Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Taman stiglo za novi update Malwarebytes 4.1.0.56
 
Kakve veze ima, koja god je verzija on radi legalan je i u narednih 90 dana na bilo koju 4 verziju programa ce ti raditi budi bez brige.
Ako stigne update novi za ovih 90 dana slobodno ga uradi i imaces novu verziju programa.
 
Pomoć!
Juče skinuo MP3CUTTER ili YttoMP3 I ušao mi virus u telefon. Pojavljuje se kao reklama na Chrome. Kako to da uklonim. Malwarebytes mi istekao.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Da prokomentarišemo ovo. Stiglo je zvanično od strane podrške Servis Deska

"Poštovani,
HITNO SVIMA!!!! Molimo sve korisnike na Internetu da prezentaciju Pover Point-a koja bude distribuirana na mreži pod naslovima "Das Leben ist vunderschon", "Život je lep", "La vida es bella" / život je lep /. Ni u kojem slučaju ne otvarajte i uklanjajte odmah! Kada otvorite ovu poruku, pojavljuje se tekst „prekasno je sada vaš život više nije lep“, „Već je kasno život vam nije lep“, „Ahora es tarde, su vida no es mas bella“. Nakon toga svi podaci sa računara nestaju i osoba koja vam je poslala e-poštu dobija pristup svim vašim podacima, lozinkama, informacijama. Ovo je najnoviji virus koji se širi od subote uveče. Nijedan antivirusni program ne može da ga uništi. Haker pod nazivom „Vlasnik života“ lansirao ga je sa željom da uništi što više računara. Pošaljite ovu poruku što većem broju ljudi i što je pre moguće !!!
OBAVESTITE SVE NA SVOM SKYPE POPISU KONTAKTA DA NE PRIHVATAJU KONTAKT SA "ivchetoo 225" ili "ivchetoo 05", jer je to VELIKI VIRUS KOJI AUTOMATSKI ZARAZI VAŠ UREĐAJ.
S poštovanjem,
Servis Desk
"
 
Šta je Servis desk? Nekome ko se peca na ovakve gluposti svakako ne bih poverio bilo šta u vezi bezbednosti računara.
 
Šta je Servis desk? Nekome ko se peca na ovakve gluposti svakako ne bih poverio bilo šta u vezi bezbednosti računara.

Servis desk je IT sektor u jednoj velikoj firmi, gde rade ne tako informatički obrazovani ljudi..
 
Da ne otvaram novu temu...
S vremena na vreme pogledam spam folder od mailova i primetim jedan koji u subjectu ima format "mail prefix : password".
Sećam se da sam taj pw jedino koristio na jednom gamerskom forumu pre tačno 10 god.

Nisam otvarao mail, pretpostavljam da je neko pokupio password iz baze phpBB foruma koji se odavno ne održava. Koje bi bilo drugo objašnjenje?
 
Rešio sam da kupim legalan Kaspersky internet security 2019. Srpska verzija je 4500 din. a međunarodna nešto preko 6000 din. Postoloji li bilo kakva razlika u radu srpske i međunarodne verzije i može li se srpska namestiti da bude na engleskom jeziku?
 
Shift+F12 menja jezik interfejsa do sledeceg reboot-a, mada verovatno ima u podesavanjima opcija za permanentno menjanje. Licenca bi trebala da radi na globalnoj 2020 verziji, mozes da probas i nju.
Razlika je jedino region u kojoj mozes aktivirati licencu.
 
Poslednja izmena:
@mikihog

ako nije za firmu kupi preko ebay. Gledaš samo da ima što više prodatih licenci, dobru ocenu i koliko je dugo na ebay.

Screenshot_1.jpg
 
Ukratko, nije realno ocekivati da ce licenca trajati koliko je reklamirana, ali, ako kupujes od prodavca sa dosta ocena, svakako ce biti povoljnije od regularne kupovine.
Naravno, niko ti ne moze reci koliko ce tacno trajati licenca: nekada je to mesec, nekada 3, 6...nekada i izgura pun ciklus, ali to nije pravilo vec izuzetak.
Takodje, bolji prodavci hoce i da daju nov kljuc/licencu, ako je staru brzo pojeo mrak.

Ranije je cak bilo moguce i zaliti se zvanicno u roku od 6 meseci, ali su tu nesto cackali, pa poslednji put nisam uspeo.
 
Ma ljudi Windows Detender je uz Configure_Defender koji ce ga dodatno utegnuti sasvim dovoljan za veliku vecinu korisnika. Defender nije onaj stari defender. Uz njega staviti recimo jos McShield i par browser ekstenzija( BDTL, uBlock Origin, Bitwarden, Privacy Badger, WDBT, Netcraft) i imate odlicnu zastitu. Mnogi kazu necu WD jer je to besplatna i slaba zastita. WD nije besplatan, platili ste ga kad ste “kupili” windows.
 
Poslednja izmena:
Ma ljudi Windows Detender je uz Configure_Defender koji ce ga dodatno utegnuti sasvim dovoljan za veliku vecinu korisnika. Defender nije onaj stari defender. Uz njega staviti recimo jos McShield i par browser ekstenzija( BDTL, uBlock Origin, Bitwarden, Privacy Badger, WDBT, Netcraft) i imate odlicnu zastitu. Mnogi kazu necu WD jer je to besplatna i slaba zastita. WD nije besplatan, platili ste ga kad ste “kupili” windows.
Upravo ću posle par godina plaćanja antivirusa testirati ovu tvrdnju ove godine... Mada mislim da ne spadam u previše rizičnu grupu, pa možda nisam najbolji primer, ali da vidimo...

SM-N975F
 
Otkacio sam avast zbog toga sto su informacije korisnika prodavali drugim firmama, sta je najbolje koristiti za casual upotrebu, nemam osetljivih podataka, i znaci mi da je penal na performanse sto manji?
Ili je defender dovoljan
 
Dovoljan je defender. Ja njega koristim godinama i nikad nikakvih problema, mada, ruku na srce, isto bih prošao i bez njega jer pazim šta otvaram i skidam na kompu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@mikihog

ako nije za firmu kupi preko ebay. Gledaš samo da ima što više prodatih licenci, dobru ocenu i koliko je dugo na ebay.

Pogledajte prilog 284140

Kupio sam od prodavca iz Velike britanije. Ima preko 4000 prodatih licenci, piše da je Top Rated Seller i da će mi porudžbina biti isporučena na kućnu adresu.
Zna li neko koliko je dana potrebno da stigne i na čemu će stići? Na Disku?

Hteo sam snipping toolom da uslikam prodavca kao vladat1, ali meni ebay nije dozvolio.
 
Za tebe ili mene da, za prosecnog korisnika ne.
Pa baš za "običnog" korisnika je WD dovoljan, virusi nisu više u modi, najviše ljudi nastrada od Phishing i drugih prevara na koje padaju. WD na W10 sada detectuje Pup i PoP i trojance, ponekad čak i suviše smara.
Mbam i Adwcleaner mogu da se pobrinu za neke ostale probleme. Plaćeni MBAM preuzima neke funkcije od WD-a pa imam samo home verziju koja nije rezidentna. Pročešljam ponekad sa njima ali retko šta nađe što je WD propustio.
Ozbiljnija zaštita treba samo firmama i licima koji barataju sa vrlo osetljivim podacima. Ipak na kraju je offline backup najbolja zaštita.
 
Poslednja izmena:
Ma ko hoce da skida sa sumnjivih lokacija i eksperimentise, brate Shadow Defender 35 dolara lifetime i miran si. Jednostavan za upotrebu maksimalno.
Uz WD staviti Configure Defender na High i par ekstenzija koje sam pobrojao u browser i dovoljno za 99.99 % ljudi. Da se ne lazemo, i sam sam kupovao licence i oficijelno i na ebayu ali kad malo naucite kako sve to funkcionise, mozete se i besplatno zastititi nista manje od komercijalnih rjesenja koja instalirate out of box sa next next ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno