Šta je novo?

HowTo: Overklokovanje AMD Procesora - Socket A/754/939/AM2 i AM2+ [Phenom]

Koliko treba tako da ga drzim?
 
Koliko treba tako da ga drzim?

Pazi, LinX ume da pukne i na 75om krugu. Ali smatram da je dovoljno 20 krugova, cisto da vidis dokle idu temperature i kako ti se ponasa napon na CPUu. Ako prodje, smatraj da je stabilno.
 
Mali update.
Pošto učestvujem u WCG projektu, na jednom od projekata koji je veoma zahtevan za sistem, iskakao je BSOD na 4GHz iako je prolazio Linx. Povećanjem napona se stabilizovao, ali su temperature išle do 62°C. Jedan od zahteva je i tišina.
Smanjenjem kloka za samo 80MHz, i značajnim spuštanjem napona, temperature su sišle na 55 - 56°C max, dok je sistem još tiši.
Eto, čisto da podelim informacije i da ukažem da ta magična granica od 4GHz ne znači mnogo, koliko mnogo traži.

Podešavanje:
245x16=3.92GHz @ 1.375V (cpuz u loadu 1.41V)
CPU/NB 1.1125V
HT 1960MHz
NB 2450MHz
RAM 1633MHz manuelno na 9-9-9-24

rezultat u Linxu kao i na 4GHz...oko 52 Gflopsa, uradio 30 prolaza sa svom memorijom, nisam mogao više da ga čekam :p.
 
Dobrodosao :)

Sta konkretno zelis da doteras? Latencije?
 
U delu biosa gde podesavas i frekvenciju memorije tamo imas i latencije(oznacene su kao u cpu-z)...
 
U delu biosa gde podesavas i frekvenciju memorije tamo imas i latencije(oznacene su kao u cpu-z)...

Znam mada ima jos stavki koje ne mogu napamet da nabrojim, mada mogu da ih ostavim na auto, a ovo sto znam sta je, da smanjim e.g sa 6-6-6-18 na 5-5-5-15.

Ne znam sta je najbolje za ovu memoriju.
 
Evo Smanjio sam latencije, ovih pet stavki, ostalo na auto.


 
E bas tako bi i ja namestio :) to sto pise u cpu-z... ostale na auto da ne bi nesto sHebao...
 
Sad testiranje u Intel Burn testu za svaki slucaj.
 
Javi kako je proslo ;)
 
Prosao je pet krugova u Intel Burn Test-u 2.5 (Stress Level:Maximum, Threads:2) . No problem so far.
 
Nice :)
 
amd fenom II 550 be
stepping : 2, code name : Callisto
ploca ga-ma790xt-ud4p

kada sam probao oba da otkljucam posle ocitavanja procesora kog je video kao b50 prilikom dizanja sistema dobio sam plavi ekran sa nekim ispisima ,zatim sam iskljucio jedno jezgro i
uspeo sam da otkljucam jedno jezgro tj da bude 3-jezgarni .

evo slike :

http://img37.imageshack.us/img37/7992/amdfenomii550be.jpg

e sad nisu mi jasna ocitavnja zasto razlicito ocitava i jel sve uredu ili nesto brka sistem ,i sta sam sad dobio atlona ili fenoma ???
 
Poslednja izmena:
Dobio si Phenoma II X3 zato sto imas 6mb L3 cashe-a.
 
Citao sam na puno mesta o temperaturi procesora,i jos uvek sam u dilemi. Koja je temperatura bitnija,tj. koja ne sme preci 62 stepena? Da li je to CPU temp ili CORE temp?
 
Da li ima nekog iz Niša ko se razume u OC?
Uzeo sam juče konfiguraciju iz potpisa pa bih želeo da OC prosecor i memoriju ali se u OC ne razumem.
 
Da li ima nekog iz Niša ko se razume u OC?
Uzeo sam juče konfiguraciju iz potpisa pa bih želeo da OC prosecor i memoriju ali se u OC ne razumem.

Ne vidim ni jedan razlog da ne probas sam da odradis OC....
Prva stvar koju treba da uradis je da promenis BOX za neko kvalitetnije hladjenje (trebalo bi da do 3.6GHz mozes da ides i sa BOX-om)....
A onda redom....
Iz BIOS-a
1. Iskljuci TurboCore
2. Podesi mnozilac na manual i stavi na x15
3. Postavi BUS speed na 240
4. Za pocetak podesi memoriju da ti radi na ispod 1600MHz (ne diraj napon)
5. Vodi racuna da ti HT i NB budu na ~ 2000MHz (ne diraj napon)
6. Postavi CPU napon na 1.35 (nece ti rebati vise za 3.6 GHz)

Ne diraj nista vise, udji u Win i provrti LinX (all memory i high priority) i Prime95, naravno sve vreme prati temperature, ako su ispod 60 C, sve je u redu, i verovatno da sa BOX-om neces moci dalje.
Kad uradis sve ovo, javi se za dalja upustva....
 
Probao sam uz pomoc opcije TurboV EVO i dobio sam sledece rezultate.

Ovo je bez OC


Uploaded with ImageShack.us

Ovo sa


Uploaded with ImageShack.us
 
Lepo je taj TurboV nasvirao proc, ali je to prejak klok za BOX kuler. Namesti podesavanja koja ti je preporucio user dzena ako zelis da ti proc ne degradira :)
 
Cekaj Milose, prvi put kad sam pogledao tvoju masinu u potpisu pisalo je da imas Phenom X6 1075, a sad ti pise 1090....ii sam se zestoko istripovao ili si ti menjao nesto....

Posto je takva situacija, ne moras nista od onog gore da radis. Dovoljno je da podizes mnozilac za CPU, i malo korigujes napon, kao sto sam ti vec gore napisao....
 
Nisam nista dirao, verovatno si se "prebacio" nesto.
Pustio sam preko AIDA64 Extreme Edition Test stabilnosti sistema. Pustio sam ga nekih 5-6 min. Svih 6 jezgara su radila 100% punih 5-6 min. Temperatura se popela do nekih 61c sa oko 5100 obrtaja Box kulera.
 
Pa to onda i nije tako strasno :). Skini sa neta i pusti linx, stavi memory na all i prati temperature.
 
Uspe sam da kloknem svog Athlona 4200+ Brisbane sa def 2.2 na 2.75 GHz. Medjutim kako promenim povecam clock magistrale bukvalno za 1 MHz preko 250 MHz, na koliko i postizem 2.75, komp se normalno upali, pokaze BIOS massage potom izbaci error DQ-DQS passing window too small pres F1 to resume. Po pritiskanju F1 win 7 pocinje da se dize i na pola boota puca i pada restart. Koliko sam skontao problem je do memorije. Memorija mi na tom kloku radi na 79X,XX MHz sto je normalno i prihvatljivo, HT je na 1000 def 1000. Da li je do latencija, nije mi komp trenutno tu ali mislim da su 5-5-5-XX-1T ne mogu bas da se setim XX brojke ;). Inace mem je Apacer 2x1 Gb ddr2 @ 800 ako ista znaci
 
Podigo AthlonII x2 240 sa 2.8 na 3.36 ( 240x14) ali dalje ni da mrdne, da li je do procesora ili ploče? Memorija ne spuštena na 666mhz i klokom se vratila na 800, a Ht smanjen na 1600MHz.

Inače temperature su odlične, sa Termaltake Silent Boost kulerom za temperatura spada i do 17c ovako je uvek 20-22c...
 
Ljudi,sta treba da uradim,da kloknem procesor bar na 3.0ghz.Imam box kuler i trenutno je u idle 32c a kad je opterecen 40.
 

Prilozi

  • DSC01742 [640x480].JPG
    DSC01742 [640x480].JPG
    81.5 KB · Pregleda: 338
  • DSC01743 [640x480].JPG
    DSC01743 [640x480].JPG
    89.6 KB · Pregleda: 107
  • DSC01745 [640x480].JPG
    DSC01745 [640x480].JPG
    97.5 KB · Pregleda: 107
Pa za 3.0 ti je dovoljno da podignes CPU frequency na 215 ili tako nesto,a ako ces vise trebalo bi verovatno i memoriju i north bridge da menjas...

imas i par strana ranije spacemaster je dao link sa detaljnijim uputstvom ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno