»RSS Benchmark sajt

Strana 626 od 626 PrvaPrva ... 126526576616622623624625626
      Prikazani rezultati od 9.376 do 9.382 od ukupno 9382

Tema: Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Member Avatar korisnika Antonio
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        853
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320
        • MoBo: Asus M5A97 R2.0
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX KHX16000
        • VGA: MSI AMD Radeon R9 270X GAMING 2G
        • MON: VeiwSonic VA2349S
        • HDD: 120GB SSD Kingston V300, 1TB Seagate Barracuda
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: Raidmax Super Viper 321WB, 600W Raidmax RX-600AF
        • SND: Logitech Z-5500
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: WACOM Graphire2 HP Offcejet Pro K550 Saitek Cyborg mouse
      3. Slaba vajda, da se nešto na vreme reši, koliko znam u završnoj su fazi spajanja sa Tehnomanijom, i ono što sam poručio već desetine dana ne stiže, nove stvari da se kupe nema vajde ako nema u radnji... Radnici zbunjeni...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
        "The best computer is a man, and it’s the only one that can be mass-produced by unskilled labor." - Werner von Braun

Member
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        496
        Tuži ih.

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.970
        Sport vision online prodavnica...

Dobijem mail nude neku odecu vrlo povoljno, odmah kliknem da kupim to sto sam hteo, i jos plus uzmem neke carape koje mi ni ne trebaju da bude racun preko 1000din jer je toliki minimalni iznos.

Platim odmah karticom online preko intezinog procesora placanja dobijem sms potvrdu a za isporuku izaberem prodavnicu u kojoj sam vec video da imaju artikal na stanju...

I tu pocinje cirkus.

Posto mi se niko ne javlja, Sutradan ih kontaktiram putem online formulara (nemoguce dobiti ikog telefonom) da pitam sta je sa kupovinom.

-Posle nekog vremena dobijam odgovor da carape nisu dostupne i nista vise... duks ne pominju.
        -saljem ponovo upit i pitam sta je sa duksom?

-duks nemaju, tj ostecena je roba, i nikakav predlog sta dalje.

-Ponovo saljem upit i trazim da vrate novac.

-dobijem odgovor da ce novac biti vracen i opet nista da kazu ni kada ni kako...

Novca nema narednih nedelju dana, i ja ponovo saljem upit i prolazim kroz potpuno istu proceduru.

- obavestavaju me da roba nije dostupna, i ako se sada na sajtu i dalje prodaju iste boje i velicine ali po drugim cenama.
        I potpuno ignorisu da sam ja kupio dva artikla a ne jedan i da sam oba vec platio.

-ali ovog puta ja pitam da li vec uplaceni novac mogu da iskoristim za kupovinu u radnji i doplatim za artikl koji nemaju na sajtu

-dobijem prost odgovor da to ne moze, moram kupiti drugi proizvod iskljucivo online.

-ja tu vec gubim strpljenje i trazim da mi posalju bilo koju boju od tog modela u velicini L ili XL

-dobijem ponovo odgovor da proizvod nije dostupan...zato sto je u pitanju ostecena roba!

Nemam vise ideju sta da radim, kako da mi vrate pare ili da mi daju to sto sam kupio????

telefon sa sajta na kome pise pozovite nas ima smao funkciju da vas prosledi ka on line formularu, nemam sa kim da pricam, a i ove mailove kao da pisu neki botovi.
        Menjao bakara : 20.02.2020. u 17:12

