Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Malwarebytes takodje pa skeniraj
 
Poslednja izmena:
Odradio Kaspersky posao,našao trojanca u C/Windovs/microsoft.net/framework/v3.5

Sa kad malo bolje razmislim,ovo sam updejtao sa nekog xy sajta

Hvala svima na podršci
 
Poslednja izmena:
Avast free ima zaštitu od Ransomware..
Mada ne vidim muku da se kupi za par eura na ebay kod i da ga imaš godinu dana.


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Upravo obnovio licencu..
Avast Premium za 10 uređaja (računar, telefon, tablet) je 15e za 12 mjeseci ili 1.5e godišnje po uređaju. Smiješno je da se razmišlja o bezbjednosti zbog cifre od skoro 13 centi mjesečno po uređaju...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Sad sam na Pandi, nije losa, ne smara i nije intrusive kao Avast, ima lepsi i jednostavniji interfejs i lagano radi, ne oseca se, nije zahtevna uopste... jedina mana je sto izlecu reklame da se kupi placena verzija i to izlazi svaki dan po nekoliko puta.
 
Sad sam na Pandi, ... ne smara ... jedina mana je sto izlecu reklame da se kupi placena verzija i to izlazi svaki dan po nekoliko puta.

Ne znam, po meni je to definicija smaranja!
Ako nisam kupio licencu u 9h sigurno je neću uzeti ni u 12h ili 15h. Pusti me da normalno koristim proizvod mesec dana bez i jedne reklame i onda pitaj dal mi se sviđa.
 
Da, to jeste, mislio sam da ne smara za ostale stvari kao Avast... probacu sad Bitdeffender.
 
Probajte i Kaspersky free, ja ga koristim oko 4 meseca i zadovoljan sam.
 
Ja sam Mcafee internet security prosle god na black f uzeo za 9.5 eur legalno na Amazon-u i od tada radi besprekorno.
 
Ima li ko iskustva sa ovim malwerom ili šta li je već, vidim da se u zadnje vrijeme često žale ljudi?
Naime dobijaju prazne mailove sa atačmentom form.doc i svaki put je drugi sender što je najgore (inače bih riješio problem bleklistovanjem domena)

Domeni sa kojih stižu mailovi su chantillys.co.nz, bend.com.mk...
 
Poslednja izmena:
Ima li ko iskustva sa ovim malwerom ili šta li je već, vidim da se u zadnje vrijeme često žale ljudi?
Naime dobijaju prazne mailove sa atačmentom form.doc i svaki put je drugi sender što je najgore (inače bih riješio problem bleklistovanjem domena)

Domeni sa kojih stižu mailovi su chantillys.co.nz, bend.com.mk...

Ovo
https://www.virustotal.com/gui/file...4d5b55170e4fa76344db413d98ef784dfe7/detection
Isti problem i kod nas, ne znam šta da radimo :)
 
Trenutno koristim ESET Internet Security i zadovoljan sam funkcijama ali po onome sto citam i nekom predjasnjem iskustvu Kaspersky je bolji kao antivirus. Ono sto me drzi kod ESET-a je firewall, odnosno mogucnost da ne dozvoli izlaz bilo kojoj aplikaciji dok me ne pita - takozvani interactive mode. Princip je da je od starta sve inbound/outbound blokirano i da on pita kako koja aplikacija hoce napolje pa ja dozvolim ili ne i on to zapamti i radi u skladu sa tim pravilima. Kaspersky ima mogucnost u svom firewall-u za kontrolu na nivou aplikacije ali to radi drugacije - on u odnosu na neku svoju bazu i to da li je aplikacija na primer potpisana sertifikatom dozvoli ili ne dozvoli izlaz a taj pristup mi bas i ne odgovara. Da li neko zna za neki drugi firewall stand-alone ili zajedno sa antivirusom (pa da ubijem AV deo) koji radi na slican nacin kao ESET-ov, znaci da moze da se podesi da pocne sa praznim pravilima i da pita za sve?

Testiram ZoneAlarm Extreme Security na virtuelnoj masini i sto se firewall-a tice ima opcije koje mi treba, mada u startu popunjava listu sam, kasnije pita za vecinu novih aplikacija (Kaspersky je automatski odobrio Notepad++ na primer dok je ZoneAlarm pitao sta da radi za Notepad++, Skype i jos par aplikacija). Antivirus bi trebalo da mu je baziran na Kaspersky engine-u, ali vidim da kao proizvod nije testiran na av-test.org na primer od decembra prosle godine.

Zna li neko da preporuci nesto?
 
Poslednja izmena:
Comodo Firewall, odličan i besplatan. Koristio sam ga godinama. Ima baš to što tražiš.
 
Comodo pita za sve, jos jedna preporuka.

Inace je ESET IS je sasvim dovoljan + moze da se trial-uje do besvesti (jos uvek)
 
Da niste riješili ovo? Bukvalno isti problem znam da ima xy firmi... :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Koji mail koristite? Ako je Exchange/O365 može da se napravi neki transport rule. Verovatno neka slična funkcionalnost postoji i za ostale servere i/ili servise.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Koji mail koristite?


Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Nema mnogo veze sa mail providerom, imam klijenta koji koristi Rackspace, drugi koristi Office 365, treći je kod lokalnog Telekoma, svi dobijaju te spamove. Kod jednog klijenta koji ima 8 računara je problem riješen tako što su računari detaljno skenirani antivirusom i par anti-malware softvera (Malwarebytes, Adaware). Kod ovih drugih je problem što ih je mnogo 70+ u prosjeku, nisu na domen kontroleru a dosta njih ima i nelicenciranog sofvera pa kad bi ušli u neko skeniran je to bi bio haos...
 
Inbound (a i outbound) spam je najlakše rešiti na nivou mail servisa. Ono što možete da probate (ali košta) su 3rd party anti spam rešenja kao što je Barracuda na primer. Postoje i drugi - SpamTitan, Symantec Email security, Mimecast i drugi.

Barracuda, Barracuda cloud i GFI rešenje (mislim da je to sada SolarWinds) sam koristio i rade posao dobro, kako za inbound malware/spam tako i za outbound. E sada, koristio sam ih za onprem Exchange servere uglavnom (i par SendMail/Postfix implementacija) pa ne znam da li je moguce da se integrišu da mailom kod providera. Što se tiče O365, Exchange Online Protection radi posao uglavnom sem za neke targeted stvari.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Inbound (a i outbound) spam je najlakše rešiti na nivou mail servisa. Ono što možete da probate (ali košta) su 3rd party anti spam rešenja kao što je Barracuda na primer. Postoje i drugi - SpamTitan, Symantec Email security, Mimecast i drugi.

Barracuda i GFI rešenje (mislim da je to sada SolarWinds) sam koristio i rade posao dobro, kako za inbound malware/snap tako i za outbound. E sada, koristio sam ih za onprem Exchange servere uglavnom (i par SendMail/Postfix implementacija) pa je znam da li je moguce da se integrišu da mailom kod providera. Što se tiče O365, Exchange Online Protection radi posao uglavnom sem za neke targeted stvari.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
+1 zato sam i pitao koji mail koriste.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Jos jedna prednost 3rd party antispam resenja - userima mozete da napravite naloge, pa onda oni mogu da dobijaju notifikacije kada sistem nesto blokira (zavisno od podesavanja) i mogu da odu na portal da provere taj mail i dozvole ga ako treba. Takodje pojedina resenja dozvoljavaju da se ovakvi nalozi koriste kao "webmail" pa u slucaju da imate problem sa mail serverom korisnici mogu da provere poruke koje su na Barracudi na primer i da odgovore na njih ili napisu nove.

Firme za koje sam radio su ovo uglavnom prodavale kao servis klijentima, pa su na konto toga imali popust. Nisu svakog klijenta ponaosob prijavljivali za uslugu, vec su imali jedan portal za sve klijente, samim tim veci broj licenci i onda i odgovarajuce popuste.
 
Mi smo na Webland-u. Imam pristup admin nalogu, ali nemam za mrežu i firewall, pa ne mogu mnogo da uradim. Gledao sam
https://www.trendmicro.com/en_us/bu...s/email-and-collaboration/email-security.html
I čini mi se kao dorbro rešenje. Samo treba podesiti DNS i Firewall filter. Imamo i Endpoint zaštitu, ali slaba vajda, kad se i dalje vrti gomila neažuriranih verzija, što security softvera, što OS-a i programa

Budzet-za-bezbednost-pre-i-posle-upada.jpg
 
Ako dobro vidim to je isto/slicno kao i resenja koja sam ja naveo. Generalno menjas MX da gadja taj 3rd party servis pa mail onda ide sa 3rd party servisa na tvoje servere. Za outbound podesis da tvoji serveri/servisi ne salju direktno mail napolje vec na 3rd party servis a onda ce on napolje nakon provere.

Uzmi trial pa pogledaj kako radi, a pogledaj i Barracuda cloud na primer. U cenu ne mogu da ulazim, jer sam ja samo odrzavao sisteme, nemam pojma koliko su kostali. Znam samo da je GFI svojevremeno (pre oko 6-7 godina ako se dobro secam) klijentu naplacivan oko $1 po mailbox-u. Ta firma je imala 30ak manjih klijenata, ali kada se sve sabere imali su oko 500 mailbox-ova i tu cenu ka klijentima. Koliko su oni placali GFI-u nemam pojma. Tako da ako imas mogucnost da se udruzis sa nekim ili da vise svojih klijenata stavis tamo to je dobro resenje.
 
@BlackNeo @Lanikor

Hvala, probacu i to.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Je li ovo stvarno trojanac ili KAV ne voli razne aktivatore?

1.jpg

Obrise Activation.exe (vidi se u winrar) apotreban mi je za instalaciju.

Da se ja ne igram s ovim i instaliram proverenu v.23 programam koji mi treba?
 
Nazad
Vrh Dno