Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Malo sam se zezao sa Kaspersky free.
Moze preko kaspersky trial reset programa da mu se ponovo resetuje stanje na 366 dana ako nekoga zanima :)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Malo sam se zezao sa Kaspersky free.
Moze preko kaspersky trial reset programa da mu se ponovo resetuje stanje na 366 dana ako nekoga zanima :)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Sta je poenta ovog ako je free?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jeste free ali pise da ce raditi 366 dana, poenta ovoga je da se produzi rad programa i to bez cimanja sa registracijom.
Ne znam sta se desava kada istekne to vreme, da li je potrebna neka registracija.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Jeste free ali pise da ce raditi 366 dana, poenta ovoga je da se produzi rad programa i to bez cimanja sa registracijom.
Ne znam sta se desava kada istekne to vreme, da li je potrebna neka registracija.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Sve što je potrebno za KFA jeste besplatna registracija na my.kaspersky.com, a nakon isteka ista bi trebala da se automatski produži. Isto kao i kod Avasta Free očekujte ponudu da se pređe na plaćenu verziju.
 
Bit Defender, godisnja pretplata, pet licenci, 2700 dinara, sto ce reci vas petorica udruzite masivnih 540 dinara po osobi i imate BitDefender Total Security 2018. Mislim da je isplativo!
 
što dalje od bd total security zbog mogućnosti remote wipe-a svih računara na nalogu u celosti ! preporuka za bitdefender Total Security 2018 koji to nema, kao ni one click optimizer glupost, ostalo je sve isto.
 
Poslednja izmena:
Ma sto 540rsd za bd kad moze 2e za kaspersky koji je bolji. BD sam definitivno napustio kad sam video da racunar brze radi sa kis a i zbog cinjenice da se sam ugasio na w10 iz nekog razloga samo njemu poznatom. Anti virus koji se sam ugasi aint good. Nego kad smo vec kod bezbednosti, ko ima intela mladjeg od 2015 treba da odradi update biosa kako mu sistem ne bi bio ranjiv. Asus je za z170 ploce izbacio update juce. Dell za laptopove na skylake platformi jos uvek nije.
 
Ma sto 540rsd za bd kad moze 2e za kaspersky koji je bolji. BD sam definitivno napustio kad sam video da racunar brze radi sa kis a i zbog cinjenice da se sam ugasio na w10 iz nekog razloga samo njemu poznatom. Anti virus koji se sam ugasi aint good. Nego kad smo vec kod bezbednosti, ko ima intela mladjeg od 2015 treba da odradi update biosa kako mu sistem ne bi bio ranjiv. Asus je za z170 ploce izbacio update juce. Dell za laptopove na skylake platformi jos uvek nije.
1. W10 je sam po sebi virus & trashware, W7 je Hall of Fafe Sw naspram pomenutog.
2. Ja vec odavno ne vidim da bilo koji program koji radi u pozadini usporava racunar, meni sve radi veoma lepo, a radim u veoma zahtevnim programima i sa jako velikim fajlovima.
3. Kaspersky sam napustio pre mnogo godina, proteklih 7 godina imam BD, bez ijednog incidenta.
 
Ja sam godinama koristio Bitdefender free i poprilično sam bio zadovoljan. Držim ga i kod par, kompjuterski manje vičnih, prijatelja i to je jedino rešenje koje je do sada uspevalo da im održi komp čistim već duže vreme. Bukvalno bez ikakve zaraze, a viđao sam na tim kompovima neke neverovatne stvari. ( : Međutim, počeo je u poslenje vreme da mi smeta njegov sistem izuzetaka i reakcije na malware. 2-3 poslednja dana mi je blokirao i neke sajtove (KP i Njuznet npr.), na šta ne može nikako da se utiče (samo gašenje zaštite pomaže), pa sam rešio da ga zamenim i probam malo Kaspersky free.

Deluje jako dobro na prvi pogled, ima sve potrebne opcije (za razliku od BD Free, a opet ništa prenatrpano) i relativno je lagan. Full Scan mu je nezgodno podešen u startu, skenira baš sve, uključujući i ISO fajlove, a kako na jednom hardu držim instalacije i raznih Linux-a i Windows-a i nekih malo obimnijih programa (Visual Studio, SQL Server,...) skeniranje zna da potraje dugo. Konkretno, do tog harda (poslednji od 3) mu je trebalo nekih 1,5 sata, ali je ovaj skenirao više od 6 sati (ostavio preko noći čisto da vidim). Takođe, prilikom skeniranja arhiva (u toku Full Scan-a) je često procesor udarao na 100% zauzeća (prilikom stalnog rada nisam primetio ovakve situacije). Nije našao ništa osim lažnjaka koje su i predhodni antivirusi pronalazili.

Bitdefender free mi se ipak čini lakšim i bržim, ali mu fale neke opcije oko izuzetaka pre svega (da se unapred podese) i ponašanja kada nađe malware (da mogu da izaberem šta da radi, ne odmah karantin). Za manje iskusne korisnike je, po mom mišljenju, Bitdefender free najbolje i najsigurnije rešenje, za naprednije je već Kaspersky free u blagoj prednosti (praktično samo zbog opcija).
 
Ja sam godinama koristio Bitdefender free i poprilično sam bio zadovoljan. Držim ga i kod par, kompjuterski manje vičnih, prijatelja i to je jedino rešenje koje je do sada uspevalo da im održi komp čistim već duže vreme. Bukvalno bez ikakve zaraze, a viđao sam na tim kompovima neke neverovatne stvari. ( : Međutim, počeo je u poslenje vreme da mi smeta njegov sistem izuzetaka i reakcije na malware. 2-3 poslednja dana mi je blokirao i neke sajtove (KP i Njuznet npr.), na šta ne može nikako da se utiče (samo gašenje zaštite pomaže), pa sam rešio da ga zamenim i probam malo Kaspersky free.

Deluje jako dobro na prvi pogled, ima sve potrebne opcije (za razliku od BD Free, a opet ništa prenatrpano) i relativno je lagan. Full Scan mu je nezgodno podešen u startu, skenira baš sve, uključujući i ISO fajlove, a kako na jednom hardu držim instalacije i raznih Linux-a i Windows-a i nekih malo obimnijih programa (Visual Studio, SQL Server,...) skeniranje zna da potraje dugo. Konkretno, do tog harda (poslednji od 3) mu je trebalo nekih 1,5 sata, ali je ovaj skenirao više od 6 sati (ostavio preko noći čisto da vidim). Takođe, prilikom skeniranja arhiva (u toku Full Scan-a) je često procesor udarao na 100% zauzeća (prilikom stalnog rada nisam primetio ovakve situacije). Nije našao ništa osim lažnjaka koje su i predhodni antivirusi pronalazili.

Bitdefender free mi se ipak čini lakšim i bržim, ali mu fale neke opcije oko izuzetaka pre svega (da se unapred podese) i ponašanja kada nađe malware (da mogu da izaberem šta da radi, ne odmah karantin). Za manje iskusne korisnike je, po mom mišljenju, Bitdefender free najbolje i najsigurnije rešenje, za naprednije je već Kaspersky free u blagoj prednosti (praktično samo zbog opcija).

Isto se i meni desava sa BD, i zato sam na ovoj temi :) znaci nisam jedini, tripovao sam se da je do mene.,
 
1. W10 je sam po sebi virus & trashware, W7 je Hall of Fafe Sw naspram pomenutog.

[emoji23][emoji23][emoji23]

f834aaf4ed6da5357a2b423b1795efc2.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
što dalje od bd total securit
preporuka za bitdefender Total Security 201
Može razjašnjenje ovoga? Da li u prvom slučaju nedostaje neki broj?

Inače, ja na tri kompa koristim Windows Defender (W10), BD Free (glavni laptop, Win7 HP) i Kaspersky Free (malo korišćen laptop, Win7 Ult). Svi mi deluju ok, nemam zamerke.
 
da se ponovim:

što dalje od bd total security zbog mogućnosti remote wipe-a svih računara na nalogu u celosti ! preporuka za bitdefender Total Security 2018 koji to nema, kao ni one click optimizer glupost, ostalo je sve isto.

remote wipe ne može da se isključi...
 
KTS 2017 ili 2018, jedan od ta dva je mislio.

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Ne razumem, ali nije bitno :)
 
aaaaaaa sorry ! mislio sam: preporuka za Internet Security 2018 ! :)

on nema:

Anti-Theft
Effective anti-loss and anti-theft tools. Remotely accessible.


Speed Up Your Devices (najobičniji BLOAT)
Improve speed and performance for your devices with OneClick Optimizer.

Ostalo je isto.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neke značajne razlike između integrisanog (Win. Def.) na Win10 i "zvučnih" AV sw.
10 god. ne koristim nijedan AV sw, i do sada nisam imao nijedan prob. :D
I koliko je poželjno imati neki anti malware sw?
 
Ja iskreno nisam primetio neku razliku, imam Win Defender na jednom kompu i laptopu a na drugom kompu Kaspersky IS. Uglavnom posecujem jedan te isti spektar sajtova, download samo ono sto je provereno i nikada ni jedan problem. Sto dalje implicira da ili su i Kasperski i Win Defender propustili da detektuju nesto ili su moje navike dovoljno dobra prevencija. Kako u poslednjih 15ak godina nisam imao ni jedan "neobjasnjiv" problem sa kompom ja bih rekao da je to ovo drugo :).
 
Jel ima neke značajne razlike između integrisanog (Win. Def.) na Win10 i "zvučnih" AV sw.
10 god. ne koristim nijedan AV sw, i do sada nisam imao nijedan prob. :D
I koliko je poželjno imati neki anti malware sw?

Nema potrebe da stavljaš dodatno.
 
Defender od 1607 se pokazao kao odličan AV.

Meni jedino fali web access protection iz ESET-a, sto blokira browser da ode na phishing i sumnjive linkove. Jel ima neki ekvivalent tome kao plugin il stagod da ne moram ESET antivirus da instaliram?
 
Defender od 1607 se pokazao kao odličan AV.

Meni jedino fali web access protection iz ESET-a, sto blokira browser da ode na phishing i sumnjive linkove. Jel ima neki ekvivalent tome kao plugin il stagod da ne moram ESET antivirus da instaliram?
Imas ovo:
https://www.bitdefender.com/solutions/trafficlight.html
Ja u tu svrhu koristim uBlock Origin koji pored ostalih ima i malware liste koje se mogu ukljuciti u podesavanjima. Meni je to prihvatljiva alternativa, ne volim one napadne dodatke koje imaju Kaspersky ili McAfee gde mi markiraju svaki link na strani.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno