Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu) - Strana 9
»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 626 PrvaPrva ... 56789101112131959109509 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 9381

Tema: Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

musaka
        Guest
        Ajde sada neko da mi odgovori na koji nacin bi mogao da se unapredi korisnicki servis kako potrosaci ne bi dolazili u situaciju da se poziva na zakone???
        Kako da odgovoris svima u kratkom roku a pretrpan si poslom?

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        0
        e svaka cast za ovu temu i savete

Ja imam pitanje jer nisam mogao da nadjem slican slucaj kao moj:
        Kupio sam mp3 player MSI DIGI player 600 i dobio garanciju 12 meseci,odlicno me je sluzio i otprilike na 3 mesecu od dana kupovine u dzepu mi je naprsla zastitna plastika preko displeja(znaci ne displej vec samo plastikica)i nije ometalo rad playera i sve se lepo vidi na displeju.....e onda u 6 mesecu mi se desi to da player nece da primi podatke na njega,nista ne mogu da ubacim kaze protected..komp ga prepozna ali ne da da ubacim nista na njega.....ja ga odnesem na reklamaciju i oni kazu da ce to popraviti i da nema problema...
        posle 10 dana mi javljaju da je popravka gotova i da mogu podici player,,tako i uradim i dodjem kuci ali nista nisu popravili sve je isto kao i pre....ja im vratim oni se izvinu i kazu da ce ga "stvarno"popraviti i da imaju 40 dana fore za to....posle 25 dana mi javljaju da ne mogu da ga poprave i da je kvar nastao usled fizickog ostecenja(naprsla zastina plastikica-gore objasnjeno)
        pored pokusaja da im objasnim da to nema nikakvog smisla sa softverom na playeru i da je radio sa tim 4 meseca normalno,devojka koja radi samo je rekla :"Ja se izvinjavam ali ja nista ne mogu da uradim" ja sam uzeo player,okrenuo se i rekao da to nece tako proci!!!

Mene zanima jer ja mogu nekako da dokazem da nije kvar nastao zbog razloga koji oni kazu,i u zasto su ga primili 2 put kad sam reklamirao a da mi nisu rekli da je zbog toga kvar,i kome da se obratim za pomoc,,nije mi zbog playera ali necu da me prave budalom?

Member
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        151
        Citat Citiram korisnika: kligero Pogledaj poruku
        Mene zanima jer ja mogu nekako da dokazem da nije kvar nastao zbog razloga koji oni kazu,i u zasto su ga primili 2 put kad sam reklamirao a da mi nisu rekli da je zbog toga kvar,i kome da se obratim za pomoc,,nije mi zbog playera ali necu da me prave budalom?
        Obrati se trzisnoj inspekciji (imas negde na ovoj temi broj telefona) i objasni u cemu je problem. Nije na tebi da dokazujes da kvar nije nastao zbog ostecenja plastike, nego je na njima da dokazu da je kvar nastao zbog toga. Pre nego sto kontaktiras inspekciju trazi da ti u tom servisu objasne na koji nacin je ostecenje plastike povezano sa trenutnim kvarom (obavezno neka ti kazu sta je konkretno neispravno)

Newcomers
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenon 8450 triple core 2100
        • RAM: 2GB DDR2
        • VGA: ati radeon HD 3650 PCI-E silent
        • MON: asus vw 223d
        • HDD: HDD 250 GB
        • INET: DSL
      6. Post

bio sam u petak 25.05.2007 kod tržišnih inspektora i prijavio sta su mi uradili u Metou.inače sam bio u Metrou 07.05.2007. reki su mi da će oni to da pošalju u servis i da će me obavestiti naj kasnije do 22.05.2007.za to su mi izdali potvrdu.pošto se nisu uopšte javili ja se lepo uputim u inspekciju,a oni po reakciji kada su čuli o čemu se radi kao da su jedva dočekali da krenu u akciju.
        epilog.komresor mi je vracen 29.05.2007.popravljen i garancija mi je produzena za 22 dana.Metro je dobio kaznu od 3000.000.oo din po recima trzisnog inspektora.u Metou su mi rekli da nije lepo sto sam isao u inspekciju nego da sam trebao doci do njih "ludaci".ja im lepo kazem da sa njim nemem sta da pricam da nisu normalni da stite "Einhell-a"jer su oni trgovci ,a ne proizvodjaci.njima je u interasu da zadovolje kupca a dobavljaci da postuju njih jer ipak oni zavise od Metoa kao trgovine
        Attached Files Attached Files
        blago onom ko rano poludi pa mu zivot prodje u radosti i veselju

Newcomers
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2
      8. Moja mašina
      9. zaboravih zapisnik
        Attached Files Attached Files

Member Avatar korisnika SomiKnight
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        649
        @rajmax 63
        Nije mi bas najjasniji tvoj slucaj, ako mozes malo detaljnije da napises sta to metro tacno nije ispostovao, tj koji je razlog za toliku kaznu.

Procitao sam ovaj izvestaj i prilicno me razocarao, znaci ispada sledece, za robu za koju se izdaje garantni list, vazi sve sta pise u njemu, znaci nema garantovanog vremenskog roka za zamenu neispravne robe, nego mora u servis da se salje... tako pise u zadnjem paragrafu. Sto je jos gore u garanciji pise rok od 45 dana za popravku, i u izvestaju pise da oni imaju taj rok na raspolaganju?!?! Ja koliko sam shvario garancija mora da se pise po nekom zakonu, a taj rok od 45 dana nigde ne postoji, i sad ili ja gresim ili je taj izvestaj netacan... Ima li neko da kaze nesto o ovome?

Member Avatar korisnika marko_84
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        1.640
      12. Moja mašina
        • CPU: X2 4400+ @3GHz + cm hyper tx2
        • MoBo: Biostar TA780G
        • RAM: 2gb ddr2 @1000mhz
        • VGA: HD3200
        • MON: Acer 2216w + Samsung PS42A410
        • HDD: 1TB WD Green + 500 GB WD + 80 GB WD + 80 GB Samsung ...i jos neka boranija..
        • OPT: samsung 203 - crkla stoka!
        • Case: neshto sam zbudzio
        • SND: audigy ls, yamaha rx v557, 5 x mnogo + 1 x bash mnogo
        • LAP: Acer Aspire 5101
        • Ostalo: brm brm...
      13. Tachno tako, ni meni nije jasno...zashto pishe 45 dana, kada je po zakonu 23 dana? 3 000 000 din? Bog te sveti maz`o
        Govorim glasno i nosim rakiju sa sobom...

Newcomers
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2
      15. Moja mašina
      16. lepo je ABCD napisao na prvij strani

citat:

Sto se tice vremenskog roka za otklanjanje reklamacije, cuvenih 45 dana je zabluda. Prodavci zbog neinformisanosti ili zbog namere dovode kupce u zabludu.
        ZAKON O USLOVIMA ZA OBAVLJANJE PROMETA ROBE, VRŠENJE USLUGA U PROMETU ROBE l INSPEKCIJSKOM NADZORU - SLUZBENI GLASNIK Broj 39/96, 20/97, 46/98, 34/2001 i 80/2002 kaze da za izvrsenje imaju najvise 15 dana od dana kada je serviser odnosno za to odgovorno lice utvrdilo da je uredjaj neispravan (citiram deo clana 36):

Citat:
        "Preduzeće i preduzetnici iz stava 3 ovog člana dužni su da potrošača obaveste o odluci donetoj po reklamaciji u roku od osam dana od dana prijema reklamacije i da osnovan zahtev iz reklamacije ispune u daljem roku od 15 dana."
        Ukoliko za 8+15 odnosno 23 dana ne urade ono sto su duzni, sve sto sam gore napisao sigurno se moze dobiti na sudu.
        Ukoliko Vas mrzi da se akate po sudovima, posle 23 dana mozes otici u inspekciju i za najduze 30 dana inspektor uz dovoljan broj dokaza - znaci prijemnica u servis i sl. zavrsava posao.

ladyM
        Guest
        Probleme potrošača rešava i Nacionalna organizacija potrošača Srbije, koja se bavi zaštitom interesa potrošača i zaštitom njihovih prava. Kontakt adrese organizacija potrošača u Srbiji možete pronaći na njihovom sajtu i kontaktirati ih lično ili putem obraca Žalbe potrošača koji se nalazi na njihovom sajtu. U svim zemljama u svetu su veoma jake ovakve organizacije, kod nas građani još uvek nisu dovoljno informisani o radu ovakvih organizacija. Ja lično imam veoma pozitivna iskustva u rešavanju problema preko ove organizacije.

Member Avatar korisnika SomiKnight
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        649
        @rajmax63

Mislio sam da ces da pojasnis malo vise sopstveni slucaj jer nije bas najjasniji, znamo svi sta pise u zakonu, zato i pitam zasto u izvestaju pise to sto pise, jesi ti njih kontaktirao u vezi toga da ti daju objasnjenje zasto pisu nebuloze u izvestaju? Takodje mi nije jasno za sta je metro kaznjen uopste, i to sam te pitao, jer u izvestaju pise da je uredjaj predat 07. i vracen 29. sto je 22 dana, sto je po zakonu, u cemu je problem na kraju?

Newcomers
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2
      20. Moja mašina
      21. SomiKnight

ovako stoje stvari.na papiru koji sam dobio id Metroa pisalo je da ce se problem resiti u roku 15dana i posto to nisu ispotovali ja sam ih prijavio inspekciji.papir nema kod sebe jer je ostao kod njih kada sam preuzeo kompresor.

naravno da sam zvao inspektor i pitao ga za famoznih 45 dana a on poceo nesto da mi pametuje kao sto je i napiso na kraju prijave.ebiga sve su to muvanja sa obe starne ali bar treba jednom na kraj stati prevarantima.

marko_84
        nije kazna 3 000 000.oo nego 300 000.oo

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        0
        Znam da sam sigurno "malo zalutala " ali nadam se da ce mi neko pomoci iako moje pitanje nema veze sa elektronikom nego sa namjestajem :smajlickoji se stidi ali nema drugog izbora :
        Trebam napisati reklamaciju za namjestaj koji sam jako skupo platila( garnitura puca po savovima na vise mjesta ) , ali je garancija istekla u 5 mjesecu ove godine . Koja su moja prava ( ako ih imam ) i na osnovu kojeg clana zakona o zastiti potrosaca ih mogu ostvariti .
        Osjecam se glupo sto postavljam pitanje ovdje , nadam se da me necete popljuvati , a jos se vise nadam da ce mi neko od vas pomoci .
        Unaprijed hvala svima .

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        3
        Pozdrav,
        telefon sam odneo na servis pre tacno 41 dan (u poslovnicu mts-a,posto sam ga od njih i kupio),nisu me uopste zvali do sada,nikakvo obavestenje,ama bas nista... zanima me,naravno ako ga ne vrate za tih famoznih 45 dana,sta ja mogu da zahtevam od njih? Naravno i vase predloge sta da trazim,kazem i slicno.

Pozdrav!

VIP member
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        3.363
      25. Moja mašina
        • CPU: i7 8700, CM Hyper 212+ // i5 8400, Noctua NH-D9L
        • MoBo: Gigabyte Z370M-D3H // Gigabyte GA-B360M-D3H
        • RAM: Kingston HX Predator PC3000 2x8Gb ddr4 // Kingston HX Fury PC2400 2x8Gb ddr4
        • VGA: Gigabyte GTX970 4Gb // Asus GTX1050Ti 4Gb
        • MON: Dell 2312HM // Samsung 50MU6172
        • HDD: Samsung evo 250+500GB + WD Red 4TB //Samsung 840evo 120GB + WD Red ~20TB
        • OPT: Samsung SH-224 // -
        • Case: Cooler Master N200 - Corsair HX520W // Fractal Design Node 605 - CM B500
        • SND: Creative X-Fi Titanium@Inspire T7700 // nVidia HD audio@Pioneer VSX-933@S-Esr2tb
        • LAP: HP ProBook 4330s
        • TV: Samsung 50MU6172
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: HPDJ450WBT, APC RS1000 // APC SUA750I, P.J. W10 Gyro remote
      26. Citat Citiram korisnika: svezhi Pogledaj poruku
        Pozdrav,
        telefon sam odneo na servis pre tacno 41 dan (u poslovnicu mts-a,posto sam ga od njih i kupio),nisu me uopste zvali do sada,nikakvo obavestenje,ama bas nista... zanima me,naravno ako ga ne vrate za tih famoznih 45 dana,sta ja mogu da zahtevam od njih? Naravno i vase predloge sta da trazim,kazem i slicno.

Pozdrav!

Tvoja je greska sto si cekao 41 dan, odnosno sto si planirao da cekas 45 dana, verovatno nisi znao da rok od 45 dana ne postoji, rok je 8 dana u kome su oni duzni da ti jave kakav je njihov korak i da li se ti slazes sa njim, ukoliko ni posle 8 dana nisu ispunili prvi korak, imao si osnov za inspekciju, ukoliko bi ti se javili, i ukoliko bi ti pristao na neku od opcija, servis, zamenu ili povracaj novca, oni imaju jos 15 dana.

U zakonu je lepo naglaseno koliki je rok, rok sa sve zalbom i postupkom trzisne inspekcije moze biti maksimum 23 dana(vreme ispunjenja garantnog uslova) +30 dana rok za koji je trzisna inspekcija duzna da resi slucaj.
        Medjutim ukoliko se trzisna inspekcija umesa trgovac 90% placa kaznu koja u sustini nije mala.

Savetujem ti da pazljivije procitas ovaj thread od pocetka. Da si ga procitao ne bi postavio ni jedno jedino pitanje posto je sve objasnjeno

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        3
        Citat Citiram korisnika: Vuk Pogledaj poruku
        Tvoja je greska sto si cekao 41 dan, odnosno sto si planirao da cekas 45 dana, verovatno nisi znao da rok od 45 dana ne postoji, rok je 8 dana u kome su oni duzni da ti jave kakav je njihov korak i da li se ti slazes sa njim, ukoliko ni posle 8 dana nisu ispunili prvi korak, imao si osnov za inspekciju, ukoliko bi ti se javili, i ukoliko bi ti pristao na neku od opcija, servis, zamenu ili povracaj novca, oni imaju jos 15 dana.

U zakonu je lepo naglaseno koliki je rok, rok sa sve zalbom i postupkom trzisne inspekcije moze biti maksimum 23 dana(vreme ispunjenja garantnog uslova) +30 dana rok za koji je trzisna inspekcija duzna da resi slucaj.
        Medjutim ukoliko se trzisna inspekcija umesa trgovac 90% placa kaznu koja u sustini nije mala.

Savetujem ti da pazljivije procitas ovaj thread od pocetka. Da si ga procitao ne bi postavio ni jedno jedino pitanje posto je sve objasnjeno
        Procitao sam ceo ovaj thread,ali sam potpisao taj garantni list gde pise 45 dana... nisam znao da je rok 23 dana... pa cu sacekati 45 dana i onda idem tamo da im se....
        Sta mislis jel mogu da trazim neki bolji telefon,posto tu nokiu (6233) koliko vidim nemaju vise u prodaji?

Strana 9 od 626 PrvaPrva ... 56789101112131959109509 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •