Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Ne znam, mozda sam naleteo na felerican primerak, ali kod drugog dobavljaca (koji ima grcko slovo u svom imenu), sam posle toga kupio za slicne ili manje pare Nike (jedno 4-5 pari za ovih 20 godina :) ), i jednostavno ih bacim zbog smora sto nosim iste patike 6-7-8 godina, a ne zato sto su ce pocepale, raspale i slicno. Da ne pricam o tome da su kudikamo udobnije, ali ok, verovatno su vecinom drugacija iskustva, cim Tref jos uvek radi.

Koje to patike Nike mogu toliko da traju?
 
Ja sam imao dobra iskustva sa Air Jordan 1 patikama. Možda ne 6-8 godina ali više od 5 sigurno. Nisu se raspadale ali nakon toliko nošenja đon im se izliže pa ružno izgleda (ćelave gume :d). Mada to je bilo pre 15-20 godina tako da ne znam kakve su sad.
 
većinom košarkaške mid i high segmenta meni stvarno traju.backboard 2 imam bar 8 godina,svašta su prošle,putovanja,festivale,beton,tartan...ovo platneno ne baš,ali se to ne može reći naročito ni za ostale.pume su se meni najbolje pokazale ali puma izbaci jednu lepu patiku svakih 15 godina...
 
U vezi EPS-a, meni se svojevremeno uklopni sat pokvario i brojao samo dok traje niza tarifa, visu nije brojao uopste. Zvao 5 puta i dosli tek posle dve nedelje da zamene brojilo.
Onaj sto pravi zapisnik me zna iz vidjenja a znao je i mog oca i kaze: "Znas ti ciji je ovaj? Pa znas ko bi ovo prijavio, cutali bi do sudnjeg dana" :D
Ispali su korektni, stavili manje na tu visu tarifu nego sto bi potrosio a nekih 15 dana dok nisam primetio kvar nisu stavili nista potrosnju.
Nekad se i isplati biti posten.
 
i znati nekoga važnog ne ide na odmet.
 
Imam jedno pitanje, valjda nije problem što se ne odnosi na naše tržište?

Ako kupim SSD Samsung preko HU i ne bude bilo mogućnosti da se ostvari garancija preko prodavca šta je onda za činiti, na koji način se onda ostvaruje garancija, da li preko našeg zastupnika ili kako već?
 
Poslednja izmena:
^ onda se ostvaruje jednodnevnom ekskurzijom do Budimpeste ili se trazi neki prodavac koji hoce da preuzme resavanje reklamacije uz odredjenu novcanu nadoknadu..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Znači preko našeg generanog zastupnika nije moguće ostvariti garanciju?

Znam da je na forumu bilo reči o flash memoriji konkretno Sandisc. gde je čovek slao flešku na reklamaciji u Češkoj a kupljena je bila online iz Kine, kako je moguće da za Samsung toga nema?
 
Poslednja izmena:
Nije moguće. A kako nije moguće, pitaj sam Samsung i uvoznika za Samsung. Posle toga se osvrni 30 godina unazad i reci u sebi "koje smo mi bud*le što nismo u EU".
 
Poslednja izmena:
Pitam iz razloga da li da uzimam odatle ili ne, nisam uzimao, razmišljam šta da radim.

Nije mi jasno to da garancija nije ostvariva kod nas, ali to su vrv. razni dilovi samih uvoznika tj. prava i obaveze.
Mada nije mi jasno zašto nije moguće ostvarit gar. slanjem u neki njihov centar u EU.

Imao sam problema sa Logitech proizvodom (kupljen kod nas), naši mi nisu priznali gar. u smislu novog već popravke, žalio se direktno Log. i od njih za par dana dobio novu iz Holandije, stara mi je vraćena, dobio novu garanciju i dužu nego što je za to bila kod nas.
 
Naši zakoni nisu takvi pa uvoznici sami stvaraju uslove... Lg televizori na primer mogu da se popravljaju kod nas svejedno ako su kupljenu u HU, valjda zavisi i od proizvođača kako postavi uslove svojim ovlašćenim servisima
 
To zavisi od toga da li samsung ima direktno svoje predstavnistvo kod nas a ne neku domacu firmu koja ga zastupa.

LG ima svoje predstavnistvo ovde, a i predstavnistvo za evropu im je u madjarskoj tako da je sva ta roba i onako iz istoga magacina i ovde i tamo.
 
platiš evro dva skuplje nego što ga nudi najjeftiniji mađar i uzmeš od proverenih koji su tu godinama,taj neće da izvetri i biće tu da ti reši ili vrati pare jer mu tih 50-60e nije vredno negativne pa po cenu da ti vrati,jer okreće haos novac na kontu svoje reputacije...
 
Jel moguće ostvariti garanciju bez fiskalnog računa? Sestra je izgubila negde račun od Xiaomi telefona kupljenog u WW, pa me zanima jel postoji ikakav način da dokaže kupovinu? Možda odlazak u WW?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Njihova dobra volja.

Mogu da joj kažu vrati se kad nađeš fiskalni, a mogu i da krenu da prebiraju njihove kopije fiskalnih (da li će, pitanje je, WW je to - mislim da je mala šansa).
 
Ako je placen karticom, pokusajte uz izvod iz banke...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Jel moguće ostvariti garanciju bez fiskalnog računa? Sestra je izgubila negde račun od Xiaomi telefona kupljenog u WW, pa me zanima jel postoji ikakav način da dokaže kupovinu? Možda odlazak u WW?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Slip, garantni list ili bilo koji drugi dokaz o kupovini.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pozdrav. Zamolio bih za savet u vezi potpisanog dvogodisnjeg ugovora sa Telekomom za paket fiksni + net 50 (Box 2). Ostalo je jos godinu ipo dana iz ugovora koji je na roditelje, ali pre par dana SBB je sproveo kablove kroz njihovu zgradu i sada mogu da uzmu SBB, ako nista zbog N1 i Nove posto preko Telekom neta na EON-u ne rade ova 2 kanala.

E sad ugovor je 2359 rsd mesecno tokom ove 2 godine, a posle isteka 2659 rsd mesecno. Ako zele da raskinu sada, da li je moje shvatanje tacno da su duzni samo da plate razliku izmedju ove 2 tarife za period koriscenja, a ne da moraju da plate 2359 x broj preostalih meseci u ugovoru sto mi nema nikakve logike. I u slucaju da je ovako, ako bude neki otpor prilikom raskida ugovora kako to resiti najbolje? Hvala.
 
Imam jedno pitanje za korisnike Infostana koji koriste i online uvid u stanje?

Do majskog računa mogao se koristiti servis Infostana online upit stanja kako bi se moglo pristupiti stanju dugovanja i računima.
Od sada više to nije aktivno već je formirano e-sanduče koje treba da daje te iste informacije i što šta drugo.

Zanima me sledeće, ima li nekog od korisnika Infostana da je i korisnik online upta stanja bio i prešao na e-sanduče?
Zanima me procedura prelaska?
 
Ja baš danas "prešao" sa online upita stanja na esanduce. Procedura najjednostavnija moguća:
- ulogovao se na esanduče sa nalogom sa online upita stanja
- potvrdio svoje podatke na sledećoj stranici
- izmenio password jer stari nije zadovoljavao nove uslove kompleksnosti
- sačekao verifikacioni e-mail i kliknuo na link za verifikaciju naloga
Ništa više od ovoga. Ulogovao se na esanduče, pregledao poslednji račun, krenuo u proceduru za plaćanje, ali sam odustao pre unosa broja kartice (nisam ni nameravao da platim, samo da vidim kako izgleda).
Pozdrav
 
SBB:
'01. jun 2020.

Gašenje D3i platforme

D3i platforma se gasi 1. jula 2020. godine i više neće biti u upotrebi.

Gašenje D3i platforme

D3i platforma se gasi 1. jula 2020. godine i više neće biti u upotrebi.

Svim korisnicima na D3i platformi smo omogućili besplatnu zamenu D3i uređaja za superiorni EON Smart Box uz EON pakete, a potrebno je samo da pozovu SBB Kontakt centar na 19900 ili posete najbliže prodajno mesto.

Korisnici koji do 30. juna ne izvrše besplatnu zamenu D3i uređaja i prelazak na neki od EON paketa, televiziju će moći da gledaju isključivo putem EON aplikacije na telefonu, tabletu, računaru ili Smart TV-u, a paket koji trenutno koriste biće zamenjen EON paketom shodno sadržaju paketa koji je u trenutnoj upotrebi.

EON Smart Box donosi vrhunsko iskustvo gledanja televizije uz bolji kvalitet slike i zvuka,a svaki televizor postaje Smart TV. Nove poglodnosti koje se dobijaju uz EON Smart Box su mogućnost vraćanja TV sadržaja do 7 dana unazad na svim kanalima, Video klub sa preko 18.000 atraktivnih filmova i serija, pregled You Tube sadržaja na televizoru, kao i igranje video igrica sa Google Play Games-a. Sve to uz jednostavan i moderan interfejs.

Pored toga uz EON aplikaciju omogućeno je gledanje TV sadržaja bilo gde, na tabletu, telefonu ili računaru.

Pozovite 19900 i besplatno zamenite već danas svoj D3i uređaj.'

Piše 'besplatnu zamenu' D3 uređaja sa EON boksom i paket u cenovnom rangu postojećeg. Za moj postojeći Trio Silver u cenovnom rangu je EON Light, u kom je D3 prijemnik, sledeći EON paket je skuplji. Imam ugovornu obavezu još 3 meseca. I šta sad? Besplatna zamena D3 prijemnika za EON boks po trenutnoj ponudi paketa povlači prelazak na skuplji paket, a ostanak na paketu isključuje gledanje digitalne televizij. Sve mimo potpisane ugovorne obaveze.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Да, ситница. Колицно је то слово, лако га је превидети. Бар ми ћорави.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Овако, једна занимљива ствар и то НЕ са нашом багром. Елем, знате оно чувено, ако купим преко мађара , како ћу да остварим рекламацију? Купио ја плочу, лепо све радило и тако у једном тренутку након годину дана, крене да се искључује сама од себе. Помислим на напајање, проверим га, напајање екстра ради, проверим све остало, све слотове, пинове, све у реду.
Напишем лику да је матична вероватно пред вечни починак, те да ја на поглед не видим проблем, нити сам сервисер да знам конкретно шта је нити хоћу да поправљам код наших сервисера, он ни један ни два, пошаљи све у оргиналну кутију, гарантни лист и на једном папиру напиши шта је проблем и пошаљи. Ја све то одрадио, он преузме пакет на време све, однесе код мађара, мађари среде плочу, врате је и лепо напишу да неки кондезатор правио проблем. И све то од дана писања њему до повратка плоче мени, 21 дан.

Не разумем што наши толико развлаче са рекламацијом, зарађују на вишим ценама, треба увек да покрију рекламацију, тако се стекне углед и тад иако је виша цена, људи ће долазити да купе.
 
Postoji li bilo kakva mogućnost (sem dobre volje radnje) za vraćanje obuće kupljene u fizičkoj radnji, kao onih 2 nedelje za kupovinu na netu?

Kupio sam patike prošle nedelje, nosio ih sat vremena napolju i napravile mi rane iznad pete.

Jasno mi je da ih sad ne mogu vratiti nakon nošenja, ali bar da znam za ubuduće, da ih nosim po kući prvo, jer u radnji se to uopšte ne može primetiti.
 
Ako nema tragova nosenja, spakuj i zameni za druge...neće biti problema

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nema, ali mislim da je problem do samog modela patike, tako da će i drugi biti isti, jer su stavili spoj šavova na sredini, duž pete.

Jedino da probam da zamenim za skroz drugi model i eventualno doplata, mada ne znam koliko bi hteli da se zezaju.
 
Za trgovca je sve super opcija samo da pare ne mora da vrati,
tako da slobodno vrati 99% nemas problem.
 
Nazad
Vrh Dno