Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Ok, moja greška. Svakako nisi pokriven zaštitom domaćeg zakona.
 
Pa ako si uz telefon dobio i ugovor, onda mozes i ugovor da raskines, jer ti se ne dopadaju opsti uslovi npr. Ako si ugovor vec potpisao ranije, onda samo mozes vratiti aparat.

U isto vreme sam uzeo telefon uz novi ugovor. Npr uz neo 10 i telefon sve za 2500 dinara. Ja sam vratio telefon popunio i poslao im onaj papir sto su oni meni poslali za odustajanje od ugovora. Pa me zanima da li popunjavanjem tog papira automatski sam odustao od celog ugovora ili samo telefona a ovo ce da mi naplacuju naredne dve godine?
 
А шта пише у Уговору?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Pa ako se u papiru pominje i ugovorna obaveza onda jesi, ako ne, onda nisi, sto znaci da moras da podneses/posaljes i zahtev za raskid, to je bar lako. Uostalom sto njih nisi pitao za detalje ako ti nije jasno
 
Kupio sam neki mikser u Tehnomaniji, online... Sve uredno stiglo ali fali racun i garancija... Zvao korisnicki servis, gde su mi rekli da mi na mail stigao ugovor (i jeste stigao) o kupoprodaji i da je to garancija... Zna neko nesto o tome?
 
Pečat je izbačen iz upotrebe. Tako da osim samog dokumenta ne treba ti ništa više, može biti u papiru a i elektronski.
 
^^

Fiskalni ti je najsigurniji način za ostvarivanje prava ali nije naravno i jedini. Zavisi šta i kako piše u ugovoru...tu sad može biti raznih tumačenja.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Imas fakturu na mailu, i mene je bunilo, ali je to validan dokaz o kupovini, ne mora vise fiskalni. Zvao sam da pitam.
 
Ima li poente kontaktirati Ratel u ovom slučaju? Podnešen zahtev za crveni box 4, monter donese ugovor i tek posle potpisivanja vidim da je u pitanju net 10mbps i start sd umesto hd. Isprave za net kroz par dana, ali za tv podnesem zahtev u poslovnici, evo skoro mesec dana stoji "preuzet" zahtev u listi smetnji na sajtu/aplikaciji.

Pre nedelju dana ih kontaktiram preko chata, kažu da će podići urgenciju za to i evo nedelju dana nije zahtev ni preuzet, već stoji prosleđen. Tehnička mogućnost omogućava da bude hd.
 
Sta ces da kazes Ratelu, da si potpisao nesto sto nisi procitao ili da ti jos nisu ispunili zahtev koji i ne moraju? Ili cekaj ili raskini ugovor i dovidjenja
 
Можда би могао да се позове на непоштену пословну прксу, или како се већ тачно формулише. Тражио је једно, добио је уговор за друго, што је имајући априори поверење потписао, и тако био изманипулисан.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Jel postoji neki rok za povracaj novca od strane prodavnice ukoliko je vracen artikal u 14 dana roku,prodavnica it opreme samo voze istu pricu vec tri nedelje kako je artikal na servisu pa kao cekaju da im servis posalje nazad pa ce nas kao razduziti sa novce,sumnjivo bas
 
To je prakticno ostalo na 30-45 dana od datuma reklamacije, samo sto neko ceka i manje a neko i mesecima, zavisi koliko je ozbiljan, dosadan, "bezobrazan" i sl.
Можда би могао да се позове на непоштену пословну прксу, или како се већ тачно формулише. Тражио је једно, добио је уговор за друго, што је имајући априори поверење потписао, и тако био изманипулисан.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
I sta bi time dobio razlicito od raskida ugovora ili cekanja na vec podnet zahtev?
 
Зависи, ипак је тражио одређену услугу.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Jel postoji neki rok za povracaj novca od strane prodavnice ukoliko je vracen artikal u 14 dana roku,prodavnica it opreme samo voze istu pricu vec tri nedelje kako je artikal na servisu pa kao cekaju da im servis posalje nazad pa ce nas kao razduziti sa novce,sumnjivo bas
30 dana je rok ako je tehnička roba.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Imao sam dva slučaja kod dvojica drugara u poslednjih mesec i po dana, pa da pomenem i ovde, možda nekome zatreba.

Roditelji jednog su kupili masažer za stopala i nekakav blagodetni jastuk za leđa za ukupno 600 evra od tipa koji to prodaje po selima za jednu beogradsku firmu, a keva drugog je potpisala ugovor za usisivač od 2500 evra na prezentaciji organizovanoj u kafani u njenom mestu. Ako se još nekome desi da babe, dede, roditelji ili druga rodbina zaključe takve ugovore sa slatkorečivim putujućim prodavcima, kažite im da imaju pravo da raskinu takve ugovore po pravilima o raskidanju ugovora zaključenih van poslovnih prostorija trgovca, u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača. Pravila su praktično ista kao za ugovore zaključene na daljinu.

Ti predstavnici trgovaca se prilično iznerviraju kada se to desi i krenu da se objašnjavaju sa ljudima nakon što u njihove firme stignu obaveštenja o raskidu ugovora, tako da uvek prilikom njihovog dolaska da preuzmu robu nazad treba da bude prisutan i neko mlađi, odsečniji, pošto starije gotovo da je sramota zbog vraćanja toga što su kupili.
 
Poslednja izmena:
E buraz...

Sramota me i da napišem koliko novca je protraćio moj otac u tim "kafanama" za preskupe kućne stvari i uređaje. Starci su zaista ravni maloj deci...
 
Baš zato i pominjem, pošto sam ostao zaprepašćen kad su mi ovi rekli šta su njihovi roditelji kupili i za koliko para, pa sam im pomogao da se reše tih budаlaština i glupih ugovora.
 
Poslednja izmena:
Jel postoji neki rok za povracaj novca od strane prodavnice ukoliko je vracen artikal u 14 dana roku,prodavnica it opreme samo voze istu pricu vec tri nedelje kako je artikal na servisu pa kao cekaju da im servis posalje nazad pa ce nas kao razduziti sa novce,sumnjivo bas

Za pocetak, moraju da ti odgovore u roku od 8 dana sta se desava sa statusom tvoje reklamacije. Druga stvar, 30 dana je rok u kome moraju da rese tvoju reklamaciju ili da ti daju novi uredjaj ili da izvrse povrat novca. Na kraju, nije bitno da li je 14 dana ili tri meseca, ako uredjaj ne radi u skladu sa specifikacijama, to je reklamacija po saobraznosti i u prvih sest meseci teret dokazivanja je na prodavcu, tak oda niko sa tim nece da se zeza, vec se radi zamena, ako si zahtevao zamenu ili povrat novca.
 
Ne radi se o reklamaciji nego o povratu robe kupljene na daljinu u roku od 14 dana.

član 34 ZZP


Trgovac je dužan da bez odlaganja izvrši povraćaj uplata koje je primio od potrošača, uključujući i troškove isporuke, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kada je primio obrazac za odustanak.

Trgovac vrši povraćaj koristeći ista sredstva plaćanja koja je potrošač koristio u prvobitnoj transakciji, osim ako se potrošač nije izričito saglasio sa korišćenjem drugog sredstva plaćanja i pod uslovom da potrošač zbog takvog povraćaja ne snosi nikakve troškove. Izuzetno od stava 1. ovog člana, trgovac nije dužan da izvrši povraćaj dodatnih troškova koji su posledica izričitog zahteva potrošača za dostavu koja odstupa od najjeftinije uobičajene dostave koju je ponudio trgovac.

Trgovac može da odloži povraćaj sredstava dok ne dobije robu koja se vraća, ili dok potrošač ne dostavi dokaz da je poslao robu trgovcu u zavisnosti od toga šta nastupa prvo, osim u slučaju kada je trgovac ponudio da sam preuzme robu.

Trgovac o sopstvenom trošku preuzima robu koja je bila isporučena potrošaču u njegovom domu u momentu zaključenja ugovora izvan poslovnih prostorija ako roba po svojoj prirodi ne može da se vrati na uobičajen način preko poštanskog operatora.
 
Nažalost, izložiću i svoje negativno iskustvo sa Tehnomanijom pa ako neko ima savet, neka se javi, bila bih zahvalna. Naime, pre oko mesec dana kupila sam preko interneta parnu stanicu na akciji koju sam reklamirala (trazila sam povracaj novca) u najbližoj radnji jer nije uopšte ispuštala paru i delovalo je kao da je korisćena. Nakon 8 dana stigao je sms da je reklamacija odbijena i da će nastaviti sa testiranjem, da bi mi 25 dana nakon otvorene reklamacije stigao mail da parna stanica radi i da ce je poslati u radnju da je preuzmem, te da je reklamacija odbijena. Zvala sam call centar, kažu da to nije do njih i da je do ovlašćenog servisera i da ja mogu opet da reklamiram parnu stanicu ako ne radi??? Ko je ovde lud, prave nas *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma za nas novac i vređaju nam inteligenciju?! Pegla koja nije uopšte radila, sad radi? Kako da znam da je nisu popravljali pa mi uvalili popravljanu, a ja dala 40 000 din. :( Kome da se žalim i ima li smisla da se žalim bilo kome? Hvala unapred!
 
E buraz...

Sramota me i da napišem koliko novca je protraćio moj otac u tim "kafanama" za preskupe kućne stvari i uređaje. Starci su zaista ravni maloj deci...

Anegdota. Drugarica me zamolila da se održi kod mene jedna takva prezantacija za usisicač od 800€. Ja naravno pristao jer sam "mLogo dobar" :) Došli su ljudi, ja ponudio sve pićem i kreće igranka. Pustim ja prodavačicu da odradi demonstraciju, a ponašam se kao u TV Šopu (o ne, pa šta će mo da radimo :)) Naravno teram je da mi usisa celu kuću. To traje oko 2 sata, a zatim ja održavam prezantaciju sa mojim prastarim industrijskim Kärcher om, na opštu nevericu prodavačice :D Kada je izlazila iz kuće nije rekla ni doviđenja :)

Što ne znači naravno da moja tašta neće da kupi neki Turbo ili ulta, jako je bitno da ima neki bombastičan naziv, masažer od 250€. Bolje da mi je kupila grafiku :D
 
Imam ja dva pitanja:
1. živim u zgradi koja ima centralno grejanje, ja ga nikad nisam koristio tj. nikad nije bilo aktivirano u datom stanu od kako je zgrada sagrađena
ali toplana ipak šalje svakog meseca (12 puta godišnje) račun od oko 1000 dinara koji ja moram da plaćam za ništa?
Firma koja je pravila/prodavala stanove je za svaki stan zaključila ugovor o grejanju i čim su stanovi postali useljivi toplana je kenula sa slanjem računa.
Do kupovine stana svi računi su glasili na firmu prodavca stanova a po kupovini stana ja sam sve račune morao da prebacim na svoje ime jer bi toplana
svakako toj firmi slala račune a oni bi cimali mene.
Obrazloženje toplane je da cevi za grejanje prolaze pored mog stana (prolaze pored svih stanova što je logično) i da zbog toga moram i ja da plaćam za "grejanje", inače cevi su "ugrađene" nigde se ne vide.
Može li se to nekako ukinuti?

2. zgrada je do pre mesec dana imala 3 kontejnera za odlaganje smeća koje je iznosilo Javno Komunalno Preduzeće, kontejneri su se nalazili na parkingu zgrade koji ima poseban ulaz međutim neko se pobunio da kontejneri zauzimaju parking mesto (iako oko 75% parking mesta nije prodato niti se koristi jer su preskupa) i JKP je odnelo kontejnere i dalo instrukcije stanarima da smeće odnose u najbliže "ukopane" kontejnere koji nisu blizu zgrade, prolazi se ulica ide okolo naokolo itd. Danas je stigao račun za komunalne usluge kao da je sve normalno, dve stavke na njemu kao i uvek, odnošenje smeđa za domaćinstvo i naknada za održavanje sudova za smeće!
Nit oni odnose smeće, nit ima sudova koje bi održavali jer su ih, kao što rekoh, odneli (a nisu ih (kontejnere) održavali ni prethodne 4 godine dok ih je bilo).

Ako neki advokat može da mi sredi ove dve stvari rado bi ga angažovao.
 
Poslednja izmena:
Nisam shvatio pitanje 2: ti bi da ne plaćaš odnošenje smeća jer su kontejneri na vaš zahtev premešteni "predaleko"?
A šta sad radiš smećem? Sam ga odlažeš na deponiju plaćajući njeno korišćenje svaki put ili ga ipak bacaš u neki od kontejnera?
Stavka "odnošenje smeća" se odnosi na pražnjenje kontejnera i odvoz smeća na deponiju, a to i dalje rade, zar ne?
Pozdrav
 
Nažalost, izložiću i svoje negativno iskustvo sa Tehnomanijom pa ako neko ima savet, neka se javi, bila bih zahvalna. Naime, pre oko mesec dana kupila sam preko interneta parnu stanicu na akciji koju sam reklamirala (trazila sam povracaj novca) u najbližoj radnji jer nije uopšte ispuštala paru i delovalo je kao da je korisćena. Nakon 8 dana stigao je sms da je reklamacija odbijena i da će nastaviti sa testiranjem, da bi mi 25 dana nakon otvorene reklamacije stigao mail da parna stanica radi i da ce je poslati u radnju da je preuzmem, te da je reklamacija odbijena. Zvala sam call centar, kažu da to nije do njih i da je do ovlašćenog servisera i da ja mogu opet da reklamiram parnu stanicu ako ne radi??? Ko je ovde lud, prave nas *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma za nas novac i vređaju nam inteligenciju?! Pegla koja nije uopšte radila, sad radi? Kako da znam da je nisu popravljali pa mi uvalili popravljanu, a ja dala 40 000 din. :( Kome da se žalim i ima li smisla da se žalim bilo kome? Hvala unapred!

Ti si kupila peglu od koga? Od Tehnomanije ili od servisera?
Ovde je u pitanju klasična situacija nesaobraznosti, ali da bi isterala pravdu moraćeš da im zapretiš tužbom.
Pozovi se na ZZP (pročitaj ga pre toga, ima da se skine sa net-a) i napiši im mail gde ćeš da obrazložiš situaciju i da tražiš svoje pare. Ništa servis, tebe on ne interesuje, ti siu kupila proizvod od Tehnomanije i od njih tražiš da uređaj bude saobrazan.
Ako neće tako, na žalost, preostaje ti samo da angažuješ advokata i da ih tužiš.
Za utehu, ovo dobijaš 100%, ali ćeš da se cimaš.
Ili da im pokloniš 40K ako si blesava.
 
Nisam shvatio pitanje 2: ti bi da ne plaćaš odnošenje smeća jer su kontejneri na vaš zahtev premešteni "predaleko"?
A šta sad radiš smećem? Sam ga odlažeš na deponiju plaćajući njeno korišćenje svaki put ili ga ipak bacaš u neki od kontejnera?
Stavka "odnošenje smeća" se odnosi na pražnjenje kontejnera i odvoz smeća na deponiju, a to i dalje rade, zar ne?
Pozdrav

Tu gde ja živim nalaze se dve stambene zgrade pored javne površine.
Svaka od zgrada je imala svoje kontejnere (3 svaka) i na javnoj površini se nalazi onaj ukopani kontejner.
Kontejneri od obe zgrade su uklonjeni potpuno, nisu premešteni već ih više nigde nema i svi stanari su upućeni na kontejner na javnoj površini.
Ukinuli su kontejnere i iznošenje smeća sa dve lokacije a računi su ostali nepromenjeni.
Smeće sad iznosim sam a korišćenje deponije je besplatno jer je izvan grada i kad se naplaćivalo ljudi su jednostavno bacali smeće pored puta
tako da je već godinama unazad ulazak na deponiju besplatan ako ideš kolima sa prikolicom, mislim da se samo za kamione plaća, nisam siguran.
 
Čekaj malo, sami ste se bunili da vam smeta na parkingu, ne ti lično, i kada su ih uklonili koristite drugi kontejner koji je dalje? Ti sada hoćeš da ti umanje račun jer ti je kontejner za bacanje đubreta dalje nakon što su kontejneri koji su bili bliže uklonjeni na zahtev stanara? Ti i dalje koristiš njihov kontejner a to ti i naplaćuju, ne postoji stavka koliko kontejner treba da bude udaljen da bi cena bila umanjena.
Doduše probaj da odnosiš đubre na deponiju svaki dan, snimaj sve i onda im pošalješ da ne koristiš njihove kontejnere i da imaš dokaz za to i traži da te oslobode od plaćanja za taj mesec.
 
Nazad
Vrh Dno