Šta je novo?

problem sa instalacijom windows 2003 na serveru

gogi100

Slavan
Učlanjen(a)
30.12.2005
Poruke
239
Poena
319
Imam server sa intel SE7520BD2 plocom Xeon 64-bitni na 3.2GHz,1GB RAM memorije
Pokusavam da instaliram Windows 2003,ali ne ide.Naime prilikom boot-ovanja sistema izbacije mi
POST Error Messages
ERROR 84FF-system event log full
i
ERROR 0160 processor missing microcode
i sve vreme sistem pisti neprekidno.

Na internetu sam nasao da ove dve poruke znace da je
potrebno izvrsiti Update BIOS-a.

Ja tome bas nisam vican,da li je bas potrebno izvrsiti update BIOSA i da li ovo pistanje potice od toga?
Ja sam ubacio CD koji dolazi sa plocom Intel Server Deployment Toolkit.
On mi je ponudio tri opcije da pokrenem
1) Pokrenuti Wizard za podesavanje servera
2) pravljenje SDR/FRU disketa
3) pokretanje software utilities

Diskete sam napravio, medjutim kad pokrenem ovaj Wizard on ne uspeva da nadje ove SDR/FRU fajlove i wizard se ne moze nastaviti.

Mene interesuje sta raditi da bih zaustavio ovo pistanje(neprekidno) i instalirao Win 2003?Interesuje me gde napraviti RAID disketu da mogu prilikom instalacije Windowsa 2003 instalirao drajvere za RAID kontroler? Da li je resenje za sve ovo update BIOS-a
 
buni me zasto pored ove dve poruke se javlja i neprekidno pistanje? Na intelovom sajtu sam nasao objasnjenje kada se jave ove poruke ali se ne pominje ono.Jos nesto, cudno mi je to sto sam server dobio kao nov od jedne firme,bez windowsa.Nejasno mi je to kako mi nisu dali sve ok,nego ja moram ja sad da flashujem BIOS
 
izvini, nisam uspeo da nadjem link za recovery disketu, ukoliko flashovanje biosa ne krene kako treba
 
jos nesto, ti si mi stavio link ka DDR-266 / DDR-333 SE7520BD2SATAD2,a ova moja ploca je DDR 400.ja nisam napomenuo koja je ploca tacno.moja greska.
ova recovery disketa mi mnogo znaci ajde molim te stavi link ako nadjes

PS: cuo sam da je ploca ekstra dobra
 
buni me zasto pored ove dve poruke se javlja i neprekidno pistanje? Na intelovom sajtu sam nasao objasnjenje kada se jave ove poruke ali se ne pominje ono.Jos nesto, cudno mi je to sto sam server dobio kao nov od jedne firme,bez windowsa.Nejasno mi je to kako mi nisu dali sve ok,nego ja moram ja sad da flashujem BIOS

mozda zato sto windows server 2003 mora da se plati?
 
jos nesto, ti si mi stavio link ka DDR-266 / DDR-333 SE7520BD2SATAD2,a ova moja ploca je DDR 400.ja nisam napomenuo koja je ploca tacno.moja greska.
ova recovery disketa mi mnogo znaci ajde molim te stavi link ako nadjes

PS: cuo sam da je ploca ekstra dobra

Ako malo bolje procitas vidjeces da i tvoja ploca radi na DDR 400 MHz i da je jedina razlika izmedju tvoje i gore navedene na Intel-ovm sajtu u S/ata controlleru tako da bez bojazni mozes da flesas bios sa mog gore navedenog linka.
http://www.intel.com/design/servers/boards/se7520bd2/index.htm
 
da ali na njihovom sajtu postoji i flash i za moju plocu DDR2 400.Zasto ne bih mogao njega da koristim.molim te ako nadjes link za recovery disketu stavi ga.Molim te
 
da ali na njihovom sajtu postoji i flash i za moju plocu DDR2 400.Zasto ne bih mogao njega da koristim.molim te ako nadjes link za recovery disketu stavi ga.Molim te

Jel ti je to jedini 2003 server disk?pokusaj na nekom drugom kompu,vidi da li se glavi na istom delu instalacije,imao sam slicnih problema dok nisam zamenio disk,tj cd sa OS 2K3!
 
Poslednja izmena:
da ali na njihovom sajtu postoji i flash i za moju plocu DDR2 400.Zasto ne bih mogao njega da koristim.molim te ako nadjes link za recovery disketu stavi ga.Molim te


http://downloadcenter.intel.com/scr...rating+Systems&lang=eng&strOSs=All&submit=Go!


IMPORTANT NOTES:

bootable storage Update(size > 5MB):
Note: BOOT BLOCK changed, please run fbb.bat to update BIOS.
1. Extract BIOS.ZIP to a bootable storage such as USB DISK-ON-KEY.
2. Boot the system and press <F2> to run BIOS Setup.
3. For reference Write down the current custom changes to any default settings
in the BIOS Setup program. CMOS settings will be preserved across BIOS
updates, but you may wish to use the "Save Custom Defaults" option on the
Exit tab to restore defaults later. Press <ESC> to exit BIOS Setup.
4. Place the bootable storage such as USB DISK-ON-KEY containing the new BIOS
into USB port of the system, and boot to pure DOS mode. (non-himem environment)
5. Run fbb.bat to update both system ROM and bootblock.
**NOTE** : jumper J1B1 (BIOS partition selection) should be set to
pins 1-2 to select the correct BIOS partition.
6. Please use the latest distributed tools (fbb.bat/afudos.exe)
to update BIOS.
Command "fbb.bat" will program main BIOS & bootblock.
7. When BIOS flash update is complete, it will display a message that all
writing and verification of flash is done.
Next, power cycle the system.
8. If the FLASH process fails, please follow the BIOS Recovery Instructions
at the end of this document to recover the system BIOS.
9. Press <F2> to enter BIOS Setup, and verify the custom values you wrote
down in step 3 have been preserved. If you used the "Save Custom Defaults"
option, you can now "Load Custom Defaults".
Press <F10> to save the values and exit Setup.
 
Nazad
Vrh Dno