Šta je novo?

KMPlayer

Kako da namestim da kada se minimizira KMPlayer automatski pauzira film?
I kada mi je upaljen KMPlayer umesto Winamp-a u tray-u mi pise K-MultimediaPlayer, isto je i kada iskljucim da mi se pojavljuje KMP u tray-u.
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    6.5 KB · Pregleda: 1,000
Pod Vistom nema problema sa prikazivanjem nasih slova, pod XPom (ista setovanja za subove) zeza.
BTW. U Visti koristite Vista video renderer ( ili nesto slicno); daleko najbolji kvalitet slike (od svih podrzanih renderera).
 
Mene je oduševila ona opcija "Show on desktop" ili kako se već zove...

Sta je ta opcija i kako se pokrece/koristi?

A inace, plejer koristim (dodelio sam mu sve avi-je da mi pokrece) i veoma sam zadovoljan :) Svima ga preporucujem.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Program je extra,treba vremena da se podesi ali zato ad to 1 uradite imate mogucnost cuvanja settings-a tako da mislim da je ovo novi revolucionarni program koji je uz sve najbolje i besplatan....

PS jedina mana je sto ima probleema sa titlovima SUB extenzije,zna da ih pokazuje prevremena ili da kasne (to je reseno u beta verzijama)
 
Moja greska
Udjes u opcije, desni click, subtitle, namestis draw to VMR surface. Za titl
Pomeras ga gore sa Ctrl[ , dole sa Ctrl]
Meni titl odlicno izgleda, probaj u opcijama da promenis font ili boju ja sam stavio za font georgia

Juče sam skinuo KM Player i veoma sam zadovoljan ... Ali prvi Post je bio kako da se Titlovi ispisuju na "CRNOJ TRACI" ispod filma ...

Jasno mi je pomeranje Titla gore dole ... ali kada odem previše dole Titl samo Nestane ... a inače sam prebacio na "Draw to VMR Surface" opciju ...

Dali postoji neka Opcija da se titl ispisuje Baš na Crnoj Traci ispod filma (tako ih VobSub ispisuje na TV Out-u a i na monitoru ) ... jer su mi tako najčitljiviji, a ponekada kada su preko filma, pa film ima neku svetlu pozadinu veoma teško se čitaju ... zato volim Žuti Font na Crnoj Pozadini ;)
 
Jesi li probao da strikiras opciju Background u podesavanjima za titlove?
 
sa i bez BACKGROUND-om je isto ... čak se background ne pojavljuje iako sam ga stavio na 100% depth tj neprovidan
 
Kod mene radi (verzija 2.9.3.1308), evo i podesavanja:
 

Prilozi

  • kmplayer.jpg
    kmplayer.jpg
    90.6 KB · Pregleda: 335
@BlackNeo: Čovek hoće nešto drugo, da gleda film npr u formatu 16:9 sa titlom ispod slike, na crnom, a ne da koristi opciju "background" :)

@mkrnjic: Evoooooo rešeeenjaaa :) Desni klik na sliku, Pan & Scan -> 4:3 Extending


Inače, koja su vam podešavanja za video? Meni nekako mutna slika dodje u odnosu na MPC.
 

Prilozi

  • Bobby.DVDRip.XviD-DiAMOND-cd1[(045020)00-20-15].JPG
    Bobby.DVDRip.XviD-DiAMOND-cd1[(045020)00-20-15].JPG
    99.6 KB · Pregleda: 228
Poslednja izmena:
mv2 je zakon.

Dakle, koristim ga od kad je izasao, nekih 3-4 godine, nikakvih problema nisam imao,
svakom bi ga preporucio, kao sto sam to i do sad radio ;)

,)
 
Probaj KMPlayer, pa ces da vidis razliku u funkcijama ;) Ipak treba uzeti u obzir da je razvoj MV2 Player-a stao davno (jedino mu dodaju nove skinove :D ), tako da ne moze da se takmici sa novijim verzijama drugih video player-a.
 
Probaj KMPlayer, pa ces da vidis razliku u funkcijama ;) Ipak treba uzeti u obzir da je razvoj MV2 Player-a stao davno (jedino mu dodaju nove skinove :D ), tako da ne moze da se takmici sa novijim verzijama drugih video player-a.

aj, bas da vidim, sta to ima kmPlayer sto ce me oduseviti...

btw, GOMplayer je skroz ok..
 
@BlackNeo: Čovek hoće nešto drugo, da gleda film npr u formatu 16:9 sa titlom ispod slike, na crnom, a ne da koristi opciju "background" :)

@mkrnjic: Evoooooo rešeeenjaaa :) Desni klik na sliku, Pan & Scan -> 4:3 Extending.

BRAVO LJUDINO i Hvala do NEBA ... konačno ono što želim ... a tebi, a i ostalima preporuka promenite font u ŽUTO ... ŽUTO na Crnoj Podlozi je najuočljivije ... barem tako kazu oni u Marketingu i Designu :d

@clown apropo MV2 vs KMPlayera ... imam gomilu filmo na HDD i velika većina ima problem sa zvukom ... tj zvuk je daleko tiši u MV2 i BS-s dok je u KMP potpuno normalan ... što verovatno znači da su kodeci u KM-u mnogo bolji ... iako ja već godinama koristim ACE MEGA CODEC PACK Pro i sa njim nikada mi se nije desilo da nisam mogao da pustim neki film ili da filmu nešto fali .. tako da smatram je veoma dobar codec pack ... ali eto postoji ipak neki problem sa zvukom ...

tako da je moja preporuka sve naj naj za KMP iako sam very fesh KMP User ;)
 
BRAVO LJUDINO i Hvala do NEBA ... konačno ono što želim ... a tebi, a i ostalima preporuka promenite font u ŽUTO ... ŽUTO na Crnoj Podlozi je najuočljivije ... barem tako kazu oni u Marketingu i Designu :d

@clown apropo MV2 vs KMPlayera ... imam gomilu filmo na HDD i velika većina ima problem sa zvukom ... tj zvuk je daleko tiši u MV2 i BS-s dok je u KMP potpuno normalan ... što verovatno znači da su kodeci u KM-u mnogo bolji ... iako ja već godinama koristim ACE MEGA CODEC PACK Pro i sa njim nikada mi se nije desilo da nisam mogao da pustim neki film ili da filmu nešto fali .. tako da smatram je veoma dobar codec pack ... ali eto postoji ipak neki problem sa zvukom ...

tako da je moja preporuka sve naj naj za KMP iako sam very fesh KMP User ;)

Kao prvo, ne svidja mi se žuta boja, podseća me na TV PINK :D
A što se tiče zvuka, ako koristis AC3Filter, idi u podešavanja i pojačaj malo zvuk jer se on i kod mene slabije čuje. To je za filmove koji imaju AC3 za ostale ne bi trebalo da je tako.. Jel baš na svima tih zvuk?
 
Fora kod km player-a, je to sto za audio ima ukjlucen filter normaliser, tako da to mnogo pomaze, i nista ne vredi povecavati zvuk kod AC3 filter za druge player-e, makar meni, sta god radio meni je zvuk na km daleko najbolji i to ponajvise zbog filtera koji sam napomenuo, jer kad se on iskljuci zvuk je isti kao i kod ostalih pleyer-a.
Sro se tice titla da bi se spustioispod slike dovoljno je stiklirati opciju ''Draw to Overlay Surface'' ili ti precica ALT+R, i onda mozete pomeriti titl gore/dole i bice vidljiv, po defaultu on je podesen ''Draw to Image Itself" sto mu znaci da titl bude u okviru slike i svako pomeranje koje izlazi van slike nece biti vidljivo.
 
Sro se tice titla da bi se spustioispod slike dovoljno je stiklirati opciju ''Draw to Overlay Surface'' ili ti precica ALT+R, i onda mozete pomeriti titl gore/dole i bice vidljiv, po defaultu on je podesen ''Draw to Image Itself" sto mu znaci da titl bude u okviru slike i svako pomeranje koje izlazi van slike nece biti vidljivo.

Da ali to nije dovoljno da se na TV-u vide titlovi :d
Ako ih spustis na crno bez "4:3 extending-a" titl kaže pa-pa na TV-u :D
 
shta vam je inache nameshteno na video render ?
meni je prvo stajao na onaj overlay mixer (recommended) medjutim neki filmovi su imali loshiju sliku pa mi sada stoji na VMR9 (renderless - hq subtitle) i ok mi je slika....zashto se za neke filmove mora menjati taj render?(zar nebi trebalo da on to nekako automatizovano radi,da se prilagodi najbolje video fajlu kada se on pusti)

btw, program je ok skroz
 
Off topic. Po mom skromnom znanju, VLC je player No1.
 
Da ne otvaram novu temu, kako kod KMPlejera , kad subtajtal kasni ili zuri, da se steluje

npr kod BS a se radi ovako

BS Player-u sa pritiskom na Ctrl+(strelica levo ili desno) pomeras titl nazad ili napred.
 
Pogledaj u meniju :) Desni klik - Subtitles - Subtitles resync
 
To je i najlakše: pritiskaš [ i ] zavisno od potrebe.
 
Poslednja izmena:
Pa sto te strah da pretisnes i vidis da li se titl pomerio napred ili nazad ?
 
Imam karticu Ati 9600 pro, povezao sam se na tv, ali nikako da se vidi titl (ni preko jednog plejera). U cemu je caka?
 
Moraš da zalepiš titl na overlay.. To možeš da uradiš pomoću programa VobSub ili iz samog playera..
Ako gledaš iz KMPlayera, probaj 'ALT + M' iliti desni klik -> Subtitles -> Draw to Image Itself
 
Poslednja izmena:
Moraš da zalepiš titl na overlay.. To možeš da uradiš pomoću programa VobSub ili iz samog playera..
Ako gledaš iz KMPlayera, probaj 'ALT + M' iliti desni klik -> Subtitles -> Draw to Image Itself


ovo radi, samo je problem sto mi se podvuklo pola titla ispod crnog okvira. Pitanje
- kako da se film vidi na ekranu od tv a preko crnog okvira.

P.S. Hvala za alt + m - veliki napredak za pocetak :wave:
 
Nazad
Vrh Dno