Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Ali zato program trosi ogromne kolicine RAM-a, update traje jako dugo, skoro ga je nemoguce na jednostavan nacin potpuno deinstalirati. Dopadao se i meni do pre godinu-dve. A onda je postao bloatware iako interfejs nije diran, ispod haube su se desile znacajne promene.
I ne postoji samo AV, mora da se instalira AV + Firewall, a moze samo firewall posebno.
 
Poslednja izmena:
Ali zato program trosi ogromne kolicine RAM-a, update traje jako dugo, skoro ga je nemoguce na jednostavan nacin potpuno deinstalirati. Dopadao se i meni do pre godinu-dve. A onda je postao bloatware iako interfejs nije diran, ispod haube su se desile znacajne promene.
I ne postoji samo AV, mora da se instalira AV + Firewall, a moze samo firewall posebno.

Ako je tako, onda jeste bloat, ja sam doduse instalirao lecenu verziju iz 2015-e, update jeste malo duzi, ali je pozadinski.
 
ZoneAlarm

Evo koliko trosi moja verzija, ukupno 6mb. Nema veze sto je 2015, isto je kao i sa novom verzijom, isti su update-ovi.
 

Prilozi

  • ZoneAlarm.png
    ZoneAlarm.png
    199.9 KB · Pregleda: 167
Prvo, ukljuci da vidis procese svih korisnika. Tako kako ti drzis ne vidis ama bas nikakvu korisnu informaciju o potrosnji memorije. Program trosi nestvarnih 300-400 MB RAM. Antiransomware komponentu (koju su negde kupili ili sami skrpili) nemoguce je deinstalirati uredno.. Nju i ne vidis u GUI-ju, radi "ispod haube".
 
Poslednja izmena:
Ah da, bolje da nemas nikakav antivirus nego onaj iz 2015 u 2019-oj (ako se ne apdejtuje antivirus program vec samo av baze). I taj iz 2015 trosio je cca 200-250 MB memorije.
 
Ah da, bolje da nemas nikakav antivirus nego onaj iz 2015 u 2019-oj (ako se ne apdejtuje antivirus program vec samo av baze). I taj iz 2015 trosio je cca 200-250 MB memorije.

Definitivno ne trosi 200-300Mb, vec samo nesto oko 20-30Mb, ti ga probaj ako ne verujes. Ne bih sigurno koristio nesto sto se ne update-uje, to nema smisla. Vec sam napisao, update-uje se na poslednju bazu, i ta ista baza se koristi kod novije verzije, isti je engine, to je poenta. Nek koristi kome sta odgovara, meni je licno ovo koristan program, pogotovo sto ima odlican firewall i AV, a ko nece firewall, neka koristi nesto drugo, Avast npr.
 
Imao sam Comodo dugo vremena, pa sam posle reinstalacije Wina stavio 360 jer najmanje trosi resurse.
Imao sam ga i ranije i znam da je bilo bugova.
Svakodnevno mi iskace
 

Prilozi

  • 360.jpg
    360.jpg
    235 KB · Pregleda: 127
Definitivno ne trosi 200-300Mb, vec samo nesto oko 20-30Mb, ti ga probaj ako ne verujes. Ne bih sigurno koristio nesto sto se ne update-uje, to nema smisla. Vec sam napisao, update-uje se na poslednju bazu, i ta ista baza se koristi kod novije verzije, isti je engine, to je poenta. Nek koristi kome sta odgovara, meni je licno ovo koristan program, pogotovo sto ima odlican firewall i AV, a ko nece firewall, neka koristi nesto drugo, Avast npr.
Ako se apdejtuje i engine ok, ali ne verujem, samo apdejt baza na enginu iz 2015 je skoro besmislen. Program trosi jako mnogo RAM-a sto mozes da proveris ako ukljucis procese svih korisnika da budu vidljivi, ne samo tvoje. 20-30 MB RAM je u danasnje vreme presmesna koliocina memorije. Najjednostavnija browser ekstenzija koristi vise a kamoli jedan AV program + firewall. Uzgred, samo firewall bez AV programa pojede i preko 200 MB (nova verzija, testirao pre neki dan).
 
Definitivno ne trosi 200-300Mb, vec samo nesto oko 20-30Mb, ti ga probaj ako ne verujes. Ne bih sigurno koristio nesto sto se ne update-uje, to nema smisla. Vec sam napisao, update-uje se na poslednju bazu, i ta ista baza se koristi kod novije verzije, isti je engine, to je poenta. Nek koristi kome sta odgovara, meni je licno ovo koristan program, pogotovo sto ima odlican firewall i AV, a ko nece firewall, neka koristi nesto drugo, Avast npr.
Ako se apdejtuje i engine ok, ali ne verujem, samo apdejt baza na enginu iz 2015 je skoro besmislen. Program trosi jako mnogo RAM-a sto mozes da proveris ako ukljucis procese svih korisnika da budu vidljivi, ne samo tvoje. 20-30 MB RAM je u danasnje vreme presmesna kolicina memorije. Najjednostavnija browser ekstenzija koristi vise a kamoli jedan AV program + firewall. Uzgred, samo firewall bez AV programa pojede i preko 200 MB (nova verzija, testirao pre neki dan).
 
Treba mi all in one rešenje za kućni laptop sa naglaskom na zaštitu od svega i svačega, a posebno zbog pristupa ebankingu i kripto menjačnicama. Itekako vodim računa da sa svoje strane budem pažljiv i eliminišem rizično ponašanje, ali ljudska nemarnost se ne može uvek preduprediti, tako da sam krenuo sa Bitdefenderom, delovao mi kao najbolji paket, uključujući i novu ransomware zaštitu.
Prvo što me iznerviralo je to što nude da za odgovarajuću naknadu, preko "ultra sigurnih remote konekcija, tim njihovih stručnjaka instalira i podesi app, dok vi sedite zavaljeni u fotelju"... Naravno kada sam uzeo sam da instaliram, video sam i zašto, odmah je firewall blokirao pristup netu, i to zbog NordVPNa (imaju u okviru paketa svoj VPN servis sa dnevnim limitom od 200MB). Maltretirao sam se dobrih 15 minuta dok nije proradilo.
Da li je moguće da to namerno rade!? Sumnjam da ću ostati posle triala, ako ko ima predlog za bolje, nek javi...
Probao sam McAfee, KIS i Avast znam od ranije, ko je uopšte trenutno broj jedan?

F1
 
ko je uopšte trenutno broj jedan?

To je mnogo teško reći. Trenutno koristim KIS fee + Malwarebytes premium + comodo firewall. Pre toga sam imao umesto KIS a, ESET Smart Security. Istekla mi je bila licenca. Troši resurse manje nego KIS. Za razliku od ove free verzije, on obuhvata sve. Kada sam hteo da se rešim KIS a i comodo firewall a, počeo je da mi pada sistem tako, da ne može da se podigne. Jako se teško deinstaliraju. Zato koristim redovno backup ove, i smišljam način kako da ih deinstaliram :D Inače Eset Smart/ Internet Security 2018 V 11.2.49 / 1 Year Licence Key 1 PC WIN može da se kupi za manje od 4$ na ebay.
 
Ja sam na taj nacin pazario 3 i greskom mi poslali 6 licenci :d
 
Poslednja izmena:
Nope 3 licence za 1 godinu a poslali 6
 
Meni su poslali 3 licence za 1 godinu, a platio jednu :)
 
Sto se tice antivirusa norton mi je trenutno top i tesko bih mogao koristiti drugi uz koriscenje minimalnih resursa i jako dobar i za online security..Neki broj 1 ne psotoji vise je to stavr procene i iskustva..Mnoge poznati web servisi koriste norton kao svoju zastitu tako da mi je to definitivno prvi izbor..Naravno uz jos neke programcice kao neku dodatnu zastitu ...
 
Ja koristim KIS (plaćenu verziju) i Malwarebyte premium i sve mi radi kako treba...ne verujm da može bolje da se nađe trenutno...pre toga sam imao bitdeffender total....isto plaćenu verziju ali su mi se provukli neki virusi...
 
Hvala svima...

@niki999 šta li radiš kad ti se provlače virusi [emoji1]

F1
 
Najgore nista....jedino sumnjam na kms.....ineko mi orobio mi moj eterum.....tako da!od tada ne koristim ni kms ebay je majka....
 
Probao bitdefender na dva racuanra sa win10,ali nesto nije radio...
AVG je za sad ok i kaspersky,ta dva imam instalirana,na dva racunara.
Cini mi se da je AVG malo manje zahtevan.
 
Ja upravo kupio na eBay Bitdefender Total 2019 1 godina licenca za 1,99 USD..Dobio do Septembra 2020
 
Poslednja izmena:
Jedan član foruma me je pitao par zaniljivih pitanja u vezi antivirusa. Ja se rasplinuo u pisanju, pa objvaljujem ovde. Verovatno će nekome da koristi.

videh da si pomenuo kupovinu eset is na ebay. da nemas mozda neku preporuku za prodavca, posto vidim da ih ima brdo? i po tvom misljenju, sta je po tebi bolje resenje - eset is ili kaspersky+malwarebytes?
hvala puno :)

Kod kupovine na Ebay, se glada da prodavac ima što više prodaja, i pozitivnih ocena. Često se dešava za je samo par centi skuplji prodavac sa 1000 prodaja i ocenom 98,6 , nego prodavac sa 10 prodaja i ocenom 100.

Capture.JPG

Ovo sam napisao zato što preporuke više ne dajem, zbog problema sa Malwarebytes om. Okačim ja link, i nas 20-30 kupimo i sve je o.k. ali novih 5 što su kupili licenca nije radila. Naravno ebay im je odradio refundaciju, ali j_bg kako da dokažeš da nisi kriv.

Drugi deo pitanja. U pitanju su nijanse. Eset je promenio politiku. "Goodbye ESET Smart Security. Welcome ESET Internet Security ". U pitanju je ista stvar ali drugo pakovanje :)

https://www.eset.com/int/home/smart-security/

Kod Kasperskog bih gledao isto da kupim isto jedan sveobuhvatni sistem, Kaspersky Total Security.
Oba paketa kupi sa licencom na 12 meseci. Kod ESET a mi se par puta desilo, kao i nekim kolegama sa foruma, da mi daju 3 licence umesto jedne. Nije pravilo, ali se nekada dešava.

Summa summarum. Koristio sam oba i svaki radi o.k. Moje je mišljenje da ESET radi malo brže i manje troši resurse. Pošto sam paranoik :) uz ova bih koristio Malwarebytes premium.

Važno: Kod instalacije, deinstalacije obavezno napravite Win backup, i odradito to is safe moda bez interneta.
 
Meni se desilo 2 puta. Jednodnom sa Kasperskim, a drugi put sa Comodo firewall om, da prilikom deinstlacije mi zabaguje Win tako, da ne može da se podigne. Zato je najbolje imati backup za zasvaki slučaj, i odraditi to iz safe moda, i bez interneta. Slično isklustvo sam imao i prilikom prelaska Win 10 1803 na 1809. Odradi Win sve lepo, i neće da se podigne :D Tako da billo koji backup je majka ;) Posmatraj sve to kao sa alatom DDU. Za deinstlaciju koristim Revo Uninstaller Pro.
 
Nazad
Vrh Dno