Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Ponedeljkom. Sta imas da reklamiras ako si kupio na daljinu trazi povracaj.
 
Mora reklamacija, jer se roba kada se odustane od "ugovora zakljucenog na daljinu" svakako pregleda - i ako tada servis utvrdi da je ostecena, a on to nije prijavio, sanse da dokaze da on sam nije ostetio robu ravne su nuli. Povracaj moze da trazi samo kad postoji saobraznost robe sa specifikacijom.
 
Koliko su prodavci strogi prilikom vraćanja robe kada je u pitanju ambalaža, npr. za sitne ogrebotine i tako to? Mislim na onaj zakonski rok od 14 dana.
 
Mora reklamacija, jer se roba kada se odustane od "ugovora zakljucenog na daljinu" svakako pregleda - i ako tada servis utvrdi da je ostecena, a on to nije prijavio, sanse da dokaze da on sam nije ostetio robu ravne su nuli. Povracaj moze da trazi samo kad postoji saobraznost robe sa specifikacijom.
Ne mora. Nije na njemu da dokazuije niti moze to da dokaze.
 
Poslednja izmena:
Da li će mu trgovac vratiti manji iznos od plaćenog po osnovu "umanjene vrednosti robe" ?
 
Ne mora. Nije na njemu da dokazuije niti moze to da dokaze.

Tačno tako, poenta je da kupac ne mora ništa da dokazuje već prodavac.

Ako prodavac dokaže da ima oštećenja može da isplati umanjen iznos. E sad, kako to prodavac dokazuje ne znam. Verovatno kao i kupac, uz pomoć veštačenja.
 
Kakva je situacija sa LED sijalicama. Konkretno imam garanciju tri godine, crkla je sijalica i sad kad odnesem jel se nastavlja garancija tipa jos dve godine ili moraju da mi daju novu na tri? Posto nema popravke ovde.
 
Daće ti novu sijalicu, a dužina garancije zavisi od garancije za novu sijalicu. Dobiješ i novi fiskalni.
 
Na sve LED sijalice imaju po tri godine garancije tako da cu zahtevati da mi daju novi fiskalni i novu garanciju. Zanimljivo da sam menjao par puta i uvek su rekli da se nastavlja garancija nikad nisam dobio novi fiskalni ni garanciju.
 
Ako si vec dao garantni, to je druga prica, onda je ocigledno da cimaju nepotrebno.

Ostali su pri svome.

Pozivaju se na HP, jer su oni samo servis.

Sad sam se obratio HPu.

Odgovorili na mejl, tražeći detalje.

Predpostavljam da I sam znate da HP nema direktnu prodaju I servis Srbiji, za to su zaduzeni ovlaceni parteni I servis partneri.



Kako bi HP mogao da proveri nastalu situacij zamolio bi Vas da nam proseldite seriski broj uredjaj, kao I infoamciju u kom ovlascenom servisu se nalazi uredjaj na popravci.

Dobili detalje, sada čekam dalje.
 
Kakva je situacija sa LED sijalicama. Konkretno imam garanciju tri godine, crkla je sijalica i sad kad odnesem jel se nastavlja garancija tipa jos dve godine ili moraju da mi daju novu na tri? Posto nema popravke ovde.

Reklamirao sam i ja led sijalicu (jednu za sad) u Metrou, ali nikad sa produženom garancijom (3 godine naprimer).

Istog tog trenutka mi je odobrena zamena za drugu istog ili višeg cenovnog ranga. Logično, dobio novi fiskalni zbog 2 godine garancije. Dobija se svakako nova garancija, a kao što kažeš, moraš im napomenuti da ti treba i garantni list zbog te treće godine garancije.
 
Neznam gde bih ovo stavio ali umalo da se onesvestim, nisam navikao na ovo kod nas. Zovu me iz Gigatrona i jave mi da sam uplatio 9 (i slovima devet) dinara za neku memoriju kupljenu pre 2 -3 nedelje uplaćeno preko računa. I stvarno, danas nađem tih 9 dinara na računu sa koga je plaćeno.
 
Mene su zvali iz banke da se potpise DOZVOLA da mi Infostan vrati 100din koje sam greskom platio :) (probao nesto eBanking, zaboravio sam da za predefinisane naloge ne mora SMS potvrda, a poziv na broj i racun su bili od pre 10 godina, koji ne vaze sada)
 
Da li je neko imao iskustva sa reklamacijom ssd-a u emmi, konkretno sa Evo850?
 
Kad smo vec kod ovih stvari, meni poslase opomenu sto nisam platio vojno odrzavanje prosli mesec, uz napomenu da ce sledeci put poslati izvrstielja jer dugujem 743din :D

Da ne bude totalni off, da odgovorim na post iznad. Imas temu u ovom podforumu vezano za Emmi/WinWin pa pogledaj tamo. Nekome prodje glatko, neko se nateze mesec dana prilikom reklamacije.
 
Poslednja izmena:
Zanima me u vezi MTS-a, Vip-a i Telenora telefoni, tableti i ostala roba.

Kao sto vecina ljudi zna oglasi su preplavljeni uredjajima koji su uzeti na paket i slicno i sada se prodaju da se uzmu gotove pare odjednom.

Mene zanima sta kaze teorija a jos vise praksa, da li se moze ostvariti reklamacija ako se nesto desi bez problema a lice koje je kupilo uredjaj ne reklamira isti. Recimo kupim ja od nekoga neko od mene itd i onda to trece lice pokusa da reklamira uredjaj sa vazecim garantnom listom u roku u kom garancija jos uvek tece ?

Ovo me zanima ako je neko probao licno da kaze iskustva i naravno sta kaze zakon za ovakvo nesto... Povod interesovanja oko ovoga jeste da planiram da uzmem neki takav uredjaj, a u VIP-u iskustvo nakon isteka ugovorne obaveze i kada je nosen telefon da se otkljuca za sve mreze jer je u.o. istekla i sve isplaceno rekli su da telefon mora da donese osoba koja je kupila isti to jest cije je ime na ugovoru, pa me zanima da li isto vazi i za reklamacije na uredjaje ?
 
Praksa kaze da cimaju itekako ako nemas zvanicno punomocje osobe potpisnika ugovora. Za popravke u praksi mozes da nosis u servis i dovoljan je bilo koji dokaz u kupovini (barem u CT-u, za neke telefone cak i ne cimaju za dokaze, jer su oni uvoznici, tipa Sony valjda). Za druge servise, mozda traze fiskalni ili kopiju fiskalnog.

Scouser je nesto tumacio ugovore skoro, koliko se secam, i zakonski, oni imaju pravo da to zahtevaju, jer telefon nije prodat kao zasebna roba. Ja zato dajem punomocje ljudima, pa cak i overeno kod notara i to je dovoljno.
E, sad, ja sam na Dorcolu, kod naseg notara nema uopste guzve, i usput mi je i do Maxi-a i do Kneza, pa mi bukvalno nije nimalo problem, za druge vec..

Ono sto je sigurno je da je nelegalno kupiti telefon, koji je firma kupila preko operatera, osim ako vam ta firma posle ne izda fiskalni kao da je ona prodala. U tom slucaju sigurno nemaju nikakvu obavezu da vam uvaze reklamaciju, cak ni servis nije u obavezi da prihvati telefon (iako u praksi nema razlike za servis, znaci prihvataju uz dokaze).
Ako kupite telefon, koji je firma kupila od operatera, za kes, i vi krsite nekoliko zakona/clanova zakona, izmedju ostalog pomaganje u pranju novca i izbegavanju poreza. U praksi: naravno da niko to ne gleda :) Niti poreska moze da trazi telefone na uvid, jer firme te telefone otpisu odmah.
 
Uh koja komplikacija majko mila i rodjena. Koliko je overa kod notara ?
 
nije 360 dinara?
Jedan potpis se overava, ne dva.
 
Ne secam se da li se placa i onaj primerak sto ostaje kod njih, mozda si u pravu ;) 360 je po potpisu.
 
Al zašto se uvek pretpostavlljda da je firma kupila od VIPa ?


Drugo, da li je stvarno garancija 12 meseci ako preduzetnik kupi laptop, telefon TV ?
 
Al zašto se uvek pretpostavlljda da je firma kupila od VIPa ?
Oni mogu da prodaju za nize cene nego fizicka lica, jer mogu odbiti PDV, i to im je cista zarada.
Ne znaci da jeste, ali bolje cene dolaze odatle :(

Drugo, da li je stvarno garancija 12 meseci ako preduzetnik kupi laptop, telefon TV ?
Ne mora biti, ali 2 godine zakonske garancije pokriva samo fizicka lica. Medju firmama mora postojati dogovor za garanciju. Ne znam da li ikakva obavezna.
 
Jedino rok od 6 meseci od predaje stvari u kojem prodavac odgovara za skrivene nedostatke (ili duži, ako je tako ugovoreno).

Na pravna lica se ne primenjuju ni ostale odredbe Zakona o zaštiti potrošača, poput onih o vraćanju stvari kupljenih na daljinu u roku od 14 dana bez obrazloženja itd itd.
 
Znam da nije baš za ovu temu, ali koje su mi opcije ukoliko mi neko sa kupujemprodajem pošalje neispravnu stvar? Mogu li da uradim još nešto osim davanja negativne ocene? (koja mi ne znači ništa jer ću i ja od njega dobiti negativnu ocenu)
 
Ne secam se da li se placa i onaj primerak sto ostaje kod njih, mozda si u pravu ;) 360 je po potpisu.

Nikad se ne računa primerak koji ostaje kod njih. Bio sam skoro sa drugom za overu za auto, mislim da je bilo 720 din po primerku.
 
Znam da nije baš za ovu temu, ali koje su mi opcije ukoliko mi neko sa kupujemprodajem pošalje neispravnu stvar? Mogu li da uradim još nešto osim davanja negativne ocene? (koja mi ne znači ništa jer ću i ja od njega dobiti negativnu ocenu)

Prijaviš u policiji ako je vrednost veća od 5000 din i pokreneš privatnu tužbu.
 
Nazad
Vrh Dno