Šta je novo?

Pro Evolution Soccer 6 - oficijelni thread

po meni nema nekih znacajnih...skoro isto kao i pre....animacija igraca je malo drugacija...padovi itd...
 
po meni nema nekih znacajnih...skoro isto kao i pre....animacija igraca je malo drugacija...padovi itd...

Animacija, Grafika, PixelShader3, Bloom, HDR......idi igraj Oblivion. :p :D

Evo posle duzeg vremena uspeo sam normalno da "pokrecem" igru.
Sta da vam kazem, trening je obavezan ima dosta promena, kretanje lopte deluje previse kruto tj. nije kao u 5ici "soft", ali ako malo bolje pogledate utakmicu Spanskog ili Engleskog prvenstva na TV-u videcete da to zaista tako i treba da bude, sad sto smo mi navikli da lopta "klizi" to je druga stvar.
Mnoooooogo je teze dati gol, naravno ovo pricam jer sam igrao jedno 30ak minuta, svakako ce se situacija ubrzo popraviti. :) Lopta vise ne ide direktno u gol, centar sutevi vise nisu milimetarski precizni, kao ni pasovi...
Ne znam, meni deluje malo realnije od predhodnog dela, svakako tridesetominutno nerviranje i pljuvanje po igri je neizbezno....dok se ne naviknemo. ;)
pozdrav
 
Animacija, Grafika, PixelShader3, Bloom, HDR......idi igraj Oblivion. :p :D

Evo posle duzeg vremena uspeo sam normalno da "pokrecem" igru.
Sta da vam kazem, trening je obavezan ima dosta promena, kretanje lopte deluje previse kruto tj. nije kao u 5ici "soft", ali ako malo bolje pogledate utakmicu Spanskog ili Engleskog prvenstva na TV-u videcete da to zaista tako i treba da bude, sad sto smo mi navikli da lopta "klizi" to je druga stvar.
Mnoooooogo je teze dati gol, naravno ovo pricam jer sam igrao jedno 30ak minuta, svakako ce se situacija ubrzo popraviti. :) Lopta vise ne ide direktno u gol, centar sutevi vise nisu milimetarski precizni, kao ni pasovi...
Ne znam, meni deluje malo realnije od predhodnog dela, svakako tridesetominutno nerviranje i pljuvanje po igri je neizbezno....dok se ne naviknemo. ;)
pozdrav
Potvrdjujem sve sto si napisao,samo mi igra deluje nekako prazno, prevashodno mislim na boje i detaljnost,ali to ce srediti LOD mixer i superpatch koji ce se ubrzo biti uradjen.Vec ima naznaka da mogu face sa PES5 da se ubace u PES6 no otom potom :)
 
Potvrdjujem sve sto si napisao,samo mi igra deluje nekako prazno, prevashodno mislim na boje i detaljnost,ali to ce srediti LOD mixer i superpatch koji ce se ubrzo biti uradjen.Vec ima naznaka da mogu face sa PES5 da se ubace u PES6 no otom potom :)

Hmmm...pitanje je da li ce se Superpatch uopste vise ikad pojaviti(naravno mislim na lika koji ga je radio) jer sam procitao njegov post pred izlazak SP3 ili 4(ne secam se) za PES5 u kome je rekao da obustavlja dalji rad na istom zbog obaveza u porodici.
Ali je ceo open souce ponudio javno, pitanje je samo kako ce ga neko drugi napraviti.
Sve u svemu postoje i vrlo kvalitetne alternative tako da nema zime. :)
A boje i ostale graficko-vizuelne stvari su normalnost jer je engine potpuno isti uz manje korekcije.
BTW
Zar niko nije primetio da za PES i WE uopste ne izlaze bilo kakvi patch-evi. Pitam se zasto! :D :D
Konami iliti daleki Japan...sta reci vise. Ustvari Driver ce uvek imati nesto da doda. :D :D
 
... Ustvari Driver ce uvek imati nesto da doda. :D :D ...

ovo je bilo dobro :D

sta ce covek jace je od njega :D

nego, meni nikako da se skine, zaboravio sam i kad sam stavio da se skida :S
prokletnici nikako da mi daju slotove :D

nego, da li ce moci da se skine neki drugi "pomagac" pri instalaciji ili je jednostavno greska u verziji?? tj dobii smo neku krnju betu svi... posto se lik od koga skida zali da ne moze da je natera nikako da radi, a i na forumu odakle je skidao neko kaze radi neko kaze ne....
 
Da i ima opciju "LAN" multiplayera ili samo "Online" kao u PES5?
 
Nema LAN,ista stvar kao i sa PES5 :trust:
 
Zar niko nije primetio da za PES i WE uopste ne izlaze bilo kakvi patch-evi. Pitam se zasto! :D :D

ako sam te razumeo ti kazes da za sony verziju nema patcha za ovu sjajnu igru?

naravno da ima, sa drustvom igramo patchovanu WE 10 sa najnovijim transferima.....

btw patchevi postoje i za PES 5 i mozda PES 4 za sony
 
Da li neko zna kako da se mapira taster [space] da sluzi kao L1 u igri...navikao sam tako sa PES5...ali u PES6 nema podesavanja tastature unutar igre...samo u onom settings-u...a tamo je nemoguce mapirati [space]...da li je izvodljivo editovati setings na neki drugi nacin...ili tako nesto...neki externi tool...da li zna neko ???

Inace igra je po meni nesto laksa od PES5...barem ono sto sam probao...a promene su kao i uvek minimalne...sto je dobro :D
 
ako sam te razumeo ti kazes da za sony verziju nema patcha za ovu sjajnu igru?

naravno da ima, sa drustvom igramo patchovanu WE 10 sa najnovijim transferima.....

btw patchevi postoje i za PES 5 i mozda PES 4 za sony

Mislio sam na oficijalni Patch kao npr. Gothic 1.1, 1,2..... :D

nastyjoe je napisao(la):
Da li neko zna kako da se mapira taster [space] da sluzi kao L1 u igri...navikao sam tako sa PES5...ali u PES6 nema podesavanja tastature unutar igre...samo u onom settings-u...a tamo je nemoguce mapirati [space]...da li je izvodljivo editovati setings na neki drugi nacin...ili tako nesto...neki externi tool...da li zna neko ???

Inace igra je po meni nesto laksa od PES5...barem ono sto sam probao...a promene su kao i uvek minimalne...sto je dobro

A za koj moj ce ti space ako nije tajna? :D
 
I meni ce to sa space-om predstavljati problem ako ne moze da se podesi da bude L1 posto je i meni to menjanje igraca..
 
Ajd i ja da nesto kazem :D odigrao sam 4-5 utakmica protiv zivog protivnika i isto toliko protiv AI-a,utisci su...onako.Driblanje iz mesta je definitivno teze,ali u trku napadaci prolaze odbrambene kao kroz sir,u onim karambolima kad se lopta odbija od igraca u 90% slucajeva ostaje u nogama igraca koji napada sto mi se ne svidja.Cini mi se su igraci drasticno sporiji kada imaju loptu u nogama.Dodavanja su nepreciznija i kad igrac nije lepo okrenut ili se zaneo itd. jako tesko dodaje,obicno bude dosta spora lopta koja ide protivniku u noge i to je realno i ok.Golmani su katastrofa i za ovih desetak utakmica mi se nebrojeno puta desilo da se golman zabaguje,ne moze da uhvati neku glupu loptu,prolazi mu kroz ruke pravo u gol.Naravno,ima tona novih animacija i pokreta sto se i ocekivalo i sve sjajno izgleda(prijem lopte,dodavanja,dueli,uklizavanja...),sudija je uglavnom neutralan i ne primecuje se sto je dobro.Moram da pomenem grafiku koja je uzasna,meniji su mi ruzni a publika je katastrofa.:p
To bi bilo to za pocetak,ima jos dosta da se vezba,pa ce tek onda sve prednosti i mane da se pokazu,za sada nije lose,mislim da se ovaj PES nece bas svideti svima,zavisi kako ko voli da igra i koji stil igre gaji.Pozdrav,odoh da pikam.:wave:
 
Da nema mozda liniskih sudija? to bi bilo bas lepo :)
 
Poslednja izmena:
da li ste primetili kako se golmani baguju ?
lagane shuteve ne hvataju nego boksuju i to po marfijevom zakonu zavrshi u mrezhi ... ;]
 
Nema linijskih sudija,samo kad je offside onda prikazu.Raven citaj prethodne postove malo. ;)
 
A za koj moj ce ti space ako nije tajna? :D

Navika...da menjam igrace i igram dupli pas na space...posto mi je palac i onako slobodan...
Inace...uspeo sam da namestim...ako nekog zanima...resenje je nikad gluplje...znaci iz settings-a gde se mapiraju dugmici...treba nesto kliknuti zajedno sa misom i sa space...nesto bukvalno...samo kliktati non-stop dok ne prihvati...glupost najveca...
 
.Driblanje iz mesta je definitivno teze,ali u trku napadaci prolaze odbrambene kao kroz sir,u onim karambolima kad se lopta odbija od igraca u 90% slucajeva ostaje u nogama igraca koji napada sto mi se ne svidja.Cini mi se su igraci drasticno sporiji kada imaju loptu u nogama.Dodavanja su nepreciznija i kad igrac nije lepo okrenut ili se zaneo itd. jako tesko dodaje,obicno bude dosta spora lopta koja ide protivniku u noge i to je realno i ok.Golmani su katastrofa i za ovih desetak utakmica mi se nebrojeno puta desilo da se golman zabaguje,ne moze da uhvati neku glupu loptu,prolazi mu kroz ruke pravo u gol.Naravno,ima tona novih animacija i pokreta sto se i ocekivalo i sve sjajno izgleda(prijem lopte,dodavanja,dueli,uklizavanja...),sudija je uglavnom neutralan i ne primecuje se sto je dobro.

U prevodu je realnije i tera te da malo oznojiš dlanove,a ne onako sve laganeze u prvom pol. rešiš utakmicu i to je to,ovako je zanimljivije...
P.S. Još čekam svoju verziju fuce ali uskoro i od mene neki komentar o igri.... a ne ovako od vaših odgovora samo naslućujem kakav je PES6...
 
Poslednja izmena:
gameplay dobar, grafika ostala ista, dresevi/lopte/logoi timova katastrofa. Sve u svemu, bolji fudbal zbog gejmpleja, ostalo ce da popravi neki patch.
 
Nek' mi neko kaze, da li imate klonovanu verziju, ili se mozda pojavila i neka ono finalna, kao 5-ca sto je bila. Cuo sam da ima malo zezancije oko pokretanja ove clone?
 
Nek' mi neko kaze, da li imate klonovanu verziju, ili se mozda pojavila i neka ono finalna, kao 5-ca sto je bila. Cuo sam da ima malo zezancije oko pokretanja ove clone?

Poenta je da je ovo DVD verzija sa 6 jezika i tesko da ce izaci verzija na CD...zbog jednog prostog razloga...samo ENG deo sadrzi vise od 1.2 GB na disku...a "problema je bilo" sa pokretanjem pre izlaska crack-a...barem onima koji ne znaju da se snalaze sa loader-om...tako da sad nema problema...crack je izasao...i sve radi kako treba...jos samo da izadje i SuperPatch...pa da sve bude kako treba :D
 
Momci, ko je zainteresovan da zaigra PES 5 Online, a od sutra-prekosutra PES 6, evo idealnog mesta za to.... www.mg-gaming.net

U pitanju je BPL - BALKAN PUNJENJE LIGA , koja okuplja za sada oko 500 clanova iz Srbije, Hrvatske, Slovenije, Bosne, Makedonije i Crne Gore. Ligu smo osmislili mi iz Beograda, veoma je interesantno i igra se zaista odlicna fuca, sigurno najbolja na prostorima bivse Juge. Postoji vise zvanicnih i nezvanicnih liga, manager liga, razni kupovi i turniri, prijateljske utakmice itd. Svi su odusevljeni idejom i ceo projekat se razvija brze nego sto smo ocekivali. Na nasem forumu mozete da pronadjete sve fajlove (nase rostere up-to-date, kitservere, stadione...) koji su potrebni da bi dozivljaj bio pravi. Takodje, su tu sve najaktuelnije vesti vezane za PES, razni saveti, itd.

Da biste se ukljucili u BPL potrebno je da se registrujete na forumu jer cete tek onda videti sve teme, da se predstavite u temi "Novi clanovi" i naravno da zaigrate za pocetak neku prijateljsku utakmicu. Potom sve ide svojim tokom, sredinom novembra su prijave i draft za zvanicne lige koje ce se igrati na PES 6. Do sada smo odigrali 3 sezone, 4-ta je u toku. Postoje detaljne tabele, kako za lige tako i za kupove. Link za tabele se nalazi na forumu pored drugih linkova - BPL TABELE i na banneru u gornjem desnom uglu foruma, tj na nasem logo-u BPL Online liga.

Radi bolje komunikacije sastajemo se na PES Launcheru (chat program) u sobi BPL. Evo linka, pa ga instalirajte http://www.peslauncher.com/index.html. Najveci broj fudbalera je tokom veceri i vikendom.

Ono sto je potrebno da biste se ukljucili je malo brza konekcija, tj. neka optimalna brzina je 768/192, mada moze i 512/128, s obzirom da ce na PES6 lag biti smanjen na minimum, ako ga uopste bude bilo. Takodje je potreban i PES 6 original, jer uskoro prelazimo na njega, cim se za koji dan pojavi u prodavnicama u Bgd-u. Prodavnice su: 1. PLATO Extreme, 2. Kada krenete od PLATO-a ka Knezu uz stepenice knjizara koja se nalazi sa desne strane, mislim da je isto PLATO, 3. MAMUT knizara u Sremskoj itd. Igru mozete da narucite i preko nas, ako se prijavite na vreme (http://mg-gaming.net/forum/index.php?topic=2939.0). Originalna igra je potrebna kako bi igrali online. Jeste mala investicija, ali se bez sumnje isplati, vredi tih para.

Pikamo sjajan fudbal i bilo bi nam drago da se jos neko prikljuci.

Dobrodosli u BPL..... www.mg-gaming.net
 
Poslednja izmena:
@Iga Biva svi znamo za BPL ligu i prestani da trujes svaki PES thread sa tvojim spam reklamama :mad: :mad: :mad: ako nemas nista da kazes o PES6 nemoj ni da pises,gde god se prica o PES-u ti reklamiras BPL.
 
option file da se promeni za PS2, jel neko radi?
kod PS2 nalazi se u mem. kartici...
nesto sam citao, treba neki dodatak da se kupi da
bi se odradilo, a meni se ne kupuje....

spremam pare za PS3...

poz...
 
Poslednja izmena:
@NastyJoe

Hvala puno na odgovoru, znaci da ulovim i primerak igre za sebe!
 
@Iga Biva svi znamo za BPL ligu i prestani da trujes svaki PES thread sa tvojim spam reklamama :mad: :mad: :mad: ako nemas nista da kazes o PES6 nemoj ni da pises,gde god se prica o PES-u ti reklamiras BPL.

@PSARAS izvini prijatelju, u pravu si. :Klanjanje Verovatno sam malo preterao, ali namera mi je bila da na BPL-u okupimo sto vise ljudi iz Srbije. Sto se tice PES6, nemoj da mi zameris sto necu nista pisati, jer sam na BPL-u dosta aktivan (pod drugim nickom) sto se tice te i drugih aktuelnih tema, tako da zaista nemam vremena da pisem i ovde, pored iskrene zelje. cheers
 
Nek mi neko kaze koliko mb je taj Reloaded crack, i ako moze nek mi sibne na pm link gde moze da se skine?

Pozdrav :wave:
 
~ 22MB....a za skidanje da znam ne znam a i da znam ne bi trebalo javno da se ovde pise...
 
Hvala, dovoljna je ta informacija.
 
Nazad
Vrh Dno