Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu) - Strana 625
»RSS Benchmark sajt

Strana 625 od 626 PrvaPrva ... 125525575615621622623624625626 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 9.361 do 9.375 od ukupno 9381

Tema: Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Member Avatar korisnika jevta
        Na forumu od
        Apr 2011
        Poruka
        473
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon II x2 250 @ 3.5Ghz Contac 21
        • MoBo: M4A88T-V EVO
        • RAM: Exceleram Black Shark CL7 DDR3 2x2GB 1333MHz
        • VGA: VTX 6870+accelero s1
        • MON: LG E2240
        • HDD: SanDisk Ultra II SSD 240gb
        • Case: TT Commander ms-i
        • LAP: HP G62
        • Ostalo: PSU Chieftec CTG-500-80P
      3. Citat Citiram korisnika: ironmanbg Pogledaj poruku
        Dodatne godine garancije registracijom uredjaja na sajtu uvoznika

Kako to radi u praksi, navodno obuhvaceni su isti kvarovi kao i garancijom proizvodjaca.
        Znam da se kod klima ili sigurnosnih vrata garancija produzava ako se servisira godisnje, kako je kod bele tehnike?
        Pa vidi nije baš isto kao regularna garancija i ne pokriva baš sve isto. Imao sam problem sa wirpul mašinom za veš malo posle 2 godine i to je peripetija oko garancije koja traje mesec dana. Prvo saljes osiguranju šta je kvar, pa ako oni procene da je za popravku onda oni šalju setivera da on potvrdi a je to to. Tek onda on njima javlja šta je i oni mu odobravaju popravku i šalju deo iz centralnog servisa. Užas !

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        6.066
      5. Moja mašina
        • RAM: 2x4gb
        • VGA: 7750 1gb ddr5
        • HDD: Samsung F3 1tb, F3 ECO 1.5tb, maxtor onetouch 750GB&1TB, Kingston V40 SSD
        • OPT: LG 20x DVDRW SATA
        • Case: Antec Mini P180 & OCZ ModXStream 500w
        • SND: Microlab Solo 5
        • LAP: Acer S3
        • TV: LG 42LD420
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Microsoft Arc Keyboard Microsoft Arc Touch Mouse
      6. Beko, 5 godina bez greške. u 5oj godini isto kao u prvoj. jedini problem je što imaju 0 delova na lageru, pa se sve čeka.
        gorenje je nekad imalo neko ograničenje, ne sećam se detalja, mislim i za hisense da je tako neka priča...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
        Ako mislite da je vas internet/TV provider najgori - niste probali PostaNET

Member Avatar korisnika doggmania
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        1.601
        Pisao sam u temi o A50 ali i ovde da napisem tj da pitam za savet.
        Telefon koji je mladji od 6 meseci kome je crkao ekran (samo ekran ne i touch) stize mi 8 dan tj malopre poruka od Gigatrona da mi je odbijena reklamacija. Pa me interesuje koja je procedura ako su me zaista odbili jer telefon nit ima fizicka ostecenja nit je kvasen za ova 4 meseca koliko sam ga koristio?
        Sta da radim? Kome da se zalim? Jel moze preko telefona ili moram licno? Jel https://zastitapotrosaca.gov.rs/za-potrosace ?

Postovani, Tokom testiranja uredjaja nismo primetili nesaobraznost koju ste reklamirali. U duhu dobrih poslovnih odnosa i poverenja koje ste nam ukazali, uredjaj cemo proslediti u ovlasceni servis radi detaljnog testiranja. Po zavrsenom testiranju bicete obavesteni o rezultatima. U skladu sa Zakonom o zastiti potrosaca i definisanim zakonskim rokovima obavestavamo Vas da Vasa reklamacija nije prihvacena. Srdacan pozdrav, Nepo System Korisnicka podrska | Reklamacije.rs powered by Nepo System Info: info@reklamacije.rs | Telefon: 011 40 30 100 Korisnicki portal: http://www.reklamacije.rs | Nepo System: http://www.nepo.rs

https://www.youtube.com/watch?v=ucljZig0fcI
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20200212-202016.png‎ 
Views:	102 
Size:	97,5 KB 
ID:	281367  
        http://forum.benchmark.rs/showthread...highlight=utok Najbolji servis na svetu, UTOK (REFOT).

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        8.129
      9. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
      10. Ma to je genericki odgovor, gde mogu da ne primete da je crkao ekran? Jos uvek nema razloga za paniku, oni ovom generickom porukom kupuju vreme dok uredjaj stvarno ne stigne do servisa.

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2015
        Poruka
        28
        Citat Citiram korisnika: danijel00 Pogledaj poruku
        Beko, 5 godina bez greške. u 5oj godini isto kao u prvoj. jedini problem je što imaju 0 delova na lageru, pa se sve čeka.
        gorenje je nekad imalo neko ograničenje, ne sećam se detalja, mislim i za hisense da je tako neka priča...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
        Evo mene Beko masina za pranje i susenje ves za 3 god bila je 6puta na servis. Zadnji put trazim i dobijem novu zamensku masinu i nakon 7 meseci i ona se pokvari.

Sada se ubedzukem sa Beko da kad su mi dostavili novu zamensku masinu treba da mi dostave i novu garanciju po clan 503 zakona o obligacionih odnosa. Ako to ne ispune sledi sudska tuzba pa nek oni dokaze na sud kako su dostavili novi uredjaj bez obnova garancije.

A za novu zamesnku masinu opet trazim zamenu posto se pokvarila nakon samo 7 meseca. Otisla je elektronika motora.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
        Menjao Skorpion : 13.02.2020. u 01:00

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.969
        Šta je crkavalo toliko na toj mašini?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2015
        Poruka
        28
        Elektrika motora, posle toga grejac, posle toga pocela je da curi voda pa zamenili gumu, posle toga pocela je da se gasi pa su menjali celu prednu plocu, posle toga start dugme nije radilo pa opet celu prednu plocu, pa dobio novu zamensku pre 7 meseca i sada je pukla elektrika motora....

Member Avatar korisnika bmibmc
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.813
        Elektrika motora... Garant je onaj tahometar kao na Samsungu, kao na Aristonu, kao na... To se izgleda sve pravi u istoj fabrici.

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2015
        Poruka
        28
        Masina ima inverter motor na koi daju 10god garancije ali nije direct drive kao na Samsungu i Lg nego je pogon preko kaisa.

Member Avatar korisnika TwistedMind
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        5.228
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 8700 and Be quiet Dark Rock Pro 3
        • MoBo: MSI Z370 SLI Plus
        • RAM: 2x8GB DDR4 Kingston HyperX Predator 3000MHz
        • VGA: Asus 1080TI turbo + Accelero Xtreme III
        • MON: Dell P2414H @80Hz
        • HDD: Samsung M.2 960EVO 250GB + WD Caviar Black 1TB
        • Case: Cooler Master Trooper + Cooler Master V750
        • SND: Sennheiser HD 555 modded to 595
        • Ostalo: Mionix Naos 7000 + Xiaomi XL podloga
      18. Citat Citiram korisnika: Skorpion Pogledaj poruku
        Elektrika motora, posle toga grejac, posle toga pocela je da curi voda pa zamenili gumu, posle toga pocela je da se gasi pa su menjali celu prednu plocu, posle toga start dugme nije radilo pa opet celu prednu plocu, pa dobio novu zamensku pre 7 meseca i sada je pukla elektrika motora....
        Brate, ja bih ti vratio pare i zahvalio se na strpljenu. Plus, dao bih ti telefon druge prodavnice.
        a.k.a. subtractor

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2015
        Poruka
        28
        hahaha evo ti prilka za mesec dva kupujem komplet belu tehniku za stan Dvoumim se da li opet Beko

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        8.129
      21. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
      22. Ti ocito uzivas u ovome, dakle obavezno uzmi sve Beko.

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2015
        Poruka
        28
        Eve da spodelim, reklamacija uvazena i dobijem povrat novca. Porucena nova Whirlpool masina kao kompenzacija.
        Menjao Skorpion : 14.02.2020. u 12:33

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        93
        Citat Citiram korisnika: Xepoj87 Pogledaj poruku
        Najbolji ortak i ja smo se borili da nam izdaju novu garanciju za 2080 Super koja je dobijena za 1080ti kojoj je ostalo 6 meseci garancije bas u Emmi-ju.

Kada god se zameni uredjaj ili znatno izmeni, ide nova garancija.
        Ne postoji mogucnost da uredjaj izadje iz sistema ka korisniku, a da u sistemu ne pise nova garancija, kao sto je za ovu graficku pisalo u sistemu 3 godine, a dodatno registrovali na Gigabyte sajtu za 4.
        Prica je bila isto ta *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*na, kako to mislite da se tako menja stalno...
        Ali otisli par puta i dobili garanciju ispod ruke od coveka, i ako su oni njima rekli da ne izdaju nove garancije za zamenu.

Dakle, to je do slepacke firme Emmi, koja krsi zakon.

Imam video snimke svih razgovora uzivo sa tim ljudima koje sam hteo da upload na YT ako ne dobijemo garanciju, to da slusas i da covek izneveruje kakve nebuloze se pricaju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
        Generalno da, ti nisi duzan da prihvatis drugi uredjaj ako nemaju isti... pogotovo ako ne daju nov racun/garanciju za drugi koji ponude, ali izgleda nigde ne pise da su duzni u servisu da izdaju isti pa idu na foru da pristanes na zamenu i cao......
        Znaci insistirati na povracaju para pa nek se oni misle posle

VIP member Avatar korisnika frostonja
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        992
      26. Moja mašina
        • CPU: IBM 3,2Ghz triple core / Cell 3,2Ghz
        • MoBo: Microsoft / Sony
        • RAM: 512 MB DDR3 / 256 MB XDR
        • VGA: ATI Xenos / nV RSX
        • MON: Samsung 32" LCD TV
        • HDD: 250gb 2,5"/ 250gb 2.5"
        • OPT: Liteon DVD / Sony BD-ROM
        • Case: Xbox 360S / Sony Ps3
        • SND: DD 5.1 / DD 5.1 DTS
        • LAP: Dell XPS M1330, iPad 3 32GB WiFi
        • TV: Samsung A330
        • Ostalo: Xbox 360S, wireless controler, Sony PS3 black
      27. Imam problem sa Emmi/Winwin reklamacijom- XFX grafika koja je njihov uvoz predata na reklamaciju i u roku od par dana me obaveste da je karta ispravna i reklamacija nije uvazena. Sada cekam vec 2 nedelje da mi je vrate! Zvao sam ih i kazu da je u ovlašćenom servisu (kod njih jer ih oni uvoze i prodaju) i da sacekam sledecu nedelju da je isporuce nazad u radnju. To bi bilo 4 nedelje cekanja plus par dana koliko je proslo od predaje na servis do resenja zahteva!!??. Pravdaju se rokom od 30 dana za rešavanje iako je reklamacija resena posle par dana! Kako da izvučem kartu nazada, apsirdno mi je da se ceka vise od 3 nedelje transport iz lokalnog servisa?!
        Navuk'o me Simpson na AMD

Strana 625 od 626 PrvaPrva ... 125525575615621622623624625626 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •