Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

"Na osnovu zakona o zaštiti potrošača Službeni glasnik RS, br. 62/2014 član 31, obaveštavamo Vas da imate pravo na jednostrani odustanak od ugovora na daljinu i ugovora koji se zaključuju izvan poslovnih prostorija, u roku od 14 dana od dana kada je roba dospela u državinu potrošača.
Obrazac za odustanak od ugovora nalazi se na sledećem linku. Pravo na odustanak od ugovora na daljinu se ne primenjuje na porudžbine za koje se preuzimanje vrši u maloprodajnim objektima."
Iz Emmi-jevog mejla kojim su mi potvrdili porudzbinu.
 
Mislim da je vec pisano ovde o tome, ako si porucio online a platio i preuzeo u prodavnici onda pravilo o 14 dana ne važi...

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
"Na osnovu zakona o zaštiti potrošača Službeni glasnik RS, br. 62/2014 član 31, obaveštavamo Vas da imate pravo na jednostrani odustanak od ugovora na daljinu i ugovora koji se zaključuju izvan poslovnih prostorija, u roku od 14 dana od dana kada je roba dospela u državinu potrošača.
Obrazac za odustanak od ugovora nalazi se na sledećem linku. Pravo na odustanak od ugovora na daljinu se ne primenjuje na porudžbine za koje se preuzimanje vrši u maloprodajnim objektima."
Iz Emmi-jevog mejla kojim su mi potvrdili porudzbinu.

Ne mozes citirati zakon, a onda nastaviti sa recenicom koju je formulisao neki prodavac. Roba je narucena online ili telefonom, mesto isporuke (i placanja) ne ponistavaju cinjenicu da je ugovor zakljucen u trenutku potvrde od strane prodavca. Opet kazem, daleko je lakse i nedvosmislenije to dokazati kada se roba i plati online, ali ne bi trebalo da bude prepreka u ostvarivanju prava i kada se plati u poslovnici.
 
Poslednja izmena:
Sta se desava kada je roba u trenutku narucivanja na lageru, medjutim posle nekoliko sati salju mejl da nije na lageru i pokusavaju da ti prodaju duplo skuplju varijantu?
 
Mislim da je to dovoljan dokaz za inspekciju kojim se mogu primorati da robu prodaju po prvobitnoj ceni. Koja je radnja u pitanju, to je bas ozbilno klosarenje?
 
To što na sajtu piše da je roba na lageru apsolutno ne znači da je roba zaista na lageru (važi za sve domaće prodavnice, ne samo onu koju si pomenuo).

Kada ti poručiš nešto što je navodno na lageru a u stvari nije onda oni provere sa uvoznikom da li mogu od njih da povuku taj predmet, pa ako mogu reći će ti sve ok isporuka za par dana, a ako ni uvoznik nema to onda se dešava to što si iskusio.

Oni nemaju računicu da ti namerno ne prodaju nešto što imaju kako bi probali da ti uvale skuplju stvar, ali kad već nemaju to što ti treba naravno da će ti predložiti nešto drugo u sličnom cenovnom rangu ili naravno skuplje... :)
 
Ipak necu vracati to sto sam mislio, ali mozda cu nesto drugo, ali opet mi treba mala pomoc. Sta ako je otvoreno pakovanje(skinuta folija), ali nije korisceno? Uzeh nekoliko igara, ali bih jednu da vratim jer sam dobio polovnu od burazera. Ali problem je sto mi se pocepala folija na pakovanju kada sam otvarao paket. Stavili su sve igre zajedno i umotali u krug kesom i nekako sve izlepili selotejpom, pa sam pocepao foliju kada sam odvajao selotejp. Jel moze da se vrati?
 
To što na sajtu piše da je roba na lageru apsolutno ne znači da je roba zaista na lageru (važi za sve domaće prodavnice, ne samo onu koju si pomenuo).

Kada ti poručiš nešto što je navodno na lageru a u stvari nije onda oni provere sa uvoznikom da li mogu od njih da povuku taj predmet, pa ako mogu reći će ti sve ok isporuka za par dana, a ako ni uvoznik nema to onda se dešava to što si iskusio.

Oni nemaju računicu da ti namerno ne prodaju nešto što imaju kako bi probali da ti uvale skuplju stvar, ali kad već nemaju to što ti treba naravno da će ti predložiti nešto drugo u sličnom cenovnom rangu ili naravno skuplje... :)

Ali onda neka smisle neki bolji način kako će da prodaju online, jer ako piše da im na lageru, onda se smatra da zaista i ima na lageru.
Neka piše za sve stavke npr. "na upit" i stvar rešena.
 
Obično piše negde sitnim slovima

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ali onda neka smisle neki bolji način kako će da prodaju online, jer ako piše da im na lageru, onda se smatra da zaista i ima na lageru.
Neka piše za sve stavke npr. "na upit" i stvar rešena.

U tom slučaju bi možda 50% (ako i toliko) stvari na sajtu zaista bilo na lageru pa bi delovalo poprilično neozbiljno (što realno i jeste) svima koji hoće nešto da naruče. Da ne pominjemo da za to moraš da imaš sistem inventara koji funkcioniše kako treba i povezan je sa sajtom, što je verovatno dodatni trošak. :)

Da me ne razumeš pogrešno, ja se apsolutno slažem sa tobom da bi tako trebalo da bude, ali nažalost sve naše maloprodaje (barem one koje sam ja lično koristio) funkcionišu na ovaj način...
 
Otkazao sam porudzbinu, jednostavno nemam zivaca da se ganjam sa njima :)
 
Ipak necu vracati to sto sam mislio, ali mozda cu nesto drugo, ali opet mi treba mala pomoc. Sta ako je otvoreno pakovanje(skinuta folija), ali nije korisceno? Uzeh nekoliko igara, ali bih jednu da vratim jer sam dobio polovnu od burazera. Ali problem je sto mi se pocepala folija na pakovanju kada sam otvarao paket. Stavili su sve igre zajedno i umotali u krug kesom i nekako sve izlepili selotejpom, pa sam pocepao foliju kada sam odvajao selotejp. Jel moze da se vrati?

Da odgovorim samom sebi, tj. onima koje zanima isto. Nije moguce vracanje softvera ako je otvoreno pakovanje, iako nije korisceno tj. iako je slucajno pocepana folija prilikom otpakivanja posiljke. Jer se smatra da je bilo moguce da se koristi. Mada meni konzola stoji sve vreme na servisu, ali ako je takav zakon necu sigurno da izigravam budalu i da se raspravljam. Sta je, tu je.
 
U tom slučaju bi možda 50% (ako i toliko) stvari na sajtu zaista bilo na lageru pa bi delovalo poprilično neozbiljno (što realno i jeste) svima koji hoće nešto da naruče. Da ne pominjemo da za to moraš da imaš sistem inventara koji funkcioniše kako treba i povezan je sa sajtom, što je verovatno dodatni trošak. :)

Da me ne razumeš pogrešno, ja se apsolutno slažem sa tobom da bi tako trebalo da bude, ali nažalost sve naše maloprodaje (barem one koje sam ja lično koristio) funkcionišu na ovaj način...

Ne mora da bude neozbiljno.
Napraviš sajt i u ponudu staviš sve, od igle do lokomotive. Svaki artikl ima jedinstven barkod ID broj, po kome je ubačen u lager listu.
Kad naručiš xy komada sa barkod čitačem ih ubaciš na stanje, prosto. Pre toga uspostaviš interni sistem barkodiranja, pa se svakom artiklu pre ubacivanja na lager dodeli jedinstven barkod.
Kad ih prodaješ skidaš ih po barkodu i to se automatski očitava na sajtu.
Kad poskidaš sve sa stanja na sajtu automatski izađe obaveštenje da artikl trenutno nije na stanju, ali da može da se poruči, a potvrda porudžbine npr. se čeka 24h. Nakon toga se izdaje profaktura na osnovu koje se plaća,, pošto je klik na "kupujem" potvrda ugovorne obaveze.

Sve ovo funkcioniše pitaj boga koliko godina širom sveta, tako da može i kod nas.
Ono što ovaj sistem čini nepopularnim je što umanjuje mogućnost muljačine i utaje poreza, prodaje ispod žita i šta-ti-ja-znam-sve.
 
Ono što ovaj sistem čini nepopularnim je što umanjuje mogućnost muljačine i utaje poreza, prodaje ispod žita i šta-ti-ja-znam-sve.

Upravo tako...


Kad napisah "neozbiljno" mislio sam iz perspektive potrošača. Ako neko hoće da kupi npr tastaturu i dvoumi se između prodavnice A i prodavnice B gde je cena ista, ako je tastatura u prodavnici A "na stanju" a u prodavnici B "može da se poruči" verujem da će prosečan kupac izabrati prodavnicu A. Na ovaj način će prodavnica B, iako mnogo poštenije posluje, biti oštećena zbog toga.

To što ti opisuješ je kako stvari uglavnom funkcionišu u uređenim sistemima, što naš nije, i po mom mišljenju jedini način da se situacija popravi je da inspekcija počne da kontroliše takve stvari i da deli kazne svima koji ovako posluju. Nažalost, poprilično sam siguran da se to neće desiti u skorije vreme, pošto se inspekcija trenutno ne bavi ni krupnijim stvarima od ove, a u sadašnjoj formi nisam siguran ni da bi imala dovoljna zakonska ovlašćenja za ovo.
 
Ne mora da bude neozbiljno.
Napraviš sajt i u ponudu staviš sve, od igle do lokomotive. Svaki artikl ima jedinstven barkod ID broj, po kome je ubačen u lager listu.
Kad naručiš xy komada sa barkod čitačem ih ubaciš na stanje, prosto. Pre toga uspostaviš interni sistem barkodiranja, pa se svakom artiklu pre ubacivanja na lager dodeli jedinstven barkod.
Kad ih prodaješ skidaš ih po barkodu i to se automatski očitava na sajtu.
Kad poskidaš sve sa stanja na sajtu automatski izađe obaveštenje da artikl trenutno nije na stanju, ali da može da se poruči, a potvrda porudžbine npr. se čeka 24h. Nakon toga se izdaje profaktura na osnovu koje se plaća,, pošto je klik na "kupujem" potvrda ugovorne obaveze.

Sve ovo funkcioniše pitaj boga koliko godina širom sveta, tako da može i kod nas.
Ono što ovaj sistem čini nepopularnim je što umanjuje mogućnost muljačine i utaje poreza, prodaje ispod žita i šta-ti-ja-znam-sve.
Da to baš tako funkcioniše kako si opisao.
Samo da li znaš koliko košta implementacija toga?


I u mnogo uredjenijim državama ovo funkcioniše kao i kod nas... I njima je skupo [emoji23]
Imam bar 15 mailova od Nemaca i Engleza gde mi nude nešto drugo ili da čekam i to tek kad ja popizdim i kontaktiram njih.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam tako nesto sam implementirao, naravno ne na toj skali ali je vrlo skalabilno. Postoji gotov softver sa cenama smesnim za bilo koju firmu.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Da li neko zna kako funkcionise produzenje garancije po osnovu zamene? Posto vidim da po zakonu: "Ukoliko je neispravna stvar zamenjena drugom, ili ukoliko je izvršena bitna opravka, garantni rok počinje da teče ponovo od zamene, odnosno vraćanja popravljene stvari."!!! Da li treba da se izda novi racun kod prodavca ili se zadrzava stari sa nekom potvrdom o zameni?
 
Nova stvar, nova garancija. U praksi ce probati da zaobidju to ali trazi da ti daju napismeno da se ne daje nova garancija pa da vidis kako moze odjednom.
 
Rekose mi sada kad sam bio kod njih da ne izdaju nista novo, tj. ostaje prvobitni fiskalni racun, ali da se valjda pocetak garancije pomera na datum koji stoji na potvrdi koju daju da je izvrsena zamena uredjaja. Bar sam ja tako razumeo.
 
Poslednja izmena:
Ako je neko imao odbijenicu moze da posalje organizaciji za zastitu potrosaca Efektiva.
f4e3446f27d4f6a4fcb6a70afef3f9dc.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Primer maila koji sam dobio direktno od Emmija nakon slicne situacije gde mi je odbijena porudzbina robe koja je imala pogresnu cenu na sajtu (sokovnik koji kost 7000 dinara su stavili da je 700 dinara, progutao jednu nulu administrator kad je upisivao cene u sistem).
1.jpg
 
Zbog ovog, ali i još nekoliko razloga tehničku robu sve manje kupujem ovde u prodavnicama, s obzirom na to da se prodavci ograđuju od svega i svačega i da moram da razmišljam kad kupujem nešto da li ću morati da se “bijem” oko ostvarivanja garancije.
 
Drzite se teme, a softver za inventar prodavnica to nije.
 
Naravno da nije efikasnije, niti sam to rekao.
rekao sam da se tako radi i objasnio zbog cega a cela komunikacija se zavrsava upravo telefonom.

Pa mogao si i sam da vidis da obicno pise "pozovite telefonom da proverite", ili da ce oni pozvati telefonom i sl.

Ovo je srbija, softver je skup a ljudi su jeftini.

Drzite se teme, a softver za inventar prodavnica to nije.
I ako nije ontopic
Red je da se objasni da razumeju da internet prodaja nije bas onako kako bi mi voleli da izgleda, i da zato dolazi do situacija na koje se zale.
 
Poslednja izmena:
Da pricamo o malim porodicnim firmama, mogli bismo polemisati - ovako pricamo o izuzetno uspesnom kartelu firmi lica bez licne karte, koji dakle NE ZELI da plati softver.
Necemo polemisati o softveru, tema sluzi da se pomogne ljudima koji imaju dileme ili problem u ostvarivanju svojih prava.
 
Jel zna neko kako se racuna tih 14 dana, tj. jel se kao prvi dan racuna dan kada je posiljka preuzeta? Burazer je nesto narucio u Gigatronu i planira verovatno da vrati, stiglo je 6. decembra, pa ne zna da li je rok do 19. ili do 20. decembra. Jel moze da se vrati u neku njihovu prodavnicu ili mora na onu adresu Autoput za Zagreb 41i koja stoji na obrascu? Sta se radi sa racunom kada ima jos artikala pored toga sto se vraca, jel moze kopija?

https://www.gigatron.rs/download/raskid_ugovora_na_daljinu.pdf
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno