Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Mozda bolje da sam ovde napisao nego u temi Orion telekom:

Danas bio burazer do Oriona da raskine ugovor, potpisao adsl 20/2 a oni vec god dana ne mogu da srede, navodno posta ima mogucnost, vec mu je 10/1 a nije ni toliko vec 8/0,80. Prvo ih zvao, tehnicka sluzba mu rekla danas da ne mogu vise od toga tih 10/1 da mu isporuce zbog tehnickih razloga, prebacili ga na sluzbu da vidi kako ide oko raskida, rekli mu da ce mozda placati penale ako raskine ugovor pre vremena a ima jos god dana. Na pitanje zasto da placa ako oni ne mogu da isporuce potpisanih 20/2, nisu bas sigurni za penale ali javice mu sutra.

Koja su njegova prava, ja mislim da ne smeju da mu naplate preveremeni raskid jer oni ne postuju ugovor.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ako je podnosio pismene žalbe neka se pozove na njih, ja sam tako raskinuo sa njima bez nekog natezanja.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nije pismeno uvek ih je zvao i rekli mu da ce pokusati da srede, danas kad ih je opet nazvao rekli su mu iz tehnicke sluzbe da ne postoje tehnicke mogucnosti za vise od 10/1, i prebacili ga na ove iz sluzbe za ugovore a ovi navodno nisu sigurni za penale pa ce mu javiti sutra, valjda nisu toliko bezobrazni da ga cimaju oko raskida kad nije do njega vec do tehnickih stvari. Reko sam mu da saceka do sutra pa ako hoce da mu naplate penale, naravno to da mu posalju na mail ne preko telefona, pa nek se obrati Ratelu i organizaciji za zastitu potrosaca i da vidimo sta ce oni reci.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Neka uzme ugovor kojibje potpisao u njemu pise pod kojima uslovima moze da dodje do raskida ugovora bez placanja penala. U MTS cinimi se je 10% odstupanje . S obzirom da tvoj drug ima cak 50% oni ce da mu ponude da ostane na manjem paketu uz tipa 3-4 meseca besplatno ili da raskine ugovor. Nisam korisnik Oriona pa ne znam u detalje aki generalno praksa je takva.

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Meni su nudili da ostanem sa 6 meseci gratis i sl, ali ja nisam hteo.

Puno ljudi u orionu svaki dan raskida, meni nisu pravili probleme, ali prijavi da si imao dosta reklamacija i unapred traži taj raskid da znaš šta te čeka

Najbolje iskustvo sa orionom je u stvari kada sam raskinuo, to je prošlo bez problema.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvala vam na odgovorima, sacekacemo do sutra da vidimo sta ce mu reci, on im je striktno naglasio da zeli raskid ugovora, cak su mu ponudili wifi to je odbio jer ne zeli da narusava izgled sredjene kuce antenama i da busi kucu, samo raskid jer im je god dana placao bespotrebno 20/2 paket a oni nisu u mogucnosti ni da mu isporuce 10/1, kad god je merio tu je oko, 8, 9 mb.
Kablovski operater mu je ponudio tv i internet za 3000 din 75/5 prvih 6 meseci 50% popusta. A ovima placao 2000din za 8/0,80 strasno.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
I taj kablovski dere

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Bolje nema u Surcinu, to mu je sto mu je. Ili Orion 2000 din 10/1 il kablovksa tv i net 75/5 za 3k.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
FOX Televizor 40DLE462 kupljen u tehnomaniji pre 10 dana - crkao tj neće da se uključi. Prvo je nestala slika, a posle i zvuk i ne reaguje.

Mogu da tražim novi, da naglasim da neću popravku pošto je u prvih 6 meseci?
 
Možeš. Možeš i da tražiš pare nazad, pa kupi neki bolji.
 
Važi hvala razmotrićemo.
Kako se namesti juče baš bacili kutiju, to nije problem samo ga odnesem uz račun i garanciju?
 
Nije problem, clan 56. Zakona o zastiti potrosaca izmedju ostalog kaze:
Nemogućnost potrošača da dostavi prodavcu ambalažu robe ne može biti uslov za rešavanje reklamacije niti razlog za odbijanje otklanjanja nesaobraznosti.
Ne treba ti ni garantni list, dovoljan je racun.
 
Hvala još jednom
 
Ja od tehnomanije dobio na mail neki racun, na kome ne pise ni serijski broj ni nista...
Naruceno online pre 6 meseci...
Za eventualno ostvarivanje garancije je ovo dovoljno ?
Nisu mi ni ovo poslali dok nisam trazio...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Kupio sam online televizoror u winwinu kad je bio na akciji, par dana kasnije dobijam TV sa već otvaranom kutijom ( trebali je tada da odbijem paket i rešim sebe muka ali *mjau**mjau**mjau*).
Pomislih popunjavali su garanciju pa su zato otvarali, a onda otvaram kutiju i zatičem raspakovano postolje, na šrafovima se vidi da su već bili montirani, ima prašine na televizoru i kao šlag na tortu vertikalna tamnija linija na displeju, naročito vidljiva na tamnijim bojama.

Odmah sam ih zvao i odlučio da raskinem ugovor na daljinu u roku of 15 dana, ubeđivali su me da odnesem 7 bilo koju radnju na reklamaciju ali sam odbio pa su poslali kurira.

11. dan od kako je kurir preuzeo paket dobijam od njihovog call centra i formaciju da su utvrdili nesaobraznost ( fizičko oštećenje, iako sam i 100x ponovio i mejlom i pozivima da nema fizičko oštećenje već defektan displej). Dalje dobijam informaciju da je poslat u servis na dalje testiranje- utvrđivanje i da imaju pravo da ga drže tako do 30 dana bez obzira na otkaz ugovora na daljinu.


Imaju li pravo na tih 30 dana? Da čekam ili da preuzimam nešto drugo?
 
Trebao bi mi jedan savet ako neko ima iskustva. Kupio sam supruzi 05.03.2018 telefon preko mts-a tačnije BOX paketa Samsung Galaxy J7 (2017). Od samog dana telefon je bio u silikonskoj zaštitnoj futroli i imao je zaštitno staklo preko ekrana. 26.3 se pojavila jedna ljubišasta fleka na ekranu koja se raširila preko celog ekrana nakon dva-tri sata. Odneo sam telefon na reklamaciju u mts, a oni ga prosledili u PRO MOBI oni su valjda ovlašćeni serviseri. Telefon sam dobio relativno brzo i servisiran zamenjen je kompletan displej. Posle 20 dana opet isti problem opet se pojavila ljubičasta mrlja i potpuno sve isto kao i prvi put. Telefom opet odnešen u mts na reklamaciju, telefon kupljen na 12 rata uz mesečne račune ni prvu ratu nisam dao za njega ide drugi put u servis. Insistiram da mi se zameni uređaj. Poslat u PRO MOBI servis i vraćen sa opet zamenutim displejem. Odbili su mi zamenu uređaja jer kako su naveli dva puta se servisira treći put zamena. 29.05 opet isti problem opet se pojavila ljubičasta mrlja na ekranu potpuno isto kao i prošla dva puta, opet ga odnesem u mts na reklamaciju računajući da će mi odobriti reklamaciju na zamenu, juče umesto poruke da mi je odobrena reklamacija dobijam poziv iz PRO MOBI-a da sam ja fizički oštetio ekran tj da mi je telefon ispao, što je totalna laž. Rekao mi je da ima naprsnuće ekrana, i kada sam mu rekao da sam telefon pre odlaska u servis ja lično pregledao nije imao ni ogrebotinicu na sevi a kamoli naprsnuće. Odmah je okrenuo priču kako je to unutra i ne vidi se.
Sve u svemu dva kvara popravljena u garanciji, a na trećem potpuno istom kvaru kao i predhodna dva puta nabeđuju na mene da je fizičko oštećenje jer su tada trebali da rade zamenu uređaja. Tražili su mi 10600 din za popravku što sam ja odbio i poslali su mi nazad u mts pokvaren telefon uz obrazloženje da je fizički oštećen. Telefon je star tri meseca i za ta tri meseca koliko je bio kod nas toliko je se i vukao po servisima. Neću da popravljam telefom o svom trošku jer se bojim da ću ga popraviti i opet za par dana isto definitivno nešto nije u redu sa telefonom jer će ovo biti četvrti displej na njemu za tri meseca.
Ićiću u ponedeljak da kupim drugi uređaj, ali mi treba savet šta radititi sa ovim samsungom i kome se žaliti?
 
Trebalo je ranije da pitaš za savet. U prvih šest meseci od kupovine uređaj se servisira samo uz izričitu saglasnost.

Ako se nesaobraznost pojavi u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, otklanjanje nesaobraznosti moguće je opravkom uz izričitu saglasnost potrošača.

Potrošač ima pravo da zahteva zamenu, odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor zbog istog ili drugog nedostatka saobraznosti koji se posle prve opravke pojavi, a ponovna opravka je moguća samo uz izričitu saglasnost potrošača.
 
Vidim da mnogi imaju nedoumice kada je u pitanju fizički oštećena roba. Evo odgovora za te situacije:

- Ukoliko ste kupili nešto i tek kasnije videli da je kupljena roba fizički oštećena, teret dokazivanja da je niste vi oštetili je na vama. Čim je roba prešla u vaše ruke prešao je i rizik. To može da bude problem kod online naručivanja jer kurirske službe znaju da 'zatežu" kod otvaranja paketa na licu mesta.
- Ukoliko ste robu koju reklamirate predali prodavcu ili servisu a oni nisu napravili zapisnik da je roba oštećena, rizik je prešao na njih. Posle toga bi oni morali da dokazuju da nisu oštetili robu. Dakle u praksi servis ili prodavac mogu da pričaju šta hoće ali ako su primili robu bez ikakvih primedbi onda ne morate da brinete čak iako tvrde da je roba oštećena.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
@sh@rance
Tebi i u zapisniku stoji da nema fizicka ostecenja tako da te zabole sta oni pricaju, kazi im da lazu i da su prevaranti i nemoj da podizes uredjaj, poslao sam ti poruku.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Hvala na savetima poslao sam mail mts-u, dobio sam od njih vrlo brzo odgovor da pristupaju proveri i rešavanju mog problema i da budem strpljiv. telefon nikako neću podizati to sam im rekao odmah tačnije onom liku što mi je tražio novac i promobija. Ako bude negativan odgovor idemo dalje.
 
Jedan specifican slucaj,
u autu mi je sipano pogresno ulje, uz vuci-potegni hoce da zamene za pravo ulje o njihovom trosku. Da li imam pravo da trazim novac nazad jer nemam vise poverenja da mi oni menjaju ulje, kakav je savet za ovakve situacije?
 
Nek zamene ulje za ispravno (uz tvoje prisustvo) , i posle ih precrtaj.
 
Tehnicki gledano, trebalo bi da imas - ali tesko da mogu opet pogresiti, treba bas dobro da se naostris da se macujes sa njima do kraja, nije to lako isterati bez stresa. Trazi da budes prisutan kad budu menjali, pa ces videti sta sipaju.

Edit: Jaksa isto napisao dok sam ja kucao esej
 
Imao sam problem sa Vip kompanijom. Dobio sam od operatera pogrešnu informaciju i na taj način potrošio mojih 1GB iz Neo paketa. Koliko se sećam, dovođenje u zabludu i sticanje imovinske koristi, na taj način, je protiv zakona. Imam snimljene razgovore.

Sada je stvar principa. Vip tehnička podrška me izvestila da je sve u skladu sa zakonom i pravilima Vip kompanije, a od operatera dobijam informaciju kojom me naviku na tanak led, pa kad mi skrckaju data iz Neo paketa, onda loptu prebacuju u moje igralište pod izgovorom da mi je Android sistem potrošio 1GB za 3 dana,(što je van pameti) a zapravo sam potrošio tih 1GB u roku od 3 dana od aktivacije njihovog 'Net za čet' add on-a.

Pošto nisu hteli da mi refumdiraju tih 1GB, ja sam aktivirao Mini joker (500MB) i neću da im platim. Oni kažu ukoliko ne platim da će doći do restrikcije na mom Neo broju, koji uredno plaćam svakog 6. u mesecu , dakle na vreme, precizno/mbanking.

Očigleno je na nivou Vip kompanije, ne verujem da u tehničkoj podršci sedi smart ass koji je smislio fazon kako da užicka vunu od stada.

Dakle, pitanje.. :
Ukoliko mi isključe bilo koju opciju na Neo broju, bilo da je slanje SMS /MMS poruka, bilo da su dokazni-odlazni pozivi, prestaću da plaćam i taj Neo paket. A potom ću prestati da plaćam i Kućni Net, u zavisnosti kako se budu ponašali.

Dakle, pitanje je...ukoliko sam oštećen na nivou Vip kompanije, tj. ukoliko iza cele priče stoji Dejan Turk, kome treba da se žalim? Neću im dozvoliti da me isteraju iz Vip-a ukoliko nisam političkim korektan, tj. ukoliko ne dozvolim da me pokradu, a ja da gledam i ćutim.

Nisam se nikada razvlačio po sudovima, ali ovo što su uradili je stvar principa.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne znam šta da te savetujem. Ja se službeno "razvlačim" po sudovima. Privatno ne bih imao troškove advokata. I mislim da uvek treba tužiti, zakon o zaštiti potrošača predviđa mesnu nadležnost suda odakle je kupac, dakle u vašem mestu. Jedini pravi lek je to. Ako ste sigurni u svoje pravo, tuzite ih, dogovorite sa advokatom troškove postupka, to su sporovi male vrednosti , taksa je mala. Verovatno ću tužiti emmi uskoro, saobraznost u roku od 6 meseci je u pitanju i neće da vrate novac. Okacicu tužbu ako budem morao da je podnesem.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Muka mi je i kad pomislim na sve to. Mislim da ću rasteretiti Vip sa budžeta. Neću im više ništa plaćati, pa neka isključuju šta god, a mogu i da me tuže, to bi mi lakše palo.
Ne znam šta im je sve to trebalo.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ponašaš se pasivno-agresivno, i takvim pristupom ima da nagrabusiš. Kontaktiraš njihov hr ako misliš da te je prevario/obmanuo zaposleni, za ostalo njihovu pravnu službu, sa sve lepo objašnjenim slučajem i kopijom tog audio snimka. Najlakše tako, druga opcija je da svratiš do nekog advokata pa da njemu to sve ispričaš, i da ti da procenu da li je u pitanju obmanjujuća poslovna praksa ili nije. Možeš i nama da staviš taj snimak ovde na forumu. Uglavnom im se ne isplati po više osnova, da ako je stvarno tako kako ti kažeš, ne pokušaju da se dogovore s tobom, naročito što im nisi tražio neki poseban ustupak. Za njih potencijalno klijent manje, loša reklama, i tužba za obmanjujuću praksu . Mada opet kakvi sve rade po tim kompanijama...

Član 19
Obmanjujuća poslovna praksa

Član 19

Pod obmanjujućom poslovnom praksom, u smislu ovog zakona, smatra se poslovna praksa trgovca kojom navodi ili preti da navede potrošača da donese ekonomsku odluku koju inače ne bi doneo, tako što mu daje netačna obaveštenja ili stvaranjem opšteg utiska ili na drugi način, čak i kada su obaveštenja koja daje tačna, dovodi ili preti da dovede prosečnog potrošača u zabludu u pogledu:

1) postojanja ili prirode proizvoda;

2) osnovnih obeležja proizvoda, kao što su obeležja koja se odnose na dostupnost, prednosti, rizike, način izrade, upotrebu, dodatke koji prate proizvod, pomoć koja se potrošačima pruža posle prodaje i postupanje po njihovim prigovorima, način i datum proizvodnje ili pružanja usluge, isporuku, podobnost za upotrebu, način upotrebe, količinu, specifikaciju, državu proizvodnje i državu porekla žiga, očekivane rezultate upotrebe ili rezultate sprovedenih testova ili provera proizvoda;

3) obaveza trgovca i obima obaveza, razloga za određeno tržišno postupanje i njegove prirode, označavanja ili ukazivanja na lice koje posredno ili neposredno podržava ili preporučuje trgovca ili proizvod;

4) cene ili načina na koji je obračunata ili postojanja određenih pogodnosti u pogledu cene;

5) potrebe za servisiranjem, delovima, zamenom ili popravkom;

6) položaja, osobina ili prava trgovca ili njegovog zastupnika koji se odnose na njegov identitet ili imovinu, kvalifikacije i status, pripadnost ili povezanost, svojinska, prava intelektualne svojine i odobrenja kojima raspolažu, nagrade ili priznanja koja su primili;

7) prava potrošača, uključujući pravo na zamenu robe ili povraćaj novca iz člana 52. ovog zakona ili rizika kojima može da bude izložen.

Obmanjujuća poslovna praksa postoji ako trgovac, uzimajući u obzir sve okolnosti konkretnog slučaja, navodi ili preti da navede prosečnog potrošača da donese ekonomsku odluku koju inače ne bi doneo, tako što:

1) oglašava proizvod, uključujući upoređujuće oglašavanje, na zbunjujući način kojim se otežava razlikovanje proizvoda od drugih proizvoda, žigova, naziva drugih proizvoda ili oznake drugog trgovca;

2) krši odredbe kodeksa dobre poslovne prakse kojem je pristupio ako su te odredbe za trgovca obavezujuće i proverljive, kao i ako je trgovac istakao u svojoj poslovnoj praksi da je obavezan takvim kodeksom.

Propuštanje kojim se obmanjuju potrošači
Član 20
Član 20

Obmanjujuća poslovna praksa postoji kada trgovac propuštanjem određene radnje, uzimajući u obzir sve okolnosti slučaja, prostorna i vremenska ograničenja upotrebljenog sredstva komunikacije i dopunske mere koje je preduzeo u cilju obaveštavanja potrošača:

1) uskrati bitna obaveštenja koja su prosečnom potrošaču potrebna za odgovarajući nivo obaveštenosti kod odlučivanja, čime navodi ili preti da ga navede da donese ekonomsku odluku koju inače ne bi doneo;

2) skriva bitne informacije ili bitne informacije pruža neblagovremeno ili na nejasan, nerazumljiv ili dvosmislen način ili kada propusti da istakne poslovnu svrhu svog obraćanja potrošačima čime navodi ili preti da navede prosečnog potrošača da donese ekonomsku odluku koju inače ne bi doneo.

Poziv na ponudu i obaveštenje o osobinama i ceni, osim ako nešto drugo ne proizlazi iz okolnosti slučaja, kao bitne informacije mora da sadrži:

1) osnovna obeležja proizvoda u obimu koji odgovara datom proizvodu i upotrebljenom sredstvu komunikacije;

2) naziv i adresu trgovca i po potrebi naziv i adresu trgovca u čije ime posluje;

3) cenu koja obuhvata poreske i druge dažbine i dodatne troškove, troškove transporta, poštarinu i troškove isporuke;

4) pravila o plaćanju, isporuci i izvršavanju ugovornih obaveza i načinu na koji se postupa po reklamacijama potrošača ako pravila odstupaju od zahteva profesionalne pažnje;

5) obaveštenje o pravu na odustanak od ugovora.

Izuzetno od stava 2. tačka 3) ovog člana, ako se zbog svojstava proizvoda cena ili dodatni troškovi ne mogu unapred obračunati trgovac je dužan da potrošaču dostavi podatke na osnovu kojih se cena odnosno dodatni troškovi obračunavaju.

Oblici poslovne prakse koji se smatraju obmanjujućom poslovnom praksom

član 21
Član 21

Oblici poslovne prakse koji se bez obzira na okolnosti pojedinačnog slučaja smatraju obmanjujućom poslovnom praksom jesu:

1) neistinita tvrdnja da je trgovac potpisnik kodeksa dobre poslovne prakse, a da zapravo nije, odnosno da postupa u skladu sa određenim kodeksom dobre poslovne prakse;

2) neovlašćeno isticanje oznake kvaliteta, znaka od poverenja ili sličnog znaka od strane trgovca;

3) neistinita tvrdnja trgovca da je određeni kodeks dobre poslovne prakse odobren od državnog organa ili određene organizacije;

4) neistinita tvrdnja trgovca da njegovu poslovnu praksu ili prodaju proizvoda, odobrava, podržava ili pomaže određeni državni organ ili određena organizacija ili istinita tvrdnja iste sadržine u slučaju da se trgovac ne pridržava uslova pod kojima mu je dato odobrenje, podrška ili pomoć;

5) poziv trgovca potrošaču da učini ponudu za kupovinu nekog proizvoda po određenoj ceni, ako trgovac prikriva postojanje osnovanog razloga za sumnju da će moći da isporuči taj proizvod ili opremu ili da angažuje drugog trgovca za isporuku proizvoda po navedenoj ceni, u količini i roku koji bi se mogao očekivati s obzirom na vrstu proizvoda, obim oglašavanja i ponuđenu cenu;

6) poziv trgovca potrošaču da učini ponudu za kupovinu nekog proizvoda po određenoj ceni, ako trgovac u nameri da potrošača navede na kupovinu nekog drugog proizvoda odbija da pokaže potrošaču proizvod na koji se oglas odnosi ili odbija da primi narudžbinu ili da isporuči proizvod u primerenom roku ili pokaže potrošaču oštećeni uzorak proizvoda na koji se odnosi oglašavanje;

7) neistinita tvrdnja trgovca da će proizvod biti raspoloživ u kratkom roku ili da će biti raspoloživ u kratkom roku pod određenim uslovima, s ciljem da se potrošač navede da odluku o kupovini donese bez odlaganja, odnosno da mu se uskrati prilika ili vreme potrebno za odgovarajući nivo obaveštenosti kod donošenja odluke;

8) propuštanje trgovca da potrošača, pre nego što prihvati ponudu, na jasan način obavesti da će mu nakon prodaje određenog proizvoda pružiti prateće usluge na jeziku koji nije u službenoj upotrebi u Republici Srbiji;

9) neistinita tvrdnja trgovca ili stvaranje pogrešnog utiska da je određeni proizvod u prometu u skladu sa pozitivnim propisima;

10) predstavljanje prava koja su potrošaču garantovana zakonom kao posebne prednosti koju trgovac nudi potrošaču;

11) upotreba uredničkog prostora u medijima za oglašavanje proizvoda, to jest propuštanje trgovca da u sadržaju oglasa zvukom ili slikom naglasi da je reč o plaćenom oglašavanju, a ne o sadržaju iza kojeg stoji uredništvo;

12) neistinita tvrdnja trgovca o prirodi i značaju rizika kome potrošač izlaže sebe ili svoju porodicu ako ne kupi određeni proizvod;

13) oglašavanje od strane trgovca proizvoda koji podražava proizvod drugog trgovca i kojim se potrošač namerno navodi na pogrešan zaključak da proizvode proizvodi isti trgovac;

14) stvaranje, vođenje ili oglašavanje od strane trgovca sistema prodaje proizvoda u okviru kojeg potrošač plaća naknadu za mogućnost ostvarenja prihoda koji ne zavisi od uspešnosti prodaje određenog proizvoda, već od učestvovanja drugih potrošača u tom sistemu prodaje (piramidalna šema);

15) neistinita tvrdnja trgovca da prestaje sa poslovanjem ili da se premešta u druge poslovne prostorije;

16) tvrdnja trgovca da određeni proizvod povećava šansu za pobedu u igrama na sreću;

17) neistinita tvrdnja trgovca da određeni proizvod leči određenu bolest, poremećaj funkcije ili malformaciju;

18) pružanje netačnih informacija o uslovima na tržištu ili mogućnosti kupovine određenog proizvoda na tržištu u nameri da se potrošač navede da proizvod pribavi pod uslovima koji su nepovoljniji od uobičajenih tržišnih uslova;

19) tvrdnja da se raspisuje nagradno takmičenje ili promotivna igra, ako se nakon toga ne podeli obećana nagrada ili odgovarajuća zamena za nju;

20) opisivanje proizvoda rečima gratis, besplatno, bez naknade ili drugim rečima sličnog značenja, ako je potrošač dužan da snosi bilo kakav trošak osim neizbežnog troška u vezi sa poslovnom praksom i preuzimanja, odnosno isporuke proizvoda;

21) stavljanje računa ili sličnog dokumenta kojim se zahteva plaćanje u oglasni materijal, čime se kod potrošača stvara pogrešan utisak da je već naručio oglašavani proizvod;

22) neistinita tvrdnja ili stvaranje pogrešnog utiska da trgovac ne postupa u okviru svoje poslovne delatnosti, profesije ili zanata ili neistinito izdavanje za potrošača (predstavljanje kao potrošač);

23) stvaranje pogrešnog utiska kod potrošača da su nakon prodaje određenog proizvoda prateće usluge dostupne i na teritoriji druge države osim države u kojoj je proizvod prodat.
 
Hvala.
Otići ću prvo da napišem pisanu žalbu u Vip-u, mada sumnjam u tu njihovu pravnu podršku. Imaju i oni sve snimljeno pa neka provere. Uostalom, da je tehnička podrška proverila snimak, čuli bi da sam dobijao različite informacije, netačne, što me i dovelo u ovu situaciju. Još tada su mogli da reše problem, da su hteli.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno