Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Odlican :)

Koji je to paket kod Exe-a, duo ili trio?
 
Дуо али је то ваљда свеједно. Данас сам заменио рутер, добио нови Нетис па га још испробавам.
 
Napokon da pređem sa 10/1 na nešto veće.

7290157422.png
 
Pogresno ocitavanje
 
Данас прешао на триЈо голд СББ :d

 
  • Like
Reagovanja: M J
Код мене је све ок, као што се и види. :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Prosecni kafic ovde u sirem centru Amsterdama, imaju 2.4ghz i 5ghz mrezu

 
Danas prešao sa 20/4 (1390 din), na 50/8 (1490 din), BeotelNet, razlika u ceni 100 kinti.

7433251606.png


maxresdefault.jpg
 
Pozdrav,
Imam net 50/20Mbps, kada testiram brzinu preko telefona i speedtest android aplikacije sve je ok (brzine i up i download-a su ok, ping 4-6ms). Kada sa laptopa testiram brzine ping je min 500, download je oko 40-45Mbps dok upload jedva da predje 2-3Mbps...
Posto na telefonu sve ok znaci da nije do isp-a...
Da li zna neko o cemu se radi?



ps. cak sam i uninstall firewall i antivirus (posto sam poceo da sumnjam u sebe da li sam dobro napravio pravila u firewall-u) i opet isto ...
sistem je windows 10 pro (legalan :)) 64
 
Poslednja izmena:
Probaj preko kabla?

Da li imaš da podesiš wifi na ruteru (da smanjiš širinu kanala sa 40 na 20MHz) ili tako nešto.
 
Који рутер је у питању? Ако је dual band, можда се телефон качи на 5Ghz а лаптоп на 2,4Ghz.. Пробај лаптоп преко кабла у сваком случају.

Sent from Galaxy S8
 
Na kablu bi trebalo da ti je najbrze, a nije...
Vrlo moguce da ti je nesto zeznuto na laptopu, iste su ti brzine i preko kabela i wifia (dakle nije do wifia problem).
Moguce da ti neki bloatware unosi pola sekunde kasnjenja i smanjenje brzine DL a pogotovo UL, ili neki instalirani program...
Ako nisi jos, probaj sa malwarebytes da ti preskenira masinu.
 
Baš čudno. Nema logike da ti na telefonu radi brže nego na kablu osim da je u pitanju neki softver na tvom racunaru. Mozda antivirus.

Da li mozes da probas sa drugim laptopom ili desktop racunarom?

Da li bi mogao da probas da upalis live ubuntu (sa USB flash drajva) i probas iz njega speedtest?
 
Jel ovaj rezultat na telefonu dobijas dok je laptop ukljucen ili kad iskljucen?

Ako se desava dok je iskljucen, proveri u task manageru pod Performance pa s leve strane Ethernet ili WiFi da li ima nekog protoka u odlaznom smeru

Ili eventualno proveri proxy, takodje ako vec nisi, probaj sa nekog drugog browsera. Nesto je do laptopa definitivno, samo je pitanje da li je oko windowsa ili neki treci program

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Upravo sam bekapovao sve podatke i ide nova instalacija windows-a. Iskreno mrzi me ali to mi je najsigurnija varijanta a i taman cu kada sve instaliram ponovo da napravim jedan recovery pa nek ide zivot :)
Hvala svima na predlozima ;)
Pozdrav
 


...opsirno sam testirao, pa koga zanima pravac spoiler :D















 
stavio novi win i sada je sve ok



nisu full brzine ali su zadovoljavajuce, normalano za aus uvece (*mjau**mjau**mjau* do skoro su bili na adsl-u tako da je ovo extra :))
 
Ово ехтра у Аус?? А људи се овде жале на брзине. ;)
 
Samo potražite NBN Australia na YT da vidite šta je cirkus :)
 
Nazad
Vrh Dno