Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Ne znam koliko ćeš se usrećiti sa mađarskom garancijom u ova vremena (covid 19)
Meni se sredinom marta pokvario Xiaomi Air Purifier 3H donešen iz mađarske. Zbog zatvorene granice, odnešen je tek početkom juna na reklamaciju, još nije rešena, a granice opet zatvorene. Ko zna kada će ga vratiti, a realno nije do prodavca.
Da sam ga kupio ovde davno bi reklamacija bila rešena.
 
Da sam ga kupio ovde davno bi reklamacija bila rešena.

gcw559J.jpg

;)
 
Ne znam koliko ćeš se usrećiti sa mađarskom garancijom u ova vremena (covid 19)
Meni se sredinom marta pokvario Xiaomi Air Purifier 3H donešen iz mađarske. Zbog zatvorene granice, odnešen je tek početkom juna na reklamaciju, još nije rešena, a granice opet zatvorene. Ko zna kada će ga vratiti, a realno nije do prodavca.
Da sam ga kupio ovde davno bi reklamacija bila rešena.
Eto vica, eto posalice [emoji16]

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Stigao TV iz Gigatrona, Sharp 55BL2EA.

Pozitivne strane su sto je isporuku radio DExpress i kao do sada, bili su maksimalno profesionalni nebo i zemlja u odnosu na nesrecni City Express kojim vecina firmi salje. Preuzeli i isporucili za manje od 24 casa, poslali poruku, javili se. Sve kako treba.

Negativna strana je naravno Gigatron... nije mi prvi put da me zeznu tako da sam ocekivao ali nisam bas ocekivao da me bezocno lazu. Porucim u petak preko noci, javlja se curica u subotu da potvrdi porudzbinu a ja pitam jel dobijam novo ili izlozeno. Ono iz topa, novo dobijate gospodine. Ja u fazonu ajde da vam verujem ovaj put iako ste me izradili bar tri puta sa koriscenim. TV je stigao u izubijanoj kutiji lepljenoj selotejpom. Sad ce neko reci pa to je tako stajalo u magacinu, ma kako da ne. Ali dobro ocekivao sam akciju na izlozeno, nego sam se smorio sto mi je ulila nadu da dobijam novo.

No to nije najgore. Ono sto ne valja i sto me brine je sto sam dobio fiskalni, ono papirce o odustajanju od web kupovine, kvazi saobraznost nekog mufte domaceg servisa sa Dorcola i napismeno garanciju. E sad za garanciju ne stoji 4 godine nego crta. Tako da imam fiskalni i crtu. Sta da radim, da im se crtam u radnji sa tom crtom i zahtevam krsteno popunjenu garanciju na 4 godine? Cenim da ce me ubedjivati da oni sve imaju u sistemu i da ne brinem. Ne ide mi se tamo zbog korone. Cak su mi ime promasili/prekrstili iako su imali nastampano na istom parcetu papira. Klasican domaci javasluk iliti ne mozes ti mene malo da platis koliko ja mogu los posao da uradim.

Sad mi krivo sto se nisam napravio blesav i vratio kurira a juce narucio Xiaomi 4S 55 za 2000 vise, ispade u oba slucaja je garancija 2 godine. Sto sam i razmisljao ali rekoh da ne ispadnem bezveznjak koji poruci pa otkaze. Ko mi kriv sto bih da budem posten prema hostaplerima poput Tehnomanije/Gigatrona/Comtradea i slicnih. Mada bi kupio kod malih da je bilo za te pare.

Sta da radim? Da vicem na devojce preko telefona zbog garancije i sto me je lagala za stanje TVa. Pa da slusam kako me ubedjuje kako je nov nego ja ne vidim dobro. Da idem u radnju i rizikujem koronu od par klinaca sto nevoljno tamo rade za 30000. Jel postoji nacin da mi posalju validan papir sa garancijom preko mreze?

Da im vratim i da ulazim u vrzino kolo zvano, niste nam poslali nazad ispravan TV, ne mozete dobiti svoj novac pa red vike i pretnji inspekcijom na sta su vec oguglali i mozda vrate lovu, MOZDA?

Zao mi bilo decka sto je nosio ali realno sam trebao njega da otkacim iako nista nije kriv.

TV je verovatno okej ali ne bi ih ubilo da napisu da je na akciji izlozbeni primerak ali to bi takodje bio znak da smo na zapadu a ne u Srbiji. Kako da proverim koliko je radio kada ga kasnije povezem i upalim?

Da znate sta mozete da ocekujete kada kupite TV na aktuelnoj Gigatronovoj letnjoj akciji.

Edit: Crta je kosa, da je prepravim u veliku 4-orku?
 
