skenira za viruse.....da li zna neko kako to da iskljucim.....ja nisam uspeo da nadjem u onom kontrol centru nista slicno sto bi to iskljucilo.
kada udjem u msconfig.....ima nekoliko stavki na startupu koje se ticu AVG-a ali ne znam koja se konktretno odnosi na taj startup scan.......pomoc ljudi!
 
Ides u komponentu koja se zove Scheduler(u AVG Control Centru) i u njoj edituj doticni za sken i to bi trebalo da resi problem.
 
Poslednja izmena:
ja koristim AVG 7.5.....za sada nemam zamerki....obavlja posao.

svaki put kada upalim racunar automatski krece da skenira za viruse.....da li zna neko kako to da iskljucim.....ja nisam uspeo da nadjem u onom kontrol centru nista slicno sto bi to iskljucilo.
kada udjem u msconfig.....ima nekoliko stavki na startupu koje se ticu AVG-a ali ne znam koja se konktretno odnosi na taj startup scan.......pomoc ljudi!

Jel ga koristis i dok si na netu i jel ima scan on acces opciju?
 
@the pocetnik teski sam ja mentol.....ja sam to kao gledao naravno....ali ne znam zasto sam pomislio da to nece ugasiti taj glupi startup scan ?!?!? hvala covek,upalilo je!;)

@kec avg radi non stop....sto ce reci i dok sam na netu,jel?
Full on-access protection — The powerful AVG Resident Shield provides maximum protection by scanning every file opened, executed, or saved. It also prevents the opening or executing of infected files.
 
godinama sam na kasperskom i po meni stvarno nema premca. mnogo ljudi znam sa nodom i raznim drugim programima i redovno nesto zakace.

ja pored kaspera imam xoft spy koji takodje preporucujem za skidanje spywarea. nalazi jako mnogo toga i vrlo uspesno skida.
 
Poslednja izmena:
Posle dugo godina bez antivirusa, instalirao sam nod32, jer me nesto zezao komp za zauzecem. Naravno, nisam nasao viruse, vec sam (mukom) otkrio da me glupi print spooler nesto zezao.

I prva stvar koju sam morao da iskljucim je on access zivciranje anti virus programa. Dakle, moze nod32 da se skroz ugasi, prvo u onom kontrol modulu se pogase sve komponente, zatim moze i u task scheduleru da se iskljuci auto update da ne bi dl-ovao kad ne zelis. :D

e i ja koristim NOD32, zbog tisine koju stvara nebih ga menjao, ali primetio sam jednu stvar koja me malo nervira. nod skenira svu prispelu postu i u svakom pismu stavlja svoj potpis na dnu
__________ NOD32 2141 (20070324) Information __________

This message was checked by NOD32 antivirus system.
http://www.eset.com

moze li se ovo "vazno upozorenje" iskljuciti, tj. neka skenira ali nemora i da se potpisuje svuda.
 
Computer Associates internet security.
u sebi ima sledece pakete:
- Antivirus,
- Antispyware,
- Antispam,
- Firewall.

Instaliras sta ti treba.
Ima dnevni update, sve u realtime-u i ne gusi masinu.
Posle nod32 koji nikad nista nije nasao, ovo je pun pogodak.
Nema veze sto radim u firmi koj je Enterprise partner sa Computer Associates, ali valja svaki dinar.
 
Ja sam za Avast Home,imam ga već par godina i niada mi se nije desilo da mi je "neopaženo" upao neki virus.Redovno se sam apdejtuje,i izuzetno je brz u apdejtu.
 
Nazad
Vrh Dno