Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Meni deluje da nju brine mogucnost kvara KUPLJENOG uredjaja, a ne tog za dinar. U svakom slucaju je dobra okolnost sto je i poklon "kupljen", pa nema razloga da se zahteva njegovo prilaganje u slucaju reklamacije - on je zaseban proizvod i kao takav je naveden odvojeno na racunu.
 
Hvala na odgovorima, kao što je Jericho primetio ne zanima me reklamacija poklona, jer ne nameravam da ga koristim. Mada, to je zanimljivo pitanje u slučaju da se dobije neki poklon veće vrednosti, npr. tablet, telefon ili laptop. U mom slučaju poklon nema veliku vrednost, tako da me zanima samo to šta se dešava pri reklamaciji tzv. osnovnog proizvoda koji sam kupila i platila po važećoj ceni. Bitno mi je da se eventualna reklamacija tog proizvoda može obaviti nezavisno od toga da li je poklon još uvek kod mene.
 
Pozdrav svima. Kupila sam u Gigatronu Samsung A50, pre mesec dana. Sinoc mi je crkao touch. Telefon nije ispao, nisam sela na njega, nije bio u kontaktu sa vodom. Nema ni jednu ogrebotinu na sebi. Zanima me, kako dokazati da je touch crkao sam od sebe, ako mi pdbiju reklamaciju jer sam ga neispravno koristila?
 
Hvala na odgovorima, kao što je Jericho primetio ne zanima me reklamacija poklona, jer ne nameravam da ga koristim. Mada, to je zanimljivo pitanje u slučaju da se dobije neki poklon veće vrednosti, npr. tablet, telefon ili laptop. U mom slučaju poklon nema veliku vrednost, tako da me zanima samo to šta se dešava pri reklamaciji tzv. osnovnog proizvoda koji sam kupila i platila po važećoj ceni. Bitno mi je da se eventualna reklamacija tog proizvoda može obaviti nezavisno od toga da li je poklon još uvek kod mene.

Ako te pitaju sta je sa poklonom, reci "eno ga kuci, bas je super stvar, svaki dan koristim".
Salu na stranu, nema nikakve veze jer nije sastavni deo tvog proizvoda.
 
Imam blender koji ima 2 godine garanciju na motor i godinu dana na ostale delove.
Kako je motor crkao nakon godine dana, odnesem na servis i kažu ok motor u garanciji, a ruke 1000din, prethodno je isto bio u servisu, nije prošlo god. Dana i ništa nisam platio.
Da li je to u redu, kao u garanciji je deo, ali plaćaš ruke?
 
Ne.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Čekaj,

prvo, da li je uopšte po zakonu da daju 2 godine garancije samo na motor, a na ostale delove godinu dana, ako je u Srbiji zakonski 2 godine garancije?

drugo, ako mi menjaju deo koji je u garanciji, da li se naplaćuju ruke ili ne, serviser tvrdi da se plaća.

treće, pošto sam već platio da bih uzeo uređaj, nisu mi dali fiskalni, (platih kešom :smash:), ali na papiru koji su mi dali piše šta je rađeno i da je plaćena popravka, da li mogu da se žalim?
 
2 godine je bezuslovna garancija

Ti se zalis na neispravan uredjaj ne interesuje tebe dal je crko motor ili prekidac.

Cela prica dosta smrdi na neko vacarenje.

I sta se to na motoru pokvarilo, cetkice?
verovatno ni njega nisu zamenili a ti si pukao 1000din za "ruke"

Koji je to blender napisi da znamo.
 
Kakve crne ruke i 1000 dinara. Trebalo im za picu pa ko vele evo para. Ne postoji na tehnicke uredjaje garancija na nesto godinu a na nesto dve. Svi tehnicki uredjaji imaju DVE GODINE GARANCIJU! Da si im zapretio inspekcijom ne bi im palo na pamet “ruke” da naplacaju.
 
2 godine je bezuslovna garancija

Ti se zalis na neispravan uredjaj ne interesuje tebe dal je crko motor ili prekidac.

Cela prica dosta smrdi na neko vacarenje.

I sta se to na motoru pokvarilo, cetkice?
verovatno ni njega nisu zamenili a ti si pukao 1000din za "ruke"

Koji je to blender napisi da znamo.


Netiks i Vegavita.
 
Pozdrav svima. Kupila sam u Gigatronu Samsung A50, pre mesec dana. Sinoc mi je crkao touch. Telefon nije ispao, nisam sela na njega, nije bio u kontaktu sa vodom. Nema ni jednu ogrebotinu na sebi. Zanima me, kako dokazati da je touch crkao sam od sebe, ako mi pdbiju reklamaciju jer sam ga neispravno koristila?

Nije na tebi da dokazuješ.

Odneseš telefon sa svim pratećim delovima, insistiraš da se u zapisnik zabeleži da nema nikakvih oštećenja i tražiš isključivo zamenu uređaja ili povraćaj novca.

Zapiši serijski broj i IMEI da ti slučajno ne uvale isti telefon. ;)
 
Danas stigla ddr3 memorija 2x8gb i odradim memtest kad pojavise se greske.
Odmah reklamacija.
 
Koliko je bitno imati ''popunjen'' garantni list ako uređaj ima više od 2 godine garancije?
Akcenat na popunjen, pošto mi se već drugi put dešava da mi za robu naručenu online neke radnje pošalju prazan garantni list.
Prošli put sam se žalio i poslali su mi novi uredno popunjen.
Dakle da li je dovoljno imati garantni list ne popunjen (pečat/potpis prodavca) ili je obavezno da bude popunjen?
Pitam pošto je nekima prešlo u naviku da šalju prazne...
 
Mislim da ti je dovoljan i fiskalni račun. Ali svakako treba proveriti...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Garantni list je dokaz te produžene garancije.
Mada mislim da iole normalna firma ne bi sebi dozvolila da se bruka da to nekome osporava.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Negde moras da se registrujes na sajtu proizvodjaca za dodatnu garanciju, u radnjama vole to da precute

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Mislim da ti je dovoljan i fiskalni račun. Ali svakako treba proveriti...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Da fiskalni je dovoljan za prve 2 godine zakonske obaveze. Nakon toga koliko sam upoznat mora i garantni list.
Garantni list je dokaz te produžene garancije.
Mada mislim da iole normalna firma ne bi sebi dozvolila da se bruka da to nekome osporava.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nažalost baš obrnuto manje firme su mi uredno slale popunjen, dok ovaj problem sa praznim garantni listom sam imao isključivo sa većim firmama.
Negde moras da se registrujes na sajtu proizvodjaca za dodatnu garanciju, u radnjama vole to da precute

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
Jasno, hvala na savetu ispitaću i to.
 
koliko prazan garantni list?
ako ima pecat, onda se potpises i napises 10godina. prazan-prazan je beskoristan.
 
Brat je reklamirao modem u Emiju i nisu hteli da mu vrate novac jer je kao proslo 6 meseci od kupovine... Nije hteo da se svadja i nateze za par hiljada din i dali su mu nov modem... Da li je mogao da insistira da mu daju novac umesto modema ili ne? U medjuvremenu je kupio drugi modem jer nije mogao da ceka da se zavrsi reklamacija od par nedelja...
 
Nije mogao.
 
Ne moze kad prodje 6 meseci,i ja imam ruter na reklamaciji u winwin takodje proslo vise od 6 meseci.
 
Ne moze kad prodje 6 meseci,i ja imam ruter na reklamaciji u winwin takodje proslo vise od 6 meseci.

Ma dajte ljudi ne nagadjajte, pisao sam za monitor koji je poceo da se topi, primetio posle jednog dana, reklamirao prvog radnog dana posle toga (ponedeljak) i cekao mesec dana, prvi odgovor bio ne prihvatamo reklamaciju. Preko mesec dana cekao kidao se i na kraju moze zamena al nema monitora, izaberem drugi ista cena opet nema toga... Moz da vam rade sta god hoce.
Piso sam dole za klimu, Gorenje monteri naprave haos, fasadu razbucaju, naprave rupcagu a ne rupu i nikom nista. Odgovor lika iz Gorenja sredi sam, platio 7000 poravljaje toga sto su monteri shebali.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zato im zapretiš tužbom i odredbom iz Zakona o obligacionim odnosima koja kaže da su poslodavci odgovorni za štetu koju zaposleni nanese trećem licu, pa će da promene ploču.
 
Zato im zapretiš tužbom i odredbom iz Zakona o obligacionim odnosima koja kaže da su poslodavci odgovorni za štetu koju zaposleni nanese trećem licu, pa će da promene ploču.
Bi da imam pare za advokata, plus tobi bio unapred izgubljen spor jer je Gorenje firma otvorila svoje pogone u Srbiji. Misli d abi i da imam para za advokakta imao bilo kakve sanse da steram pravdu. Ne verujem vise u bajke.
 
Pa nije tebi gorenje ugradjivao klimu vec nezavisna firma.
 
Jeste, ali je Gorenje te iste firme ovlastilo, jer ako je ne montira ovlašćeni servis, gubi se garancija.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Koliko sam pročitao, ne gubi se garancija, već nije 2 godine, nego 5.
Jedino tužba za firmu koja ugrađuje, nema ovde Gorenje ništa sa tim.
 
Pa nije tebi gorenje ugradjivao klimu vec nezavisna firma.

Sto volim ovakvo pametovanje...grrrr. Uslovljen si da bi imao garanciju od 5 godina da angazujes ovlasceni Gorenje servis, ovaj je prvi na listi sediste Novi Sad i ispostava u NBgd, u nazivu servisa stoji Gorenje.. Kakve veze ima normalno da nije dosao covek iz fabrike iz Valjeva nego neki koji je na njihoovj list obuen i sertifikovan da uradjuje klimu. Uvek se nadju takvi koji pametuju i slade se tudjoj nesereci, zbog takvih i da imam para ne bi se upustio u sudski spor. Da tebi razbije plocu i da padaju kise kakve padaju i da ti ostavi rupcagu ti bi skakao od srece? Ja sam pismo e-mail uputio na gorenje.rs a oni su prosledili tvom svom koji je poceo da prica gluposti umesto da kaze ok poslacemo nekog da to sredi. Sta mislis da sam pozvao N1 ili Studio-B da o snime? Postao bi neprijatelj drzave i vlasti, toliko nisam zeleo da rizikujem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije to nikakvo pametovanje vec cinjenicno stanje...

I da pokrenes sudski spor to ce da se utvrdjuje bas na ovaj nacin.

Ima firmi koje vrse prodaju i ugradnju, kod tebe nije takav slucaj.
Nije tebi prodavac poslao nikoga za ugradnju vec dao spisak, a ti si odabrao i angazovao servis sa spiska ovlascenih za ugradnju sa kojima gorenje ima ugovor o saradnji.


Za pocetak trebalo bi da se obratis firmi koja je izvrsila ugradnju, oni treba da garantuju za uslugu ugradnje a prodavac daje garanciju na sam uredjaj.
 
Nazad
Vrh Dno