Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

prećutkuješ čitaocu najbitniju stvar - jel bilo i ako jeste,kakvih peripetija?
 
Nije. Ponudili su da sačekam par dana a kada sam odbio tražili su račun za uplatu. Platili su sledeći dan.
 
Znači ja ne znam osobu koja nije imala problem sa begramom.. Majci odbili reklamaciju na telefon, kao pronađena oksidacija u telefonu od vode.. A telefon nije bio blizu vlažnosti..
Samo se restartovao i davao no command error.. Da je voda pokvarila matičnu ne bi mogao da se puni niti bilo šta..
Šta raditi? Ja platiti suludu cenu za popravku neću, a neću ni dopustiti da nas prave *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ima.. Apsolutno sam siguran da je glupa izmišljena priča to o vodi..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Da li bi neko mogao da mi kaze kako mogu da se zalim na ovu glupost? Da li mogu nekako i kome i kako da kazem da je ovo totalna *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina i da hocu da proverim kako to da telefon pocne da korodira od neke vode, a star je 2 meseca, i sve je bilo ok i samo je poceo da se restartuje, sto je ocigledno softverski problem.. A nije bio ni blizu vode.. Msm stvarno ne zelim da na glupost se izvuku, a ne znam kako i kome da se zalim da zelim proveru uredjaja ili kako god to ide, jer je to sto oni pricaju nemoguce..
 
Koji je tel u pitanju, ako ga servisira Promobi posalji njima ili im odnesi ako ih imas u blizini.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ma nisam iz beograda..
HTC je upiranju.. Oni su zvanični za htc..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Druze, pogledaj moje iskustvo sa begramom u htc 10 temi. Jednostavno ne isplati ti se da nesto pokusavas jer su te vec odbili, ja sam imao uvazenu reklamaciju pa sam naje*o... Sacuvaj svoje zivce, mala je to cena i da kupis nov mob.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
hocu da proverim kako to da telefon pocne da korodira od neke vode, a star je 2 meseca,

Kada sam imao isti problem, i pitao da mi objasne rekli su da, pošto je bilo leto, da se znojim dok razgovaram i da taj slani znoj ulazi u telefon i uništava ga. Posle sam uvek kupovao od Kidenceta i Fante. Nisam imao reklamacije ni posle 3 godione. Da li u našu zemmlju ulaze krševi ili je neto drugo u pitanj ne umem da objasnim. Kod Fante sam imao 3 reklamacije drugog tipa, ali je sve rešeno za 2-3 nedelje i to samo na "Halo halo pošalji".
 
Znam, al ovo je telefon od majke *mjau**mjau**mjau*.. Uzela preko mts-a uz paket..
Msm znam da nema od toga ništa vrv, jer imaju tako retardirane izgovore, ono vređaju ti inteligenciju... Ne znam stvarno...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Док неко не оде са бомбом у тај сервис неће се ништа променити

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
To sam i ja rekao, bukvalno mi dođe da to uradim.. Rešim i sebe i sve koji ne daj bože budu morali da imaju posla sa njima muka...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja sam imao iskustva sa njima i uvek kazem ne dao bog da neko mora kod njih, stvarno me cudi kako oni uopste posluju kad su vise telefona unistili nego popravili.
Nazalost Promobi nije ovlascen za HTC telefone sad sam pogledao, njih i kad nemas u blizini, nazoves i oni posalju kurirsku sluzbu kod tebe po tel i posle ti tako i vrate.
Jedino da vidis sa nekom organizacijom za zastitu potrosaca da ovi pokusavaju da te prevare i poniste garanciju.
Jesi poslao mail MTSu i zalio se na njihov servis

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kada sam imao isti problem, i pitao da mi objasne rekli su da, pošto je bilo leto, da se znojim dok razgovaram i da taj slani znoj ulazi u telefon i uništava ga. Posle sam uvek kupovao od Kidenceta i Fante. Nisam imao reklamacije ni posle 3 godione. Da li u našu zemmlju ulaze krševi ili je neto drugo u pitanj ne umem da objasnim. Kod Fante sam imao 3 reklamacije drugog tipa, ali je sve rešeno za 2-3 nedelje i to samo na "Halo halo pošalji".

Ne radi se o mobilnom ali je slična situacija, samo da znaš da je moguće.
Krš je u pitanju, što je najgore to se i dešava ali samo zato što je krš u pitanju i zavisi do primerka koji je nekim čudom prošao QC. Ali moraju da poprave, taj deo ne mogu razumem.
Da mi se nije desilo sa slušnim aparatom od sestrića, i ja bi mislio da me za.....ju za znoj (nosim ja jako dugo slušne, upadao sam čak u more sa njima, nikad korozija). Vrhunski proizvođač, nimalo naivna cifra, levi korodira ko blesav leti pošto se deca, zamisli, znoje dok jurcaju. Na desnom sve kako treba, ni k od korozije dve godine. Znači do kvara dolazi jer se dete jako znoji po levoj strani a ne što je taj aparat ima loše izvedeno zatvaranje, ugrađene defektne materijale...
Izvini za off, ja sam digao ruke, nisu me slušali ni kada su mu uzimali, ne valja za pritisak u mojim godinama :) dobiće uskoro nove, a servis je sličnog tipa (autoprevoznik drži zastupništvo i servis).
Piši HTC-u (kao što sam pisao amerima koje zabole za problem), sigurno imaju neko zastupništvo koje je nadležno.
 
Док неко не оде са бомбом у тај сервис неће се ништа променити

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Ljudi, naselje ne rešava ništa. Samo može tebi da napravi problem. Oni dobijaju tender na cenu, ili na bratsku vezu i tako rade. Tu ništa ne može da se promeni. Najbitnije je da se ne gube živci. Znam da je primamljivo, posebno finansijski, da se kupuje na rate. Međutim kada se to već desi, a situacija je takva, onda je najbolje da probaš da popraviš sam. Detetu se razbio ekran na Xiaomi Note x4. Naručim sa Allija ekran za 15€, carina je prošla free, i mobil šop za ruku mi je naplatio 1.000,00 dinara. Inače jedan stvarno korektan BG servis mi je tražio 5.500,00 dinara + 500,00 dinara za poštarinu (oba pravca). Tako da probaš da nabaviš sam deo preko Ebay, Alli ili slično.
Sada će neko da pita "pa zašto imamo garanciju"? Ja mogu da odgovorim odgovorom. Imamo i besplatno zdravstvo, pa ja za suprugu sveke godine moram da dam oko 140.000,00 na lečenje (bez uračunatog goriva i "poklona"), imamo i nezavisno sudstvo koje kad korektni policajci uhapse ovi puštaju, imamo i saobraćajce koji rešavaju godinama problem vezivanja pojasa, umesto nepropisnog parkiranja i bahate voženje, imamo ..... mi sve, ali stvarno nemamo ništa :)
 
Jesi probao da otvoris nekad jos neki telefon sem Xiomia koji je usput otvara samo sa srafcigerom.
Pogledaj kako su sklopljenji HTC, Samsung .....kako da vrati sve nazad, da lepi Oho lepkom, nisu sadasnji telefoni kao oni pre pet godina gde ti sem srafcigera i plasticne kartice nista vise i ne treba.
Da nece fenom za kosu da skida zadnji poklopac da popusti lepak. Koliko ljudi ne zna da barata alatom pa jos vise uniste.
Dok imas garanciju nema sta ti da cackas oko telefona, u njegovom slucaju ostaje da vidi sa organizacijama za zastitu potrosaca i da ne odustaje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da li vredi pisati htc-u ili da odmah pišem zaštiti potrošača mail šta i kako i da pitam šta raditi?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
A šta ćeš da izgubiš ako se direktno obratiš službi za podršku HTC-u, šta? Ništs, samo možeš da dobiješ.
 
Mene ovi zeleni stvarno j*** u mozak. Posle druge reklamacije za usisivač (prva je, već sam pisao, rešena tako što sam platio 2200 čišćenje i filtere zbog "neadekvatne upotrebe"), dobijem poruku da je opet neadekvatna upotreba i da će se javiti sa cenom. Međutim, kroz pet dana zovu iz prodavnice i kažu "rešen je usisivač, ne morate ništa platiti". Keva ode i preuzme usisivač, zajedno sa papirom na kome piše da je UREĐAJ SAOBRAZAN SA SPECIFIKACIJAMA PROIZVOĐAČA, a usisivač isto (ne) vuče kao i pre reklamacije .. sad već ne znam šta da radim, jedino da se zaputim put servisa sa sve tepihom i usidivačem pa da mi ga oni usisaju.

Napraviću snimak i okačiti da vidite i sami kako to čudo od usisivača "usisava"..

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
@Dakii ja nikome nisam predložio da sam otvara telefon. Ja sam moj dao u servis.
 
Mene ovi zeleni stvarno j*** u mozak. Posle druge reklamacije za usisivač (prva je, već sam pisao, rešena tako što sam platio 2200 čišćenje i filtere zbog "neadekvatne upotrebe"), dobijem poruku da je opet neadekvatna upotreba i da će se javiti sa cenom. Međutim, kroz pet dana zovu iz prodavnice i kažu "rešen je usisivač, ne morate ništa platiti". Keva ode i preuzme usisivač, zajedno sa papirom na kome piše da je UREĐAJ SAOBRAZAN SA SPECIFIKACIJAMA PROIZVOĐAČA, a usisivač isto (ne) vuče kao i pre reklamacije .. sad već ne znam šta da radim, jedino da se zaputim put servisa sa sve tepihom i usidivačem pa da mi ga oni usisaju.

Napraviću snimak i okačiti da vidite i sami kako to čudo od usisivača "usisava"..

Sent from my moto g(7) using Tapatalk

Koji usisivac je u pitanju i da li je u pocetku, kad si ga kupio, dobro usisavao?
 
Verovatno gorenje [emoji23]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Gorenje :D nisam ga ja birao, keva i ćale uzeli prošle godine u julu... Od starta to ne radi kako treba, samo nisam odmah uspeo kevu ubediti da reklamiramo. Kasnije neke privatne okolnosti nisu dale prostora da razmišljamo o usisivaču.. posle sam osposobio neki stari, dok ovog ne reklamiram, i onda sam pre dva tri meseca konačno odvojio vremena da odem do prodavnice. I tako je krenula saga.

Razmišljam da li ima smisla da kontaktiram Gorenje direktno.

Usisivač je VC 1411... Baš je za WC.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Pisi "nasem" Gorenju, a ako te oni iskuliraju, onda pisi slovenackom Gorenju. Imao sam jedno iskustvo sa njima pre 10 godina i naravno Slovenci su sasvim druga prica.
 
Pisi "nasem" Gorenju, a ako te oni iskuliraju, onda pisi slovenackom Gorenju. Imao sam jedno iskustvo sa njima pre 10 godina i naravno Slovenci su sasvim druga prica.
Gorenje sad Kineska firma ali probaj

J

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
sve u centrali sede kinezi,ove poslali kućama,eno ih ispred vlade traže da im povežu staž...daj ne šali se.
 
Zar nije gorenje zatvirilo pogone u Sloveniji i sve prebacilo u Valjevo?
 
Nije
 
@usisivac
Samo da ne bude kao sa jednom gospodjom koja nije primetila da je dugme za paljenje i potenciometar
 
@potenciometar

Voleo bih da mogu tri kruga da ga okrenem pa da usisa i laminat ispod tepiha. :)

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno