Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Nixon regulus je meni bio zanimljiv pre par godina, al vidim sad su mu duplirali cenu steta ne vredi toliko, pre je bio ispod 100
 
Da, veoma zanimljiv ali I poprilično glomazan. meni je nekako nesrazmeran.
 
GA 700. Zadovoljan sam sa njim no poceo nositi na poslu opremu koja ima suzene krajeve rukava + par slucnih dukseva koji se nikako ne slazu sa G, bas ume da smeta.
Ima Seiko Arnie 2022 SNJ025 na taj fazon (hibridni. digitalno-analogidni) i malo je manji. Samo sto je i dalje malo nepraktican za rukave i svaki dan :D

Edit: Imas od Garmina i Instinct 2 solar i instinct 2s solar, kome bi baterija trebalo da traje mesec dana, odnosno u teoriji beskonacno, Dosta su jeftiniji od fenixa i direktni su konkurenti g-shocku po rigidnosti. Samo sto su malo ruzni i monohromni. Al kontam da bi ti radili posao za sta si naveo da ti treba.
I ima novi Institct crossover, ali je duplo skuplji - ne vredi te pare.
 
Poslednja izmena:
Nikad nisam pomislio da kupim nešto ovako "vintage", ali smoriše me teški satovi i reših da uzmem nešto lagano za "po kući".
... enter f105w-1a.

Malo je reći da sam oduševljen, sat se jedva oseti na ruci (22g), svestraniji je nego što sam mislio tako da ćemo se družiti intenzivno!
Mislio sam i da će biti premali za moj zglob (21cm) međutim i tu sam se prevario, uopšte ne izgleda kao igračka.

Uzeo sam i f91w-1 da čuči u kutiji, oba sata vrede svaki dinar. E, da su nam pre-covid cene uzeo bih po 3 komada da se obezbedim :)
 

Prilozi

  • 20230310_105643.jpg
    20230310_105643.jpg
    99.4 KB · Pregleda: 45
Kada pogled na sat iziskuje koncentraciju...
Enivej, pocinje da mi smeta moj kabasti G.
Treba mi nesto tanje i digitalno i da se dobro vidi u mraku kada se upali osvetljenje a da nije na punjenje.
Na sta da ciljam?

Izbor je prevelik u Ger, zato pitah ovde za neko usmeravanje

Pa pošto si u DE i izbor je ogroman, odeš i pogledaš uživo šta ti se dopadam lepo leži na ruci, dobro se vidi...
Ti povoljniji digitalci su 20-50€, i nema tu ni mnogo razlike među njima, pa ni mnogo mogućnosti da se pogreši.

Ja uzeo za probu sa Ali-ja jedan otprilike ovakav.

Radi sve, pokazuje vreme, digitalan je, bio na moru na plaži u korpi sa peskom/igračakma/pivom, visio na suncobranu, nosio ga i na ruci dok sam vozao iznajmljenu onu dasku sa veslanje i dok sam ronjao/plivao. Sve je preživeo bez vidljivih oštećenja, a za 6 meseci nije zakasnio/požurio ni 30 sec.

Samim tim, neki osnovni Casio će da bude još bolji. Ali da razlika ima, pa i nema...
 
Nisi pratio na casu... :)
 
Ijuuuu ljudi što je lep ovaj Casio AE-1500W, pogotovo ova braonkasta khaki verzija.
Hvala drugu koji ga je spomenuo.
Kako je lep a cena sitnica pravaaaa. Ovo mora da se uzme u skorije vreme. Nisam ni slutio da će mi toliko odgovarati digitalci.
 
Duke, jesi razmatrao CasiOak? Meni deluju skroz zanimljivo, još i da biraš boju koji hoćeš.
 
Ijuuuu ljudi što je lep ovaj Casio AE-1500W, pogotovo ova braonkasta khaki verzija.
Hvala drugu koji ga je spomenuo. Kako je lep a cena sitnica pravaaaa.
Nema na čemu :) Uživo mi je još lepši (ima ga moj drugar), iako nisam ljubitelj toliko "širokih" satova.
Samo mala napomena - nije baš za heavy duty kao što su G modeli, ali za regularnu upotrebu ekstra.
 
Navodno AE 1500 sa negativ displejem ima problem da moras da namestis pravi ugao svetla da bi bili ostri brojevi inace je tesko citljiv.
 
Ma kakvi, ja negativne displeje i ne volim previše. Nekako su mi lepši "klasični".
 
Navodno AE 1500 sa negativ displejem ima problem da moras da namestis pravi ugao svetla da bi bili ostri brojevi inace je tesko citljiv.

Pa ono - negativan je svakako losiji za gledanje ali nije problematicno + AE1500 ima povece cifre pa se kompenzuje.
 
Citam recenzije na amazonu gde ima korisnih likova koji ih isprate sa slikama. Ima dosta zalbi na vidljivost. I na mom je mini displej negative ali se lepo vidi, to je valjda novija verzija displeja.
Sreca ima i positive displej verzija.
 
Slucajno naleteo na nekom yt na SGW-100, bas mi se svideo. Interesantno kako je otisla cena satova, u ovom slucaju duplo.
 
Duke, jesi razmatrao CasiOak? Meni deluju skroz zanimljivo, još i da biraš boju koji hoćeš.
ovaj model je skoro izašao, nije los na prvi pogled, mada mi se seiko Arnie vise svidja pa makar nije za svaki dan.


 
Poslednja izmena:
Narucio AE 1500, stize sutra pa cemo vidimo kakav je. Ako ne prodje, obezbedio sam mu mesto u familiji.
 
Narucio AE 1500, stize sutra pa cemo vidimo kakav je. Ako ne prodje, obezbedio sam mu mesto u familiji.
Videh pre dve nedelje u radnji u Novom Sadu AE1500 u par boja. Velik sat, velik ekran, veliki karakteri, čitljiv sadržaj na ekranu (klasničan ekran, ne negativni), jedino mi se učinio malo lagan i delovao mi je nekako jeftino u ruci, mislim na osećaj plastike od koje je napravljen. Možda je to bio subjektivni osećaj jer sam pre toga u istoj radnji držao par G Shockova u rukama, pa prelaskom sa G Shocka od 150€ na AE1500 od 50€ definitivno se oseti razlika u kvalitetu materijala.
U svakom slučaju, deluje mi kao zanimljiv sat, očekujemo da čujemo utiske nakon par dan nošenja i korišćenja.
 
Lol 50€, ja ga uzeh za 17$ na amazonu + 15$ shipping do Srbije :D
U tih 17$ casio ima profita - pa je poređenje sa G-Shockovima od 10k+ bezveze.
 
lol
10k je 10.000, ignorisaćemo "+" :D

Inače mu je regularna cena ranga do ~30€ po EU, Ignorišemo USA kojoj svet ne može da parira za internet prodaju.
Kod nas ... nećemo da pominjemo. Ali na KP se mogu naći po normalnijim.
 
Poslednja izmena:
Kod nas nije bio na stanju, čak i kod KP preprodavaca kad sam ga uzimao - doduše jeste bio na akciji na Amazonu - direktno od Casia US.
Htedoh reći to je sat od $10 - $15 - dok su Gshock skuplji i kvalitetniji naravno.
 
Nisam video da je bio ikada ispod 23$. Sada je 33€ na amazonu kod Casio.
SGW 100 sa 45€ otisao na 90€ (naplata isporuke u sitnim slovima).
Moj GA 700 sa 80 na 120€, kao sada na akciji za 87€.
To su sve stariji modeli i ovolika dizanja cena po meni nemaju opravdanje.
Takodje mi je interesantna velika slicnost sa Armitron satovima.
 
Odnos US $ / €
Globalno sr.. ovaj stanje
Opšta svetska inflacija, međudržavni odnosi, poskupljenje transporta, taksi ...
Itd...

SGW je i dalje na njihovoj zvani;noj stranici $69.95. Kod nas ~100€
 
Screenshot_20230314_123504_Chrome.jpg

Casio official u Ger
 
Eh, Germanija
1678793879110.png
 
Pa mozemo da gledamo i Tokio cene, tamo je jos jeftinije.
Kolika je cena da mi isporuce u Ger ili u Srb?
Malo realnosti nije na odmet.
 
Ja baš taj Casio SGW - 100 kupio pre par meseci na KP,nov za 8000 din....privuklo me to što ima kompas i termometar....dosta dobar sat za te pare...
 
Realno evo
1678795142925.png

Imalo je i jeftinije samo je temp OoS
Šiping za DE je cca 9€

1678795233241.png

Kod nas bog da poživi KP i onih par "preduzetnika" koji pitajboga kako ih nabavljaju :D
Onaj niški, pošto ga znamo moje društvo i ja, daje mi cenu približnu ovoj sa neta 😁
 
Poslednja izmena:
Takodje mi je interesantna velika slicnost sa Armitron satovima.

Hvala na pomenu ovog brenda, ima lepih modela. Baš sam se pitao da li još neko pravi digitalce sem Casia i Timex-a ,
interesantno da je u digitalnom svetu toliko manje igrača, za razliku od analognog. Rekao bi čovek da je neuporedivo lakše izraditi automatik nego digitalac.
 
Nazad
Vrh Dno