Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Telekom ADSL 1023/126

 
Duplirana brzina,Beotel 512/64

Torrentni pice 51KB/s(Bitlord,globalni UP ostao ogranicen na 3KB/s-cim ga mrdnem gore ili dole,pada download na 26KB/s).Nista nije menjano u podesavanjima za konekciju,moram da optimizujem TCP Receive Window :p
 
180503357.png

180504567.png
 
Sve se nema brz internet... =)

180603216.png
 
Ma nije to nista. krastavac 20e mesecno =) Full duplex je skuplji...
Ako budem imao vremena, gledacu ovih dana da okacim i screen shot gigabitne konekcije.
krastavac, Svedska, zemlja interneta, Volvoa i sisatih plavusa... =)
 


Ja se izvinjavam ali morao sam. :) Apple Store - Peta Avenija.
 
Kragujevac, centrala Park, 034/340 xxx

 
180627133.png
 
Poslednja izmena:
SBB 512/64 surf paket

Jer ok ovoj rez,posto nije bas tacno?

 
SezamPro 512/64

 
Ti placas ovaj protok :) ili si se snasao? :(

Presao sam sa ADSL-a na SBB, ali su me iznenadili( dosli brze nego sto sam ocekivao, a jos sam imao pretplate za ADSL). Kada su dosli , kazu da mora odmah da se uplati jedan paket i da ne duzim uplatim turbo (1000 mb) , da se zezam, a posle sam uplatio i ono sto cu koristiti (1024/128).Tako da jos par stotima Megabajta uzivam u ovome. A rezultat sam postovao jer su se mnogi zalili da im SBB ne radi kako treba, po ovim rezultatima vidi se da to mozda nece biti i moj slucaj (ako budem i na ciljnom paketu imao DL i UL > 90 %) bicu zadovoljan.Dakle, placam .
 
ITS-ISP Dial-Up paket:



Probajte ovo:


Windows uses 20% of your bandwidth! Get it back

A nice little tweak for XP. M*crosoft reserve 20% of your available bandwidth for their own purposes (suspect for updates and interrogating your machine etc..)

Here's how to get it back:

Click Start-->Run-->type "gpedit.msc" without the "

This opens the group policy editor. Then go to:

Local Computer Policy-->Computer Configuration-->Administrative Templates-->Network-->QOS Packet Scheduler-->Limit Reservable Bandwidth

Double click on Limit Reservable bandwidth. It will say it is not configured, but the truth is under the 'Explain' tab :

"By default, the Packet Scheduler limits the system to 20 percent of the bandwidth of a connection, but you can use this setting to override the default."

So the trick is to ENABLE reservable bandwidth, then set it to ZERO. This will allow the system to reserve nothing, rather than the default 20%.
works on XP Pro, and 2000 other OS not tested.


Ovo je moj rezultat nakon tweak-a:



Verovatno nisam dobio nikakvo ubrzanje jer su papci limitirali download, mada bi ovo sigurno imalo efekta na ADSLu ili kablovskom.
Obavezno probajte da vidimo jel valja :)
I stavite uporedne rezultate :smoke:
 
pre


posle


zakljucak ocigledno ne radi
 
Stabilan SBB. :D



 
Kod Maksneta je sve standardno, paket 256/256

184692385.png
 
Poslednja izmena:
184787537.png


Ahgrrr ... :mad: , ode upload u Q :wall:
 
Nazad
Vrh Dno