Šta je novo?

Najbolji program za SlowMotion?

Woodnes

Čuven
Učlanjen(a)
02.11.2002
Poruke
71
Poena
609
Moja oprema  
Mobilni telefon
Sony Z2
Pametni uređaji
Bravia
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba mi neki ozbiljniji program za usporavanje interlaceovane pokretne slike (PAL) DV-DVCAM. Premiere to jako lose radi. SlowMotion i MotionPerfect su jako losi jer razlivaju sliku i lose blenduju fieldove. Cesto mi to zatreba zbog neodgovornih snimatelja i bio bih jako zahvalan svima koji su u stanju da mi pomognu.
 
hvala drugari,
no nekom prilikom ga instalirah (ne secam se vise koja to bese verzija); i tako mi je pomrsio konce sa kodecima da ga vise necu stavljati u sistem makar mi seckalo do kraja radnog veka;).

No, bez sve sale, u Premieru radim jos od 486ce i to mi se jedino javlja kao problem. Mislim da je vise problem (kao sto je stormwatch153 zakljucio u threadu http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=120622) u nemarnosti snimatelja i podesavanju shutera na kameri. Tako da bi mi jako koristio neki programcic koji samo to radi (dobro) i prevazilazi problem seckanja kvalitetnim frameBlandingom.

U krajnjem slucaju i Vegas ako treba, bitna je zadovoljstina uradjnim poslom.
 
zavisi sta hoces da postignes, ali mislim da je najlakse od field-ova napraviti frejmove. a to je najlakse sa avisynthom. plus nema rendanja, samo frejmservujes bivsi 50i, a sadasnji 50p u premier. a verovatno ima i kompleksnijih skriptova za avisynth koji mogu da koriste i nesto rezolucije susednih field-ova tako da sve na kraju izgleda sto bolje. sledeci korak je neki morphing...

ovde se prica o tim skriptovima: http://www.videohelp.com/forum/archive/t303037.html

ignorisi prvi deo, lika koji je snimao dva fajla sa po jednim fieldom svakog frejma, pa to bacao u premier, pa ko zna sta dalje... :D
 
Hvala Bahati,
probacu ovo koliko veceras, ako stignem, obzirom da sam proleter koji je u funkciji 18h dnevno:wave:
 
Probaj sa Avidom. To je fenomenalna aplikacija.
 
hvala drugari,
no nekom prilikom ga instalirah (ne secam se vise koja to bese verzija); i tako mi je pomrsio konce sa kodecima da ga vise necu stavljati u sistem makar mi seckalo do kraja radnog veka;).

Ma samo ti instaliraj 7.0 i ne brini, kodeke ostavlja na miru ali malo poje.. kernel i tu i tamo mozda celu strukturu XP-a ali radi kako treba....mala sala :D
 
Sedmica je stvarno odlicna. Doduse posle instalacije iste doslo je do nekog problema sa Microsoft SQL Server Desktop Engine-om. Koliko sam shvatio problem je nastao ne zbog vegasa nego zbog .NetFrameworka 2.0...ali problem se manifestuje jedino nekim upozorenjima koja jednostavno ignorisem i sve radi savrseno :)
Ne znam da li koristis neke codek pakete ili sta vec... Ja imam samo divx, ffdshow i codeke koji dolaze sa vegasom, odnosno premierom i nemam nikakav problem sa istim.
 
Sedmica je stvarno odlicna. Doduse posle instalacije iste doslo je do nekog problema sa Microsoft SQL Server Desktop Engine-om. Koliko sam shvatio problem je nastao ne zbog vegasa nego zbog .NetFrameworka 2.0...ali problem se manifestuje jedino nekim upozorenjima koja jednostavno ignorisem i sve radi savrseno :)
Ne znam da li koristis neke codek pakete ili sta vec... Ja imam samo divx, ffdshow i codeke koji dolaze sa vegasom, odnosno premierom i nemam nikakav problem sa istim.

Ako si ovo napisao meni ja sam se samo salio za Vegas posto prvi put cujem da je nekom napravio probleme sa kodecima, 7.0 je zakon.
 
Ako si ovo napisao meni ja sam se samo salio za Vegas posto prvi put cujem da je nekom napravio probleme sa kodecima, 7.0 je zakon.

Ma..., svasta se meni desavalo svih ovih godina. Bio sam radoznalo dete. Sada gajim samo par kodeka, bez filtera, paketa i ostalih cica-boca koje, shatro olaksavaju korisnicima.

A sto se tice Vegasa... verovatno je dobar... i stvarno nisam imao nameru da uvredim. :wave:
 
Nazad
Vrh Dno