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2016
        Poruka
        12
        U proceduru povracaja novca nisam upucen, ono sto ti preporucujem da uradis je da posaljes prijavu trzisnoj inspekciji, sve moras lepo da im dokumentujes i objasnis(izvod iz banke da su skinuta sredsrtva, ako imas prepisku sa sport vision-om i sl), ovde moguce da postoji obmanjujuce oglasavanje, u smislu zakona o zastiti potrosaca clan 19 cini mi se, za koje je predvidjena kazna, opet nisam siguran u iznosu od 300 000 do 2 000 000 rsd, mislim clan 160.(izvinjavam se ako gresim). E sad posalji mejl i sport vision-u gde navodis da je njihovo postupanje nedopustivo u smislu zakona o trgovini, zakona o obligacionim odnosima, zakona o zastiti potrosaca i zakona o elektronskoj trgovini i da ces preduzeti odredjene pravne mere ukoliko ti ne vrate novac.
        Trzisna inspekcija inace sporo radi, ja sam prijavljivao firmu jakov sistem iz nisa u novembru, a tek sam u januaru dobio odgovor, naravno pozitivan jer sam sve dokumentovao, ako nista drugo bar ce ih kazniti.
        Vidi ako mozes da odes u neki sport vision i da razgovaras sa nekim od menadzera, mozda te oni malo bolje upute.
        Menjao Zoki'91 : 20.02.2020. u 23:15

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        8.130
      8. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
        • INET: Kablovska
      9. Bolje je da ih pre prijave upozori da ce ih prijaviti da se sluze obmanjucom poslovnom praksom, da vidis kako ce da se ipak nekako nadje u magacinima sve sto si narucio. Bolje po njega, a i njih ce nauciti pameti
        Oblici poslovne prakse koji se smatraju obmanjujućom poslovnom praksom

Član 21
        5) poziv trgovca potrošaču da učini ponudu za kupovinu nekog proizvoda po određenoj ceni, ako trgovac prikriva postojanje osnovanog razloga za sumnju da će moći da isporuči taj proizvod ili opremu ili da angažuje drugog trgovca za isporuku proizvoda po navedenoj ceni, u količini i roku koji bi se mogao očekivati s obzirom na vrstu proizvoda, obim oglašavanja i ponuđenu cenu;
        Nedvosmisleno i neoborivo, ako si ti reagovao tako brzo od trenutka kad ti je stigao mail sa ponudom.
        Menjao Jericho : 21.02.2020. u 00:04

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.970
        Ma sutra ću ja da dođem u radnju da to resim od dopisivanja nema vajde. A telefon praktično ne postoji.

Ja sam to kupio i platio, imam mail i šta sam kupio i dokaz da sam platio, a to što oni tvrde da je oštećeno i da nema mogu da ja već nisam bio u radnji koja mi je i onako u blizini.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Member Avatar korisnika st.bluesman
        Na forumu od
        May 2012
        Poruka
        160
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel core i3
        • RAM: 4gb
        • HDD: Kingston V200+ 120 gb
        • LAP: ASUS K73E
      13. Citat Citiram korisnika: st.bluesman Pogledaj poruku
        Kupio sam cipele (Levis) u Fashion and friends u Ada mall-u, obuvao ih dva puta samo do posla i nazad (a na posao idem kolima i radim u klompama), treći dan pukotina na desnoj cipeli. Odnesem u prodavnicu, reklamiram i posle sedam dana dobijem odgovor da se odbija i obrazloženje:"Pregledom dostavljenog reklamiranog uzorka obuće navedeno oštećenje iz opisa reklamacije desne cipele je mehanička. Ovakva vrsta oštećenja nije nastala u tehnološkom procesu izrade artikla već prilikom njegovog korišćenja i na osnovu toga se zaključuje da je reklamacija neopravdana.
        Šta dalje da radim, nisam pošteno ni obuo cipele a platio ih 7300 dinara? Atačment 281063
        Posle podnete žalbe na reklamaciju, odobrili zamenu. Agencija potvrdila da nije moja greška (CIN ili CIP, nisam siguran) i da je reklamacija opravdana. Posle prve odbijene reklamacije pitam u prodavnici koje su moje opcije, šta da radim sledeće, sležu ramenima i prećutkuju da imam pravo na drugostepenu reklamaciju. Ali zahvaljujući efektivi u kojoj su mi rekli da posle druhostepene reklamacije cipele odnesem njima ponovo sam predao cipele u prodavnicu i prodavci normalno primaju cipele na drugostepenu kao da su oduvek znali da to ide tako. Da sam ćutao i čekao, ništa od cipela.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Strana 626 od 626 PrvaPrva ... 126526576616622623624625626

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •