Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Meni je zadnjih dana skocio ping na 400,kada merim sa speedtestom prema Budimpesti. Dali se ovo desava jos nekom?Ranije mi je bio oko 150. ADSL Telekom 256/64.
 
Šta je sa ovom mojom latencijom, ovako je i sa i bez firewalla!
Ma sta te briga za ping... jel' igras online?

Ako ne - uzivaj, zabole te... vazno je da download radi kako treba. Kazem ti, meni se isto ponasa(o) i sa onolikim pingom i sada...
 
Igram,u tome je problem. A i da neigram online, nervira me,zato sto je tako i SBB poceo odlicno sve dok nije nakupio vise korisnika nego sto moze da podrzi,pa su pocela zagusenja.
Izgleda da ce isto da se ponoci sa telekomovim adsl-om. Ako vec nemogu da prekinem pretplatu godinu dana,i moram svaki mesec da im placam ocekujem da odrze kvalitet usluge.
Sta bi mi oni rekli sutra da odem i da im kazem necu vise da budem vas korisnik, ping mi je skocio sa 100 kolko sam imao na pocetku na 400?
 
Verovatno nista :)
 
kako se u ugovoru nigde ne pominje ping, morao bi da im platis sve i da ti je ping veci od duzine trajanja ugovora :d
 
speedtest nije baš sjajan način da izmerite RTT (round trip time). Jednostavno otkucajte sledeće:

windows:
ping 217.147.109.1 -t -n 10 -l 1024

linux:
ping 217.147.109.1 -c 10 -s 1024

Posle ćemo komentarisati.
 
speedtest nije baš sjajan način da izmerite RTT (round trip time). Jednostavno otkucajte sledeće:

windows:
ping 217.147.109.1 -t -n 10 -l 1024
235ms average, na ovom Sezamovom paketu (vec pominjanih 256/64).
 


Juzna Afrika, 3G/HSDPA
Doduse najblizi server je u Cape Town-u, koji je oko 1500KM od Johannesburga :S:
 
speedtest nije baš sjajan način da izmerite RTT (round trip time). Jednostavno otkucajte sledeće:

windows:
ping 217.147.109.1 -t -n 10 -l 1024

linux:
ping 217.147.109.1 -c 10 -s 1024

Posle ćemo komentarisati.

Meni je Average 268ms, dali je to dobro? Telekom 256/64
 
Videćete i sami kad drugi prikažu svoje rezultate. Vreme odziva zavisi od pristupne brzine koju imate ali je glavni klasifikator tehnologija pristupa (ADSL, kablovska, wireless). Za analizu možete priložiti i rezultat sledeće komande:

windows:
tracert 217.147.109.1

linux:
traceroute 217.147.109.1

Ja baš ne spadam u reprezentativan uzorak ali evo kako to izgleda na mojoj wireless konekciji čija je realna pristupna brzina 4-5Mbps
 

Prilozi

  • ping.png
    ping.png
    16 KB · Pregleda: 255
  • tracert.png
    tracert.png
    13.9 KB · Pregleda: 211
Poslednja izmena:
Ovako:



Telekom ADSL 512/128, Vrnjačka Banja

U attachu su tracert i ping za 217.147.109.1.
 

Prilozi

  • trejsarti.jpg
    trejsarti.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 176
  • ping.jpg
    ping.jpg
    74.7 KB · Pregleda: 166
Ja baš ne spadam u reprezentativan uzorak ali evo kako to izgleda na mojoj wireless konekciji čija je realna pristupna brzina 4-5Mbps
"Bas i ne spadas u reprezentativan uzorak"... ?

More mars bre, vampiru jedan, bezi bre iz ovog thread-a! :d:d:d
 
Jel se meni cini ili je ovo vise nego odlican rezultat za wireless 512/512?



 
Poslednja izmena:
Mozda je malo glupo pitanje ali sta da radim....Kako postavljate na speedtestu da vam server bude beograd a ne budimpesta ili ko vec
 
Nema vise Beograda, sad je Budimpesta recommended server. To je bilo nekada.

BTW, trenutno je Sofija, sad videh.
 
average ping na Telekomovom 256/64 paketu je 230 sto je koliko vidim iz postova ok. Doduse, uzorci i nisu bas kvantitativni, al ocekujemo dalja ukljucenja. :)
 
dajte malo pingove i od drugih providera a ne samo telekom... npr eunet, beotel, yubc,verat , ptt
 
Ping na eunetu 256/64 228ms (average)..
 
Telekom 256/64

125987287.png
hehe
 
Evo interesantno je da ISDN ima manje kasnjenje od ADSL.
 

Prilozi

  • ISDN.ping.png
    ISDN.ping.png
    15.3 KB · Pregleda: 153
  • ISDN,tracert.png
    ISDN,tracert.png
    12.1 KB · Pregleda: 142
Nazad
Vrh Dno