Šta je novo?

Tutorial: Kako Promeniti Cooler-e i Termalnu Pastu.

Ne, mislim na AthlonXP :D
 
Oprosti, ja pomislio da si se zbunio:d
 
pa i zbunio se :D
 
Ma dajte ljudi nisam se zbunio, ja uvek znam šta pričam (osim u situacijama u kakvim sam sada) :D
Mislim da bi trebali da stavljamo paste kao zrno maka :D
 
Ja sam kod sebe skorije koristio fen uperen naravno u kuler koji minut za zagrevanje paste, odnosno kulera. Jer iako je masina radila prethodno i iako sam pozurio sa skidanjem ono je nekako stiglo da se ohladi pa je fen naleteo u pomoc.
 
Ja sam kod sebe skorije koristio fen uperen naravno u kuler koji minut za zagrevanje paste, odnosno kulera. Jer iako je masina radila prethodno i iako sam pozurio sa skidanjem ono je nekako stiglo da se ohladi pa je fen naleteo u pomoc.

Onda baš i nisi žurio ako ti se hladnjak ohladio, tj sama pasta.
 
Možda je prvo sve rasklopio, izvadio ploču iz kućišta pa onda :)

Šta bi da imaš neki kuler koji moraš odšrafiti sa druge strane matične? Ili grejanje fenom ili paljenje mašine na stolu, burn in i onda brzo skidanje :)
 
Možda je prvo sve rasklopio, izvadio ploču iz kućišta pa onda :)

Šta bi da imaš neki kuler koji moraš odšrafiti sa druge strane matične? Ili grejanje fenom ili paljenje mašine na stolu, burn in i onda brzo skidanje :)

Bas tako. ;) Morao sam da skinem sve komplet da bi recimo mogao da skinem zabice sa kulera chipseta. :)
 
Pa koji cooler imaš??
Nisam video da je u pitanju chipset. Ali opet zašto 15min za skidanje CPU coolera??
 
Poslednja izmena:
Pa vadio sam celu plocu, kuler chipseta na MSI K9N Platinum, vadjenje ploce je trajalo malo duze jer su dva srafa vila izlizana, a i da nisu treba 10-tak minuta...

Edit: Chipset kuler sam vadio, mislim i CPU ali tek posle, chipset je bio primaran. Na njemu se pasta stvrdnula.
 
Poslednja izmena:
Pa vadio sam celu plocu, kuler chipseta na MSI K9N Platinum, vadjenje ploce je trajalo malo duze jer su dva srafa vila izlizana, a i da nisu treba 10-tak minuta...

Edit: Chipset kuler sam vadio, mislim i CPU ali tek posle, chipset je bio primaran. Na njemu se pasta stvrdnula.
Kazi mi, je li se bash mnogo zalepio kuler na chipset?Spremam se vec neko vreme da zamenim pastu i siguran sam da nece ici sve po planu,delom zbog mog neiskustva a delom i zbog "genijalaca iz MSI-a.Naime,letos je ispod rebara chipseta (zbog nenormalnih temperatura) iscurela naka tecnost a to je pretpostavljam veoma nekvalitetna zvaka,tako da je sada ,najverovatnije,kurer zavaren.
 
Kazi mi, je li se bash mnogo zalepio kuler na chipset?Spremam se vec neko vreme da zamenim pastu i siguran sam da nece ici sve po planu,delom zbog mog neiskustva a delom i zbog "genijalaca iz MSI-a.Naime,letos je ispod rebara chipseta (zbog nenormalnih temperatura) iscurela naka tecnost a to je pretpostavljam veoma nekvalitetna zvaka,tako da je sada ,najverovatnije,kurer zavaren.

Nije to neka nauka. Cak se po meni lakse skida hladnjak sa chipseta nego sa cpu-a. Tu je mala dodirna povrsina pa ni ne moze nesto spektakularno da se zalepi. Znaci otkacis one kukice ili kako ti je vec pricvrscen hladnjak i on ce verovatno tada vec biti odvojen od chipseta, a ako se ne odvoji samo ga lagano uvrces levo desno dok se ne "odlepi". Tezi deo je ukloniti preostalu zvaku sa chipseta jer je po obicaju ima previse i prelije se preko chipa i poprimi karakteristike prave zvake i nece bas uvek lako da se odvoji.
 
Hvala Sicky,postavicu jos neko pitanje kad budem resio da menjam pastu...
 
Hvala Sicky,postavicu jos neko pitanje kad budem resio da menjam pastu...

Nema na cemu. Pazi neces nista spektakularno dobiti menjanjem paste na chipsetu, mislim u smislu snizavanja temperature. Ako ti se previse greje mnogo vise ces dobiti samim ciscenjem hladnjaka ako je aktivno hladjen pa se nakupilo prasine ili postavljanjem nekog fana ako je pasivno hladjen. Ali u svakom slucaju nije zgoreg i pastu zameniti.
 
Kazi mi, je li se bash mnogo zalepio kuler na chipset?Spremam se vec neko vreme da zamenim pastu i siguran sam da nece ici sve po planu,delom zbog mog neiskustva a delom i zbog "genijalaca iz MSI-a.Naime,letos je ispod rebara chipseta (zbog nenormalnih temperatura) iscurela naka tecnost a to je pretpostavljam veoma nekvalitetna zvaka,tako da je sada ,najverovatnije,kurer zavaren.

Sorry za late odgovor.

Pa da, bukvalno sam vukao ko vo, drzala se cela ploca na tom chipset kuleru, i na kraju sam okretao, udarao, naravno i zagrejao bio ali nista. I posle je oko ciscenja bilo tek zabavno. ;) Recimo da sam od nekog nepravilnog oblika izdletovao chipset bukvalno, drvene cackalice i slicno nije pomagalo pa sam koristio neke stomatoloske alate i patent olovku. :d I sad je ok. ;)

Da, ta tecnost, mislis kao nesto zamasceno?
Oko kulera?
To je i meni bilo, samo nisam siguran da je od paste, odnosno zvake vec od silne toplote, imam cak utisak da se meni cak malo i boja sa ploce istopila u tom delu. Ali sada je sve ok, stavio sam drugi kuler i ide sve podmazano, jos kad naidje za CPU da poliram i stavim dobru pastu i dovindzenja. :)
 
Uf,pretpostavljao sam da ce biti tako:( .
Kazi mi samo josh,da li je postojala realna opasnost da iscupash chipset ili je on dobro "vezan"za plocu?
 
Uf,pretpostavljao sam da ce biti tako:( .
Kazi mi samo josh,da li je postojala realna opasnost da iscupash chipset ili je on dobro "vezan"za plocu?

Nije bas toliko ozbiljno bilo, barem ne kod mene, skinulo se posle tih par cimova, malo zagrejes pa cimas i tako, nije strasno to, strasno je skidanje skorele paste sa chipseta posle. ;) Mada samo polako i bice sve ok. :)
 
Mozete li da mi kazete da li Apotekarski benzin i izopropil alkohol trebaju u nekoj odredjenoj koncentraciji ili kako vec? koliko to koshta?

A shto se tiche tog ulja to sam video i na mojoj ULTRA i na PLATINUM plochi...

Kazite mi koja je dobra termalna pasta (nekonduktivna) i koliko otprilike koshta...
 
Poslednja izmena:
Pa da, bukvalno sam vukao ko vo, drzala se cela ploca na tom chipset kuleru, i na kraju sam okretao, udarao, naravno i zagrejao bio ali nista.



Fora je sto ni sluchajno ne treba "vuci kao vo" ni CPU ni chipset,a pogotovo ne VGA cooler da se nebi desile razne loshe stvari... :)

Hladnjake treba uvrtati levo-desno kao shto vec rekose.... To mora da uspe pre ili kasnije,a obicno je i najlaksi nacin....
 
Poslednja izmena:
Mozete li da mi kazete da li Apotekarski benzin i izopropil alkohol trebaju u nekoj odredjenoj koncentraciji ili kako vec? koliko to koshta?

Benzinom ili alkoholom samo malo navlažiš krpicu ili higijenski štapić (ne razređuješ ih!) - ne da kaplje sa nje već samo da bude vlažna. Ako preteraš sa tečnošću - navlaži tom krpicom drugu ili sačekaj da ispari.
Većina pasti je otrovna pa pazi šta radiš sa rukama (nemoj da trljaš oči ili slično)
I alkohol i benzin su jeftini (ispod 100din) i uglavnom ih ima u svakoj apoteci.
Céramique je odlična nekonduktivna pasta.
 
Poslednja izmena:
Ćao ljudi.
Isopropyl alkohol ili isopropanol se može kupiti u Bg u trgovini 'radio klub' kao 'Kontakt IPA' sredstvo za čišćenje fine elektronike od firme Kontakt Chemie. Super je.
 
Ako sam razumeo u meslednjih par postova, vi cupate hladnjake sa procesora i chipseta....
Zar nije lakse da opteretite komp nekom jakom aplikacijom, da izmucite procesor i chipset i da onako razgrejane onda skinete polako... Tako sam ja radio, i palilo je uvek sa chipseta... Neznam koliko se kod vas skorilo... :)
 
Uzo bi vendettu 2, koju bi montirao na q6600.
Kakva je pasta koja ide uz ovaj kuler?
Kako da je nanesem u vidu linije ili da je razmazem po celoj povrsini?

Help!
 
Uzo bi vendettu 2, koju bi montirao na q6600.
Kakva je pasta koja ide uz ovaj kuler?
Kako da je nanesem u vidu linije ili da je razmazem po celoj povrsini?

Help!

Uz Vebdettu 2 dobijas OCZ Freeze pastu, odlicna pasta.
Nanesi tanku liniju na sredini procesora, prethodno lepo ocisti procesor i cooler akloholom najbolje ako mozes magicnom krpom.
 
Gledao sam malo po internetu u vezi nanosenja te paste, i mislim da je bolje da se razmaze prstom posto je velika verovatnoca da se nece pokriti cela povrsina procesora ako se samo pretisne kulerom.

A kakva je to magicna krpa? Da odem u radnju i da trazim magicnu krpu?
 
Gledao sam malo po internetu u vezi nanosenja te paste, i mislim da je bolje da se razmaze prstom posto je velika verovatnoca da se nece pokriti cela povrsina procesora ako se samo pretisne kulerom.

A kakva je to magicna krpa? Da odem u radnju i da trazim magicnu krpu?

Pritisnuce cooler i sama razmazati, probao sam i metodu razmazivanja koristi hiruske rukavice.:D
Dobio sam iste temperature nema razlike.

Trazi magicnu krpu u bilo kojoj prodavnici kosta oko 100din, extra za sakupljanje necistoce zbog malih vlakana.
 
Ma da mislim nema logike da ce neko dobiti nisu temperaturu ako samo drugacije nanese pastu :beat: ovde je fora naci idealnu metodu za sto bolje "rasejavanje" paste sto je po meni prstima... mislim stvarno dal ces da verujes nekom kuleru ili svojim prstima :D
 
Nazad
Vrh Dno