Poslednja izmena:
Prvo slikanje svega pa zovi nekog glavonju u firmi i neka ti pošalju dobro popunjem garantni list. To što/ako je bio izložen nije neka prepreka, možda nije ni radio, izgužvana kutija neznači ni da jeste ni da je bio izložen, pre bih rekao da ga je neko vratio što je još gore.
Ja čuvam kutije (i sve delove u njima, kese itd) od svih osetljivih stvari i naročito kompjuterskih delova i sve su kao nove, sada i kada bi ih vratio niko nebi znao da nisu novi.
 
Po članu 28. Zakona o zaštiti potrošača imaš pravo da u roku od 14 dana odustaneš od ugovora zaključenog na daljinu. Iskoristi to pravo da bi zaštitio svoje interese. Pazi samo da imaš dokaz da si im predao izjavu o odustanku od ugovora, jer u slučaju nekog spora ti bi morao dokazivati da si im na vreme predao pomenutu izjavu. Zakon je u svakom slučaju na tvojoj strani.

Edit: Takođe TV im odnesi lično i nek se napravi zapisnik da je fizički neoštećen.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vrati taj TV i n kupuj više tamo.
Boki ti je objasnio šta da uradiš.
I ne obrazlaži zašto i kako, jednostavno reci da odustaješ i to je to, nemaš obavezu da im se pravdaš.
 
^^

Dodato u II post ove teme.
 
Hvala na savetima. Mislio sam da ne vratim TV jer su mi rekli da ce napraviti novu garanciju ali ovaj TV je jako los. Uglovi gledanja kriminalni, boje isprane, Chromecast zbog kojeg sam kupio je neka glupost i nema veze sa Chromecastom koji sam uzeo u Nemackoj, sad gledao trejler Wonder Woman i pojavljuju se artefakti na nebu koje ne vidim na TN monitoru. Gde god je tamna slika tu je uzasno zrnasta. Android baguje i secka, youtube koci i baguje. Gledao sam sve ukupno par sati i nemam nameru vise. Nisam ni selotejp sa ivica ekrana skinuo. Probacu da vratim sutra pa cu videti kako ce me docekati.
 
Izvinjavam se - nisam odavno pratio temu.

Zamolio me drugar da se raspitam kakva je trenutno situacija sa "garancijskom nalepnicom" ?

Radi se o kompu koji je kupljen prosle godine ( Altos konfiguracija )

Da li moze da se ostvari garancija ako je nalepnica skinuta sa kucista ?
 
Odbiće ga ako je nalepnica skinuta i biti pri svom stavu.

Da li je to sa njihove strane pravno ispravno? Svejedno mu dođe, osim ako ne želi da se ćera sa njima dalje po prodavnicama ili preko suda.
 
Ima da ga otresu sve u 16. Postali su teški pilićari i mislim da mogu lagano da zatvaraju prodavnice.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Mobilni telefon reklamiran, prošlo je 9 meseci od kupovine,
u radnji rekli da može zamena i povrat novca samo u prvih 6 meseci, ja sam to odbio i napisao da želim zamenu.
To je ignorisano i telefon je popravljen, otišao sam da pogledam, pozadina telefona nije lepo vraćena, na jednom mestu je "disala" i moglo je noktom da se skroz odvoji od telefona.

Telefon naravno opet ostavljen u prodavnici, opet sa napomenom da se traži zamena.

Juče stigao odgovor od servisa da je nakon rigoroznog testiranja prošao sve testove te ne spada pod nesaobraznost, što je naravno nemoguće jer su bukvalno oni vratili telefon u tom stanju, što je dokumentovano i od strane radnika, a takođe sam i ja uslikao taj nedostatak. To je više nego očigledan odgovor servisa da skinu odgovornost sa sebe.
Danas šalju poruku da je reklamacija završena i da mogu da preuzmem uređaj.

Kako reagovati? Mogu danas da svratim čisto da vidim da li su išta radili, mada mi deluje neverovatno da nisu jer je poklopac pola odlepljen.
Da li je njihovo ignorisanje zahteva za zamenom opravdano, i kako dalje postupati po tom pitanju?

Da uputim prigovor na https://zastitapotrosaca.gov.rs/ ? Ili na http://efektiva.rs/ ?

edit: Poslao sam prigovor na ovaj prvi link, videćemo šta će odgovoriti.
 
Poslednja izmena:
Nemoj nikako da preuzmes telefon, reci im da si se obratio zastiti potrosaca i da ces ih u slucaju da ti odbiju zamenu, prijaviti inspekciji. Imas sve dokumentovano, uslikano i posto su ignorisali tvoj zahtev da zelis zamenu i popravili ga kako ne treba, sad mogu da biraju da ti daju nov telefon ili da se ces im poslati inspekciju, pa nek odaberu sta im se vise isplati.
 
Tako je. nemaju pravo da servisiraju uredjaj bez tvoje dozvole.tacno je da nemas pravo da trazis povracaj para posle 6 meseci ali mozes da trazis nov telefon.

Ono sto je veoma vazno je da kad si predavao na reklamaciju nisi potpisao zapisnik gde pise da trazis popravku. jer kad to potpises znaci da si trazio popravku i to je to. mora da pise zamena, povracaj novca ili nista da ne pise

meni je gigatron tako popravio TV. ignorisao moj zahtev za zamenu. Rekose servisirano po svim standardima sa orignalnim delovima. Posle manje rasprave kroz dva tri maila vratili mi pare. islu su na APP..i pored ovog generalno imam ok iskustva sa Gigatronom za razliku od katastrofalnog emmi/winwin...jer sa emmi jedino preko suda moze da se resi problem...
posto sam generalno zadovoljan sa gigatron i pored ovih malih pilicarskih fora (to im je fora jer mnogi ljudi ne znaju svoja prava-ali ko zna koja su mu prava sve se lako resava sa njima) i drugi TV koji sam kupio je opet u Gigatronu uzet.

kao sto kolega kaze sad ne prihvatas mob. a posto je servisiran sad tu nema nazad sa njihove strane. ili nov telefon sa novom garancijom. ili drugi nov model sa novom garancijom po dogovoru sa tobom ako nemaju taj model(drugi model ne moras ni da prihvatis ako ti ne odgovara ta ponuda). ili povracaj para. vec sta im se najvise isplati.
 
Poslednja izmena:
Купио сам пре годину ипо акумулатор у ВинВину, и мучим се са њим већ неко време а последњих месец дана интензивно, морао сам скоро сваки дан да га стављам на пуњач. Јуче је било катастрофално, скинуо сам га са пуњача и није могао да покрене мотор. Гаранција коју су дали је 36 месеци, тек је на пола. Од њега нема ништа, нема поправке, а с обзиром како се показао не бих да прихватим замену, тражио бих новац и купио други код другог добављача. Проверио сам код аутоелектричара, пуњење је у реду.
Шта би могао да очекујем и шта предлажете како би било најбоље да поступим?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
@el_patron
@solomonbg

Hvala na odgovoru, mail poslat radnji G., kao i na zastitapotrosaca, za sada nije bilo odgovora, javljam kako se razvija situacija kada stigne neki odgovor.
 
Po svemu sudeći očekuje te gladiatorsja borba i to sa Tehnomanijom, jedinošto vadi je da nema pravog servisiranja za savremene akomulatore pa samo zamena dolazi u obzir. Ipak ima da ga šetaju po servisu da provere navode. Sigurni insistiraj na novoj garanciji a pare ćeš jako teško da izvučeš. Vidi da li je garancuja popunjna ravilno i pečatirana a na akomulatoru obeleženo kada je garancija izdata.
 
Saga WW CoolerMaster napajanje se nastavlja.

Poštovani,

Obaveštavamo Vas da je završena dijagnostika i Vaša reklamacija se prihvata. Nastojaćemo da Vam uređaj zamenimo tj. razdužimo u što kraćem roku, i o tome ćete biti naknadno obavešteni od strane prijemnog mesta. Dobićete obaveštenje kada reklamacija bude završena.

Odgovorio sam da ne želim zamenski uređaj jer sam već uzeo na drugom mestu, već da želim lovu nazad.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Купио сам пре годину ипо акумулатор у ВинВину, и мучим се са њим већ неко време а последњих месец дана интензивно, морао сам скоро сваки дан да га стављам на пуњач. Јуче је било катастрофално, скинуо сам га са пуњача и није могао да покрене мотор. Гаранција коју су дали је 36 месеци, тек је на пола. Од њега нема ништа, нема поправке, а с обзиром како се показао не бих да прихватим замену, тражио бих новац и купио други код другог добављача. Проверио сам код аутоелектричара, пуњење је у реду.
Шта би могао да очекујем и шта предлажете како би било најбоље да поступим?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

pa kao sto je receno. povracaj para moze u prvih 6 meseci. naranvo nakon sto prodavac utvrdi da je neispravno

ovako imas pravo da trazis zamenu za isti nov model- uz koji obavezno trazis i novu garanciju sto je zakonska obaveza. u prva 24 mesec mozes da odbijes popravku.posle 24 meseca milsim da ne mozes da odbijes popravku

Ako ti i nov uredjaj ne bude radio onda eventualno imas osnovu za povracaj para-al ce to teze ici. bolje se dogovori da ti daju drugi model..
 
Овде нема поправке, само да дају други акумулатир. Хвала на објашњењу.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Stric se bavi prodajom/servisiranjem akumulatora, pa pokupih par stvari od njega:

Kod akumulatora garancija važi samo na fabričku neispravnost. Ne vazi za istrošenost akumulatora, recimo. Najbolje je da odneseš akumulator u ovlašćeni servis za taj brend u svom gradu, navedeš problem i zatražiš da ga ispitaju. Ako treba, plati da ti ga oni napune kvalitetnim punjačem (nije skupo, reda 200-300din). Oni će ti reći ako postoji problem sa akumulatorom i da li ima osnova za reklamaciju. Ili je problem u tvom automobilu (neki će ti izaći u susret i proveriti i potrošnju automobila).

Realno, kupovina akumulatora po tržnim centrima i prodavnicama tehnike nije dobra ideja, jer ne znaju šta prodaju, ne umeju da preporuče adekvatan model ili dobiju akumulatore sa starim datumima proizvodnje. Neretko su i skuplji od prodavnica koje se bave isključivo prodajom akumulatora. A ako dođe do ovakvog problema, moraš da se natežeš sa nestručnim osobama i onda gubiš svoje vreme.
 
Saga WW CoolerMaster napajanje se nastavlja.



Odgovorio sam da ne želim zamenski uređaj jer sam već uzeo na drugom mestu, već da želim lovu nazad.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk

cim su ti prihvatili reklamaciju a proslo je manje od 6 meseci imas pravo na povracaj para. dakle ne moras da prihvatis isti drugi model.

ocekuj da ce posto poto insistirati da ti uvale nesto od hardvera umesto para jer su najgora domaca firma. ali obrati se inspekciji ako treba i ovo ces resiti. uz cekanje :)
 
Mogu samo da probaju. :D napajanje mi je hitno trebalo, uzeto je na drugom mestu i šljaka odlično. Uz to sam kulturno dobio fiskalni i sve, i verujem da će brzo rešiti problem ako do njega dođe. Ovi ugovori na daljinu i ostale muljaže su me lepo naučile da ništa više kod njih.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Da li ponovo da preporučim da se kod nas ne isplati kupovati bilo šta što ne mora da se kupuje kod nas?
Nego šta da hoću, uz rizik da ponovo dobijem etikete da podrivam ekonomiju ovoga ovde gde obitavam.
 
tako je. gigatron je za njih gospodska firma :) i gigatron ide sa APP (jer prosto deo ljudi ne zna svoja prava a oni bi to da iskoriste) ali cim pokazes da se razumes u svoja prava brzo se resava i bez inspekcije sve. bar su to iskustva koja imam ja i ono sto sam cuo od drugih

winwin ne ide na APP oni od svojih polu-prevara prakticno ne odustaju do samog kraja. tebi je lako jer kad dodje inspekcija utvrdice da moraju da vrate pare i gotovo
 
Da li ponovo da preporučim da se kod nas ne isplati kupovati bilo šta što ne mora da se kupuje kod nas?
Nego šta da hoću, uz rizik da ponovo dobijem etikete da podrivam ekonomiju ovoga ovde gde obitavam.

mozes da vidis moja iskustva. i moje probleme. pa i savete drugima.

pa se opet ne slazem sa tobom. jer na stranu podrivanje ekonomije (sto bi trebalo da bude ozbiljan prekrsaj-ne za tebe nego za tzv "madjare" sto naveliko prodaju ), tu si vezan za te ljude i kako ce sve da posluje. drzava moze u bilo kom trenutku da zategne ovo i spreci masovan sverc i svi ce ljudi izaci iz ovoga a tebi ostaje da juris madjarsku garanciju. plus tek u madjarskoj ne mozes da se zalis nego moras da prihvatis svako njihovo resenje

kvalitetna domaca garancija je najbolja (po meni) - pa onda winwin/emmi i madjari su mi tu negde (emmi je krajnje nekorektan al moze i to da se resi, dok madjare moras da cekas, pa da sve verujes nekom liku koji sutra moze da prestane da radi, plus eto i taj moralno-ekonomski aspekt koji nekom smeta a nekom ne) - i na kraju nesto bez garancije sto moze sutra da crkne
 
Ok, kako god.
Ja sam za nekih 5-6 godina od kad skoro pa ništa ne kupujem ovde (većinom iz razloga što to nešto ili nemaju na stanju ili nemaju pojma šta im tražim) 2 reklamacije rešio preko “mađara” (kupujem isključivo od jednog, svima dobro poznatog).
Za isto to vreme imao sam (na svu sreću) 1 reklamaciju za stvar kupljenu ovde, Emmi je prodavac, koja se naravno otezala do beskraja, pri čemu mi je veći nagon na povraćanje izazivala smelost svih hohštaplera u lancu da me bez blama prave budalom, nego činjenica da sam morao da čekam mesec dana da “poprave” SSD.
 
Potpuno je neprihvatljivo predlagati da se kupuje švercovana roba. Upozoravam da se suzdržite.
 
Nazad
Vrh Dno