Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Stičem utisak da neki ovde misle da možeš da naručiš proizvod, otvoriš ga i koristiš 12-13 dana i 14. dan im vratiš bez obrazloženja. Kako da ne...
 
Ako si kupio na daljinu, apsolutno mozes

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ništa, poruči onda TV od 300k pre Svetskog prvenstva, odgledaj i vrati. Javi šta si uradio.
 
Nema potrebe, imam projektor. To sto se tebi ne svidja neki clan zakona, ne znaci da on ne postoji.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
On postoji ali nije preciziran. Nigde nije napisano da neko daje uređaj na iznajmljivanje 14 dana, već da imaš pravo da se predomisliš bez obrazloženja. Dovoljno je da ti nađu trag korišćenja i da ti odbiju povrat. Lako je vama gloginje mlatiti tuđom stvari, u praksi dobiješ hladan tuš.
 
Svi koji kupe tv od 300k ce sa njim da igraju basket pa ce biti izlupan.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Stičem utisak da neki ovde misle da možeš da naručiš proizvod, otvoriš ga i koristiš 12-13 dana i 14. dan im vratiš bez obrazloženja. Kako da ne...
Naravno da moze. Ja vratio monitor 14-og dana, koristio 2 nedelje i nije mi odgovarao.
U teoriji mozes bez problema da kupis tv, odgledas prvenstvo, vratis, odes u drugu radnju, kupis tv i odgledas us open, opet vratis i nema problema :D
Taki je zakon u ove zemlje :D

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
I u EU zemljama. U Americi to radnje rade svojom voljom.

Onog trenutka kada radnjama to predstavi problem, one ce prestati da prodaju i cao.
 
Ukoliko se u toku garancije reklamira proizvod, prodavac ne odgovori u roku od 8 dana (već par dana nakon isteka tog roka), kupac se obrati tržišnoj i tržišna utvrdi da je prodavac prekoračio rok, kao i da prodavac nije reklamaciju evidentirao u Knjizi primljenih reklamacija, da li potrošač ima pravo na osnovu toga da traži povraćaj novčanih sredstava?
 
Nemoj me drzati za rec, ali ja mislim da inspekcija napise kaznu za nepostovanje rokova, ali da to ne utice na dalje resavanje garancije. Obicno je pretnja dovoljna da se kupcu izadje u susret, jer im se vise isplati da rese 1 reklamaciju pozitivno, cai iako kupac nije u pravu, nego da placaju drakonske kazne.
 
Ne, prodavac odgovoran i moze da plati kazne za propuste, ali ih ne obavezuje da automatski vraca sredstva, vec, kao sto Jericho rece, do 30 dana (za tehnicku robu) reklamacija ide daljim tokom. Naravno, ukoliko ne obaveste kupca u najkracem roku posle toga, mogu ponovo platiti kaznu ako se ne varam.
Tek nakon navrsenih 30 dana, ukoliko prodavac nije izvrsio svoju obavezu i resio reklamaciju prema kupcu, moze da se trazi povracaj sredstava.
 
Poslednja izmena:
da li je obavezan garantni list za 3godišnju garanciju ili je dovoljan i fiskalni?
 
Obavezan je dokaz da je garancija duža od dve godine. Nije obavezno da se izda, ali ispravan garantni list je najbolji dokaz.
 
Odnese direktno uvozniku. Njima je fiskalni jedino potreban. Nek napiše koji uređaj je u pitanju.
 
Za garantni rok duzi od dve godine mora da ima garantni list. Fiskalni pokriva do 24 meseca, ostalo je dobra volja prodavca, uvoznika...

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Donekle je vezano za temu. Odbijena mi je zalba za cipele koje su ostecene nakon jednog nosenja. Kome se dalje obratiti?

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Oldazim u kinesku radnju da kupim neke led sijalice ugradne za plafon.... na kutiji cena 350 dinara bez da piše po komadu, u pakovanju 2 sijalice... dolazim na kasu a Brusli kaže 700.... pa pitam ga piše 350 na kutiji.... kaže to je za komad. Obmana kupaca ili ne? I kome prijaviti ako jeste?
Pored toga što ladno ne izdaju fiskalne račune čak i kad im tražiš.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Milan - Udruzenju za zastitu potrosaca
jabree - trzisnoj inspekciji
 
Dosta kineza se pokupiolo iz 70og bloka otkako su im nametnuli da moraju porez da placaju. Fiskalne kase mislim da i dalje nemaju.

