Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

To je analogni sat (ima kazaljke i nema digitalni displej) :p
 
Sve je to lepo, samo preterane dimenzije, izgleda kao oni dive computer uredjaji sto nose ronioci.

Elem, ne znam da li je pominjano, da li je prodavac k**a sat**a na kp legitiman, da li su originali?
 
Sve je to lepo, samo preterane dimenzije, izgleda kao oni dive computer uredjaji sto nose ronioci.

Elem, ne znam da li je pominjano, da li je prodavac k**a sat**a na kp legitiman, da li su originali?
Ima ljudi koji su sa foruma kupovali kod njega, i sve ok.
 
Legitiman je. Dobiješ i njegovu ovjerenu garanciju. Ima čovjek firmu, pečat.
Kupio sam supruzi pred novu godinu g-shock kod njega.
 
Pre 5 godina uzeh baby G, delovali su mi preveliki ostali g shockovi a trebao mi je izdržljiv sat za lov sa iluminacijom da mogu u mraku da vidim vreme, pa u kombinaciji sa vrlo solidnom cenom naručih ovaj sa ebay-a. Odlično je poslužio do sad, jedina zamerka jeste smaranje kada se vraća vreme sve ostalo šljaka super.
Juče se ponovih sa mudman-om :)

20230226_172449.jpg
 
Juče i prekjuče nosio svoje analogne satove i bilo mi je tako neobično.
Jedva čekao da vratim Mudmana na ruci. Nekako imam osećaj da bolje "osećam" vreme sa digitalnim, ne znam kako da objasnim ali uglavnom tako je.
 
Osećaš nejgovu težinu/glomaznost.
Biološki mi smo analogni. Kad samo okrzneš sat pogledom znaš koje je vreme (položaj kazaljki). Brojke tvoj mozak mora da čita i protumači.
 
Kao da vozite borbene avione, pa nema vremena za lagan pogled na sat ... ja cesto menjam ana digi, cak i u istom danu, i ne primecujem neku razliku, sem kad je u pitanju 24h analogni, tada se uglavnom mora obratiti paznja ...
 

Prilozi

  • 20230309_230229.jpg
    20230309_230229.jpg
    149.7 KB · Pregleda: 82
Kada pogled na sat iziskuje koncentraciju...
Enivej, pocinje da mi smeta moj kabasti G.
Treba mi nesto tanje i digitalno i da se dobro vidi u mraku kada se upali osvetljenje a da nije na punjenje.
Na sta da ciljam?
 
G-Shock GW056A? Ili neki iz 5600 serije, ako ostaješ pri G-u. Casio takođe ima celu klasik seriju koji su relativno tanki i stvarno laki (Casio Collection)
Ne znam koji model nosiš trenutno. Klasičnih digitalaca ima zilion - četvrstasti, okrugli, metalni, plastični, kvarc, sada i LED ... standardni i invertovani ...

Ili npr Timex, T80
 
Poslednja izmena:
Ako ti ne smeta punjenje jednom u 6 dana: obican Fenix 7s ili Fenix 7s saphire solar.
Uz napomenu da je narukvica kratka.
 

Prilozi

  • IMG_20230310_073834_edit_300179511287007.jpg
    IMG_20230310_073834_edit_300179511287007.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 89
To je i debelo i teško
I smart i puni se.... a i skup.
 
14-15mm ... naspram recimo Collection koji je 6mm. Čak i tanji G modeli su do 10mm
Baterija jednom nedeljno, kod potonjeg ~ 3 godine. Duke je napomenuo da neće na punjenje.
I 8 puta je skuplji.

Ima gomila fenomenalnih Casio digitalaca ranga 30ak €.
 
fenix 7s je 42mm dijametar, gshock kockica je 42.5mm
lug2lug je kod oba oko 50mm
fenix 7s debljina sa senzorom je 14.1, a kockice 13.4mm
fenix 7s dugmici su mnogo bolji od gshock kockice.
Baterija zavisi od koriscenja...
 
gw-m5610u
Spavam sa njim 😃
neces imati problem sa baterijom 10 godina, a ako budes aktivniji na suncu - i duze.

Pored njega imam citizen analogni koji redje nosim, jer sam na poslu par puta udario rukom od štok vrata, metalne delove radnog stola i od tad samo vikendom ili kad idem na neko druzenje.
 

Prilozi

  • 8EF86D17-D096-4EEA-8477-53C7A4CBB469.jpeg
    8EF86D17-D096-4EEA-8477-53C7A4CBB469.jpeg
    143.5 KB · Pregleda: 75
  • F2D93AF9-7681-4421-945F-D0B4E1A8B1DF.jpeg
    F2D93AF9-7681-4421-945F-D0B4E1A8B1DF.jpeg
    143.2 KB · Pregleda: 69
fenix 7s debljina sa senzorom je 14.1, a kockice 13.4mm
fenix 7s dugmici su mnogo bolji od gshock kockice.
Pomenuh "tanji G", ne kockicu, a npr ovaj, kome baterija uzgred traje 7 god. Nema kockica džabe takav naziv :) I opet je više fit od Feniksa
Nisu dugmići uopšte bolji na Garminu nego ne mogu da se porede. Dugmići na G-u moraju da budu takvi kavi jesu, tvrdi, treba da izdrže ono za šta su projektovani, takođe i 200m specigikaciju.
 
Poslednja izmena:
Meni je ovaj Casio zanimljiv ali pošto sam nepunih godinu dana ranije uzeo GW-9400-1B Rangeman, onda ga nisam kupio.
 

Prilozi

  • 2F81B32E-FA6B-42D1-B3F9-787983AE0728.jpeg
    2F81B32E-FA6B-42D1-B3F9-787983AE0728.jpeg
    48.5 KB · Pregleda: 71
Ne znam koji model nosiš trenutno. Klasičnih digitalaca ima zilion -
GA 700. Zadovoljan sam sa njim no poceo nositi na poslu opremu koja ima suzene krajeve rukava + par slucnih dukseva koji se nikako ne slazu sa G, bas ume da smeta.
@joojant200 hvala, ne bih punjive, probao sam i videh da takvi tipovi satova nisu za mene.

Izbor je prevelik u Ger, zato pitah ovde za neko usmeravanje.
Mozda bolje da otvorim temu u Sta da kupim, da ne trujem ovde. Mada tema je polumrtva, mozda nije lose ni oziveti malo :)
 
Nisu kod svih garmin satova dugmici bolji od kockice, ali kod fenixa jesu, cak dugme za start!/stop ima duplo jaci tactile feedback od ostalih dugmica. Ni 100m specifikacija nije zanemarljiva kad se puste tusevi na najjace posle bazena :)
 
GA 700. Zadovoljan sam sa njim no poceo nositi na poslu opremu koja ima suzene krajeve rukava + par slucnih dukseva koji se nikako ne slazu sa G, bas ume da smeta.
Uh, on je baš glomazan. Čak je i kockica kompaktnija od njega :) A ovaj može i uz odelo, kažu
Izbor je ogroman u toj klasi, razmisli i o Tajmeksu, a sa Casio Classic serijom ne možeš da pogrešiš
 
Nista od odela, ja sam u outdoor heavy equipment machinery odseku :)
Zato je uzet G koji se vise puta pokazao izdrzljivim, dok neznije varijante imaju oziljke.
 
Pheh, onda nešto tipa GWM5610-1, ako ostaješ pri robusnosti.
Ili možda W-218H, W800H-1AV, DW-291H ...

Edit, samo oni čitljiviji i što bolje svetle su malo krupniji, npr AE-1500W
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno