Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Ne bih ovo nosio ni dzabe.:D

Slažem se. Stigao mi je Casio Illuminator (AE-1200WHD-1AVDF). Mogu da kažem, da posle trideset godina se oduševljam opet :) . Moja ćerka i ja. Ona uvek kasni, tako da voli da joj sat žuri :D

image_67203073.JPG
 
Casio digitalne satove nosim oko 30 godina sigurno i nikada mi nije bilo jasno zašto sat koji ima 5 cm u prečniku ima cifre koje su 8 mm. Tako je bio moj prošli G-Shock, moj pretprošli G-Shock i moj natprošli G-Shock. I jedan manji Casio sat pre toga (ne mogu da se setim modela, ali je to bilo 91-92 godine) I još nešto, čemu služe sekunde? Ako je šroperica u pitanju onda OK, ali čemu služe sekunde u vremenu. Sada imam Casio SGW-100, i to je jedan od retkih koji imaju malo veće cifre. Ali i dalje ima sekunde. Volim Casio. Nikada me nije izneverio, nikada se pokvario, uvek je sve radilo, ali dajte malo veće cifre.
 
IMG_20230122_083516.jpg Dobro jutroooo. Moj G konačno pokazuje znakove godina na kaišu... Zna li neko gde mogu da zamenim kaiš odnosno da se zakrpi ovo ako neki sajdžija to uopšte radi?
Baš sam vezan za njega.
 
Ima na KP tip iz Pančeva koji prodaje delove za G-Shock, kod njega sam kupio novu narukvicu pre 2-3 godine, a uskoro ću da naručim i novu krunicu, jer je ova dosta oštećena od udaraca.
 
Casio digitalne satove nosim oko 30 godina sigurno i nikada mi nije bilo jasno zašto sat koji ima 5 cm u prečniku ima cifre koje su 8 mm.
Na kockici je cifra 5mm, a sekunda i datum 3mm :)
 
Pozdrav svima.
@Laza, gde si našao GBX-100? Gledam po sajtovima u Srbiji, nigde ga nema :(
 
Vidim ima ga na kupujem prodajem. Digitalac koji nema sekunde. Excellent!
 
Hvala na infu. Daleko mi je za kupovinu :( No, divan sat, neka te lepo služi :cool:
Vidim ima ga na kupujem prodajem. Digitalac koji nema sekunde. Excellent!
Na KP ima jedan GBX-100KI-1ER (special edition Kanoa Igarashi), a ja bih želeo GBX-100-1 (crni) ili GBX-100-2 (plavi, kao što ima Laza).
Ako neko zna gde ima u Srbiji, može da mi pusti PM, za slučaj da nisu dozvoljeni linkovi.
Ili ako će @Laza ponovo u Dubai, pa da mi donese jedan ;)
 
 
Nisam mogao da odolim, pazario sam GBX 100. Ne znam zašto više ne forsiraju MIP displej i osveže g square liniju koja je inferiorna sa uglovima gledanja. Još da ubace solar...

Cena u Dubaiu?
 
Pisalo je 720 dirhama, nisam ni nameravao da kupim, već me interesovalo da sat vidim uživo. Dok sam držao u ruci i promatrao sat sama prodavačica je rekla može 650, da bi na kraju spustila na 580 dirhama (145€), što nisam mogao da odbijem. Da, cenjkanje u velikom Dubai Mall-u.

Ja sam jurio drugu boju, ali ne nađoh nigde u Evropi:
 
Pisalo je 720 dirhama, nisam ni nameravao da kupim, već me interesovalo da sat vidim uživo. Dok sam držao u ruci i promatrao sat sama prodavačica je rekla može 650, da bi na kraju spustila na 580 dirhama (145€), što nisam mogao da odbijem. Da, cenjkanje u velikom Dubai Mall-u.

Ja sam jurio drugu boju, ali ne nađoh nigde u Evropi:
Pa ok, cenjkanje ide i u nemackim radnjama.
To je odlicna cena, drago mi je da si dobro prosao 🎉
 
Evo i mog ljubimca kojeg trenutno nosim...
6d28590e536f1a77e2e855040182410b.jpg

e7a263a72e3f345222fa3c6760280acc.jpg
Iskren da budem, listam temu jer baš nešto naložen da kupim (svog prvog) digitalca i Mudman mi ne izlazi iz misli...
 
Nećeš pogrešiti sigurno ..gde si iskopao 8 godina star post 😀.
Ja sam prestao da ga nosim od kad sam uzeo G-Squad i sad mi je mudman jednostavno premali i ne bih mogao da mu se vratim .Skuplja prašinu već preko dve godine .Ali služio me je 5 godina bež greške .Mislim da me je tada koštao nekih 50+€ ili nešto slično .Preporuka definitivno .
 
Znaš kako, brate ja ne volim kad neko postavlja pitanje a sve ima na ranijim stranicama. To je najosnovnija forumaška kultura. 😊 Ja sam od onih ljubitelja satova koji smatraju da je sat samo sa kazaljkama. Mogu da uzmem Duro, imam već "all black" G Shock i rešeno sve ali tako me vuče da uzmem digitalca.
Vuče me Mudman ali bih i neki beli da razbije monotonIju pa dolazi najviše u obzir GBD200 beli ali ga nema ovdeee pa razmišljam; ozbiljno GBD100-1A7.
P.S. imam ruku koja je i mišićava i poprilično tetovarana pa mi veličina nije problem. 😆
 
Ja od kad sam kupio prvog digtalca, analogne nosim bukvalno par puta mesečno…
 
Poručio sad Mudmana G9000-1.
Ili ću se zaljubiti u digitalce ili ću ga za mesec dana pokloniti bratu. Jedva čekaaaam.
U utorak je kod mene.
 
^Neka je sa srecom. (y)
Ja planiram nekog Mudmastera 2000 kada finansije dozvole, tamo za koji mesec.
 
Stvar ukusa ali Mudman je fenomenalan!
👌🏻
IMG_20220730_181219_copy_1561x1171.jpg

 
Kad smo već mudmana sad bas gledam jedino mi je jos on ostao živ u kutiji ..ostali su svi odapeli odavno 🤣...preostali škart što nisam prodao ..sem belog mako 2 koji nosim jednom u 2-3 meseca da me mine želja za dajverima.
 

Prilozi

  • IMG_20230215_212604.jpg
    IMG_20230215_212604.jpg
    307.9 KB · Pregleda: 121
Nazad
Vrh Dno