Šta je novo?

RAYTRACING - stanje stvari

Ni u jednoj najmodernijoj igri neces videti sitne detalje npr. ispupcenja na semaforu, rupe izmedju tastera kod misa,svaki sraf na felni automobila i ime proizvodjaca srafa, a na svakom renderu i od pre 20 godina ces to primetiti.
Presijavanja su valjda realisticnija jer se povrsine tretiraju kao materijali ?
onako laicki :)
 
Svaka im cast. Nisam ovo ocekivao od njih. Jesu doduse imali neke sveze ideje u vreme Kyro cipova. Glavni problem sadasnjih grafickih i jeste to sto nisu napravljene da rade raytracing nego da rade sa poligonima.
 


Render uzivo. Brigade napreduje, manje suma nego li na proslom klipu. Valjda ce za dve generacije grafickih biti moguce napraviti igru sa neprimetnom kolicinom suma.
 
Svakim danom sve manje šuma :)

 
Super je brigade ali tesko da ce ovo da zazivi u game industriji uskoro. Pored ludackih performansi, graficka treba da ima i mnogo vise rama od ovih danasnjih da bi spakovao ceo level. Raytracer-i imaju jos i terminator issue kada se koristi low poly geometrija koji se manifestuje kao zatamnjenje na siluetama zakrivljenih povrsina. Pored toga ukoliko se dosta koriste alfa mape/teksture performanse drasticno opadaju . Na gornjem primeru se moze videti da autor videa nije koristio alfa mape za ono cvece u saksiji nego se list renderuje kao obican plane. Moderni game endzini i dalje posao rendanja igare obavljaju daleko bolje i brze mada ko zna sta ce biti za koju godinu :)

Poz
 
Ne bi se složio sa poslednjom rečenicom a evo i zašto:

b0Z6kix.jpg


http://raytracey.blogspot.co.nz/2013/08/real-time-path-tracing-4968-daftly.html

Iako je youtube ovog puta još gore iskasapio kvalitet videa, ipak se nazire kvalitet senčenja koje samo raytracing može da pruži. Ali to nije jedini razlog zašto je ovo bolje od bilo kog modernog endžina.

Iako je ovaj jedan model zapravo instanciran i izvodi istu animaciju u svim instancama, moguće je namestiti da svi đuskaju u drugom ritmu tj. da svaka instanca ima svoju animaciju bez ikakvog uticaja na performanse. Ja ne znam nijedan drugi endžin koji to može u ovom obimu a da ne padne na kolena. Naravno pitanje je kako bi radilo kada bi svi modeli bili različiti ali mislim da je mnogo tražiti scenu sa ovakvim senčenjem i 300 miliona različitih poligona...

Takođe je pitanje dokle su oni stigli sa razvojem i optimzacijom. Primetna je manja količina šuma ali ove godine na SIGGRAPHu bilo je dosta priče o tehnikama optimizacije path tracinga. Mislim da smo manje od pet godina daleko od prve igre koja izgled kao vrhunski render a da ne koristi trikove da to postigne.

 
Iñigo Quílez

Ukratko, čovek je bog. Jel zna neko sa foruma nekoga ko se bavi proceduralnom grafikom na ovom nivou?





http://www.iquilezles.org
 
Jedna od starijih tema na forumu, 4 godine u mirovanju, ali mislim da je red da je aktiviramo... Microsoft Releases DirectX Raytracing - NVIDIA Volta-based RTX Adds Real-Time Capability

Naravno, ne radi samo NVIDIA na ovome, i AMD je u prici (ocekivano).

HEXUS received an email bulletin from AMD about its own work on Microsoft's DirectX Raytracing API. It said that it was "closely collaborating with Microsoft," on the future of the API. More specifically it is helping to "define, refine and support the future of DirectX12 and ray tracing". Without mentioning any of its own hardware/software technologies, AMD said that it "remains at the forefront of new programming model and application programming interface (API) innovation based on a forward-looking, system-level foundation for graphics programming." AMD hinted that it would have more to share about PC-based ray tracing techniques in the future.
 


Masina na kojoj se renderuje:

20180321_114357.jpg

:D
 
Nazad
Vrh Dno