Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Nije.

U ZZP je jasno navedeno da je garancija svaka izjava prodavca u vezi sa robom i da je obavezujuća, a garantni list mora da bude u ili pisanom ili elektronskom obliku (na trajnom nosaču zapisa) i šta mora da sadrži.

Ako zahtevaš da ti prodavac izda garantni list, to mora da uradi po sili zakona.
 
Ljudi, mozda upadam, ali ajde pomoc.
Hocu da narucim online. Znam da sada ide onaj ugovor na daljinu i to. Mene buni racun i garancija. Trazeci postove u ovoj temi, vidim da neki salju, neki ne salju i slicno.
Fora je sto proizvod ima 5g garanciju. Zvao sam call centar i kazu mi dobijas fiskalni isecak. Ja im kazem da mi je fiskalni dovoljan za 2 godine, a za vise mora garantni. Oni me i dalje ubedjuju da je isecak dovoljan, ali da se proveriti i da ce mi javiti.
Ne znam kako ide sad s online narucivanjem i ugovorom na daljinu? Da li mi je samo fiskalni zaista dovoljan za 2+ godine?
PS: u pitanju je ctshop (comtrade, xls)

CT je isto to meni rekao tj iz njihovog call centra kad sam pitao zasto nije popunjen garatni list za LG monitor koji ima garanciju 3 god., i ssd koji ima 5 god garanciju da je dovoljan fiskalni, reko sam im da cu zvati Trzisnu da im prenesem njihova lupetanja, zvao me brze njihov menadzer nego sto sam ja nazvao trzisnu, da ne bih slao podatke i garatne da se popune, bio garatni u pakovanju monitora prazan, dogovorili se da dodjem u Usce da mi popune garancije. Naravno nemoj da pristanes samo na fiskalni, par njih se na forumu zeznulo pa posle nisu mogli da ostvare garanciju.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li zna neko da li ovi zakoni pokrivaju Elipticni Trenazer? Dobio sam samo fiskalni racun uz kupovinu. Pukla mi je plasticna "pedala" sto je cest problem sa takvom vrstom uredjaja. Kada sam kupovao, bas sam pitao vlasnika radnje koji mi je rekao da u tom slucaju resavaju problem u sto kracem roku, medjutim sada se vadi na covid kao razlog nestasice delova.

Masinu sam kupio ~7 meseci pre nastanka kvara. U tom momentu niko nije slao nista za zajecar jer je bio vrhunac covid panike pa sam kupio najskuplju masinu koju sam mogao naci u Zajecaru. Prijavio sam kvar u radnji 3.11. oni su me zamolili da pozovem gazdu koji je i serviser i da sa njim se dogovorim. U dogovoru sa njim sam mu poslao slike stete i 5.11. sam razmontirao ostecenu plasticnu pedalu sa masine i odneo u radnju. Nema povratnu informaciju kada ce deo da dodje, kaze da sve iz uvoza kasni zbog covid-a.

Ima li neko savet sta da preduzmem? Koliko bi bio najduzi rok za cekanje i sta ako se probije, postoji li sansa da dobijem novac nazad?

Koji bi to razlog bio da se ovi zakoni ne odnose na trenazere? Iako deluje da je zakon nedvosmisleno na tvojoj strani, ovde se davalac garancije zaista moze pozvati na "visu silu", tj. covid19 u pogledu rokova. Sve dok traju okolnosti koje se podrazumevaju pod "visom silom", a tesko bi kupac i dokazao da nije tako, tesko bi islo isterivanje pravde - ovde je roba specificna i bez velikog lagera delova, tako da ipak probaj drugarski a ne potrosacki pristup.
 
Како иде поступак враћања ssd-a, узео сам га у понедељак, платио онлајн а преузео у радњи?
SSD је отворен амбалажа која је сачувана, на нега сам инсталирао Windows.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Popuniš obrazac za povrat, odneseš u radnju i kažeš da hoćeš da vratiš SSD, a oni tebi da vrate pare.
Ništa ne moraš da obrazlažeš, zašto, kako. Čak je savet i da ne obrazlažeš, jednostavno vratiš.
 
Е јел мора у радњи где сам га подигао или може и било којој?


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Како иде поступак враћања ssd-a, узео сам га у понедељак, платио онлајн а преузео у радњи?
SSD је отворен амбалажа која је сачувана, на нега сам инсталирао Windows.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Mozda gresim, ali koliko ja znam na preuzimanje u radnji nemas pravo na vracanje. Mozes da odes i da probas pa mozda ti izadju u susret.
 
Platio je online tako da je ugovor zakljucen mnogo pre nego sto je on krocio u radnju da ga preuzme.
 
Tako je, cim se PLATI online nema mesta drugom tumacenju, kada se naruci i plati u radnji, tu je vec klizavo.
 
Е јел мора у радњи где сам га подигао или може и било којој?


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Tamo gde si podigao, najbolje je tako, iako pravno gledano, možeš u bilo kojoj radnji istog pravnog lica.
 
Samo pare nece biti odma, cekaces, mozda i do 30 dana ako ne i duze (znate covid je, ne moze brez, malo radnika...).
 
Не може на продајно место да се преда, мора да се шаље. Вечерас сам им послао, па ћу да чекам.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
A jel se vodi kao placanje online ako se uplati profaktura koju posalju?
 
S obzirom da se zakon o zastiti potrosaca odnosi samo na fizicka lica sta se desava kada recimo preduzetnik zavrne preduzetnika, odmah sud ili ima neka inspekcija? Koji zakon to uopste pokriva?

Cale mi je preduzetnik i drugi preduzetnik ga je zavrnuo za neki namestaj, ne isporucuje nit vraca avans, danas ce, sutra ce, nema sad, evo do ponedeljka, etc. Cale radi privatno 25 godina nikada nesuglasicu ovakvog tipa nije imao pa sad ne zna sta je prvi korak.
 
Prvi korak je opomena pred utuženje. Dobro bi bilo da ima neku ponudu ili predračun na osnovu koje je uplatio avans.
 
Ma ima sve, predracun, uplata preko banke...

Sta se desilo, ovom proizvodjacu su izgleda zapalili majstori ili tako nesto, od pre dva meseca svaki review mu je 1, kasni, los kvalitet, naklepano, etc. Caleta je zavrnuo pre 4 meseca dok je bilo sve naizgled ok tj. verovatno na samom prelaznom periodu. Eto kad te nece.
 
Kako funkcionisu reklamacije za proizvode kupljene preko administrativne zabrane, u radnji kazu moze samo identican proizvod ili redukcija iznosa zabrane tj. rata?
 
Nakon 28 dana, 4 razgovora sa gigatronom, 4 odlaska u prodavnicu, preko 30 emaila sa njihovom sluzbom za reklamacije,dva razgovora sa nekim njihovim "servisom" za popravku, dva razgovora sa centrom za zastitu potrosaca forum, jednim odlaskom u trzisnu inspekciju (advokata ne racunam jer mi je to drug) konacno dobio povracaj novca.
Tako da ko je spreman moze da ostvari svoja prava samo treba biti uporan i nema popustanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
U prvih 6 meseci kupac može da bira hoće li nov monitor, povrat novaca ili popravku. Nakon 6 meseci od kupovine popravka se podrazumeva ukoliko je moguća. Ako bi mu se monitor još jednom pokvario do isteka garancije tad bi mogao da traži nov monitor.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

sad prelistah ovo i kako vidim svi pricaju(mo) razlicito

ono sto je sada vazece je da u prvih 6 meseci mogu pare nazad da se traze. posle toga u te dve godine moze da se insistra na novom uredjaju a ne popravci. tek ako nemaju nov uredjaj a kupac nece popravku onda mogu sami da vrate pare ako im je tako lakse. ali kupac ne moze da insistira na parama nazad posle 6 meseci-kao sto moze u prvih 6 meseci

ps. posto je zastita potrosaca prepisana iz EU i veoma je jaka (mozda zakonski i previse je kupac zasticen-iako je dobra zastita kupca). problem je sporost sudova i problem u sprovodjenju tog zakona. i svi pokusavaju sa APP sistemom, ili da poprave ili da daju nesto drugo neadekvatno i sl... gigatron je jedna od takvih firmi ali su na kraju korektni ako kupac trazi svoje (za razliku od winwin emmi i tehnomanije - koje ni pod kakvim uslovima se nece pridrzavati zakona do kraja..bez obzira koliko kupac insistirao na postovanju zakona)
 
Poslednja izmena:
Sudovi nisu nikakav problem jer ako se pokrene potrosacki spor resava se u roku od 2 meseca. Problem su radnici i menadzeri koji rade u tim prodavnicama i koji misle da znaju zakon a nemaju blage veze i misle da samo do 6 meseci moze reklamacija sa povratom novca ili zamenom uredjaj i drze se toga ko pijan plota. A veze nemaju da postoje i obligacioni odnosi gde oni dosta bolje stite kupca.


Ps.To sto kazes da samo u prvih 6 meseci moze da se insistira da se vrati novac nije tacno. U prvih 6 meseci oni MORAJU da ti vrate novac ako ti tako zelis bez ikakvih pitanja ali ti mozes tokom svih 24 meseca da trazis povracaj novca jer ti tako zelis da resis reklamaciju. Ja sam cist primer za to jer je uredjaj bio u garanciji jos 4 meseca i vratili su mi novac nazad. Ja sam imao srecu pa kad me pitali kako biste vi da se resi reklamacija rekao da zelim povracaj novca pa su to i zapisali u zapisniku a da sam rekao popravka, jos bih se razvlacio sa njima.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Evo nas, idemo opet...

U 6 meseci od kupovine, primarni načini rešavanja prihvaćene reklamacije su, ravnopravno: a)zamena, b) umanjenje cene i c)raskid ugovora (povraćaj celog plaćenog iznosa). Popravka može isključivo uz izričitu saglasnost kupca.

Od 6-24 meseca od kupovine, primarni načini rešavanja prihvaćen reklamacije su, ravnopravno: a) popravka i b) zamena. Sekundarni načini su, ako jedan izabrani primarni nije moguć: c) umanjenje cene i d) raskid ugovora.

U bilo kom slučaju, isključivo potrošač bira kako se reklamacija rešava.

I ne, ne prelazi se automatski na alternativni način rešavanja, kada izabrani ne može da se realizuje, niti trgovac ima pravo da to uradi. To znači da se ne popravlja uredjaj, ako je izabrana zamena i obrnuto. To znači da se ne umanjuje cena ako je izabran raskid ugovora, i obrnuto.

Sve je ovo jasno napisano u ZZP.
 
Sudovi nisu nikakav problem jer ako se pokrene potrosacki spor resava se u roku od 2 meseca. Problem su radnici i menadzeri koji rade u tim prodavnicama i koji misle da znaju zakon a nemaju blage veze i misle da samo do 6 meseci moze reklamacija sa povratom novca ili zamenom uredjaj i drze se toga ko pijan plota. A veze nemaju da postoje i obligacioni odnosi gde oni dosta bolje stite kupca.


Ps.To sto kazes da samo u prvih 6 meseci moze da se insistira da se vrati novac nije tacno. U prvih 6 meseci oni MORAJU da ti vrate novac ako ti tako zelis bez ikakvih pitanja ali ti mozes tokom svih 24 meseca da trazis povracaj novca jer ti tako zelis da resis reklamaciju. Ja sam cist primer za to jer je uredjaj bio u garanciji jos 4 meseca i vratili su mi novac nazad. Ja sam imao srecu pa kad me pitali kako biste vi da se resi reklamacija rekao da zelim povracaj novca pa su to i zapisali u zapisniku a da sam rekao popravka, jos bih se razvlacio sa njima.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

razbojnikNik je lepo objasnio

da moze da se dobiju pare nazad i posle 6 meseci. da imao sam i sam taj slucaj (posto su uradili u gigatronu popravku TV bez mog odobrenja- trazio sam zameni TV za nov). Cim su ga samoinicijativno popravili nakon toga sam insistirao samo na novom TV ili parama nazad i na kraju su vratili pare. bas je nisu smeli da ga poprave bez dozvole (APP sistem). ali kad im se skrene paznja da nije po zakonu to se resilo

ali to sto su pare vratili posle 6 meseci, ne znacii da sam ja po zakonu imao pravo da trazim pare nazad. bas kao sto razbojnikNik rece
 
Ja ne razumem zasto se svi drzite tog zzp-a, ali dobro ko kako vise voli :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Колико треба да прође за повраћај новца на рачун од одобравања поврата?
Чекао сам две недеље да одобре поврат сад чекам 10 дана да уплате новац на рачун.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
ako je emmi winwin..mislim da to niko zivi ne moze da zna i da ti kaze :) kad god vrate dobro si prosao..ako vrate :D da se nasalim. iako mislim da ako je nesto novo da ce ti to vratiti
 
Nazad
Vrh Dno