Šta je novo?

HowTo: Overklokovanje AMD Procesora - Socket A/754/939/AM2 i AM2+ [Phenom]

Samo to?Povecam na 215,i nista drugo ne diram?
 
Pa za 3.0 ti je to dosta,za vece mozda moras memoriju i nb da smanjis takt i povecas voltazu ali za 200mhz nece se nista puno povecati tako da nemas brige ;)
 
Kod netbooka Acer aspire one 722 zbog izrazitog zagrevanja procesora (max. 93 C) smanjio sam im voltazu. Po defaultu prvo jezgro je bilo namesteno na 1,2125 V (frekv.1000 mhz) a drugo na 1,0125 V (800mhz).. Trenutno je smanjena voltaza maksimalno do neke stabilne vrednosti. Prvo jezgro je 0,8875 V a drugo 0,8125... Probao sam na igrici Far Cry a trenutno radim stres test sa Orthosom i kako mi se cini sve deluje stabilno... Sada temp. proca ide max. 83 C u igri koliko sam testirao...
Ako mi neko moze reci da li to smanjenje voltaze moze imati bilo kakve negativne posledice i da li uz voltazu procesora trebam smanjiti i vrednosti nekih drugih komponenti? I da li je zdravo svakodnevno menjati tu voltazu? Je li ovo moje smanjenje preveliko?
I jos jedno pitanje, posto mi nije jasno kako se gleda temperatura graficke kartice posto je ovde integrisana.. a u programima za merenje temperature postoji samo temp. procesora i hard diska... Da li je temp. graficke ista?

Tnx
 
Poslednja izmena:
Jel može neko da pomogne ovde, ako ima predstavu o čemu je reč neka slobodno piše :)
Hvala
 
Uspeo sam moj Athlon x2 4200+ da nateram do 2750 MHz podizanjem clock-a magistrale, ht mnozilac sam spustio tako da mi stoji na def 1000 i memoriju na 333 priblizno 800 (kao sto je prilozeno u attachmentu) na 1.37 VCore. E sad, preko toga ne moze ni dizanjem magistrale ni spustanjem mnozioca, a kompenzacijom magistrale, niti podizanjem voltaze... jedino sto sam primetio da u biosu ne mogu da podesavam command rate memorije koji mi je sada na utegnutih 1T. Takodje def bios moje foxconn ploce ne moze da menja ht mnozilac te sam od foxconn-a na zahtev dobio custom bios koji ima manu, naime kada menjam klok procesora pri restartu posle podesavanja, komp se zakuca i ne prikazuje bios msg, potom hit the reset i radi (nikako gasenje posto onda moram da radim clear CMOS). Dakle kad odem preko vec pomenute margine restartujem i dobijem isti blank screen udarim reset i nista...
ako neko zna u cemu je problem neka pomogne posto sa temperaturama koje imam znam da mogu jos vise :D
Samo ne znam da li me ploca i memorija ogranicavaju....
 

Prilozi

  • cpuz2.png
    cpuz2.png
    40.7 KB · Pregleda: 120
  • cpuz1.png
    cpuz1.png
    31.9 KB · Pregleda: 98
  • cpuz3.png
    cpuz3.png
    31.5 KB · Pregleda: 103
Dobro si i do toga stigao sa tim procesorom...
 
Dobro si i do toga stigao sa tim procesorom...

Pa sinoc sam citao tu i tamo, ljudi ga ladno teraju na 3.2 GHz pri 1.4 V, a s obzirom da su mi idle/load temperature na 2.75 GHz 33/50-55, znam da moze jos ali ne znam mogu li ostale komponente da izguraju, tj. ploca i mem. (napajanje je novo LC 600 W, tako da ono ne predstavlja problem) jednostavno mi je tesko da testiram razne varijante posto moram svaki put da radim clear cmos, pa mi treba neki uput po kojem bih mozda i uspeo nesto konkretno da uradim tj kako da podesim?
 
Da li je ovo ok? Маšina iz potpisa

CPU.jpg


Mem.jpg
 
Fino, samo poteraj NB klok, sta si se stis'o :d Verovatno ce raditi na 2.4GHz na def naponu, ako ne, podigni CPU-NB napon za koji korak (sta znam, ja ne prelazim 1.225v)
 
Poslednja izmena:
Ja reko da malo poteram svoj 5850 u Ati Tray Tools-u, nije mi jasno sto mi neda vise od 600 MHz za GPU, kad je default 725 ? Koristim zadnju verziju Ati Tray Tools-a
 

Prilozi

  • r1.jpg
    r1.jpg
    110.8 KB · Pregleda: 99
Prvo, promasio si temu, ovde se govori o OCu AMD procesora, a odgovor na tvoje pitanje: za klokovanje modernih grafickih kartica koristi MSI Afterburner
 
Da sad videh gde sam pisao. Hvala.
 
Klokovao sam malo mog athlona na 3ghz,onako cisto radi reda...linx pola sata radio temperatura nije presla 50c.E sad problem je sto mi u my computeru i dalje stoji 2,8,dok u svim ostalim programima pise 3ghz?Kako to mogu da ispravim?
 
Zar je bitno koliko piše? A i klokovao si ga za medalju :) Nadam se da si obezbedio dovoljno dobar cooler za toliki klok :)))
 
Ja sam rekao da sam ga iz zaebancije malo klokovao...normalno da hocu da mi pise tako,ne razumem ako u svim programima pise da radi na 3 zasto i tamo ne pise...
 
Što se cimaš za gluposti??? Ja sam moj athlon klokao na 3,8 Ghz pa mi piše u my computer-u 3,2 Ghz. Who cares????
 
I ja mislim da moj Phenom u Properties piše 2.8GHz iako radi na 3.5Ghz
 
Pozdrav!
Imam procesor AMD Sempron 2300+, sovket A. radi na 1.583GHz
Skinuo sam program CPU-Z verziju 1.60.x32 instalirao i na njemu ne mogu da menjam cifre, ustvari nemogu nista...
Mogu samo da udjem i izadjem iz njega.. Kako se on koristi? Kako da overklokujem moj veseli procesor? Unapred hvala..
 
CPU-Z je program koji služi da ti "kaže" šta imaš i da ti pokaže na koliko to šta imaš radi.
Tvoj procesor je sve samo ne veseo :)
A kako da ga overklokuješ možeš da pročitaš na prvoj strani ovog topica :) Takođe za početak proveri koju imaš ploču jer u to vreme (pre 8 godina kada si pazario računar) nisu sve ploče imale sve opcije za OC.
 
Jel vredi da overklokujem moju skromnu masinicu? Imam Athlon II X3 455 otkljucan u Phenom X4 koji radi na default taktu 3.3 GHz hladjen Cooler Master TX3 coolerom, ploca je Asusova integrusa M4N68T-M LE V2, memorija 2x2GB Patriot na 1333MHz.
 
@ CuBe-O

Imam ASUS M5A78L bolja od tvoje ali ista naponska, 3+1 faza, ne preporucujem overklok. Imam isti proc, isto odkljucan, sa LOKI-em na 3.6GHz nije preso 58C u stres testovima na 1.4V, Preko toga nisam pokusavao jer nije preporucljivo sto se ploce tice a i zahteva dosta veci napon.
 
Ako je to max klok koji mogu da ocekujem, onda ne vredi da se cimam za dodatnih 300MHz.
 
Bas na toj ploci koju ti imas sam gledao ovde na forumu overklok istog procesora od 3.6GHz na 1.35V. Ja sam na mojoj probao 3.75GHz i prolazi sve testove a evo i razlika

Stock Overclock
40GFlops-a 43GFlops-a
7.3 ocena u win7 7.4

a mislim da se ne fredi cimati za toliko.

Interesuje me koji ti je napon procesora koji ti ocitava CPU-Z? Posto je kod mene fabriski 1.425V sto je po meni mnogo pa sam ga spustio na 1.325V.
 
Konfa je iz potpisa.Koliko ja mogu da klokujem Athlon II X2 250?Kada sam stavio memoriju na default je bila na 1066Mhz ja sam je u BIOS setovao na 1333Mhz.Evo i slike iz CPU-Z-a.Capture.JPGMemory.JPGSPD.JPG
 
Pozdrav
Moze li se clockovati Amd Athlon x2-270 3,4ghz? Ako moze, na koliko? Imam plocu Biostar TA 770E ver.6.x :whip:
Da li da pokusavam nesto... :test:
 
Poslednja izmena:
Naravno da može ali ti niko ne može reći na koliko i sa kojim podešavanjima. Na to utiče mnogo faktora od ploče preko kulera, memorije, napajanja, kućišta... Ono što možeš da uradiš jeste da prelistaš forum u potrazi za informacija na iz iskustva korisnika koji su imali procesor sa istim jezgrom pa da vidiš njihova podešavanja i to da ti bude orijentacija...
 
Nazad
Vrh Dno