Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Lično, koristim Eset IS na PC, na hackintoshu Eset cyber security Pro a na telefonu eset mobile secuirty.... klasika ubacivanje trial licenci mesecno...
Nego, jel može preporuka za free antivirus? Trebam da instaliram bratu na uzasno sporom tabletu sa intel atom x5 procesorom i 4GB rama. Da nema bloatware u sebi i da nema puno false positive. Poneka reklama je OK. probali smo aviru ali koje smece je instalirala uz sebe ja nisam mogao da verujem... ako može preporuka za neki drugi, samo AV za Windows?
 
Avast ili 360 total security, kod korisnika se to pokazalo najzadovoljavajuce.
 
Ja sam više za Bitdefender Free ili Kaspersky Free. Doduše, traže nalog sa validnom imejl adresom. Comodo je besplatan i ne traži registraciju.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Lično, koristim Eset IS na PC, na hackintoshu Eset cyber security Pro a na telefonu eset mobile secuirty.... klasika ubacivanje trial licenci mesecno...
Nego, jel može preporuka za free antivirus? Trebam da instaliram bratu na uzasno sporom tabletu sa intel atom x5 procesorom i 4GB rama. Da nema bloatware u sebi i da nema puno false positive. Poneka reklama je OK. probali smo aviru ali koje smece je instalirala uz sebe ja nisam mogao da verujem... ako može preporuka za neki drugi, samo AV za Windows?

Ništa. Koristi Defender, dovoljno je dobar
 
Ali obavezno i neki Anti-Malware ako idete sa Defenderom. Nije loš ali propusta dosta toga.
 
Ja bih isao na Kaspersky Free za brzi racunar ili Pandu Free za sporiji. Oba programa su odlicna s tim sto Kaspersky ima vise slojeva zastite.
Avast, AVG, Avira, BD Free...nisu losi ali ipak bih prednost dao Kasperskom.
 
Avast free, najmanje opterećenje i procesorsko i memorijsko, najmanje davi, štiklirano samo sledeće opcije prilikom instalacije
- File Shield.
- Web Shield.
- Mail Shield.
eventualno još
- Browser protection.
pod obavezno i nikako ne uključivati "behavior shiled"
ostale opcije su apsolutno nepotrebne za bilo kog kućnog korisnika. I nigde nikada nikakav problem, a ne brojim koliko puta sam odradio takav setap.

Za svo ostalo smucanje po kojekakvim sajtovima i skidanje svega i svačega, pre svega treba mozak.
 
Poslednja izmena:
Avast Free je bio moj izbor ali su mnogo počeli da dave sa reklamama i popup-ovima. Od tada motam WD, Kaspersky Free ili BD Free. Za sad mi Kaspersky Free najviše odgovara. Možda probam opet Avast, čisto da vidim kakav je sada.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Ja ni jednu reklamu ne videh od Avasta, a godinama sam na njemu :trust:
Apsolutno legalan, regularno apdejtovan i produžavan.
 
Mislim na reklamiranje svojih usluga, ne na reklame tuđih proizvoda i usluga. Recimo, glavni interfejs je sadržao reklame njihovih plaćenih usluga i servisa i nije mi bio pregledan za razliku od BD Free ili Kaspersky Free.
 
JA sam dugo imao avast ali sam prekinuo da ga koristim između ostalog što je stalno reklamirao svoje usluge koje nisu bile sastavni deo paketa...a loše je i to što i najskupjla verzija avasta (bar tada, sada nisam upoznat) nije imala sve uključeno u cenu...
 
Mislim na reklamiranje svojih usluga, ne na reklame tuđih proizvoda i usluga. Recimo, glavni interfejs je sadržao reklame njihovih plaćenih usluga i servisa i nije mi bio pregledan za razliku od BD Free ili Kaspersky Free.

Istina...mada veliku većinu meni potrebnih funkcija imam na desni klik u sistem treju. Interfejs mu pokrećem samo kada moram da dodam neki izuzetak ili čupam nešto iz virusnog kovčega :d
 
Što je besplatno, ne smeta što iskoči jednom mesečno ponuda i to sa popustom. Inače Avast free koristim godinama i nikad nije bilo virusa, jedino je bio problem jedanput/dvaput posle ažuriranja Windowsa, pa sam morao reinstalirati, ali za to je 99.99% krivac Windows.
 
Poslednja izmena:
Mogu, skines firefox, ubacis addone koji se zovu Ublock Origin (najbolji adblocker) + HTTPS Everywhere(automatski prebacuje na https protokol umesto http, za sajtove koji podrzavaju taj protokol).
 
A, OK - pomislio sam na momenat da se mozda radi o nekoj specijalnoj verziji Firefox-a :d
 
Avast free, najmanje opterećenje i procesorsko i memorijsko, najmanje davi, štiklirano samo sledeće opcije prilikom instalacije
- File Shield.
- Web Shield.
- Mail Shield.
eventualno još
- Browser protection.
pod obavezno i nikako ne uključivati "behavior shiled"
ostale opcije su apsolutno nepotrebne za bilo kog kućnog korisnika. I nigde nikada nikakav problem, a ne brojim koliko puta sam odradio takav setap.

Za svo ostalo smucanje po kojekakvim sajtovima i skidanje svega i svačega, pre svega treba mozak.
Instalirao sam Avast sada na laptop kome je jedini disk uzasni 5400rpm HDD. Odlicno je sto moze da se odabere sta se instalira, a sta ne.

Mogu reci da je drasticno bolja situacija nego sa BitDefender-om (free verzija) koji nakon instalacije, a i u toku rada ume da ukoci PC sa HDD-om, a i razlika u resursima koje trosi je dosta velika. Bitdefender Free smara, tera da se logujes da bi radio uopste i instalira se dosta duze od Avasta.
 
Molim i drugi put :)
 
Mogu, skines firefox, ubacis addone koji se zovu Ublock Origin (najbolji adblocker) + HTTPS Everywhere(automatski prebacuje na https protokol umesto http, za sajtove koji podrzavaju taj protokol).

ja bih jos dodao privacy badget i cookie autodelete. A ko ima zivaca i volje moze da snimi i noscript. Tu treba malo cackanja i podesavanja
 
Ne znam koliko ima veze sa temom, ali mi je srodno, pa mozda nekome jos bude interesantno.
FinSpy, sada FinFisher je jedan od vodecih cyber-surveilance programa na trzistu.
Mi, kao drzava, imamo licencu za taj software.
Interesantan deo wiki stranice ovog programa kaze:
According to announcements from ESET, FinFisher and FinSpy are detected by ESET antivirus software as "Win32/Belesak.D" trojan.[33][34]

Other security vendors claim that their products will block any spyware they know about and can detect (regardless of who may have launched it), and Eugene Kaspersky, head of IT security company Kaspersky Lab, stated, "We detect all malware regardless its purpose and origin".[35] Two years after that statement by Eugene Kaspersky in 2012 a description of the technique used by FinFisher to evade Kaspersky protection was published in Part 2 of the relevant blog at Code And Security.

Tako da, ako ste u srbiji i brinete se da vas drzava ne spijunira, najsigurniji antivirusi bi trebalo da budu eset i kasperski :D
 
Neko je ranije pominjao u temi jeftine kljuceve za eset 12, pa ako neko zna moze da mi pusti na PM link. Hvala
 
Na ebay-u imaš, samo uzmeš od prodavca sa dosta pozitivnih ocena..
 
Koristim godinama Aviru, ma decenijama zapravo. Nikada nisam imao nijednog jedinog problema.

Medjutim, od pre par nedelja, kontam posle nekog major update-a, mi mrzne komp. Prvo je zabadao prilikom dizanja sistema, par minuta bukvalno nista ne moze da se radi na njemu. Sad vise ne mrzne prilikom dizanja sistema, ali desava se random u toku dana, nema pravila.. Izvalih da je do Avire. Ko sta sta su izbutali..

Jel se desava nekom slican problem?
 
Koristim godinama Aviru, ma decenijama zapravo. Nikada nisam imao nijednog jedinog problema.

Medjutim, od pre par nedelja, kontam posle nekog major update-a, mi mrzne komp. Prvo je zabadao prilikom dizanja sistema, par minuta bukvalno nista ne moze da se radi na njemu. Sad vise ne mrzne prilikom dizanja sistema, ali desava se random u toku dana, nema pravila.. Izvalih da je do Avire. Ko sta sta su izbutali..

Jel se desava nekom slican problem?
Poznat problem u čitavom svijetu. Ljudi ogorčeni. Imaš na wilderssecurity forumu čitavu temu o tome
 
E svaka im cast..
 
Nazad
Vrh Dno