»RSS Benchmark sajt

Strana 618 od 620 PrvaPrva ... 118518568608614615616617618619620 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 9.256 do 9.270 od ukupno 9289

Tema: Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Moderator Avatar korisnika Joker
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        6.158
        Najbolje da proveriš sa prodavcem i to preko maila da imaš pisani trag.
        Neke prodavnice tretiraju kako online neke ne. Pa da ne bi imao problema.
        Prodavnica na 100m od mene ono što kupujem je besplatna isporuka a jednostavnije mi je da pokupim u radnji međutim odgovor je bio da to ne smatraju online kupovinom pa sam onda odabrao neka pošalju kurirskom službom
        Uklonjen potpis

Member
        Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        821
        Ako se niko uskoro ne javi da odgovori, poslaću im email i pitati, mada rekoh možda neko već zna, jer je jedna od najvećih radnji kod nas.

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        8.036
      4. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
        • INET: Kablovska
      5. Plati online i onda je svakako ugovor zakljucen na daljinu. Ja tako uvek radim kod njih, imaju dosta poslovnica i sacekas par dana da donesu u onu koja ti je najbliza.
        Menjao Jericho : 13.01.2020. u 00:09

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.752
        Kad platis online definitivno si kupio na daljinu gde god da ga preuzmes.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        821
        Da, onda cu platiti online. Hvala!

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2010
        Poruka
        0
        Citat Citiram korisnika: OzzY94 Pogledaj poruku
        Izvinjavam se ako sam omasio temu ili odgovor vec postoji (jos uvek citam postove ali ne nalazim pravi odgovor).

Ves masina kupljena u Tehnomaniji, dostavljena na kucnu adresu, spolja tj. na pakovanju se nije video nikakav problem pa je potpisan onaj papir.
        Tek nakon raspakivanja se videlo da je cosak masine nagnjecen i to ne malo. Odmah je prijavljena reklamacija.

Skrenuta im je paznja da je u pitanju ves masina i da bi bilo lepo da pozure, a odgovor je bio da je "dijagnostika jos uvek u toku i da treba imati strpljenja i da je zakonski rok za resenje reklamacije 30 dana" iako masina i dalje bleji kod mene kuci.

Za sad odgovora u vezi reklamacije nema, a koliko sam video citajuci razna iskustva drugih "zadovoljnih musterija", postenjacine iz Tehnomanije/NEPO imaju obicaj da 8. dan od prijave reklamacije, po sablonu, odbiju istu.
        Sta raditi dalje kada se ovo desi? U subotu ce biti 8. dan od dana prijave.

Da li postoji ista sto se moze uciniti pa da ja na kraju dobijem nazad svojih ~50K dinara?
        Ako ne, da li ista moze da se ucini pa da barem dobijem novu masinu iako bih najradije da zauvek prekinem bilo kakav buduci odnos sa ovom firmom?
        Da li ista moze da se ucini da sve bude reseno pre isteka onih "zakonskih 30 dana za resenje reklamacije"? S obzirom da je u pitanju ves masina, 30 dana cekanja je krajnji bezobrazluk.
        Evo da odgovorim samom sebi, a mozda pomogne i nekom jadniku koji u buducnosti bude imao tu cast da saradjuje sa Tehnomanijom.

Sta raditi kada se dobije onaj genericki odj** ("reklamacija nije prihvacena")? - U tom slucaju se sastavljaju i salju zalba i opomena pred tuzbu. Ovo je informacija koju sam dobio od jednog od udruzenja za zastitu potrosaca.

Da odgovorim na ostala pitanja (iako sad i nije mnogo bitno), kad je narucivanje bilo u pitanju, ne-tako-genijalne odluke su donete, masina je kupljena u radnji, i iskesirana je puna suma nakon cega su oni trebali da je dovezu u dogovorenom terminu (31. decembar) koji, na iznenadjenje svih, nije ispunjen. Bila je nova godina tj. neradni dani pa da kazemo da je OK sto su je doneli prvi sledeci radni dan.

Medjutim, prica ima relativno lep, ali ne i bezbolan kraj. Reklamacija je ipak prihvacena, obavestenje o tome smo dobili 7. a ne 8. dan od prijave (OMG), pritom nije poslat onaj genericki odj** (da ne bude zabune). Naravno, to nisu sigurno uradili jer su savesni i organizovani, vec je bilo neophodno otici u radnju i ispricati celu pricu ponovo. Nakon toga je iz nekog razloga otvoren novi tiket (reklamacija) i ponudjen je povrat novca ili nova masina. U slucaju nove masine, oni bi ovog puta poslali svoje radnike, a ne City Express, koji bi raspakovali masinu, odblokirali je i montirali. Postavlja se pitanje, zasto ovo nije prvi put ponudjeno? Enivej, izabran je povrat novca naravno. Par sati kasnije, za ovaj novi tiket stize SMS da je reklamacija odbijena (Whaaat?), keva opet odlazi do radnje (ona je kupila ves masinu, ne ja), dobija neku pricu da je to "automatski odgovor" i u tom nekom periodu stize email da je reklamacija prihvacena i da je "odobrena zamena za novi uredjaj" (Whaaat?) i da treba otici u radnju i dogovoriti sta dalje. Prilikom oba odlaska u radnju, oni u kasi nisu imali dovoljno para, a posto je placeno gotovinom moraju i da vrate gotovinu, pa je na kraju dogovoreno da, tek kada masina bude njima vracena, da se dodje u radnju (u popodnevnim satima, dok se nakupi para u kasi) sa otpremnicom i da ce tada biti vracen novac sto je na kraju i ucinjeno.

* duboki udah *
        Danas je Gebruder Weiss pokupio i odneo masinu. Medjutim, nakon toga je City Express zvao da se raspita kada mogu da dodju po masinu (Whaaat?).

U sustini sve se zavrsilo mnogo bolje od najgoreg moguceg ishoda, i nisu ispali maksimalni ljaljani, ali ovolika kolicina zaje***anja i pogresnih i neuskladjenih informacija je veoma fascinantna.

Eto, ako se neko nadje u slicnoj situaciji, nema potrebe da se mnogo nervira, jer je ocigledno da se ovakve situacije ne desavaju uvek iz zle namere vec i iz proste nesposobnosti.

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        6.117
        Ceo svet moze kod nas na obuku iz nesposobnosti, u tome nemamo konkurenciju.

Member Avatar korisnika CountMike
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        6.814
      11. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R7 3700X, CM Nepton 140XL
        • MoBo: Asus PRIME X470 PRO
        • RAM: 2x8GB Kingston Predator 3600MHz
        • VGA: Asus strix 570 OC 4gb
        • MON: BenQ 28" + 2x Samsung 2494
        • HDD: Samsung 960Evo, 250GB, SP V70 240GB, WD Blue 2TB,WD Blue 1TB
        • Case: Raidmax Agusta (customized)
        • SND: On Board
      12. Nije to ništa, meni je stiglo pismo da mi se odbija garancija 2 dana pošto sam dobio novu ploču u zamenu.

Member Avatar korisnika vuk125
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        1.018
        Citat Citiram korisnika: streets_fan Pogledaj poruku
        Imam ja, dosta negativna. Pre par godina, uzeo vartu silver, oko 100e za 74ah uz, cini mi se, 40 meseci garancije. Posle okruglo dve godine krece da zeza, ne drzi nikako, cim je zahladnelo auto ni da zavergla. Punio par puta, uvek isto, izgura dan - dva i ujutru mrtav. Odnesem na reklamaciju u neki ovlasceni servis, oni ispitaju i kao sve ok. Pitao kako ok kad ne drzi duze od dan, kazu ok je, nema kratkih spojeva unutra, puni se lepo, nista od reklamacije... Zvao i uvoznka, oni kao javice se i na kraju nista... Nije mi se cimalo previse jer mi auto treba, pa sam uzeo recimo teslu ili tako nesto za upola para uz 25 meseci garancije. Odradio je lepo 2 godine, ali sam po isteku garancije uzeo sledeci, itd...
        Uglavnom, u prici sa majstorom rece mi da dizeli "muce" akumulator jer povlace ogromnu struju pri paljenju i da to jednostavno ubije celije i tu pomoci nema. Od tada uzimam ove jeftinije i menjam na 2 pune zime i to mi radi posao. Sve je bolje nego jebanje u 6 ujutru na -10 oko kola.
        Garancija moze da prodje u slucaju ds neka celija ima kratak spoj i to podvode kao fabricku gresku, ovako tesko. Ja bar nemam zivaca da se ganjam sa servisima oko toga.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
        Ovo je manevar koji Tehnomanija cesto radi. Masina je ostecena jeer je sletela sa viljuskara. Oni ovo rade godinama. Za to dobro znaju i gledaju da uvale, dodju donesu i samo ti stave papor pod nos da potpises, i ako posle reklamiras oni kao pa potpisali ste da je fizici neostecena. Tim potpisom sebe obezbedili. TEsko da ces uraditi bilo sta.
        Meni su pousali da uvale isto masinu za pranje sudova, apsolutno ista fora. Nista se nije videlo na prvi pogled, onaj mi gura onaj papir, a posto ja nisam sisao sa drveta i znam kavi sve obitavaju kod nas, ukljucio snimanje i nisam hteo da potpisem dok ih nisam naterao da mi je raspakuju da pregledamo detaljno. Bilo je kao pa vidi se da je ok. Oni krenuli da vade iz onih stiropora, kao evo da je nesto stiropor bi sigurno bio ostecen. NAravno stiropor jeste bio neostecen ali je masina ostecena jer je ljosnula sa viljuskara. Onda su zvali nekoga telefonom nesto kao razgovarali sa nekim, da bi mi nakon tog razgovora ponudili popust. Meni padne roletna, posto sam sve snimao, ja rekoh nova u roku od sat vremena ili cu da ih tuzim. Novu su dovukli za pola sata, lepo otvorili prikjkucili sve i pustili u rad kada sam video da je sve ok tek sam onda potpisao.
        Dok ne pregledas detaljno ne potpisujes nista, prosto, po mogucstv sve snimis lepo.

Member Avatar korisnika Lanikor
        Na forumu od
        May 2016
        Poruka
        2.376
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 4700HQ 2.4 GHz (3.4 TurboBoost)
        • MoBo: Intel HM 86 Mobile Chipset
        • RAM: 16 GB (2 x 8 GB) DDR3L Samsung 1600 MHz
        • VGA: Intel HD 4600 + Nvidia GTX 850M 2 GB DDR3
        • MON: Full HD 1920x1080 15.6"
        • HDD: Intel 545s 256GB SSD + Hitachi HDD 1.5 TB 5400 rpm
        • LAP: ASUS N550JK
        • Ostalo: Xiaomi Mi Max 3
      16. Ili dostava u radnju i raspakivanje tamo pa onda kes na ruke ako je sve ok pa licni prevoz, jeste skuplje ali to uzimas jednom u ko zna koliko godina pa lepo uracunas u cenu masine.

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        8.036
      18. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
      19. Ne moze raspakivanje PA ONDA KES, zna se kako funkcionise prodavnica, nemojte sad izmisljati nepostojece procedure.

Moderator Avatar korisnika jaksa
        Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        5.707
      21. Moja mašina
        • CPU: P4 N.wood 3.0 Ghz
        • MoBo: Asus P4C800E-DeLuxe
        • RAM: 2x512MB
        • VGA: Radeon 9800 pro 17" Acer tft
        • HDD: WD Raptor 74GB Maxtor 160 GB
        • OPT: Nec 3500AG Pioner 107D
        • Case: Chieftec BIg Tower/Chieftec 420W
        • SND: SB Audigy 1
      22. Meni je mašinu za sušenje isporučio Gebruder weiss, momci sasvim korektni.
        Fear no evil

Member Avatar korisnika Lanikor
        Na forumu od
        May 2016
        Poruka
        2.376
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 4700HQ 2.4 GHz (3.4 TurboBoost)
        • MoBo: Intel HM 86 Mobile Chipset
        • RAM: 16 GB (2 x 8 GB) DDR3L Samsung 1600 MHz
        • VGA: Intel HD 4600 + Nvidia GTX 850M 2 GB DDR3
        • MON: Full HD 1920x1080 15.6"
        • HDD: Intel 545s 256GB SSD + Hitachi HDD 1.5 TB 5400 rpm
        • LAP: ASUS N550JK
        • Ostalo: Xiaomi Mi Max 3
      25. Citat Citiram korisnika: Jericho Pogledaj poruku
        Ne moze raspakivanje PA ONDA KES, zna se kako funkcionise prodavnica, nemojte sad izmisljati nepostojece procedure.
        Zaboravio sam da ne moze dostava bez prvobitne uplate za belu tehniku. U svakom slucaju dostava u radnju pa da se tamo otvara i prevozi ili njihovim ili sopstvenim prevozom, kako se dogovoris.

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.752
        Stvarno izmisljate...

Kako mislite da raspakuje u radnji mašinu za veš i onda neoštećenu da je donesete kući?

Dovoljno je da pregledate pri preuzimanju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        6.043
      28. Moja mašina
        • RAM: 2x4gb
        • VGA: 7750 1gb ddr5
        • HDD: Samsung F3 1tb, F3 ECO 1.5tb, maxtor onetouch 750GB&1TB, Kingston V40 SSD
        • OPT: LG 20x DVDRW SATA
        • Case: Antec Mini P180 & OCZ ModXStream 500w
        • SND: Microlab Solo 5
        • LAP: Acer S3
        • TV: LG 42LD420
        • Ostalo: Microsoft Arc Keyboard Microsoft Arc Touch Mouse
      29. Ja sam bome odneo izlozeni primerak u gepek, pa kuci bio 30% popust, doterao pred vrata, ubacio u gepek, zena pridrzala i bezmo
        Ako mislite da je vas internet/TV provider najgori - niste probali PostaNET

Strana 618 od 620 PrvaPrva ... 118518568608614615616617618619620 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •