Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Najbrži je Eset, uvek je i bio najbrži, kakav q... Kaspersky i ostali.
Ne oseti se na sistemu, a i full skeniranje najbrže uradi.
Ko ne veruje neka ga proba

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
+1, samo eset vec duzi niz godina.
 
Kaspersky 2019 je verovatno najoptimizovanija verzija kasperskog do sada, skeniranje ultra brzo, ne primecuje se na kompu.
 
Pricas o Wimdows ili Bit defenderu?
WD.... je smesan :)
 
Svi su smešni. Kad su se pojavili ransomware pokazalo se da su svi do jednog bušan dureks kategorija. Samo edukacija!
 
Pricas o Wimdows ili Bit defenderu?
WD.... je smesan :)
Samo se ti smej i zezaj sa ostalim AV-ima, ili plaćej ili pačuj. Meni je WD sasvim dovoljan. Ako ti nije dovoljan WD, ništa ti neće biti dovoljno. Najbolji AV je onaj između stolice i tastature.
 
Najbolja praksa za koga?
Ko je to radio neku studiju sa milionima kucnih korisnika, gde je u proseku bolje da bude stalni update, umesto da ne bude?

Proof!

Za sve, to je šta svi koji su u tome pričaju duže vreme. Chrome je siguran koliko je siguran, upravo zbog auto update, i to nije bilo slučajno.
Možeš da naiđeš na probleme ako pečuješ, zato ne mora odmah u prvih 24h, sačekaš nedelju dana, da vidiš da li će biti povučeno iz nekog razloga.
Nismo NSA, pošto su oni rekli da imaju napade na svoje sisteme u roku od 24h od kad se objavi neka ranjivost.

@ Space Beer

U tome i jeste problem, Win 10 je i dalje OS sa ''nepredvidivim ponasanjem'', zato ga i stalno krpe i apdejtuju a nikako da izadje iz beta faze.
Kod nekih radi dobro i bez budzenja, mnogi danima steluju sam OS i nemaju probleme dok su neki osedeli zbog desetke pa cak i novije masine koriste sa sedmicom ili su presli na mac(hackintosh).
Ne znam da li si procitao iskustva sa Win 10 koja je iznosio Marti Misterija.. covek je sve lepo objasnio, bar sto se tog dela problema tice.

Verujem da nemas vecih problema sa Win 10 sto nazalost ne znaci da ih nece biti (nadam se da nece). Jedan ortak radi ozbiljne poslove na Win 10 racunaru i takodje nije doziveo pomenute katastrofe u radu zbog desetke dok su neki bukvalno lupali kucista i tastature, miseve.

Ali da ne sirimo ovde pricu o Windowsu.

Svaki softver se stalno krpi, to je jedini način da bude relativno siguran. Da se opet vratim na primer Chrome, koji je i započeo trend stalnog update, i ima reputaciju najsigurnijeg browser.
E sad, i tu ti više vredi zadnji Chrome, nego stari Chrome i novi AV.
 
Kaspersky 2019 je verovatno najoptimizovanija verzija kasperskog do sada, skeniranje ultra brzo, ne primecuje se na kompu.

Ne bih se ja smeo kladiti u to. Ja sam ga koristio neko vreme ali dovodi do toga da usporava KMPlayer do kočenja i bit torenta da koči ceo pc strašno. Tek posle deinstalacije sistem prodisao. Kasperski nikada više. AdAvare je odličan i free.

Ma ja taj Defender je prvo što isključim posle instalacije samo smeta.:mad:
 
Ne moras ga ni iskljucivati, fino se integrise skoro svaki AV u Windows Security Center i samim tim ga i iskljucuje.

Moze se koristiti Defender, ali ima daleko boljih po svim segmentima, npr. ESET. Siromasan je opcijama, osakacen nekim vaznim protekcijama (kao npr. Web protection...) i pogotovo drama neoptimizovan (realtime zna da pobudali u pozadini sa drljanjem kao kaspersky, folder protection pola stvari pogresno procjeni, scan (pre)tezak, update takodje, vezan za windows update, ko zeli drugacije mora task scheduler).

Windowsov FW takodje basic i siromasan i nekako nepregledan (meni) sa onim Rulesima.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne bih se ja smeo kladiti u to. Ja sam ga koristio neko vreme ali dovodi do toga da usporava KMPlayer do kočenja i bit torenta da koči ceo pc strašno. Tek posle deinstalacije sistem prodisao. Kasperski nikada više. AdAvare je odličan i free.

Ma ja taj Defender je prvo što isključim posle instalacije samo smeta.:mad:

Oba programa su loša by the way, PotPlayer i qbittorrent su mnogo bolje opcije.
 
kakav je u odnosu na malwarebytes?
 
Pa Glarysoft pravi dobre stvari. Pronašao mi je 3 PUA koje Mawarebytes nije.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Na sajtu piše da je sve u redu ali na računaru neće da prihvati licencu, da li se još nekome ovo dešava:

SC9Lznq.png


sLagShL.png


bDoCAzR.png


FyZjMt9.png
 
Prihvatio i radi.
 
Koji su lažovi ovi iz AVG, pa to je neviđeno.
Svuda piše da imaju dve verzije antivirus od 32 i od 64 bita, a obe verzije su samo od 32 bita. I tako im godinama prolazi

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
360 Total Security

Odličan u smislu da je besplatan sa reklamama koje i ne dave poput ostalih iz Free grupe.
Avira i Bitdefender opslužuju ovaj antivirusni sistem bez da računar trpi neka velika opterećenja, naravno, postoje opcije da se jedan od ova dva engina ugasi.

 

Prilozi

  • Capture1.PNG
    Capture1.PNG
    153.3 KB · Pregleda: 82
Bitdefender free koristim nekih mesec dana, danas od 3PM dobijam poruku da se ne updatuje... sad je vec 11pm i zadnji update je od onda... nisam vise pametan

Malo i smor ako nesto zelis da excludujes to moras uraditi 2x puta jer online scener i jos neki modul zasebno deluju

inace nema plugin za browser ali skenira internet saobracaj pa zato se neki mozda bune da sporije ostvara stranice, ovo verujem da vazi za sve AV koji skeniraju i web stranice
 
preporučujem eset internet security, najbolji firewall
uz trial keyove svaki mesec ubacite po jedan...
najlakše je preko ruskog sajt... mjau*mjau t 2 bot...
ma snadjite se :)
 
AVG Free Antivirus / Avast Free Antivirus (meni je AVG bolji)
Comodo Cloud Antivirus

su moja preporuka

Evtl Avira Free Antivirus ako isprave prilicno opterecenje racunara tokom apdejta.
 
Ja držim igraonicu i godinama koristim kombinaciju Avast Free/Malwarebytes kombinaciju. Avast stalno uključen, a jednom nedeljno uradim sken preko Malwarebytes. Jednom nedeljno očistim kompove i CCleanerom.
 
Da li neko mozda zna da li licenca za KIS 2018 moze da se upotrebi za KIS2019, odnsono stoji kao backup i kasnije aktivira?

Obicno sam nabavljao upgrade licence kada su stare blizu isteka ali sada mi je iskocilo povoljan deal za kljuceva ali za KIS 2018 na Amazonu, samo problem je sto se Kaspersky vec sam update-ovao na 2019 verziju pre koji mesec (sa kljucem i ver. od 2018)...
 
koliko je KIS 2018 na Amazonu ?
 
33e za 5 licence (amazon.de)
 
Nazad
Vrh Dno