Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Svaki je dobar na svoj nacin. Ja furam retro look pa otuda nosim modele gw-5600j i g5500c (white).
 
Je s' da nije ručni, a nije ni digitalni, već analogni sa digitalnim displejom, ali mislim da zaslužuje da se pojavi u ovom thread-u...

Model je Seiko SD 571, sa početka 1970tih, i pripada kategoriji flip-clock satova. Više o njima na ovom linku http://en.wikipedia.org/wiki/Flip_clock

Skoro je očišćen i podmazan, i lepo radi, posle više od 30 god službe
 

Prilozi

  • DSCF6264-2_cr.jpg
    DSCF6264-2_cr.jpg
    95 KB · Pregleda: 163
Ovako, ortak ide u USA za mesec dana, pa rekoh da mi donese jedan g-shock!
Preporucite mi neki link gde bi bilo zgodno da ga pazarim!
 
Od skoro nosim ovaj Timex Ironman (model t5j641), gotivim tu legendarnu seriju Tajmeksa (a usput je i solar +shock), tako da sam zadovoljan :)

Poz
 

Prilozi

  • n508183861_988277_2908.jpg
    n508183861_988277_2908.jpg
    58 KB · Pregleda: 248
Na Amazonu sem vec napravio wish listu, mislio sam negde ako ima povoljnije.
Mada i ovo je ekstra!
 
Posto vidim da ovde ima ljudi koji se razumeju u digitalne satove odlucio sam da postavim par pitanja o jednom neobicnom satu.

Naime da li neko zna ko proizvodi sat telefon Jems Bond 007 Casio, Seiko, Roleks ili neko treci. Od funkcija taj sat sem funkcije mobilnog telefona, ima ugradjen GPS i jos 200 drugih funkcija. Da li je taj sat vodotporan, kolika mu je autonomija, koju vrstu baterija koristi i da li podrzava 2 SIM kartice. Da li je tacno da je Jems Bond 007 najbolji digitalni sat na nasem trzistu i koji sve satovi koji mogu da se kupe kod nas sem ovoga podrzavaju GSM mrezu.
 
Poslednja izmena:
Posto vidim da ovde ima ljudi koji se razumeju u digitalne satove odlucio sam da postavim par pitanja o jednom neobicnom satu. Naime da li neko zna ko proizvodi sat telefon Jems Bond 007 Casio, Seiko, Roleks ili neko treci. Od funkcija taj sat sem funkcije mobilnog telefona, ima ugradjen GPS i jos 200 drugih funkcijan. Da li je taj sat vodotporan, kolika mu je autonomija, koju vrstu baterija koristi i da li podrzava 2 SIM kartice. Da li je tacno Jems Bond 007 najbolji digitalni sat na nasem trzistu i koji sve satovi koji mogu da se kupe kod nas sem ovoga podrzavaju GSM mrezu.

Ma deĆko, mogo ti gledaš filmove. :d

omega http://www.brightcove.tv/title.jsp?title=1480989421&channel=1126878848
n.a http://uk.gizmodo.com/2007/02/14/james_bond_watch_phone_gets_la.html
P.R.C. http://www.china-mobile-phone.com <<watch mobile phones>> - jes da nisu GPS i ne pise 007 ... al zamaaalo :D
 
Poslednja izmena:
Ovako, ortak ide u USA za mesec dana, pa rekoh da mi donese jedan g-shock!
Preporucite mi neki link gde bi bilo zgodno da ga pazarim!

Ja imam jedan sa www.hbwatches.com
Dodushe nije bila on-line trgovina, vec se ortak nasao sa vlasnikom ove on-line radnje u Bruklinu u NY i preuzeo licno G-Shock.
 
Poslednja izmena:
kupio sam nedavno G-Shock gs-1100 preko amazona, interesuje me vase misljenje o ovom satu.

i jos nesto ako neko ima da mi odgovori zasto ne mogu da uvatim signal, (ovaj sat je radio controled) nalazim se u bosni, danas i jucer je oblacno bilo ne znam da li moze to da bude uzrok
 
kupio sam nedavno G-Shock gs-1100 preko amazona, interesuje me vase misljenje o ovom satu.

i jos nesto ako neko ima da mi odgovori zasto ne mogu da uvatim signal, (ovaj sat je radio controled) nalazim se u bosni, danas i jucer je oblacno bilo ne znam da li moze to da bude uzrok

The watch calibrates itself to the official US atomic clock for unsurpassed accuracy :smash:

Sto se sata tice, ako se tebi svidja, sta te briga sta drugi misle :trust:
 
Za taj konkretan model:

"Signal: US WWVB, UK MSF, Germany DCF77, Japan JJY40/JJY60
Frequency: US 60kHz, UK 60kHz, Germany 77.5kHz, Japan 40/60kHz"

Što se tiče dometa:

"German Broadcasts: A time signal from DCF77 (Mainflingen, a transmitter near Frankfurt at 50 kW at about 50°01′N 9°00′E / 50.017, 9) can be received on 77.5 kHz to a range of about 2000 km"

Na žalost, ne znam kako u praksi ovo funkcioniše na ovim našim prostorima (što severnije to bolje, u svakom slučaju)

Pozdrav

edit:

Evo i slike u attachu, po ovome bi trebalo da sve bude ok, što se tiče prijema...
 

Prilozi

  • Dcf_weite.jpg
    Dcf_weite.jpg
    286.5 KB · Pregleda: 165
Poslednja izmena:
primio sam signal. nije sat bio dbro nastiman tako da nisam mogao primiti signal. jutros sam nastimao i sve je ok. regularno se spojio i podesio tacno vreme
 
postoje 2 vrste casio satova koji mogu da prime signal sa radio odasiljaca,a jedna od njih ima 3 podvrste:ili hvata signal u evropi,ili u japanu ili u severnoj americi i prodaju se na tim trzistima i svaki model ima svoju oznaku po kojoj se zna za koje podrucje je predvidjen;druga vrsta su multiband satovi,i oni hvataju signal bilo gde u svetu.
kao sto sam vec napisao,ja bez problema hvatam signal u jagodini,a isprobao sam ga i u crnoj gori,i tamo je radio bez problema
 
Mudman cuveni.
Lep sat. Nek te dugo sluzi.
 
ja sam se razmisljao skoro da ga uzmem,otisao sam do radnje,ali kad sam ga stavio na ruku,one izbocine koje kao sluze da se ruka ne znoji su me toliko zuljale da nisam mogao da podnesem i odustao sam,inace je sat super
 
Evo ga moj GW-5600J pun morske soli, posle izlaska iz mora.
 

Prilozi

  • 24.jpg
    24.jpg
    217 KB · Pregleda: 299
Hvala. Javljam utiske cim stigne, za jedno mesec dana.
Inace sam se dvoumio izmedju DW5600E-1V i njega, i odlucio se za gore pomenuti.
 
^Razmisljao sam o tome, ali nisam bio siguran da cu naci kupca za tako nesto. Mada nije jos kasno za tako nesto, kad bi se javio neki potencijalni kupac !
 
Ne mogu da verujem da se zanimate za old skul G-Shock. Inace ovo je oficijelni NASA sat (serija 5600 uopste).
Inace ovaj DW56000 je derivat prvog G-Shocka iz 1983 modela DW5000.

5000.jpg
 
Nazad
Vrh Dno