Šta je novo?

lista grafickih

gaja86

Slavan
Učlanjen(a)
11.01.2007
Poruke
3
Poena
301
Jel zna neko neki sajt gde su graficke malo preciznije poredjane po snazi od ovog linka na ovom sajtu?
 
A je l' zna neko gde je onaj Uzelčev thread gde su isto poređane po snazi?!
 
pfff ... cika Toma bas onako, puca od "realnosti"
 
Nije da nesto patim od tih FPS-a, i ne secam se vise kad sam zadnji put otvorio ovaj sajt a 3Dmark i nemam. No nebitno, pogledajte testove za MS FSX u 16x10 rezoluciji. Nesto se tu debelo ne slaze.
A i rezultati za 3Dmark nisu bas previse logicni. 9600GT SLI baci veci rezultat nego GTX260 i za malo manje od GTX280??!!
Ne znam, mozda ja pogresno citam ove rezultate, prosvetlite me.
 
Lol,zaista,mnogi od ovih testova su totalno suludi.
 
Nije da nesto patim od tih FPS-a, i ne secam se vise kad sam zadnji put otvorio ovaj sajt a 3Dmark i nemam. No nebitno, pogledajte testove za MS FSX u 16x10 rezoluciji. Nesto se tu debelo ne slaze.
A i rezultati za 3Dmark nisu bas previse logicni. 9600GT SLI baci veci rezultat nego GTX260 i za malo manje od GTX280??!!
Ne znam, mozda ja pogresno citam ove rezultate, prosvetlite me.

Link iz posta #2 baca na "pogresni" prikaz, na staro rangiranje iz Q1 2008.

Gledajte ovaj najnoviji, Q3 2008: http://www.tomshardware.com/charts/gaming-graphics-charts-q3-2008/benchmarks,30.html

MS FSX je vrlo cudna simulacija, sasvim blesavo optimizovana, i moguce je da daje sasvim cudne rezultate i cini rangiranje potpuno neobjektivnim/nestvarnim.

Ostali testovi, skoro svi, su relativno OK i rezultati su zaista moguci.
 
To rangiranje sam i gledao.
Erm, recimo 3DMark06 V1.1 Score:
ATI 2900XT CF .......13552
GTX 280 SLI............13062

ajde recimo da su razlicito optimizovani (stelovani?) drajveri od razlicitih proizvodjaca. Ali sta cemo sa ovim:
3DMark06 V1.1 HDR/SM3 score:

GTX 280..............6798
9600GT SLI..........6508
GTX 260..............6267

Nisam ni neki strucnjak niti neki freak za grafiku. Ali po onome sto ja znam, ovo je nerealno. A rezultati MS FSX su :trust::smash:
 
nema tu ono što mene interesuje.. a i pomalo je netačno da 8800m ide u isti tear sa 8800gt
edit: u stvari 8800m je uz 8800 320 što i ima smisla...

ali ja sam mislio na neku listu koja je potkrepljena nekim, bar nekim testovima, ovako mogu da napišu kako im se ćefne

edit2: pa lol ima i testova ovde, nisam video... ali nema ove moje kartice
 
Poslednja izmena:
A sam Bench nije pravio takve liste pored threada koji si naveo ?
 
Poslednja izmena:
Bitno je da odredis u koju "grupu" po snazi pripada tvoja karta, u zavisnosti od konkretnog testa ce rezultati varirati, nekad ce jedna iz grupe da bude bolja a nekad neka druga, ali prosek je tu. Ne mozes da omasis vise od par %.
 
Bilo bi dobro da benchmark uradi tako nesto sudeci da imaju gomile testova za sve kartice i vise su nego kompetentni za to.
 
Nazad
Vrh Dno