Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Ne mogu da verujem da se zanimate za old skul G-Shock. Inace ovo je oficijelni NASA sat (serija 5600 uopste).
Inace ovaj DW56000 je derivat prvog G-Shocka iz 1983 modela DW5000.

Pa kad znam(o) sta valja :d

Jedino je problem sto ne znam gde kod nas ima profi servis za njih, gde bi na pravilan nacin promenili bateriju i gumice, pa da mi se ne stvara kondenzacija u satu :smash:
 
Poslednja izmena:
Sam cu menjati baterije po uputstvu sa youtba.
 
Sam cu menjati baterije po uputstvu sa youtba.

A gde ces naci gumeni prsten precnika 36mm koji ide ispod poklopca? Da ne govorimo o gumicama kod dugmica. Nista od toga ni kod jednog casovnicara nisam uspeo da nadjem.

Sad se gotovo sve menja, malo toga se popravlja, a jos je manje stvari koje su napravljene da traju.

Ako model ne bude discontinued, vec sam planirao da mi sledeci sat bude kao migetov.
 
ja imam ovaj

dz7091_diesel_04172008_msp.jpg


inace diesel je u pitanju :p malko je "chudan" :)smoke:) ali se meni sviDZa :p


p.s. izvinite za off,tek sam sad izvalio :smash:
 
Poslednja izmena:
Svaka preporuka za G9000-1V!
Lagan, udoban, nema govoru o zuljanju odozdo (ko sto neko rece), pun korisnih funkcija a uz to neunistiv.
Posebno me je odusevio kvalitet same izrade i filigransko pasovanje svakog elementa na satu!
 
Pa Casio je to. Sta si drugo mogao da ocekujes.
 
kako kod nas doci do casio sata?

s&l (delta city) je preko tri puta skuplji od amerskih sajtova, 2x od nemackih. bio sam i u radnji od ovih: http://www.satovi-online.com. oni su taman skuplji od nemaca da moze da se svari, ali satove daju u nekim bednim kutijama. ja sam dete '90-ih. kad to vidim odmah zamisljam kako su satovi provodili vreme u necijim charapama preko granice, a kutijice stampane ovde za neku sicu lovu. :d

mada me u vecini, bog-zna-kako fancy, radnji jednako fancy osoblje gledalo ko ludaka kad sam pitao dal' imaju neotpakovane satove. sto ce reci - cak i za one koji kostaju 50k+ ocekuje se da uzmes izlozeni, ispipani, isprobani, izd*kani primerak...

dakle ima li ko neku radnju da preporuci, ili da i za ovo cekam ukidanje viza...
 
Pa vidi s driverom šta može na ebayu da se nađe, možda ispadne povoljno...
 
kako kod nas doci do casio sata?

s&l (delta city) je preko tri puta skuplji od amerskih sajtova, 2x od nemackih. bio sam i u radnji od ovih: http://www.satovi-online.com. oni su taman skuplji od nemaca da moze da se svari, ali satove daju u nekim bednim kutijama. ja sam dete '90-ih. kad to vidim odmah zamisljam kako su satovi provodili vreme u necijim charapama preko granice, a kutijice stampane ovde za neku sicu lovu. :d

mada me u vecini, bog-zna-kako fancy, radnji jednako fancy osoblje gledalo ko ludaka kad sam pitao dal' imaju neotpakovane satove. sto ce reci - cak i za one koji kostaju 50k+ ocekuje se da uzmes izlozeni, ispipani, isprobani, izd*kani primerak...

dakle ima li ko neku radnju da preporuci, ili da i za ovo cekam ukidanje viza...

Koliko sam upoznat, u Srbiji samo sense d.o.o. i S&L zvanično distribuiraju casio satove.
Ne moraš da čekaš ukidanje viza, pored amazona, imaš gomilu specijalizovanih online shopova... recimo jomashop.com. Imaju veliku ponudu satova, šalju u Srbiju, jedino će te shipping & handling, zajedno sa carinom i troškovima špedicije izaći malo skuplje, jer koriste uslugu UPS-a.

Pozdrav
 
kako kod nas doci do casio sata?

s&l (delta city) je preko tri puta skuplji od amerskih sajtova, 2x od nemackih. bio sam i u radnji od ovih: http://www.satovi-online.com. oni su taman skuplji od nemaca da moze da se svari, ali satove daju u nekim bednim kutijama. ja sam dete '90-ih. kad to vidim odmah zamisljam kako su satovi provodili vreme u necijim charapama preko granice, a kutijice stampane ovde za neku sicu lovu. :d

jel ti kupujes sat ili kutiju? :)
koji model te konkretno zanima?
 
Pa vidi s driverom šta može na ebayu da se nađe, možda ispadne povoljno...
moram cesce da se vidjam s kolegama sa foruma... totalno sam neupucen. :)

ovo mi se svidja! daj jos neke, ako ima.

jel ti kupujes sat ili kutiju? :)
koji model te konkretno zanima?
objasnio sam koji je problem sa kutijom. to su neke mutne radnje, a jos bi da deru s cenama. e pa ne moze.
razni modeli, nisam jos odlucio... novi mudman, riseman, atomic+solar 5600... tako nesto. a ako stvarno stizu ovi po amerskim cenama onda sva tri. :D

mada ce svakako sve biti lakse ako ukinu vize... pre cu da potrosim pare na benzin i kafu u becu, nego da dam domacim krvopijama.
 
Jomashop šalje USPS priorityjem, za ~60 dolara cene sata (Timex T5J641) platio sam oko 30 dolara shippinga ( do 300 dolara je toliko čini mi se, piše na sajtu detaljnije) i još oko 2000 dinara carine, u septembru 2008. Sat je stigao za dvanaest dana, u kutiji, sve u najboljem redu :)

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
objasnio sam koji je problem sa kutijom. to su neke mutne radnje, a jos bi da deru s cenama. e pa ne moze.
razni modeli, nisam jos odlucio... novi mudman, riseman, atomic+solar 5600... tako nesto. a ako stvarno stizu ovi po amerskim cenama onda sva tri. :D

cudno, na drugom forumu kazu drugacije.. javi mi na pm kad odlucis koji ces sat, mozda mogu da ti sredim neki neraspakovani :)
 
Poslednja izmena:
cudno, na drugom forumu kazu drugacije.. javi mi na pm kad odlucis koji ces sat, mozda mogu da ti sredim neki neraspakovani :)
mozda sam ja pogresno razumeo da bi trebalo da je upakovan u metalnu kutiju, pa sve to u kartonsku? uglavnom, momak u 'o clock time' radnji, u merkatoru kao da nikad nije cuo za takvo nesto, a tvrdi i da satovi stizu odvojeno od ambalaze, pa se ovde pakuju. nesto oko gabarita i sigurnosti.... zvuci kao ok rezonovanje, samo sto se ne primenjuje za mnogo skuplje i pogodnije stvari koje ovde mozes da kupis sa sve malo fabrickog vazduha jos uvek unutra. uostalom, ako mogu da stignu monitori, kucista i slicne stvari iz azije moze vala i satic. ionako ih imaju po 1 komad u radnji, ako im je verovati...
njihova poznatija radnja, u mihailovoj, bila je zatvorena kada sam prosao pre neki dan. kako li bi se osecao da sam se tamo zaputio zbog reklamacije... na sajtu nema telefona...
hvala ti sto si se ponudio, ali jako me deprimira kad mora da se "sredjuje" nesto sto je normalno, pa izbegavam takve stvari.
 
mozda sam ja pogresno razumeo da bi trebalo da je upakovan u metalnu kutiju, pa sve to u kartonsku?
ponovo cu da te pitam, da li ti kupujujes sat ili kutiju? meni pocinje da izgleda kao da ti sam sat i nije toliko bitan u celoj prici..
uglavnom, momak u 'o clock time' radnji, u merkatoru kao da nikad nije cuo za takvo nesto, a tvrdi i da satovi stizu odvojeno od ambalaze, pa se ovde pakuju. nesto oko gabarita i sigurnosti....
to je tacno. kod vecine brendova satovi iz fabrike stizu u pakovanjima od 5 ili 10 komada, uvoznik ih deli prodavnicama po komad-dva i velika je sansa da ce sat imati kontakt sa kutijom tek kad ga neko kupi u prodavnici.. tako da tvoja ideja o "neraspakovanom" satu zvuci smesno :) ipak, sto se tice casio satova, skuplji modeli stvarno dolaze u kutijama, kao npr moj g-9200, kupljen bas u firmi koju pominjes. dakle, kockasta kartonska i unutra okrugla limena kutija. mada, vidjao sam g-shock satove u jos 2-3 razlicita pakovanja..
zvuci kao ok rezonovanje, samo sto se ne primenjuje za mnogo skuplje i pogodnije stvari koje ovde mozes da kupis sa sve malo fabrickog vazduha jos uvek unutra. uostalom, ako mogu da stignu monitori, kucista i slicne stvari iz azije moze vala i satic.
zaboravio si jedan mali detalj.. monitori i kucista stizu iz kine brodskim kontejnerom (20 ili 40 tona) ciji transport kosta recimo $3000 ili $5000, dok satovi putuju avionom (cca $5/kg) gde se ukoliko je zapremina veca od tezine racuna volumetrijska tezina (naplate ti tezinu koje nema jer je zapremina velika)..
ionako ih imaju po 1 komad u radnji, ako im je verovati...
a koliko bi trebalo da ih ima? moj je recimo dosao direktno iz magacina.
njihova poznatija radnja, u mihailovoj, bila je zatvorena kada sam prosao pre neki dan. kako li bi se osecao da sam se tamo zaputio zbog reklamacije... na sajtu nema telefona...
koliko vidim, na sajtu postoji adresa servisa koji je na 2min od kneza..
hvala ti sto si se ponudio, ali jako me deprimira kad mora da se "sredjuje" nesto sto je normalno, pa izbegavam takve stvari.
nema na cemu, ponuda stoji i dalje :)
 
Poslednja izmena:
uh. vidi, mnogo je siroka ta sociolosko/antropoloska tema koja ukljucuje i to zasto se kod nas mesar naljuti na tebe ako ga uhvatis da ti daje masno umesto krtine, ili maznjava na vagi, a prodavacici nije jasno zasto ti neces da uzmes sat cija je kozna narukvica isflekana i izlomljena od silnog pipanja i probanja, iako oni daju garanciju na njega. (ovo je u nekoj drugoj radnji). necu da ulazim ni u to da li je prodavac, vidno smoren sto sam ga digao sa kafice sa ortakom, stvarno razmislio kada je rekao da gw9200 ne dolazi u konzervi ili je hteo sto pre da zavrsi razgovor.

poznata su mi ta tvoja pitanja i nacin na koji su postavljena. neka uzivaju u svojim kaficama i o meni misle kao o nekom ludaku koji ustvari nece ni da kupi sat i, zamisli, nema razumevanja za njihove logisticke probleme. ja kupujem tamo gde se jasno zna ko je musterija, a ko prodavac i gde se problemi resavaju kurtoazno i ekspeditivno, a ne cuvenim pitanjem: "sta sad ja da radim s ovim" ili se od mene ocekuje da se nekako snadjem do servisa u komsiluku kad poljubim vrata radnje. pitanje je vremena kada ce se takva vrsta poslovnosti prosiriti sa kompjuterske opreme, mobilnih telefona i uopste svega sto moze da se kupi u stranim lancima i na ostalu robu.

do tada ima nacina da se to izbegne, a na kraju nije lek pa da me mnogo tangira. jos jednom, hvala na ponudjenoj pomoci, ali to je upravo ta familijarnost koju ja izbegavam kad trosim pare.
 
mislim da nema svrhe razgovarati sa tobom na ovu temu.. nisi odgovorio ni na jedno pitanje, a napisao si nesto cime verujem da jedino ti znas sta si hteo da kazes. sa takvim stavom zelim ti puno srece u kupovini bilo cega, trebace ti. i da.. cuvaj se da te neko ne prevari ;)
 
mislim da nema svrhe razgovarati sa tobom na ovu temu.. nisi odgovorio ni na jedno pitanje, a napisao si nesto cime verujem da jedino ti znas sta si hteo da kazes. sa takvim stavom zelim ti puno srece u kupovini bilo cega, trebace ti. i da.. cuvaj se da te neko ne prevari ;)
pa to ti kazem... postoji sustinsko nerazumevanje izmedju tipicnog, srpskog trgovca na sitno i "normalnog", "zapadnjackog" kupca.

vidim da ti je bitno da odgovorim na ta pitanja, a ja fakat izbegavam, cisto iz kurtoazije. zato sto su glupa... kupujem neraspakovan sat u originalnoj ambalazi. smatram da ozbiljna prodavnica, bilo cega, sa par izuzetaka, treba da ima izlozene primerke artikala koji nisu isto sto i primerci za prodaju. i sta ces sad?

i ne treba mi nikakva sreca. ogromnu vecinu stvari kupujem u retail radnjama, gde je sve kako treba, gde se ne pilicari sa sitnim kolicinama i ne jajari sa nabudzenim marginama. gde nikome nije ni na kraj pameti da me vara, zato sto za to nema vremena od prometa. gde nemam pojma dal su stvari stigle brodom ili na magarcu i koliko je to njih kostalo. gde se garancija realizuje za 2 min, bez visenedeljnog razvlacanja zato sto nema kome da se vrati roba sumnjivog porekla. gde me osoblje ceka spremno i nasmejano, a ne ja njih da dodju iz kafica.

tako da - puno srece tebi i ortacima iz sense shopa, trebace vam kada trziste satova krene putem kompjuterske opreme i mobilnih telefona, gde su pilicari i jajare vec skoro pa istrebljeni. ;)
 
Poslednja izmena:
Jomashop šalje USPS priorityjem, za ~60 dolara cene sata (Timex T5J641) platio sam oko 30 dolara shippinga ( do 300 dolara je toliko čini mi se, piše na sajtu detaljnije) i još oko 2000 dinara carine, u septembru 2008. Sat je stigao za dvanaest dana, u kutiji, sve u najboljem redu :)

Pozdrav

Recimo, ja kad sam hteo da naručim jedan Hamilton iz navy serije početkom godine, ponudili su mi samo slanje UPS-om, na pitanje dal može i USPS-om dobio sam negativan odgovor. :( Znam još par ljudi kojima je sat stigao UPS-om. Ali, ako može i USPS-om, to je odlično, jer se izbegavaju troškovi špediterskih službi.

2nd to none je napisao(la):
ponovo cu da te pitam, da li ti kupujujes sat ili kutiju? meni pocinje da izgleda kao da ti sam sat i nije toliko bitan u celoj prici..

Kupuje proizvod, nov, kod ovlašćenog dilera sa garancijom koju daje proizvođač, samim tim je i razumno očekivati da isti dobije u pakovanju u kojem je izašao iz fabrike. Što u ovom slučaju podrazumeva metalnu konzervu koja se nalazi u kartonskoj kutiji. Recimo, ovako.
I valjda je sasvim logično da, kada već daješ pare na sat, dobiješ nov proizvod, koji nije ispipan od strane gomile mušterija i na kojem nema sitnih ogrebotina na staklu ili samom satu.

@Bahati [SiD]

Ako te interesuju isključivo casio satovi, recimo kenmarwatches ili seiya, koji prodaje isključivo satove za JDM. Oba sajta, kao i jomashop, su pouzdana i proverena, ne prodaju replike ili polovne satove, već isključivo originalne i nove satove sa proizvođačkom garancijom (eventualno njihovom, koja je često ekvivalentna proizvođačkoj) i u full pakovanju.

Ukoliko te interesuju još neki satovi, a da nisu digitalci ili casio, pogledaj i discountwatchstore, koji provereno šalje USPS-om i chronograph.com, koji ima fantastičnu ponudu seiko satova, pogotovo diver-a.
Inače, za isporuku se čeka do 30-ak dana, mada iskustva kažu (recimo, sinisamars) da paket obično stigne za nedelju, nekad dve.

Pozdrav
 
pa to ti kazem... postoji sustinsko nerazumevanje izmedju tipicnog, srpskog trgovca na sitno i "normalnog", "zapadnjackog" kupca.

..gde si ti pretpostavljam "normalan", "zapadnjacki" kupac? zamolio bih te da u eventualnom daljem toku konverzacije izbegnemo klasifikacije tipa "srpski trgovac na sitno", nadam se da ces razumeti zbog cega.

kupujem neraspakovan sat u originalnoj ambalazi. smatram da ozbiljna prodavnica, bilo cega, sa par izuzetaka, treba da ima izlozene primerke artikala koji nisu isto sto i primerci za prodaju. i sta ces sad?

sta cu sad? nista. ja sam svoj primerak dobio neraspakovan direktno iz magacina. da nisi apriori nekoga svrstao u kategoriju krvopije, pilicara ili jajare umesto da si pitao da li mozes da dobijes sat koji nije bio izlozen u prodavnici, mogu da se kladim da bi ga dobio. da ne bude nesporazuma, pricamo o istoj prodavnici u kojoj si bio. takodje, verujem da ces se grdno razocarati jednom kada odes u taj bec i vidis da u prodavnicama uglavnom postoji po jedan primerak sata, koji je, gle cuda, izlozen na polici. a ni cene nisu nesto drasticno razlicite, ok moci ces da vratis mwst na granici, ali tu vec dolazimo na pitanje pilicarenja..

i ne treba mi nikakva sreca. ogromnu vecinu stvari kupujem u retail radnjama, gde je sve kako treba, gde se ne pilicari sa sitnim kolicinama i ne jajari sa nabudzenim marginama. gde nikome nije ni na kraj pameti da me vara, zato sto za to nema vremena od prometa. gde nemam pojma dal su stvari stigle brodom ili na magarcu i koliko je to njih kostalo. gde se garancija realizuje za 2 min, bez visenedeljnog razvlacanja zato sto nema kome da se vrati roba sumnjivog porekla. gde me osoblje ceka spremno i nasmejano, a ne ja njih da dodju iz kafica.

izvini, lose bih se osecao ako bih sa tobom raspravljao o stvarima kao sto su kolicine, margine, transport i ostale stvari o kojima, kao sto si rekao, nemas pojma.
 
..gde si ti pretpostavljam "normalan", "zapadnjacki" kupac? zamolio bih te da u eventualnom daljem toku konverzacije izbegnemo klasifikacije tipa "srpski trgovac na sitno", nadam se da ces razumeti zbog cega.
jesam.
nema frke, dovoljno je sto si zamolio, ta fraza mi nije rodjeni brat. ali ipak ne razumem, zasto to tebe pogadja?
da si pitao da li mozes da dobijes sat koji nije bio izlozen u prodavnici, mogu da se kladim da bi ga dobio.
prvo, ne treba uopste da pitam. trebalo bi da se podrazumeva da nije isto izlozeni i neotpakovani primerak. npr. u nemackoj je tako, a cak mi se i ovde to jednom desilo u swatch radnji; da ne moram da naglasim da zelim NOV sat. ipak, pitao sam. glupo je bilo da prolazim kroz celu farsu sa vadjenjem novcanika za dzabe. ali se gospodinu mozda ladila kafa... mozda je trebalo da ga fino zamolim da mi ucini veliku uslugu i po ceni novog proda NOV sat, ili zakazem neki njemu zgodniji termin? oslovljavanje sa "druze" i "mitjo" sam prihvatio kao kompliment za svojih 30 punih godina...
izvini, lose bih se osecao ako bih sa tobom raspravljao o stvarima kao sto su kolicine, margine, transport i ostale stvari o kojima, kao sto si rekao, nemas pojma.
pa bas ja necu o tome ni da raspravljam ni da razmisljam. :D mene, kao kupca, zanimaju samo krajnji rezultati. ako mogu da platim, platicu, svakako je lakse nego cimati se po netu. ali cu bar da budem zadovoljan kupovinom, a ne da se osecam k'o ovca...

@markoni_slo: hvala! :)
 
Recimo, ja kad sam hteo da naručim jedan Hamilton iz navy serije početkom godine, ponudili su mi samo slanje UPS-om, na pitanje dal može i USPS-om dobio sam negativan odgovor. Znam još par ljudi kojima je sat stigao UPS-om. Ali, ako može i USPS-om, to je odlično, jer se izbegavaju troškovi špediterskih službi.

Verovatno ove jeftinije (ispod 100$ ili nešto u tom stilu) satove šalju preko USPS-a. Ja nemam previše iskustva sa onlajn kupovinama a jurio sam određeni model i opet, sad kad pogledam, čak i i za manje cifre se plati skoro još jedna cena sata, iako nema špedicije (tek bi bilo preskupo da je još i toga bilo). Ali ako nema alternative u tom trenutku, nije loše ni ovako...
 
nema frke, dovoljno je sto si zamolio, ta fraza mi nije rodjeni brat. ali ipak ne razumem, zasto to tebe pogadja?

zato sto o toj firmi znam vise nego ti, pa ako je ja ne bih nazvao sitnom, onda to sigurno nije.

prvo, ne treba uopste da pitam. trebalo bi da se podrazumeva da nije isto izlozeni i neotpakovani primerak. npr. u nemackoj je tako, a cak mi se i ovde to jednom desilo u swatch radnji; da ne moram da naglasim da zelim NOV sat.

logicno je da se proda zapakovan sat ako ga ima u prodavnici. meni zvuci kao maltretiranje da se musteriji spakuje izlozeni sat da bi se odma posle toga raspakovao novi i izlozio. ali ovde pricamo o situaciji gde je izlozeni primerak bio jedini. i sigurno ces se sloziti s tim da je nemacka neuporedivo vece i bogatije trziste, gde je protok robe daleko brzi nego kod nas, tako da mozes da ocekujes i neke stvari kojih kod nas nema.. ali opet, daleko od toga da svaka prodavica ima rezervne neraspakovane satove pored svih onih izlozenih, ajd nek se javi neko iz nemacke da potvrdi :)
 
Wauu kakav sat, jel ima i crni? koliko je trebalo da ti stigne i koliko te sve na kraju izaslo sa svim troskovima?
 
Ima i crni, zeleni, crveni , naranzdasti.
Pa nije mnogo izasao. Mislim da nije presao 7-8 hiljada sa svim troskovima
 
Imam Casio DW-6100 i usled starosti pukla mi je gumena obloga oko sata.
Zanima me, da li negde moze da se nabavi u Beogradu samo taj deo jer bez njega sat izgleda stvarno smesno.

casiog.jpg
DW-6100-1V.jpg
 
Nazad
Vrh Dno