Šta je novo?

Pomoc oko GPS uredjaja.

rastafarian

Čuven
Učlanjen(a)
14.01.2003
Poruke
2,594
Poena
725
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D, BeQuiet! Dark Rock 4
Matična ploča
GigaByte B650 Aorus Elite AX
RAM
2 X 16GB DDR5 Kingston PC6000 KF560C36BBEAK2-32 FURY Beast RGB EXPO
GPU
MSI RTX4070 12GB, SUPER 12G GAMING X SLIM
Storage
2TB SSD Kingston KC3000 M.2 NVMe
PSU
FSP Hydro G PRO ATX3.0(PCIe5.0) 1000W, PPA10A2413
Kućište
BeQuiet! PURE BASE 500 FX Black
Monitor
Gigabyte 32
Laptop
Lenovo Idea pad gaming
Tablet
iPad, Samsung tab S9 ultra
Mobilni telefon
iPhone 15 proMax, Fold5, S24Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dobio sam pre neki dan GPS blue media BM 6300 http://www.handnav.co.uk/product_details.php?id=1617
E sad ubacio sam neke kodove i brojeve sto je bilo potrebno da se upali i podigne sistem, ali nikako nemogu da dobijem signal sa njega. Samo mi pise no gps! Kao na mobilnima "nema mreze". Kupljen je u nemackoj i ima cele zapadna evropa, naravno bez Srbije. Ima li to neke veze?
 
Pa tako i ja razmisljam da bi trebalo da pokaze moju lokaciju, ne mapi ali barem da uspostavi vezu sa satelitom
 
A da probaš da izađeš napolje? :) Ako si probao da nahvataš signal u zatvorenoj prostoriji, onda nije čudo što nisi uspeo.

Btw, mislim da karte za Garmina, rade samo na njihovim uređajima.
 
GPS modul bi morao da radi sam za sebe - dakle, da "uhvati" satelite, tj da se sinhronizuje. Mape su potpuno druga priča.

Probaj obavezno napolju, ako je moguće da ne budeš potpuno okružen zgradama. Imaj u vidu da je normalno prvu sinhronizaciju čekati 40 ili više sekundi (TTFF - Time To First Fix).
 
Moras da izadjes "pod vedro nebo"...

Ni jedan GPS uredjaj ne radi unutar zbog betonskih zidova,metalnih krovoa...itd... (ja imam Garmin Nuvi (radi na Sirf) i pise lepo u uputstvu da netje raditi unutar prostorija)....

Dok je u kolima signal je na max-u uvek (retko padne na 4 crte od 5)...
 
Ma tako je bilo... Matori pokusavao iz sobe da se konektuje:D Cim sam izasao napolje "uvatio" je 5-6 satelita
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno