Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

^^
Nisam ga jos izvadio iz kutije, ovo mi je peti sat :)
Taj sto si gledao i jeste plastican i pomalo jadan, ali je dobar sportski sat.Ovaj sto sam ja uzeo dosta je ozbiljniji od njega (200din skuplji) ali nije ni on nista spec.
Ali odlican sat pogotovo za tu cenu (Casio ima duplo skuplje plastikanere).
Sector je bolja marka od Casia, Festine, Fosila i nudi bolji odnos cene i kvaliteta.

Uf uf na tankom si ledu kad kažeš da je bolji od Casio jeftinih satova :)
Stvar je što su kod nas Casio satovi skuplji nego na zapadu dok kolko vidim Sector je isti, bar po online cenama.
Kako čitam mehanički satovi im se dobro pokazuju uprkos jeftinijim mehanizmima ali u sferi digitalaca tek treba da se dokažu.
Elem, skuplji 200 ili 2000 dinara? Ne izgleda loše samo što na podnosim invertovane LCD-ove ali kolko vidim imaju i normalne varijante samo ne u toj boji.
Aj ako ti nije teško da mu izmeriš veličinu glavnih cifara u milimetrima (ono što na slici pokazuje 10:28) Hvala.
 
Casio ima najbolje digitalne satove na svetu. O tome ne treba posebno polemisati. Ni jedna kompanija u tom segmentu im nije ni do kolena..
 
Uzeh ga konacno :)
wBbaN.jpg

Gde si ga kupio?
 
Da i Fiat pravi najbolje automobile na svetu...........hahahah
Naravno da cu da polemisem, nisam fan boj, ne tvrdim da je najbolje ono sto ja imam, niti slepo velicam neki brend.
Imao sam preko 5 casio satova (i onaj s digitronom :) ) ne pricam napamet.
Nije Casio los ali im je odnos cena-kvalitet-izgled za vecinu satova totalno promasen.
Ako kupujes sat za 350-450e neces ni pomisliti na Casio.
Ali ne znaju ljudi, kupe Armani sat od 400e i misle "to je Armani puca od kvaliteta"a unutra Myota iz duplo jeftinije Festine i mineralno staklo :lupko:
@ bruyoni oko 26mm je duzina cifara, ali je nepregledan ako na to ciljas (osim kad ukljucis back-light), posebno u ovoj sve-crno kombinaciji.
Ovaj je pregledniji http://www.morellatostore.com/en/se...-collezione-street-5.html?id=4092&category=56
 
2121_3251172225.jpg


ja sam bio na spensu pre neki dan da vidim šta imaju i ovaj sa crvenim mi se najviše dopao. naravno kad sam na sajtu video ovu gore sliku pomislio sam - gay, ali uživo je definitvno najlepši od tih sectorovih jeftinijih a i ova crvena je dosta tamnija. 4590din
treba videti uživo i onda proceniti. inače sam išao da vidim onaj expander sa narandžastom linijom i uživo izgleda ko neki kineski sa pijace dok mi je na sajtu on najbolje izgledao. tako da uzimam ovaj crveni uskoro
 
moj :D nije nesto preterano funkcionalan...time, date, light...ali sluzi za sta je namenjen
 

Prilozi

  • diesel-watches-mens-black-digi-cuff_440024_500.jpg
    diesel-watches-mens-black-digi-cuff_440024_500.jpg
    19.5 KB · Pregleda: 174
Poslednja izmena:
Daj neki link za NASU i Casio.NASA koristi Omegu jos od 60-tih.
Ruski kosmonauti i avijaticari koriste Fortis od 1992.
 
Daj neki link za NASU i Casio.NASA koristi Omegu jos od 60-tih.
Ruski kosmonauti i avijaticari koriste Fortis od 1992.
Imao sam taj Fortis pre nekoliko godina(potpisan od Ducatija doduse serija od 500 komada) i uz njega sam dobio sertifikate da moze da izdrzi 12G cini mi se i promenu od -100 do +200 stepeni celzijusa u nekoliko minuta(ili je bilo -200 do +100 ne secam se tacno)
FortisDucati01.jpg


Naravno ispao mi je(zbog dotrajalog kaisa) u nekoj guzvi i tu mu se gubi svaki trag
A mrzelo me da promenim kais za 10e:wall:
 
Poslednja izmena:
Od pre par dana vlasnik sam ovog Sector sata:

image_6641.png


Cena smesna, 4790din Jedino sto mi se ne svidja je sto je narukvica dosta tamnija u stvarnosti nego na ovoj slici. Narukvica je bukvalno tamno siva ali ipak sat je savrsen. :)
 
Jesi li razmisljao o nekoj tough solar opciji. Tu ti nema zamene baterije.
Znam, al' mora da ga osvetljavas.

Skuplji je, ali je moguce da ce mi to biti sledeci sat, cisto da se update-ujem :d

Mada, ne verujem da je i njegova guma imuna na starenje i pucanje, tako da je to verovatno bacanje para.

Koristan review sa Amazona:

This is a solid, well-built watch. Had I purchased it alone I would have loved it. The problem is that I had ordered two versions at the same time to decide which one I liked better. I got this one and the non-solar, non-atomic, 1987-tech DW-5600E at the same time to compare.

Features the J has that the E doesn't have:

Solar power
Atomic time updates
Multiple alarms & snooze alarm
World time
Auto backlight on when raising your wrist in the dark

Features the E has that the J doesn't have:

Day & date displayed simultaneously on main screen
Countdown timer adjustable to seconds (instead of minutes as on the J model)
Alarm can be set for a specific time, day or month, or any recurring combination of the two
Smaller footprint for both wrist area and height
Time is visible in all screens except alarm set

The bottom line here is that the DW5600-E does the basic task of a timepiece better: it tells you the time, day, and date more easily and with less hassle than the newer model. There is no selecting the home city, putting your watch at a certain position in the window at night, worrying about charging up the battery, and all the techno-tasks related to a supposedly maintenance-free watch.

The fidelity of setting seconds on the countdown timer is crucial for fitness use (a minute is forever when doing something physically challenging...), or photography (I still develop film and 15 seconds can mean overdevelopment...), or cooking, scientific experiments, etc.

The 5600-E is lighter, smaller, and more comfortable to wear. The size difference may not seem like a lot on the spec sheet but the difference is tangible in practice. I like a slim, low profile watch and the 5600-E wins in this area.

It's also about half the price. The batteries on these things last ten years; if you spend the extra dough on the solar model it will take you the rest of your life to make up the cost difference. Also, the accuracy of these watches is great - you may get out of synch by about a minute per year, something you can adjust when you switch back & forth from DST. Neither solar nor atomic is a compelling reason to spend twice the money.

New in this case doesn't mean better. Unless you're a frequent traveler with world time being a prime consideration, or have a need for four daily alarms, the older 5600-E does the job of telling time easier and more affordably.
 
^

Lepo poredjenje koje samo dodatno potvrdjuje ono sto sam i sam kontao - klasika je bolja od novotarija :trust:

A i posle 10 godina, koliko traje baterija, guma i plastika su zrele za zamenu, sto automatski znaci 'nov sat' ,)
 
gde ima da se kupi ovaj sector sat mozes li mi reci hvala
 
Sector je bolja marka od Casia, Festine, Fosila i nudi bolji odnos cene i kvaliteta.

Definitivno, 1000% nisi u pravu za poredjenje sa Casio satovima! Naravno da Sector nije bolja marka od Casia, pricamo o digitalnim satovima...
 
Branko Kockica je od 83' nosio samo CASIO digitalu.
 
Kolko aspri?
 
Odma da ti kazem, ja imam isti taj samo sivi, ****ga, plastikaner je, plastika se lako grebe, a staklo je mineralno koje se takodje moze ogrebati. Imam ga, eto nedelju dana i vec me nervira sto je tako osetljiv, ipak sam ocekivao malo vecu izdrzljivost.
 
Za manje od 50e ?
Sta si ti ocekivao ?
Nije ovo sat za rafting po Tari.
 
To ako ti imaš para za satove od po 500e i više, ne znači da svi imaju, meni je 50e neki trenutni maximum što mogu da izdvojim za sat.

Očekivao sam da se ogrebotine pojave posle par meseci, a ne posle nedelju dana. OK, svima nam je jasno da si fan Sector satova ali nema potrebe da ih braniš toliko. Šta sad, izgrebao mi se sat i to sam i objasnio ovde, ne znam što se ti odmah javljaš, ko da radiš za Sector. I ne, nisam tražio sat za rafting po Tari, već za normalne svakodnevne uslove, ako to ne može da izdrži onda smatram da su mogli malo bolje da odrade posao.
 
Ebes SECTOR, mogao si uzeti CASIO koga svi ovde hvale 3x je skuplji i isto su plasticne igrackice.
Taj tvoj i moj SECTOR osim sto je lep i jeftin nije nista specijalno.A celicno kuciste i narukvica+ safirno staklo znacajno podizu cenu sata.
 
Nazad
Vrh Dno