@Milan13 Zavisi kako su ostecene. Ako si negde zapeo pa je pukao djon ili nesto slicno, ne vidim zasto bi ti uvazili reklamaciju.
 
I uvoznik kaze "na ovu seriju garancija je bila 2 godine", i sta onda?

Imao sam slican slucaj, nije me mrzelo i pisao sam proizvodjacu od kojih sam napiseno dobio odgovor o duzini garancije. Posle toga odjednom nije bilo problema, greska u sistemu navodno. Ali svakako moras imati dokaz o kupovini, bez toga nista ne mozes uraditi.
 
Ne razumete poentu, zasto terati stvari "na misice" i "na dobru volju" kad je daleko sigurnije imati PAPIR, tj. overenu garanciju. Jednom kad se budete opekli, krivicete uvoznika ili nekog treceg.
 
Ne sporim, uvek je bolje imati papir nego ne.
 
Ovo je mail koji sam danas poslao Tehnomaniji, sve ćete iz njega shvatiti.

Nepoštovani prevaranti,

ovim putem vas obaveštavam da ste me zauvek izgubili kao kupca i da podnosim prijavu protiv vas kod tržišne inspekcije zbog pokušaja prevare i lažnog oglašavanja.
U akciji masakar cena koja traje od 4.10-5.10 stavili ste da je telefon SAMSUNG mobilni telefon J530 DS CRNA pre akcije koštao 41 789,00 dinara što je LAŽ i PREVARA, koštao je 37 990,00.
Za telefon SAMSUNG mobilni telefon J730 BLACK ste stavili da je pre akcije koštao 49 489,00 što ja također LAŽ i PREVARA, koštao je 44 990,00
Zaista jadno, bedno i primitivno varanje kupaca od nekoga ko se hvali da je najveći i najbolji prodavac tehničke robe u Srbiji.

Sa potpunim nepoštovanjem i prezirom,

vaš nikad više kupac

Dobio sam nakon 2 dana sledeći odgovor:

"Poštovani,
Veoma nam je žao zbog neprijatnog iskustva koje ste imali sa nama. Povratna informacija biće prosleđena odgovarajućem odeljenju kako bi se ovakve situacije izbegle u budućnosti.

Molimo Vas da prihvatite naše izvinjenje i nadamo se da ćete nam pružiti još jednu šansu.

Za sva dodatna pitanja Vam stojimo na raspolaganju.

Hvala Vam na razumevanju. "


I odlučim ja da njima dam još jednu šansu. Poručim 2 artikla u četvrtak 12.10. putem telefona, bila neka akcija. Operater mi kaže da će biti isporuka u ponedeljak 16.10. iako na njihovom sajtu stoji da je rok za isporuku 2 dana, ali dobro, nepravim problem. Čekam ja u ponedeljak ceo dan, niko se ne javlja. Prođe utorak, sreda, četvrtak, petak. Ja u petak odem kod konkurencije i kupim ta 2 artikla. U subotu 21.10. u 10 sati izjutra dobijam poruku na mobilni od kurirske službe da očekujem isporuku izmedju 8-16 sati. Oko 11:30 me zove kurir da bi došao, ja mu lepo kažem hvala ne, netreba da dolazi i objasnim mu o čemu se radi. Čovek pogleda u papire i kaže mi da su tek 20.10. dobili poziv od Tehnomanije da dodju i preuzmu robu za mene. Znači totalni raspad sistema, nikad više kod njih.
 
Poslednja izmena:
Imam jedno, mozda glupo, pitanje..kupio sam u poznatoj prodavnici nekoliko komponenti, otkucali su mi sve na jedan racun. Zanima me kako ide u slucaju reklamacije samo jednog proizvoda, posto cu morati da im ostavim racun da li treba da mi daju neku potvrdu ili sta? Nemam bas puno poverenja i ne bih da me zeznu.
 
Kopiraj račun i ostavi im kopiju. Takvu sam i ja situaciju imao u ww i oni su sami kopirali moj račun i uzeli sebi kopiju, a meni vratili original.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno