»RSS Benchmark sajt

Strana 611 od 621 PrvaPrva ... 111511561601607608609610611612613614615 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 9.151 do 9.165 od ukupno 9301

Tema: Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        8.041
      2. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
        • INET: Kablovska
      3. Citat Citiram korisnika: vaxil Pogledaj poruku
        "Na osnovu zakona o zaštiti potrošača Službeni glasnik RS, br. 62/2014 član 31, obaveštavamo Vas da imate pravo na jednostrani odustanak od ugovora na daljinu i ugovora koji se zaključuju izvan poslovnih prostorija, u roku od 14 dana od dana kada je roba dospela u državinu potrošača.
        Obrazac za odustanak od ugovora nalazi se na sledećem linku. Pravo na odustanak od ugovora na daljinu se ne primenjuje na porudžbine za koje se preuzimanje vrši u maloprodajnim objektima."
        Iz Emmi-jevog mejla kojim su mi potvrdili porudzbinu.
        Ne mozes citirati zakon, a onda nastaviti sa recenicom koju je formulisao neki prodavac. Roba je narucena online ili telefonom, mesto isporuke (i placanja) ne ponistavaju cinjenicu da je ugovor zakljucen u trenutku potvrde od strane prodavca. Opet kazem, daleko je lakse i nedvosmislenije to dokazati kada se roba i plati online, ali ne bi trebalo da bude prepreka u ostvarivanju prava i kada se plati u poslovnici.
        Menjao Jericho : 10.12.2019. u 22:17

Member Avatar korisnika FoxHound
        Na forumu od
        Aug 2016
        Poruka
        76
        Sta se desava kada je roba u trenutku narucivanja na lageru, medjutim posle nekoliko sati salju mejl da nije na lageru i pokusavaju da ti prodaju duplo skuplju varijantu?

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        8.041
      6. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
      7. Mislim da je to dovoljan dokaz za inspekciju kojim se mogu primorati da robu prodaju po prvobitnoj ceni. Koja je radnja u pitanju, to je bas ozbilno klosarenje?

Na forumu od
        Aug 2016
        Poruka
        76
        Emmi je u pitanju.

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.787
        Ja to jednostavno ne bi kupio i gubio vreme.

Member Avatar korisnika Vl@da
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        857
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2500K 3.3GHz
        • MoBo: Asus P8Z68-V PRO/GEN3
        • RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz HyperX
        • VGA: PowerColor PCS+ R9 270X 2GB
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: SSD SATA3 120GB Patriot PYRO
        • Case: Cooler Master 690 II Advanced & Seasonic 620W
        • TV: SAMSUNG LE-40C530
      12. To što na sajtu piše da je roba na lageru apsolutno ne znači da je roba zaista na lageru (važi za sve domaće prodavnice, ne samo onu koju si pomenuo).

Kada ti poručiš nešto što je navodno na lageru a u stvari nije onda oni provere sa uvoznikom da li mogu od njih da povuku taj predmet, pa ako mogu reći će ti sve ok isporuka za par dana, a ako ni uvoznik nema to onda se dešava to što si iskusio.

Oni nemaju računicu da ti namerno ne prodaju nešto što imaju kako bi probali da ti uvale skuplju stvar, ali kad već nemaju to što ti treba naravno da će ti predložiti nešto drugo u sličnom cenovnom rangu ili naravno skuplje...

Member Avatar korisnika markomix
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        659
        Ipak necu vracati to sto sam mislio, ali mozda cu nesto drugo, ali opet mi treba mala pomoc. Sta ako je otvoreno pakovanje(skinuta folija), ali nije korisceno? Uzeh nekoliko igara, ali bih jednu da vratim jer sam dobio polovnu od burazera. Ali problem je sto mi se pocepala folija na pakovanju kada sam otvarao paket. Stavili su sve igre zajedno i umotali u krug kesom i nekako sve izlepili selotejpom, pa sam pocepao foliju kada sam odvajao selotejp. Jel moze da se vrati?

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.821
        Citat Citiram korisnika: Vl@da Pogledaj poruku
        To što na sajtu piše da je roba na lageru apsolutno ne znači da je roba zaista na lageru (važi za sve domaće prodavnice, ne samo onu koju si pomenuo).

Kada ti poručiš nešto što je navodno na lageru a u stvari nije onda oni provere sa uvoznikom da li mogu od njih da povuku taj predmet, pa ako mogu reći će ti sve ok isporuka za par dana, a ako ni uvoznik nema to onda se dešava to što si iskusio.

Oni nemaju računicu da ti namerno ne prodaju nešto što imaju kako bi probali da ti uvale skuplju stvar, ali kad već nemaju to što ti treba naravno da će ti predložiti nešto drugo u sličnom cenovnom rangu ili naravno skuplje...
        Ali onda neka smisle neki bolji način kako će da prodaju online, jer ako piše da im na lageru, onda se smatra da zaista i ima na lageru.
        Neka piše za sve stavke npr. "na upit" i stvar rešena.
        Tko leti, vrijedi!

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.787
        Obično piše negde sitnim slovima

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        857
      17. Moja mašina
      18. Citat Citiram korisnika: RingeRaja Pogledaj poruku
        Ali onda neka smisle neki bolji način kako će da prodaju online, jer ako piše da im na lageru, onda se smatra da zaista i ima na lageru.
        Neka piše za sve stavke npr. "na upit" i stvar rešena.
        U tom slučaju bi možda 50% (ako i toliko) stvari na sajtu zaista bilo na lageru pa bi delovalo poprilično neozbiljno (što realno i jeste) svima koji hoće nešto da naruče. Da ne pominjemo da za to moraš da imaš sistem inventara koji funkcioniše kako treba i povezan je sa sajtom, što je verovatno dodatni trošak.

Da me ne razumeš pogrešno, ja se apsolutno slažem sa tobom da bi tako trebalo da bude, ali nažalost sve naše maloprodaje (barem one koje sam ja lično koristio) funkcionišu na ovaj način...

Na forumu od
        Aug 2016
        Poruka
        76
        Otkazao sam porudzbinu, jednostavno nemam zivaca da se ganjam sa njima

Member Avatar korisnika markomix
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        659
        Citat Citiram korisnika: markomix Pogledaj poruku
        Ipak necu vracati to sto sam mislio, ali mozda cu nesto drugo, ali opet mi treba mala pomoc. Sta ako je otvoreno pakovanje(skinuta folija), ali nije korisceno? Uzeh nekoliko igara, ali bih jednu da vratim jer sam dobio polovnu od burazera. Ali problem je sto mi se pocepala folija na pakovanju kada sam otvarao paket. Stavili su sve igre zajedno i umotali u krug kesom i nekako sve izlepili selotejpom, pa sam pocepao foliju kada sam odvajao selotejp. Jel moze da se vrati?
        Da odgovorim samom sebi, tj. onima koje zanima isto. Nije moguce vracanje softvera ako je otvoreno pakovanje, iako nije korisceno tj. iako je slucajno pocepana folija prilikom otpakivanja posiljke. Jer se smatra da je bilo moguce da se koristi. Mada meni konzola stoji sve vreme na servisu, ali ako je takav zakon necu sigurno da izigravam budalu i da se raspravljam. Sta je, tu je.

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.821
        Citat Citiram korisnika: Vl@da Pogledaj poruku
        U tom slučaju bi možda 50% (ako i toliko) stvari na sajtu zaista bilo na lageru pa bi delovalo poprilično neozbiljno (što realno i jeste) svima koji hoće nešto da naruče. Da ne pominjemo da za to moraš da imaš sistem inventara koji funkcioniše kako treba i povezan je sa sajtom, što je verovatno dodatni trošak.

Da me ne razumeš pogrešno, ja se apsolutno slažem sa tobom da bi tako trebalo da bude, ali nažalost sve naše maloprodaje (barem one koje sam ja lično koristio) funkcionišu na ovaj način...
        Ne mora da bude neozbiljno.
        Napraviš sajt i u ponudu staviš sve, od igle do lokomotive. Svaki artikl ima jedinstven barkod ID broj, po kome je ubačen u lager listu.
        Kad naručiš xy komada sa barkod čitačem ih ubaciš na stanje, prosto. Pre toga uspostaviš interni sistem barkodiranja, pa se svakom artiklu pre ubacivanja na lager dodeli jedinstven barkod.
        Kad ih prodaješ skidaš ih po barkodu i to se automatski očitava na sajtu.
        Kad poskidaš sve sa stanja na sajtu automatski izađe obaveštenje da artikl trenutno nije na stanju, ali da može da se poruči, a potvrda porudžbine npr. se čeka 24h. Nakon toga se izdaje profaktura na osnovu koje se plaća,, pošto je klik na "kupujem" potvrda ugovorne obaveze.

Sve ovo funkcioniše pitaj boga koliko godina širom sveta, tako da može i kod nas.
        Ono što ovaj sistem čini nepopularnim je što umanjuje mogućnost muljačine i utaje poreza, prodaje ispod žita i šta-ti-ja-znam-sve.
        Tko leti, vrijedi!

Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        857
      23. Moja mašina
      24. Citat Citiram korisnika: RingeRaja Pogledaj poruku
        Ono što ovaj sistem čini nepopularnim je što umanjuje mogućnost muljačine i utaje poreza, prodaje ispod žita i šta-ti-ja-znam-sve.
        Upravo tako...

Kad napisah "neozbiljno" mislio sam iz perspektive potrošača. Ako neko hoće da kupi npr tastaturu i dvoumi se između prodavnice A i prodavnice B gde je cena ista, ako je tastatura u prodavnici A "na stanju" a u prodavnici B "može da se poruči" verujem da će prosečan kupac izabrati prodavnicu A. Na ovaj način će prodavnica B, iako mnogo poštenije posluje, biti oštećena zbog toga.

To što ti opisuješ je kako stvari uglavnom funkcionišu u uređenim sistemima, što naš nije, i po mom mišljenju jedini način da se situacija popravi je da inspekcija počne da kontroliše takve stvari i da deli kazne svima koji ovako posluju. Nažalost, poprilično sam siguran da se to neće desiti u skorije vreme, pošto se inspekcija trenutno ne bavi ni krupnijim stvarima od ove, a u sadašnjoj formi nisam siguran ni da bi imala dovoljna zakonska ovlašćenja za ovo.

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.787
        Citat Citiram korisnika: RingeRaja Pogledaj poruku
        Ne mora da bude neozbiljno.
        Napraviš sajt i u ponudu staviš sve, od igle do lokomotive. Svaki artikl ima jedinstven barkod ID broj, po kome je ubačen u lager listu.
        Kad naručiš xy komada sa barkod čitačem ih ubaciš na stanje, prosto. Pre toga uspostaviš interni sistem barkodiranja, pa se svakom artiklu pre ubacivanja na lager dodeli jedinstven barkod.
        Kad ih prodaješ skidaš ih po barkodu i to se automatski očitava na sajtu.
        Kad poskidaš sve sa stanja na sajtu automatski izađe obaveštenje da artikl trenutno nije na stanju, ali da može da se poruči, a potvrda porudžbine npr. se čeka 24h. Nakon toga se izdaje profaktura na osnovu koje se plaća,, pošto je klik na "kupujem" potvrda ugovorne obaveze.

Sve ovo funkcioniše pitaj boga koliko godina širom sveta, tako da može i kod nas.
        Da to baš tako funkcioniše kako si opisao.
        Samo da li znaš koliko košta implementacija toga?

I u mnogo uredjenijim državama ovo funkcioniše kao i kod nas... I njima je skupo
        Imam bar 15 mailova od Nemaca i Engleza gde mi nude nešto drugo ili da čekam i to tek kad ja popizdim i kontaktiram njih.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
        Menjao bakara : 13.12.2019. u 15:30

Strana 611 od 621 PrvaPrva ... 111511561601607608609610611612613614615 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •