Šta je novo?

dropped frames, i desinhronizovan zvuk

vucko83

Čuven
Učlanjen(a)
26.12.2001
Poruke
808
Poena
620
Snimam sa VHS-a i fly tv2000, sa ffdshow kodecima u xvid. Sad pojavljuju se dropped frame-ovi, ne bi mi to smetalao ali onda zvuk ispadne desinhronizovan. Znam da se u principu ne mogu izbeci, ali jel postoji resenje za zvuk. Ili moram prvo u mjpeg(tada ih nema toliko).
Inace nije do masine dc 3800+ itd...
 
Sta imas od kodeka u ponudi kartice kojom grebes materijal sa VHSa i kojim softwareom to radis?
 
Kao sto sam napisao fly tv2000 + ffdsho(xvid)+lame mp3
 
Kao prvo, ja bih koristio neki XVID (koepi´s build ili sl. sa npr free-codecs.com) kodek i smanjio quality preset na reltime pa ponovio capture, a ako nije moguce, za ovo sto si vec napravio probaj iz AviSynth-a (ako nemas iskustva, a i ako imas instaliraj i AVSedit za pravljenje .avs skripti) sledece :

sa info() filterom dobices sve relevantne podatke o klipu - tipa fps, duzina video i audio klipa i sl.
Tu ces videti koliko ti odstupa duzina trajanja audio i video klipa (zbog dropped frames) pa lepo probaj sa AssumeFPS filterom da povecas ili smanjis frame rate i prakticno ubrzas ili usporis video da se uklopi sa audiom.

A i mogao bi usput da prisredis taj VHS malo. :D
 
Poslednja izmena:
Capture direktno u xvid ili divx je uglavnom osudjeno na propast(vrlo opterecujece za racunar). Bolje bi bilo da se snima direktno u mpeg2 ili picvideo mjpeg codec pa da se onda kompresuje u xvid.
 
Slazem se sa ovim prethodno navedenim. Divx codec nije namenjen za capture vec za kompresiju. Ako bas mora, sto je resenje iskljucivo za "prvu pomoc" mislim da Divx 5 ili mozda 6 koji nisam probao doduse, moze da posluzi uz upotrebu onih preprocessing filter-a i Psychovisual enhancment-a koji su opcije unutar samog codec-a. Istovremeno grebovanje zvuka u mp3 je dokazano pogresno: desinhonizacija i slicni problemi su gotovo pravilo. Najbolje je odabrati PCM audio i naknadno da rekompresovati po zelji.
 
Poslednja izmena:
Radi capture u mpeg1 ,2 ili u dv pa posle pusti masinu da ga prebacuje u koj oces format!

Slazem se da je direktno capturovanje u sam divx ili xvid definitivno propast pa cak i sa najnovijim procesorima :(
 
Promeni karticu?
 
Nazad
Vrh Dno