»RSS Benchmark sajt

Strana 589 od 592 PrvaPrva ... 89489539579585586587588589590591592 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 8.821 do 8.835 od ukupno 8868

Tema: Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Member
        Na forumu od
        Nov 2015
        Poruka
        670
        Citat Citiram korisnika: lega99 Pogledaj poruku
        Mozda je tema neuobicajna ali me zanima ko je nadlezan i ko vrsi inspekciski nadzor hrane u prodavnicama i ko propisuje da li je ili nije hrana pravilno pakovana.
        Posto radim sa prehranom istina zivotinjskog porekla, uvozim, ne proizvodim, kod nas je recimo nadlezna veterinarska inspekcija, nakon izvrsenih analiza u labaratoriji oni na osnovu tih analiza donose odluku o stavljanju robe u promet, e sad da li su oni zaduzeni za sve ili samo za namirnice zivotinjskog porekla nisam siguran.

Inace neke vajde od obracanja sefu mp objekta bas i nema (to je takva sorta, reklo bi se drzava za sebe, mada ima i normalnih) , on bi trebao to da prosledi tu informaciju category manageru i ovaj dalje da resava situaciju, ako postoje bilo kakve indicije da proizvod nesto nije u redu, kompletna serija proizvoda se povlaci iz maloprodaje.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Member Avatar korisnika lega99
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        3.179
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-6100
        • MoBo: MS-7693
        • RAM: AMD 8GB
        • VGA: Asus Radeon R7 260X 2GB DDR5
        • MON: SyncMasterS22B350
        • HDD: SSD 60GB; SATA 1TB, 1TB, 2TB
        • Case: Chieftec-BX02
        • SND: Realtek integrusa
        • OS: Calculate, Neon LTS, Neon, Maui2, Suse, Manjaro, KaOS, Kali, win10
        • TV: SAMSUNG full HD 2x
        • INET: DSL
        • Ostalo: UPS Informguard 1200W, citac kartica, webcam C905
      4. @e46glogi,

Mislim da cu pokusati sutra da nadjem na netu kako to prijaviti sanitarnoj inspekciji, trebao sam odmah al zena vice sad cu ja da idem u prodavnicu i da intervenisem, od njene intervencije ispade jedno veliko nista. Postoji neki zakon https://www.paragraf.rs/propisi/zako...sti_hrane.html ali to je tako smuti pa prospi i ja mislim da je za to nadlezna sanitarna inspekcija. Problem je samo da li cu uspeti da ih kontaktiram i da li ce me otpusiti, ako su kol centri kao za gradjevinsku i komunalnu to je pisi propalo, moz prijavis ali kad ponovo pitas za rezultat onda ti kazu da ides na drugi kraj BG i tamo na neki salter da bi saznao da li su uopste nesto preduzeli. Kad pogledam gde to cudo moze da ostane na ovim temeperaturama zdravo, plasticna teglica i plasticni poklopac a zalepljene folije ni od korova, da smo neka zemlja po kojoj haraju teroristi svaki moz ladno da nafiluje ove teglice sa npr. antraksom. Drugo su staklene tegle sa metalnim poklopcem koje se pasterizuju i poklopac se vakumira
        Menjao lega99 : 11.08.2019. u 21:18

Member Avatar korisnika miki92
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        1.127
      6. Moja mašina
      7. Citat Citiram korisnika: Corvus Corax Pogledaj poruku
        Ne, nemaš prava to da o zahtevaš. Nije navedeno u zakonu. Zavisi isključivo od dobre volje prodavca. To je Twisted i rekao.
        Nisam znao da nema toga u zakonu, inače prodavac je na nefiskalnom delu računa napisao da je proizvod moguće vratiti ili zameniti u roku od 30 dana. Nije prodaja na daljinu, kupuje se u radnji direktno. Zato sam mislio da jeste, jer su se valjda uskladili sa nekim zakonom....

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
        "I grew up with soldiers. I learned how to die a long time ago." -- Ned Stark

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        3.232
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Blue 4 GB + WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Uiisii Hi-820
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision M6800; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE46F6505
        • Ostalo: Logitech K520 Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Oneplus 6T Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      10. Zakon propisuje minimum prava potrošača, prodavac može slobodno da pruži više od toga. Ako to piše na fiskalnom onda je važeće.
        “I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Newcomers Avatar korisnika nikokaoya
        Na forumu od
        Mar 2019
        Poruka
        87
        Obrazloženje je, da..ukoliko patike nosim po kišnom vremenu, gubi se pravo na garanciju.
        Dakle, patike su namenjene, isključivo, za suvo vreme. Ukoliko se desi da obuješ patike, pa te u toku dana zadesi nevreme, moraš imati rezervne patike, u pripravnosti.. u protivnom, skidaš PepeJeans patike i ideš bos do kuće, da ne bi izgubio garanciji?

Kome da se žalim dalje, jer ovi su bili, baš, explicitni.

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
        Menjao nikokaoya : 12.08.2019. u 17:21

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.767
      13. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
        • INET: Kablovska
      14. Jugoinspekt, nema tu šta puno da se doda o njima i uvoznicima obuće uopšte...

Moderator Avatar korisnika Joker
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        6.099
        Da tražiš dokument i na koji način je utvrđeno stanje koje je opisano u prvoj rečenici?
        Pošto nije prošlo 6 meseci od kupovine, teret dokazivanja je na prodavcu. Pa po mom mišljenju oni treba da dokažu da si ti patike nosio po vlažnom vremenu.
        Svakako kontaktiraj neko udruženje za zaštitu potrošača da te posavetuju šta dalje.
        Uklonjen potpis

Newcomers Avatar korisnika nikokaoya
        Na forumu od
        Mar 2019
        Poruka
        87
        Citat Citiram korisnika: Joker Pogledaj poruku
        Da tražiš dokument i na koji način je utvrđeno stanje koje je opisano u prvoj rečenici?
        Pošto nije prošlo 6 meseci od kupovine, teret dokazivanja je na prodavcu. Pa po mom mišljenju oni treba da dokažu da si ti patike nosio po vlažnom vremenu.
        Svakako kontaktiraj neko udruženje za zaštitu potrošača da te posavetuju šta dalje.
        Hvala, pokušaću.

Member Avatar korisnika Devix89
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        1.282
        Moji uzeli prošle godine kod zelenih, neki Gorenje usisivač od 6, 7 hiljada... Od samog starta taj usisivač nije vukao nešto posebno, da bi pre par meseci pao na nivo da baš jedva vuče. Nismo ga ni koristili posle toga, i sve nešto "danas ću, sutra ću" posle par meseci odnesem na reklamaciju, u garantnom roku naravno.

Da bih dobio odgovor SMS-om da je greška nastala nestručnim rukovanjem i da će me obavestiti o ceni popravke naknadno.

Šta dalje? Da li je neko imao iskustva?

Definitivno nije u pitanju nestručno rukovanje, najobičniji usisivač sa kesom i filterom, pa i lud bi to znao "stručno" da koristi.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
        Arrow pokid'o

Member
        Na forumu od
        Oct 2015
        Poruka
        253
        Kupljen proizvod u Tehnomaniji, poslat nazad u Nepo System radi povrata novca, 2 nedelje nema odgovora.
        Pošaljem mejl sa vidim šta se dešava, oni mi traže broj PE pošiljke (?!)
        Na moje pitanje da li je artikal stigao kod njih, kažu da ne znaju, iako sam im izdiktirao sve podatke, među kojima i broj ugovora, tj. broj računa.
        Broj pošiljke, tj. adresnicu sam bacio, jer sam već sutradan na trackingu video da je stigla gde treba, i zato što do sada nisam nikad imao problema prilikom povrata novca. U Uspon-u sam isto skoro vraćao neki artikal, novac mi je uplaćen posle 5 dana bez ikakvih glupih potpitanja.
        Menjao Nikola2307 : 13.08.2019. u 18:44

Member Avatar korisnika faca
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        2.454
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel core 2 Duo E4500 2.2GHz
        • MoBo: gigabite P35
        • RAM: 4 x 1 gb 800 dual chanel
        • VGA: gigabite 8600GTS 256MB
        • MON: Benq FP202WA
        • HDD: 320GB 16MB S-ATAII + 1TB 16MB
        • OPT: DVD RW 18x
        • Case: Cool Master 420W
        • SND: 7.1 High Definition
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech
      21. Ја сам више пута прао патике у веш машини и никада се нису распале. Наравно нисам их прао на 90°C.
        И мени се једном десило да ми се одлепио ђон после непуних месец дана. У важили су рекламацију (слали су на испитивање) и вратили паре.
        Citat Citiram korisnika: nikokaoya Pogledaj poruku
        Obrazloženje je, da..ukoliko patike nosim po kišnom vremenu, gubi se pravo na garanciju.
        Dakle, patike su namenjene, isključivo, za suvo vreme. Ukoliko se desi da obuješ patike, pa te u toku dana zadesi nevreme, moraš imati rezervne patike, u pripravnosti.. u protivnom, skidaš PepeJeans patike i ideš bos do kuće, da ne bi izgubio garanciji?

Kome da se žalim dalje, jer ovi su bili, baš, explicitni.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
        Bog je stvorio coveka, sretna dokona i nevina i besmrtna.

Member Avatar korisnika el_patron
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.869
      23. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II 955 @3.2GHz
        • MoBo: ASUS M4A87TD
        • RAM: 2x2GB Kingston 1600MHz CL9
        • VGA: MSI R9 270x OC
        • MON: Samsung BX2331
        • HDD: Samsung SpinPoint F3 500GB
        • OPT: Samsung S223C/SATA
        • Case: Cooler Master 690 II Basic
        • SND: ASUS Xonar DX/Sennheiser HD 428
        • Ostalo: Inteli 3.0, Logitech G11, SS Qck+
      24. Citat Citiram korisnika: Nikola2307 Pogledaj poruku
        Kupljen proizvod u Tehnomaniji, poslat nazad u Nepo System radi povrata novca, 2 nedelje nema odgovora.
        Pošaljem mejl sa vidim šta se dešava, oni mi traže broj PE pošiljke (?!)
        Na moje pitanje da li je artikal stigao kod njih, kažu da ne znaju, iako sam im izdiktirao sve podatke, među kojima i broj ugovora, tj. broj računa.
        Broj pošiljke, tj. adresnicu sam bacio, jer sam već sutradan na trackingu video da je stigla gde treba, i zato što do sada nisam nikad imao problema prilikom povrata novca. U Uspon-u sam isto skoro vraćao neki artikal, novac mi je uplaćen posle 5 dana bez ikakvih glupih potpitanja.
        Lepo si napisao, do sada nisi imao problema zato sto nisi kupovao/reklamirao u Tehnomaniji. Sada ces morati da se boris za svoj novac/zamenu.

Ako ti nisu nista javili, a proslo je 8 dana otkako si predao proizvod na reklamaciju, oni su vec prekrsili zakon.
        Menjao el_patron : 14.08.2019. u 15:58

Member Avatar korisnika ArrowSat
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        1.555
        Koaj je ovo postalo zona sumraka sa Emmi/WinWin grupom, ovo je strasno.

Reklamirao sam Sapphire 480 8Gb grafiku koja je bila u komercijalnom pakovanju, placena preko 30k dinara, vracaju mi vec 5 puta ovo DJNUBRE od grafike PowerColor 480 8gb BEZ kutije bez ambalaze ikakve, spakovano u sta nadju.
        Pri tome, ta sto nude grafika je reparirana, nema garantnih nalepnica, puna prasine i naravno - klasa ispod safira.

Dokla bre vise ovo ludilo sa njima?

Click image for larger version. 

Name:	IMG_20190806_191125.jpg 
Views:	174 
Size:	1,01 MB 
ID:	273481

Name:	IMG_20190806_191209.jpg 
Views:	182 
Size:	784,7 KB 
ID:	273482

Name:	IMG_20190806_191215.jpg 
Views:	176 
Size:	933,7 KB 
ID:	273483

Name:	IMG_20190806_191137.jpg 
Views:	166 
Size:	1,02 MB 
ID:	273484

Member Avatar korisnika vladat1
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.518
      27. Moja mašina
        • CPU: I5 6500
        • MoBo: MSI B150M MORTAR
        • RAM: Kingston DDR4 16GB
        • VGA: MSI RX 580 Armor 4 Gb OC
        • MON: ASUS LED 23" VX239H
        • HDD: Samsung F4 2TB, SSD Kingston 128 GB
        • OPT: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N
        • Case: Cooler Master - HAF 912
        • SND: SMSL 8a + AR 98LS + A 8650
        • LAP: Toshiba Satellite® C650
        • TV: LG W2243
      28. Ispada da kada nešto kupiš kod nas, treba da budeš do neba zahvalan kada ti uvale neki polovan proizvod, jer "izašli su ti u susret i rešili reklamaciju". Na savet mog druga advokata ja se uvek tužim sa njima, ali treba uzeti u obzir i to, da ja ništa ne plaćam advokata i da "proces" zna da potraje. Ruku na srce to sam uradio samo jednom pre 3-4 godine. Isto je bila firma na "E".
        Goli Otok .... Kako to nudistički zvuči ...
        Pobeda je čista kao suza jer mrtva usta ne govore.

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.715
        Ja vodim računa kad kupujem ovde ko je nosilac garancije, a masu stvari ni ne kupujem kod nas. Ako kupujem kod “mađara” onda isključivo od Fante, druge ni ne gledam. Isto tako, kad kupujem polovno vodim se identičnim kriterijumima kao i kod kupovine novog - tražim ko je nosilac garancije, a ako je “mađarska roba” i nije kupljeno od Fante tretiram kao da je bez garancije.

Najniža cena na tržištu je 99,99% problem u najavi, ako bude trebala da se poteže garancija.

Citat Citiram korisnika: ArrowSat Pogledaj poruku
        Koaj je ovo postalo zona sumraka sa Emmi/WinWin grupom, ovo je strasno.

Reklamirao sam Sapphire 480 8Gb grafiku koja je bila u komercijalnom pakovanju, placena preko 30k dinara, vracaju mi vec 5 puta ovo DJNUBRE od grafike PowerColor 480 8gb BEZ kutije bez ambalaze ikakve, spakovano u sta nadju.
        Pri tome, ta sto nude grafika je reparirana, nema garantnih nalepnica, puna prasine i naravno - klasa ispod safira.

Dokla bre vise ovo ludilo sa njima?

Name:	IMG_20190806_191125.jpg 
Views:	174 
Size:	1,01 MB 
ID:	273481

Name:	IMG_20190806_191209.jpg 
Views:	182 
Size:	784,7 KB 
ID:	273482

Name:	IMG_20190806_191215.jpg 
Views:	176 
Size:	933,7 KB 
ID:	273483

Name:	IMG_20190806_191137.jpg 
Views:	166 
Size:	1,02 MB 
ID:	273484
        Grafičku si predao u objektu gde si je kupio ili si slao?
        Ako si predao u objektu, nisi trebao da preuzmeš zamensku bez pregleda, pogotovo kad su ti prvi put uvalili škart.
        Ja sam tako predao na reklamaciju hard disk, otišao da podignem zamenjen i tražio da na licu mesta prvo pogledam, što je značilo raspakivanje. Kad sam video da je refubrished i da nema novog garantnog lista rekao sam im da ovo slobodno mogu da vrate uvozniku, jer ja nisam platio i kupio refubrished, već nov koji je crkao u garantnom roku, a njima ako je skupo neka podignu kvalitet, pa im neće crkavati i svi srećni.
        Uvoznik je bio WinWin, prodavac Emmi. Prodavac se bunio i govorio kako nemam pravo da im tražim nov disk i da su mi oni rešili reklamaciju. Ja sam ga zamolio da ako je tako sačinimo zapisnik na licu mesta gde ja odbijam da primim disk, potpišemo, oni lupe pečat, a ja ću već da vidim sa advokatom kako da pokrenem parnicu. Posle par telefonskih poziva dobio sam nov disk sa 2 godine garancije.
        Poenta je da za prava koja nam kao kupcima pripadaju moramo da se sami izborimo. Ako se nekome ne sviđa da kad crkne hard disk prodavac MORA da da NOV, sa NOVIM garantnim listom na minimum 2 godine, ne mora da ih prodaje. Ali dok su pravila igre takva ima da se poštuju.
        Menjao djalf : 16.08.2019. u 01:35 Razlog: Koristi edit, ne pisi poruku za porukom

Strana 589 od 592 PrvaPrva ... 89489539579585586587588589590591592 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •