Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Ne postoji nacin da ih "oderes maksimalno". Tj obavezni su da ti vrate para koliko si im dao i nista vise, a to su tvoje pare...
Ako ih tuzis, pa dobijes, snosice ti troskove i ostalo, al opet ces ti uložiti vreme i novac i neces stici do dranja... nematerijalna šteta i steta prouzrokovana time sto nemaš proizvod nisu nadoknadivi.
Pitanje dal postoji neki način da plate kaznu, al to ce na kraju opet nekom jadniku iz džepa da ide, a nece ici tebi nego državi...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ne postoji nacin da ih "oderes maksimalno". Tj obavezni su da ti vrate para koliko si im dao i nista vise, a to su tvoje pare...
Ako ih tuzis, pa dobijes, snosice ti troskove i ostalo, al opet ces ti uložiti vreme i novac i neces stici do dranja... nematerijalna šteta i steta prouzrokovana time sto nemaš proizvod nisu nadoknadivi.
Pitanje dal postoji neki način da plate kaznu, al to ce na kraju opet nekom jadniku iz džepa da ide, a nece ici tebi nego državi...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
Mislio sam da ih oderem tako sto ce platiti veliku kaznu. 200000 ide mislim za pocetak.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
al to ce na kraju opet nekom jadniku iz džepa da ide, a nece ici tebi nego državi...

A što to njega treba uopšte da bude briga? I treba da ga odrape kad radi za takvu bagru. Svako ko je kriv u ovom slučaju treba da bude odrapljen. Kakva kancelarija Asusa, kakvi bakrači, vređanje zdravog razuma. Zakon jasno kaže da nisu u pravu, oni u mailu kažu "u skladu sa zakonom vaš zahtev je odbijen", pa to samo Montipajtonovci mogu da napišu, Franc Kafka ili Semjuel Beket u teatru apsurda.

Zato što imamo takav stav i što se ne borimo maksimalno za svoja prava, zato nas i je*u.

Jel' im ne odgovara zakon? Jel' im skupo da daju nov laptop? Pa nek' zatvore onda prodavnice i nek se zaposle kao noćni čuvari za 22.000, ako misle da im je to bolje.

Daš 90.000 dinara, uvale ti krš i onda se još sprdaju i prave Jozefa K. od tebe.

Đorđe nemoj odustajati.
 
Može jedno brzo pitanje :)
Ako odneseš mob u servis u prvih 6meseci i oni ustanove kvar a ti odbiješ popravku i tražiš nov mob ,na koji se ti član zakona uopšte pozivaš ?
Možda sam ja pogrešio oko ovog vremena od 6m ,možda je to samo u prvih 15 dana ?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Mislim da možeš da vratiš u 7 dana

Sent from my Le X820
 
Može jedno brzo pitanje :)
Ako odneseš mob u servis u prvih 6meseci i oni ustanove kvar a ti odbiješ popravku i tražiš nov mob ,na koji se ti član zakona uopšte pozivaš ?
Možda sam ja pogrešio oko ovog vremena od 6m ,možda je to samo u prvih 15 dana ?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Zakon o zaštiti potrošača, članovi 52 i 53

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
A što to njega treba uopšte da bude briga? I treba da ga odrape kad radi za takvu bagru. Svako ko je kriv u ovom slučaju treba da bude odrapljen. Kakva kancelarija Asusa, kakvi bakrači, vređanje zdravog razuma. Zakon jasno kaže da nisu u pravu, oni u mailu kažu "u skladu sa zakonom vaš zahtev je odbijen", pa to samo Montipajtonovci mogu da napišu, Franc Kafka ili Semjuel Beket u teatru apsurda.

Zato što imamo takav stav i što se ne borimo maksimalno za svoja prava, zato nas i je*u.

Jel' im ne odgovara zakon? Jel' im skupo da daju nov laptop? Pa nek' zatvore onda prodavnice i nek se zaposle kao noćni čuvari za 22.000, ako misle da im je to bolje.

Daš 90.000 dinara, uvale ti krš i onda se još sprdaju i prave Jozefa K. od tebe.

Đorđe nemoj odustajati.
Danas me zvali, vracen mi novac. Probali izgleda na blef :D
Slucajno danas bacim pogled na sajt winwin-a i gledajte ovo :
ca3e832983adb82edba04fb087cd28b9.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ako moze jedan brzi savet za problem,
pre neki dan (tacnije sutra je sedmi dan) uzeo sam tastatur logitech K360, privi utisci si mi OK, ali ono sto primecujem u par dana jeste da mi se cini da tasteri cas nekako zvoncaju cas ne, pa mi se nekako cini da desna strana manje zvonca od leve, ne znam ni sam.
Tasteri nisu klimavi, kada se klikne taster nista ne propada niti se klima, klik je mek, nema nekih nus pojava da bih rekao tasteri lose stoje vec to zvoncanje pojedinih tastera koje se cuje, nekako mi se cini da i tasteri koji se ne cuju kasnije se cuju i oni, cas zvoncaju jedni cas drugi, da li je to normalno, sa necim ovakvim se jos nisma sretao imao sam jeftinijih Logitech tastatura ali svaki taster je isto zvucao bez anomalija u zvuku!
Da li je ovo razlog za reklamaciju, pominjem da je sutra sedmi dan ako to nesto znaci bez da bilo sta dokazujem, u radji u kojoj sam uzeo w...w...
narucio sam je i cekao 2-3 dana tako da ne moga da je uproredim sa drugom ali mislim da to nije uredu. Kakva su moja prava, tastatura sve zastite na sebi ima nista nisam skidao, molim za savet sta mi je ciniti?
 
Ako je nisi kupio online, ne mozes nista.
 
Kako mislis ne mogu nista, pocnes da kucas ide normalno i onda pocinje random zurka, u samom kucanju kako kohi taster neki normalno klikne a neki zazvoni kao da se prenosi neki eho od propadanj tastera, napominjem da se ne cuje ne svakom tasteru a to isto ne znaci da na tasteru na kom se nije culo da nece da se cuje. Stvarno ne znam kako da docaram drugacije, da imam pravo da odem u drugu radnju i da trazim zamenu za drugu?

Najcrnje je sto je ovo jedina tastatura ovakvog tipa koja postoji na trzistu.
 
Poslednja izmena:
Imaš pravo da se žališ, ali mislim da nije mnogo verovatno da će da ti uvaže žalbu. Probaj. Najgore što može da se desi je da budeš mesec dana bez tastature.
 
Znaci, kadija te tuzi kadija ti sudi, reklamiras zavlace te 30-45 dana, odbiju te i to je to, kome steta tome i sramota (tako kaze nasa stara poslovica), OK da znam za ubuduce, izbegavanje winwin-a, cisto da upozorim narod koji prati ovu temu, ovo kazem da bar izbegavaju ovu tastaturu K360 ne zato sto je ona losa (jedina je na trzistu ovakvog tipa) naprotiv, ali ovo zvoncanje, toliko je iritantno da je to strasno, pogotovo vazi za one koji kucaju dosta, da li je ovo slucaj i sa US tastaturom ne znam, mozda nije ako je ova otvarana kod nas pa su YU karakteri budzeni, moguce - nasa skola.
Neko ce da kaze frustriran covek, ne nije to, ovo je razocarenje u jedno poverenje u trgovca.
 
Zašto razočarenje u trgovca, pa nisu je oni pravili? Jericho ti je lepo rekao, sa zakonske strane ne možeš ništa. Ali ako je nisi oštetio možeš da je odneseš do WW prodavnice gde si je kupio, zajedno sa fiskalnim računom, i pitaš da ti je zamene za drugi primerak/model.
 
Mislim da će mu zameniti to.
Ja sam pre u usponu uzeo gamepad i imao problem sa analogom, momci mi zamenili odmah za drugi primerak.
Deluje da je najbolje kad se kupuje online, zaštićen si koliko toliko...
 
Da se javim kako sam prosao, bio sam u radnji izlozio sam manu koju mi se manifestovala i bio sam vrlo korektno docekana i pruzene su mi sve mogucnosti, zamena za isto, bilo sta drugo i povracaj novca, prihvatio sam povracaj jer mi se cini da bih isto prosao i sa drugom pa opet isto, zadovoljan sam uslugom u winwin-u, najvise mi je zao tastature jer je bila bas ono sto mi je bilo potrebno. Hvala Svima na savetima.
 
U pravu si. Da li sam morao da je reklamiram u istoj ili sam mogao i u drugoj, pitam ako je kupim u jednom gradu da li bih isti status imao da je reklamiram u drugom gradu, ovo pitam iz razloga zato sto je kod mene oskudan izbor za videti?
 
Poslednja izmena:
Razduženje i povrat novca je potrebno izvršiti u radnji gde je kupljeno
 
Nije potrebno, imao sam slučaj u Tehnomaniji gde sam kupio u jednoj radnji, a reklamaciju (povraćaj novca) završio u drugoj koja mi je bila bliža.
 
Због овога ми нису уважили гаранцију у Мобил фактори.
Сервис каже да је телефон био под дејством течности, што се није десило, ово је вероватно последица кондензације или фабричка грешка.NEXUS 5X SLIKA.jpg
 
Ako nisu aktivirani indikatori, mogu da ga duvaju

Sent from Huawei Ascend Mate 7
 
Nije potrebno, imao sam slučaj u Tehnomaniji gde sam kupio u jednoj radnji, a reklamaciju (povraćaj novca) završio u drugoj koja mi je bila bliža.

Znači u mom slučaju, telefon kupljen u WinWin prodavnici u N. Sadu, može da se odnese na reklamaciju ovde u Kuli? Telefon počeo da zuji, ugasio se, neće ni da se upali ni da se puni. Zujanje trajalo i posle gašenja oko 1'.
 
Znači u mom slučaju, telefon kupljen u WinWin prodavnici u N. Sadu, može da se odnese na reklamaciju ovde u Kuli? Telefon počeo da zuji, ugasio se, neće ni da se upali ni da se puni. Zujanje trajalo i posle gašenja oko 1'.
Pogledaj šta ti piše u garantnom listu za postupak reklamacije.
 
mozes da odneses u bilo koju prodavnicu da podneses reklamacija. ne moras da reklamiras u onoj u kojoj si kupio.
 
Hvala na odgovoru. Danas nosim i javljam rezultat.

Послато са Lenovo P1a42
 
Da li pri online kupovini treba da se dobije račun ili samo predračun?
I da li je predračun dovoljan za ostvarivanje garancije?
 
Nazad
Vrh Dno