Šta je novo?

Problem sa Canon Lide 25 skenerom

IRS

Čuven
Učlanjen(a)
05.12.2003
Poruke
113
Poena
620
Imam gorepomenuti skener i posle godinu i po dana, koliko je uredjaj star xp je poceo da mi prijavljuje uknown usb device. Pokusao sam i sa novim drajverima i na drugim kompovima medjutim problem je isti. Lampa mu se upali ali je prijavljen kao uknown device, xp ga jednostavno ne prepoznaje. Da li neko zna o cemu se radi i sta je u pitanju??

Skener sam povremeno koristio mozda ukupno nekih dvadesetak puta kapiram da sigurno nije
pukao od prekomerne upotrebe... :trust:
 
Poslednja izmena:
Probaj ga na drugom računaru, pre bilo kakvih drugih akcija.
 
Vidis nisam probao da zamenim kabl ali mislim da je probao moj prijatelj koga sam zamolio da proba kod njega jer ima isti takav skener, nisam ga pitao da li je probao sa drugim kablicem. Ali hm.. zar moze da bude do USB prikljucka?
 
Jesi li menjao nesto u BIOS-u (ili radio reset) pa je slucajno iskljuceno ili stavljeno na auto Enable USB Legasy support? Ako jeste ukljuci stavi na ENABLE (ne na auto) i vidi da li tako hoce posto taj skener pravi probleme ako nije to ukljuceno (makar sam naisao na 2-3 takva slucaja).
Ako i posle toga se ponavlja ista stvar, skener je otisao u vecna lovista. Moj ex Mustek 1200UB je upravo imao takve tikove (takodje se napaja iz USB porta). Posle otvaranja video sam nesto izgorelo na plocici unutar njega i tada sam digao ruke.
Garancija na taj skener je dve godine koliko ja znam pokusaj da ga reklamiras.
 
Pozdrav svima!

Molim za pomoć, imam "problem" sa ovim skenerom :(

...kupio sam novi računar i prešao na Windows 10 (64-bit). Nigde nisam pronašao drivere za skener...

Da li je možda neko imao sličnu situaciju i da li je faktički ovaj skener sada neupotrbljiv ili neko možda ima neko rešenje?

Hvala unapred :)
 
Pozdrav svima!

Molim za pomoć, imam "problem" sa ovim skenerom :(

...kupio sam novi računar i prešao na Windows 10 (64-bit). Nigde nisam pronašao drivere za skener...

Da li je možda neko imao sličnu situaciju i da li je faktički ovaj skener sada neupotrbljiv ili neko možda ima neko rešenje?

Hvala unapred :)

Vuescan

https://www.hamrick.com/
 
Nazad
Vrh Dno