Šta je novo?

HowTo: Overklokovanje AMD Procesora - Socket A/754/939/AM2 i AM2+ [Phenom]

Ovakva su nameštanja kod mene sa tim procesorom za 24/7 :
Mz comp aida.jpg
Nadam se da ti malo pomogne.
 
Samo ne mogu nesto da se snadjem u biosu da bi to odradio, mozda mi treba malo vise vremena...
 
Jel se seca jos uvek ko kako se overklokuje ovo cudo od procesora?! Imam fedjin svojevremeno sampionski 2800+ procesor koji mi je 5 godina i vise radio na 2400mhz na dfi infinity nf4-4; ploca crkla i zamenioh sam je sa epoxom u rangu samo sad nikako ne mogu da se setim sta je bilo u biosu podeseno (fsb je morao biti 300), ali glavu razbih sa onim mem deliocima, ht sirinama, brzinama itd. Znam da sam i onda imao problema sa pistanjem dok nisam ubo proverenu kombinaciju i upalilo se bez ikakvih problema bilo! :(
 
Verovatno mislis na DFI INFINITY NF4X, socket 754.

Ovo je cudom sacuvano iz A64Info, a nadam se da ce ti pomoci setovanja mog nesampionskog Semprona na istoj ploci.

Samo stavi HT 300, zato sto sam siguran da ce ti raditi na 2400 Mhz. Napon je, a ne secam se tacno, bio oko 1.45v. za svaki dan.

Prve dve su od istog overkloka sa HT 327, ali napon je bio sigurno preko 1.50v

Treca slika je sa HT 310, 2486Mhz i naponom 1.488v. Kuler je bio njegov box, ali lapovan.

Pitanje je samo da li ce Epox, a trebalo bi, da isprati ista setovanja.
 

Prilozi

  • overclock.jpg
    overclock.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 68
  • setovanja memorije.jpg
    setovanja memorije.jpg
    94.6 KB · Pregleda: 76
  • sempron64.jpg
    sempron64.jpg
    208.6 KB · Pregleda: 70
Verovatno mislis na DFI INFINITY NF4X, socket 754.
Upravo ta, dusa me boli sto je riknula...moram videti da mi neko zameni onaj kondezator sto je iscureo, greota mi da je bacim!

Samo stavi HT 300, zato sto sam siguran da ce ti raditi na 2400 Mhz. Napon je, a ne secam se tacno, bio oko 1.45v. za svaki dan.
Druze nema sta da budes siguran, radio mi je procesor na 2400mhz par godina (isti je radio i preko 3100mhz kod dekare kad je obarao svetski rekord). Inace napon sam digao na 1.5V za svaki slucaj i stavio HT 300 ali nece da butuje; memorija na 2T, HT multi probao na 4, na 3, memoriju probao i na 133 i na 166 i na 200, znaci sve kombinacije i nece :(

Pitanje je samo da li ce Epox, a trebalo bi, da isprati ista setovanja.
Siguran sam da je epox u rangu dfi-a...bios je gotovo identican koliko me sluzi secanje.
 
Poslednja izmena:
Steta za plocu. Ja sam skinuo onaj njen kuler i stavio bolji, sa vecim i tihim ventilatorom. I meni je to jedna od omiljenih ploca. A rekao sam da sam siguran, a i ti si stavio do znanja, da nije problem u Sempronu, vec do ploce i setovanja. Kod mene je bilo namesteno da memorija radi na 150Mhz (memory clock), a memory speed 237.82, cini mi se Kingston DDR 400. To je nezvanicna frekvencija, ali DFI je podrzavao i moglo je da se namesti.
 
Pozdrav,

Evo jedan SS mog klokovanog Phenom-a 955 BE. :)

AMD Phenom II 955BE @3.8Ghz.jpg

Muci me samo temp. jer je dosla cak do 64C jer mi je cilj da izvucem 4.0Ghz,a ne ne mogu to nikako jer mi vec na 3.8Ghz prelazi dozvoljenih 62C.
Da napomenem samo da mi kuciste nije gejmersko(jos uvek :)) i nije provetreno uopste cak mi je leva stranica otvorena jer ne moze da se zatvori zbog 212-ice :D
 
Ne moze to preko 3.9ghz sa vazdusnim hladenjem.
Probaj da spustis na 1.5v,ali sve zavisi od primerka koliko je raspolozen za klok.
Ako ti to radi ok na 3.8 to je dosta dobro spusti samo na 1.5v i dobices manje temperature.
 
Ne moze to preko 3.9ghz sa vazdusnim hladenjem.
Probaj da spustis na 1.5v,ali sve zavisi od primerka koliko je raspolozen za klok.
Ako ti to radi ok na 3.8 to je dosta dobro spusti samo na 1.5v i dobices manje temperature.

Netacno da ne moze preko 3.9 ghz.
Revizija C3 bi trebala da ide na 4 ghz sa bilo kojim boljim kulerom. A sa 1.5v bi trebalo da se klokuje i do 4.2 ghz.
Imam isti (skoro) CPU i radi na 4 ghz (1.44v) i NB na 2.6 ghz (1.3v). Sve sa prosecnim kulerom.


@cronaldooo ... probaj taj klok sa manjim naponom, bice i manje temp.
 
Pa eto neka ide na 4.2 ghz.:d
 
Ma ja sam pocetnik u ovome :D

Zanima me zasto mi napon ide preko 1.450v, a u BIOS-u sam podesio CPU VCORE na 1.450v? :trust:
 
Zato što je "loša" naponska sekcija na ploči.
C2 jezgro teško prelazi 3,6 Ghz sa najboljim vazdušnim hlađenjem, C3 jezgro teško prelazi 3,9 Ghz pod istim uslovima.
Za sve preko toga potrebne su vrhunske komponente i najviše vodeno hlađenje.
 
Ja sam mislio kada se podesi cpu napon u BIOS-u da napon nece prelaziti tu unetu vrednost pri tom odredjenom kloku koji ja ciljam...ili ce u suprotnom komp zabosti jer taj odredjen klok ne moze da radi radi pod tim naponom(trazi veci)...

Mozda je nekome ovo smesno, ali sta cu kad se ne razumem ovde sam da bi naucio :D
 
Zato što je "loša" naponska sekcija na ploči.
C2 jezgro teško prelazi 3,6 Ghz sa najboljim vazdušnim hlađenjem, C3 jezgro teško prelazi 3,9 Ghz pod istim uslovima.
Za sve preko toga potrebne su vrhunske komponente i najviše vodeno hlađenje.

I nešto sreće za dobar primerak procesora, mada C3 Deneb na 1.5v ili niže mogu da hlade i dobri vazdušnjaci. Moj 965 ispod Mugen3 coolera na 4.2GHz, 1.505v, nije prešao 55-56c ni letos po vrućinama. Čim sam probao na samo malo većoj voltaži, on je prosto otkačio.
 
I nešto sreće za dobar primerak procesora, mada C3 Deneb na 1.5v ili niže mogu da hlade i dobri vazdušnjaci. Moj 965 ispod Mugen3 coolera na 4.2GHz, 1.505v, nije prešao 55-56c ni letos po vrućinama. Čim sam probao na samo malo većoj voltaži, on je prosto otkačio.

Video sam da imas ga870a-ud3 plocu koja poseduje 8+2 naponsku isto kao i moja ploca tako da mislim da bi i ja trebao da izvucem dobar klok na mojoj...evo ovde sam i potvrdio sebi da moja ploca ima dosta potencijala sto se kloka tice http://www.overclockersclub.com/reviews/asus_m4a89gtd_pro_usb3/20.htm...zato sumnjam da je losa naponska sekcija kao sto je rekao superstarr :)
 
Tih 3.8 ghz sto si izvukao je puna kapa i dobar rezultat.
Zavisi od puno toga samog procesora,memorija,ploce...
Ako kod nekoga radi na 4 i preko ne znaci da ce i kod tebe.
Mnogo plavih ekrana i strpljena treba,naci prave latencije za memoriju,pravu voltazu.
Skini Prime 95 pa izvrti tih 3.8 pa vidi koliko je stabilan.
 
Video sam da imas ga870a-ud3 plocu koja poseduje 8+2 naponsku isto kao i moja ploca tako da mislim da bi i ja trebao da izvucem dobar klok na mojoj...evo ovde sam i potvrdio sebi da moja ploca ima dosta potencijala sto se kloka tice http://www.overclockersclub.com/reviews/asus_m4a89gtd_pro_usb3/20.htm...zato sumnjam da je losa naponska sekcija kao sto je rekao superstarr :)
Pa da, a tvoja još ima dobro hlađenje VRMa, ja sam na mojoj morao da dodajem cooler mada se i pre toga nije mnogo grejao. Možeš i da staviš neki 40-50mm ventilator na NB, pomoći će hlađenju i NBa i VRMa pošto su povezani heat pajpom ako si baš zabrinut.
Na Gigabyt u ume NB da se zagreje i preko 50c pa sam i njemu dao 50mm ventiltor na 500 rpm.
 
"Cemu potsmehivanje ??
Ja pricam iz licnog iskustva (955 C2 i 965 C3), a ti ??"

Nista zlonamerno samo sala:),svaka cast za rezultat.
Samo kazem da nije svaki procesor raspolozen za klok.
 
"Cemu potsmehivanje ??
Ja pricam iz licnog iskustva (955 C2 i 965 C3), a ti ??"

Nista zlonamerno samo sala:),svaka cast za rezultat.
Samo kazem da nije svaki procesor raspolozen za klok.
A bogami ni svaka MB, ni memorija, ni, ni... Mora sve da se proba niko nemože tu ništa da garantue.
 
Da li se ovo jos nekom desilo???

Klok na 3.4Ghz(17.0x200), 1.400v.Prime95 odradio 1h25min bez problema i LinX isto, ali odjednom posle zavrsetka LinX-a Vcore skace na 2.820v... o_O

Da napomenem samo da se komp nije restartovao, nije bilo plavih ekraana, nista nista nista sve je ok...

LinX@3.4Ghz 1.400v(17.0x200)-Vcore Error(up to 2.82v).jpg Prime95@3.4Ghz 1.400v(17.0x200) 1h 25min Test.jpg
 
Nemoj da brineš to je zbog asus probe. I ja ga koristim pa se desi da ponekad i više njih skoči u toku testiranja na neverovatne vrednosti pa ostane zabeleženo u hw monitoru.
 
Nemoj da brineš to je zbog asus probe. I ja ga koristim pa se desi da ponekad i više njih skoči u toku testiranja na neverovatne vrednosti pa ostane zabeleženo u hw monitoru.

E da da PC Probe je poceo da mi alarmira a ja bio u drugoj sobi gledao film, reko zapali se nesto :D

Dobro je ako je to problem onda nije strasno.
 
Nije nije.:D
 
Evo uspeo sam da doguram i do 3.9Ghz, sistem je stabilan brine me samo temperatura jer mislim da bi trebala da bude manja za koji stepen s'obzirom da koristim Hyper 212 Plus i Noctua NT-H1 pastu koju sam danas stavio ali se temperature nisu promenile.

Sto se tice kloka u BIOS-u sam podesio 18.5x211, cpu voltage 1.425000v, dram voltage 1.65v.
Evo i SS-a

gfdgdf.jpg
 
Uh bre 66c i još C3, baš mnogo ako je tačno, trebalo je da se ugasi na jedno 62c. Ono na HW Info mora da je tačnije. 212 evo nije uspevao mog 965 da ohladi ni na 4GHz, morao sam da stavim mnogo veći, pozajmljeni 612s je tek dobro hladio a sada i ovaj Mugen3 na push-pull takođe na4.2GHz i 1.525v.
Meni brlja i HW Info sa voltažama, pokazuje default a kod mene je više i za CPU i NB., temperature isto kao i na drugima.
 
Poslednja izmena:
Ma nije mnogo, to je to sa tim kulerom...
CPUID čita temperaturu iz CPU-a kao i Everest i CPUZ... Za još koji MHz treba skuplji kuler. :)
 
Uh bre 66c i još C3, baš mnogo ako je tačno, trebalo je da se ugasi na jedno 62c. Ono na HW Info mora da je tačnije. 212 evo nije uspevao mog 965 da ohladi ni na 4GHz, morao sam da stavim mnogo veći, pozajmljeni 612s je tek dobro hladio a sada i ovaj Mugen3 na push-pull takođe na4.2GHz i 1.525v.
Meni brlja i HW Info sa voltažama, pokazuje default a kod mene je više i za CPU i NB., temperature isto kao i na drugima.

Citao sam review za taj tvoj Mugen 3 i video sam da je to odlican cooler, a nije skup...Jel znas mozda gde ima kod nas da se kupe Scythe cooler-i jer ja nisam uspeo da ih nadjem nigde? :)
 
Citao sam review za taj tvoj Mugen 3 i video sam da je to odlican cooler, a nije skup...Jel znas mozda gde ima kod nas da se kupe Scythe cooler-i jer ja nisam uspeo da ih nadjem nigde? :)

Kupio od tipa na K&P ali imao samo nosače za AMD i ventilatore na 800rpm. Mislim da ima još po neki. Novi u kutiji ali kaže doneti iz Grčke takvi, sa 2 para držača samo za AM2-3.
 
Nazad
Vrh Dno