»RSS Benchmark sajt

Strana 620 od 620 PrvaPrva ... 120520570610616617618619620
      Prikazani rezultati od 9.286 do 9.298 od ukupno 9298

Tema: Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.821
        Nisu ti u odgovoru precizirali rok, ali svejedno, prošlo je 30 dana, sad možeš da ih tužiš ili da ih prijaviš inspekciji.

Member Avatar korisnika vuk125
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        1.018
        Citat Citiram korisnika: djalf Pogledaj poruku
        Pa bio na akciji i tad uzimao za servis. Sto je najgore ja sam klijentu vec dao drugi tako da ja imam cist minus dok mi oni ne zamene, ako i zamene. Jer ja ne zelim da moji klijenti trpe, makar i mene kostalo. Za skuplje delove se ne zezam, kupuju sami pa nek se oni natezu posle sa ovom bananom drzavom gde zakon i pravda ne postoje.
        Nepo je valjda u vlasnistvu EWE-a, a oni su prvi izmislili "refabrikovane" hard diskove koje su prodavali kao nove tamo 2010-2011. Sad su se bar udostojili da ti kazu da je repariran.
        Ko radi servis za Emmi, isto oni?
        Mislim da je NEPO firma za sebe, niko me nije jasno kako i zasto obitava.

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.774
        ewe je pored kimtec-a jedan od najvecih distributera tehnicke robe i racunarskih komponenti i ovlasceni zastupnik mnogih brendova

Nepo je ewe-ova cerka firma i to je verovatno najveci servis za te stvari u zemlji.
        ewe je dugo imao samostalan servis, a kako je to prerastao i firma porasla nastao je nepo kao posebna firma i oni nude servisne usluge svim firmama koje nemaju organizovan svoj servis.

Ja nikada sa njima nisam imao problema obicno je samo u pitanju velika guzva, nema nikakvih razloga da imas nerealizovanu reklamaciju ako ima osnova jer oni se time bave i od realizovanih reklamacija posluju.
        Ako nemaju realizovanu reklamaciju ne mogu nista ni da naplate od dobavljaca.
        Menjao bakara : 17.01.2020. u 18:05

Member Avatar korisnika Hector Ruiz
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        1.928
      5. Moja mašina
        • SND: microlab Solo 6C
        • LAP: Lenovo Ideapad 330s
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Razer DeathAdder Left-Hand Edition @ OCZ Alchemy Illuminati
      6. Citat Citiram korisnika: djalf Pogledaj poruku
        Hvala, poslao sam im mail a sutra cu i na portal, posto im sajt ne radi 23h sata dnevno.
        Otiđi u radnju gde si predao uređaj i pokaži reklamacioni zapisnik. Traži da ti vrate novac ili da ti daju drugi uređaj u zavisnosti šta ti više odgovara. To si trebao da uradiš najkasnije 30 dana od trenutka predaje uređaja na servis.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Moderated
        Na forumu od
        Jan 2020
        Poruka
        0
        Nepo servis i Gigatron NEEEE NIKAKOOOO.Dana 29.12.2019. godine u Kraljevu u Gigatron radnji sam poslao telefon na servis ,telefon je Huawei sa sve opreme kutijom i garancijom.Telefon je poslat u nepo servis,namerno nepo pišem malim slovom.Prvo mi je prosleđen mail da je telefon fizički oštećen( i poslata mi je slika tog kao oštećenja),na moj odgovor da je to folija(outfiters),oko celog telefona i da je tu izrezana da moze da se promeni kartica(samo se pitam kakav li je to majstor kad nerazlikuje foliju od polomljenog telefona), oni su kao poslali opet na servis.Tada mi javljaju da je telefon poliven i da odbijaju servis , sto nema sanse ali ajde ok. Pri preuzimanju telefona u radnji u Kraljevu radnik i ja konstatujemo da je polomljena zadnja kamera ,zamenjen kabal za punjač sa nekim starim, ali poučen prethodnim iskustvom, ne želim da reklamiram jer će opet reći ko zna šta.Istog dana tj.juče pošto sam išao za Bg poneo sam telefon i u drugom ovlašćenom servisu od strane huawe-ja predao ga.Gde su momci za sat vremena ali bukvalno sat vremena popravili telefon(naravno na moj račun 3000 dinara popravka i zamena zadnje maske 1800 dinara jer je pukla ona na moju sreću a ne zadnja kamera ,iako je sve u garanciji),i gde mi je rečeno da telefon nije ni otvaran a kamoli nešto rađeno na njemu.Sada na sve to trebam da platim ponovo postavljanje folije jer su je u servisu nepo skinuli.Pa sad ja vas pitam ko će meni nadoknaditi sve te troškove(verovatno niko).Tako da sam Gigatron gde sam kupio telefon MOŽDA i nije kriv ali servis nepo užas.Tako da je moja preporuka da prvo treba proveriti gde prodavnice popravljaju robu koja je u garanciji pa kupovati kod onih koji imaju ugovore sa ozbiljnim servisima.A ne sa nekim NAZOVI servisima.

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        8.041
      9. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
      10. Cenis da moze da se bira?

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.821
        Može.
        Kupiš iPhone i miran si. Retko kad nešto crkne, a i kad se to desi iStyle je i više nego korektan servis.

Member Avatar korisnika Dakii
        Na forumu od
        Apr 2017
        Poruka
        1.045
        @Sozontije

Pa sto nisi poslao telefon u ProMobi oni su isto ovlasceni za Huawei telefone. Da si ih nazvao oni bi poslali kurirsku sluzbu, preuzeli, popravili i vratili, eto da znas za drugi put.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Member Avatar korisnika Hector Ruiz
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        1.928
      14. Moja mašina
        • SND: microlab Solo 6C
        • LAP: Lenovo Ideapad 330s
        • Ostalo: Razer DeathAdder Left-Hand Edition @ OCZ Alchemy Illuminati
      15. To što si kupio u Gigatronu ne znači da telefon nisi mogao direktno da odneseš u ProMobi. Završili bi ti za dan - dva kao što i jesu.
        Ono što mene interesuje je zašto ti je ProMobi naplatio servis ako je uređaj u garanciji osim ako stvarno nije bio fizički oštećen?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Moderated
        Na forumu od
        Jan 2020
        Poruka
        0
        Pozdrav,za iphone nemam para _ha ha to je razlog, znam i ja sta valja ali ).Telefon sam reklamirao u radnji gde sam ga kupio, iz Kraljeva sam , pa nisam bas bio tad u mogucnosti da idem u Bg.A naplatili su mi mojom greskom jer nisam poneo garanciju a to je cena rada jer sam ja insistirao da ako moze da se odradi ili barem utvrdi sta je isti dan jer sam morao nazad kuci.Sve u svemu cela prica je oko nepo servisa.I velikih prodavaca koji servisiraju kod njih.A u krajnjem slucaju ja kao kupac nisam ni duzan da ja nosim tel. u servis niti da znam koji je.

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        6.120
        Nisam slao u radnju jer je u pitanju online kupovina pa je poslat direktno u Nepo jer sam mislio da cu tako da ubrzam proceduru. Ovi iz Gigatrona su mi rekli da njima saljem direktno da ubrzam. Al sam ga ubrzao, jos uvek nista.

Moderator Avatar korisnika Joker
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        6.159
        I na koji član ZZP sada možeš da se pozoveš?

član 4

Odredbe ovog zakona se primenjuju na odnose potrošača i trgovaca, koji su predmet ovog zakona

član 56

Potrošač može da izjavi reklamaciju usmeno na prodajnom mestu gde je roba kupljena, odnosno drugom mestu koje je određeno za prijem reklamacija, telefonom, pisanim putem, elektronskim putem, odnosno na trajnom nosaču zapisa, uz dostavu računa na uvid ili drugog dokaza o kupovini (kopija računa, slip i sl.)

Prodavac je dužan da vodi evidenciju primljenih reklamacija i da je čuva najmanje dve godine od dana podnošenja reklamacija potrošača.

Prodavac je dužan da potrošaču izda pisanu potvrdu ili elektronskim putem potvrdi prijem reklamacije, odnosno saopšti broj pod kojim je zavedena njegova reklamacija u evidenciji primljenih reklamacija.
        Uklonjen potpis

Member Avatar korisnika kiza
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        708
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-2700K CM Hyper212+
        • MoBo: Asus P8Z68-V/Gen3
        • RAM: 2x4GB 1600MHz Exceleram White Sark
        • VGA: ASUS HD7770-DC-1GD5-V2
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: Kingston 240GB UV400, Seagate 2TB, WD 2TB
        • OPT: Asus DRW-20B1ST
        • Case: Thermaltake Chaser A71 & CFT GPE-600S
        • SND: Intel HD Audio, Altec Lansing 251
        • LAP: DELL Latitude E6400
        • TV: LG 42LA660S
        • Ostalo: Hauppauge WinTV-HVR-4000, Microsoft Wireless Laser Desktop 6000, Linksys EA6400
      21. @Sozontije Ja sam Xiaomi Mi8 odneo direktno u Mesc, posle 30 dana od servisa dobio potvrdu da nije moguće isti popraviti. Otišao u Gigatron, predao potvrdu (telefon ostao u Mesc-u) i zatražio da mi vrate sumu sa fiskalnog računa. Posle par dana mi stiže poruka iz Nepo servisa da nije uočena nepravilnost na uređaju??? Pozovem i pitam da li su u vinklu i kažu to je generička poruka (iako telefon nije ni bio kod njih). Uglavnom posle par dana opet javljaju da je odobrena isplata i dobih novac. Sve je trajalo oko 45 dana. Tako da je moja preporuka svima, nosite direktno u ovlašćeni servis, manje je nerviranja i stresa.

Послато са MI PAD 4 PLUS помоћу Тапатока
        Napredak kroz tehniku

Strana 620 od 620 PrvaPrva ... 120520570610616617618619620

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •