Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova



Ja se ponadao da dele uz piće. Sledeći mesec izlazi ariel i persil :)
 
A kako bi klasifikovao ovaj :D
Oneness%20G-Shock%20June%2015%2020237151a-8x8.jpg

Kakav šareniš ... čak i za Kasio
 
Pozdrav svima! Reših i ja da uđem u svet satova (digitalnih i analognih). Za početak sam se ponovio sa ovim modelom koga sam nosio kao đak prvak. Za sebe smatram da imam malu šaku, ali je na kraju ispalo da mogu jedva da ga zakopčam na poslednjem otvoru na kaišu i moram da priznam da mi na ruci deluje baš malo. Moraću da uzmem duži kaiš. Ako neko ima preporuku za ovaj kaiš, neka javi. Trenutno sam u Kini i za dva-tri dana stižu porudžbine sa interneta. Poređenjem cena u Srbiji i Kini rekao bih da su satovi ovde jeftiniji, ponekad čak i duplo. Sledeći koji mi je na nišanu je AE-1200WH, ovde je oko 32 evra.

12.jpg
 
Stigao Casio LF-20W-1A, cena oko 38 evra. Masa priblizno kao kod F-91W, dakle lagan, ne oseti se. Pozadinsko osvetljenje sasvim ok, narukvica malo duza od 91-ce, sto mi odgovara. Jedini minus kod ovog sata jeste vidljivost ekrana pri potpuno upravnom gledanju u ekran - informacije na ekranu tada blede, kao da je baterija oslabila (vidi se na drugoj fotki). Isti problem su prijavili i drugi koji su imali ovaj sat, tako da sam znao sta me ocekuje. Medjutim, ako se ugao malo promeni, informacije postaju znatno vidljivije. Meni licno dopadljiv sat skroz. Dugmice sa strane je potrebno malo jace (dublje) pritisnuti za setnju kroz meni.

PXL_20230824_123954570.jpg PXL_20230824_124058188.jpg
 
To su takvi displeji. Isto sam se tirpovao da je loša baterija ili da je neispravan sat kad sam kupio w800h 😊
 
To su takvi displeji. Isto sam se tirpovao da je loša baterija ili da je neispravan sat kad sam kupio w800h 😊
Dobro da si mi rekao, bas sam bio zagrejan za taj model (y)

Inace, da sam sebe ispravim, moguce je gledati upravno na ekran i videti sve informacije pod uslovom da svetlo pada pod odredjenim uglom - na primer, moguce je promenom ugla izmedju svetlosti blica mobilnog telefona u odnosu na ekran sata pronaci optimalnu poziciju kada sve postane vidljivo.
 
Jedno pitanje. Vi koji imate Casioak, vidim da vas ima par 😃 da li ste menjali mozda ono spoljno kućište od smole?

Meni se na mom GA-2100 raširilo malo i sad ima oblik jajeta praktično, zamena naravno nije nikakva filozofija, samo ne znam da li imaju kod nas originalni delovi ili da naručujem nešto sa Alija, a opet nisam siguran kakav će kvalitet biti.

Nisam slikao svoj ali evo baš ovako je i meni

Malo me je razočaralo što Casioak ima taj urođeni problem sa kućištem, ima mu tek godinu dana a blago se deformisalo, a kako čitam po Redditu skoro je neizbežno.
 

Prilozi

  • IMG_20230825_083743.png
    IMG_20230825_083743.png
    2.1 MB · Pregleda: 118
Ja prvi put ovo vidim a bas gledao da pazarim jedan, smor.

Ne znam za original al imas kod kineza i metal i dobrih plasticnih tako da mozes da modujes.
 
Naručiću onda par sa Alija... Metal mi se ne stavlja jer dodaje na težini i malo na debljini.

Ako pazariš onda gledaj neki iz serije GA-2110 umesto 2100. Koliko sam pokupio po internetu češća je pojava kod 2100 modela, gotovo neizbežna računajući najviše koliko se izlaže toploti i UV zračenju što valjda najviše širi materijal.

Navodno je na 2110 modelima taj sirovinski sastav malo zategnutiji ili šta već.
 
Evo da dodam... Na zvaničnom G-Shock sajtu za sve GA-2110 modele piše da imaju double-molded bezel cover. Za 2100 modele ne spominje se.

Tako da verovatno jesu unapređivali tu spoljnu zaštitu. Na Redditu recimo svi problematični CasiOak sa deformitetom su iz 2100 linije. Moj je 2100-1A1

Sad jedino ne znam da li bih mogao da ga reklamiram... U garanciji je, mada opet računam neću ništa dobiti...

Izvinjavam se ako sam spamovao temu ali eto možda dobro dođe nekome ko bude želeo da kupi CasiOak. 😃
 
Evo da dodam... Na zvaničnom G-Shock sajtu za sve GA-2110 modele piše da imaju double-molded bezel cover. Za 2100 modele ne spominje se.

Tako da verovatno jesu unapređivali tu spoljnu zaštitu. Na Redditu recimo svi problematični CasiOak sa deformitetom su iz 2100 linije. Moj je 2100-1A1

Sad jedino ne znam da li bih mogao da ga reklamiram... U garanciji je, mada opet računam neću ništa dobiti...

Izvinjavam se ako sam spamovao temu ali eto možda dobro dođe nekome ko bude želeo da kupi CasiOak. 😃

Svakako dobra informacija. Svideo mi se onaj transparentni 2100, nije bio nesto skup ovde, oko 80 evra, no izletela ekstra ponuda, GM varijanta 2100 (sa metalnim kucistem) za 45 evra za dan zaljubljenih ovde u Kini. Cim stigne javljam kakav je.

Stigao i Casio AE-1200 sa metalnom narukvicom (oko 25 evra). Fin sat, dosta veci od 91-ce i LF-20W. Komforna narukvica, odlicna vidljivost ekrana pri svim uslovima, dobro pozadinsko osvetljenje, super tasteri za setnju kroz meni. Modding scena je jaka za ovaj sat. Trajanje baterije oko 10 godina, water resistant 100 m.

PXL_20230825_151647073.jpg
 


ne svidja mi se...
 
Ljudi gde se u bgu mogu pogledati casio ae-1200 modeli? Bas su slabo dostupni
 
Sense? A možeš i da pozoveš Kuću Satova
 
Nema onog kog ja trazim, zanima me CASIO AE-1200WH-1CVEF
Njega ima samo na oglasima, ali pitanje je da li su original, vise volim iz radnje
 
Suunto Core & nato strap
 
Zna li neko sta da pokusam, odjednom je poceo da trepce, prikaze ovo sa slike na delic sekunde i ugasi i tako u krug?

1696674427702.jpeg
 
resetuje se, zamena baterije?
 
Pa to pitam, ne nalazim kako se radi reset na ovom modulu. Ili mora da se otvoti i izvadi baterijav
 
Kod sajdzije da zameni bateriju. Ili je sam zameni. Ako je baš crko, u kantu...
 
Sta je poenta ovde :D Imaju da kupe G-shockove za presmesnu kintu u walmartu, ali izgleda je previse 40 dolara, on bi ipak ako moze za 8$ :D
 
Da je 90% modela ove godine tzv 'limited edition' ili premium price.
Lepo kaze ponudite nesto do 200$.
Inace lik mislim da ima preko 100 g-eva i lepe i detaljne opise za koriscenje.
 
A neka malo, kao da nemaju dovoljno jeftinijih modela, ja sam se ozbiljno bio zagrejao za onaj recrystylized 40th anniversary edition ne pitaj me nista, sad me malo proslo :D
 
Nazad
Vrh Dno