Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

To je PRG-270-1ER?

Ti hoćeš hleba preko pogače :)

P.S.


ProTrek se eventualno može zameniti G-Shockom ako nekome treba veća robusnost, ali su osetno glomazniji, Ostalo ništa ne dobijaš. Npr GW-9400-1CR ... ili Mudman.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj Garmin Instinct2 solar. Jedno vreme su na kp bili ispod 300
 
Novi model je preko 400 koliko je meni poznato.

Šta znam, Casio je sa Protrek serijom postavio standard. Jedini koji su relativno uporedivi su Suunto, Ali opet, osim drugačijeg dizajna, ne dobija se ništa više, slično i koštaju. Dok im po robusnosti ništa ne parira za taj novac.
 
Novi model je preko 400 koliko je meni poznato.
Da, al nije realno, ima da padne. Bila su dva na kp po 250 letos, crni i plavi. Bilo mi je jako primamljivo al sam ipak uzeo fenix 7s vise mi odgovara za svaki dan.
 
Zavisi od vremenskih uslova,uglavnom jednom do dva puta nedeljno odem na trčanje u šumi sa gps/hr inače na traci ne aktiviram trčanje uopšte na njemu samo HR.Ako je kišovito cele nedelje ne uključujem gps uopšte .Tako reći umeren sam korisnik i verovatno zato traje toliko baterija ,vibracija uvek uključena zbog notifikacija ,svetlo retko kad koristim isto .
Jedina mana mi je da se povremeno isključuje bt veza sa telefonom pa moram ručno da ga povezujem a to se nekad dešava jednom do dva puta dnevno ali je verovatno do njihove aplikacije a ne do sata.
 
Da se i ja prikljucim temi. Nekih 3m je kod mene GT2 Pro i malo je reci da sam prezadovoljan. Sve moguce sam gluposti popalio, stalno mi je na ruci a baterija i dalje drzi 13-14 dana.

1663620864771.png 1663620896269.png 1663620964061.png 1663621058126.png
Toliko mi se dopao da sam kontam uzetio GT3 PRO. Ali veci sat, krace baterija traje i tezi.. mi ne treba. Ovo mi je spot on.
 
Ne trosi toliko pa nece otimati :)
Meni je extra taj skin, kupicu sat samo zbog toga.
Jos kada bi bilo u obliku gasomera, da budem u EU trendu...
 
Zar niko više ne pravi "staromodni" LCD, nešto sa velikim brojevima i samo vreme i datum ? Poslednji koji sam imao je neki Casio koji mi je trajao 20ak godina dok se nije razbio. Ne zanimaju me nikakvi pametni satovi sa telefonom ili display sa kazaljkama itd.
 
Q&Q ima baš to što tražiš
 

Prilozi

  • G06A-001VY_0.jpg
    G06A-001VY_0.jpg
    157.3 KB · Pregleda: 120
Ima toga dosta - klasičan displej, invertovani, četvrtasti, okrugli, plastični, metalni, kasio, tajmex, kinezi ...

edit ... hmmm, forum mi linkove pretvara u čudne stavke, ajmo ovako, skratio sam spisak
Kod:
https://www.amazon.com/Digital-Waterproof-Stopwatch-Countdown-Function/dp/B08P6MNCQ5/ref=sr_1_1_sspa
https://www.aliexpress.com/item/4001266913931.html
https://www.amazon.com/Digital-Electronic-Student-Silicone-Watches/dp/B07J5Y1F1Z/ref=sr_1_5
 
Poslednja izmena:
Zar niko više ne pravi "staromodni" LCD, nešto sa velikim brojevima i samo vreme i datum ? Poslednji koji sam imao je neki Casio koji mi je trajao 20ak godina dok se nije razbio. Ne zanimaju me nikakvi pametni satovi sa telefonom ili display sa kazaljkama itd.

Ja kupio baš ovaj: https://www.aliexpress.com/item/1005002939806900.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.61231802Q5VdbJ
Čisto da vidim može li to da valja čemu?

Dok se njakam sa ne baš čistim poslom na nekim terenima, nije mi da nosam neki fancy sat (imam odličnog Citizena (eco-drive, radio control) i jedan retro Tissot automatic).

Povremeno moram da se zavlačim u tamo neke pogone i ormane, sat se grebe i čuka, bude tu i kapljanja ulja, a jednom me i drmnula struja jer sam metalnom narukvicom sata pipnuo šta ne b' trebalo.

I ispalo da ovaj plastični kinez radi odlično, baš za tu varijantu "briga me šta će mu se desi a i vreme pokazuje". Čak je i izrada pristojna.
Nosali samo ga i na plažu u plažnoj torbi, valjao se u pesku, pržio na Suncu i kupao u moru...
(Ne nosim inače sat na ruci na plaži, ali ga jesam nosao kada smo iznajmili pedalinu i skakali/ronjali sa nje, i onu paddle dasku za veslanje).

Preživeo je pesak, more, sunce...
Na poslu još uvek nije doživeo ništa extremno. :p
 
Imam ja više klasičnih satova među kojima i zlatnu Omegu mog oca koju je dobio za penzinisanje iz vojske 1970e i Omikron iz 1920ih isto od mog oca koju je on dobio posle diplomiranja a dao meni za prvi razred osnovne. Meni treba nešto za svaki dan.
 
Prvi digitalni sat koji sam video je bila neka zlatna omega sa LED displejom u Parizu 1974e. koštao je 5000 "novih" franaka. Nepunih 6 meseci kasnije sam u Torontu kupio prvi digitalac za 50 dolara. Vrlo brzo su se razvijali.
 
Javio sam se pre nedelju i nešto i potrebom da zamenim svoj ProTrek PRG-270-1ER. Ispostavilo se da to nije baš jednostavno sa setom zahteva koje sam zacrtao (koga zanima može da se vrati na prethodni komentar). Što reče kolega sa foruma da hoću hleba preko pogače :)

Posle mnogo pregledanih opcija i opisa, odabrao sam Garmin Instinct 2 Solar. ABC senzori, GPS za eventualni hike, a videćemo da li će baterija da potraje onoliko koliko reklamiraju jer mi je to najbitniji zahtev i zašto nisam hteo klasičan smart watch koji ću puniti na par dana. Prvi utisci o dizajnu su “onako”. Možda previše crn i jednoličan, a možda se samo nisam navikao. Takođe, na prvi pogled aplikacija kida.

CFF877E6-4B3B-4931-9888-2AF6C3411FA6.jpeg
 
Ups. Malo viši cenovni razred je ta pogača :)
 
Na osnovu zahteva jedini izbor kao takav.
 
@banisha Cestitke na izboru, meni je to skroz kul sat.
Dugmici da li imaju lufta kad se stiskaju ili su utegnuti?
 
Koja je bila cena ako nije tajna?
 
Pozdrav svima, nov sam u ovoj temi, treba mali savet, preporuka, sugestija, mišljenje🙂...kupio nedavno od prijatelja polovan (ali fizički u perfektnom stanju) Casio Pro Trek PRW 3100Y, pa me zanimaju vaša iskustva sa ovim solarnim baterijama, koliko traju, mogu li da se menjaju, itd...moj sat pokazuje M nivo napunjenosti sada.
 
Moj ProTrek sam uzeo isto polovan od prijatelja pre par godina. Sve vreme sam ga nosio i nikada nisam obraćao pažnju na napunjenost baterije. Malopre pogledam i piše H.
Što se tvoga tiče zašto sumnjaš na bateriju? Možda ga samo treba neko vreme izložiti suncu.
 
Ovo mi je prvo iskustvo sa Pro Trek serijom i uopšte sa solar satovima, a čovek od koga sam ga kupio kaže da je H indikacija napunjenosti karakteristična samo u prve 2 god. rada (nemam blage veze odakle mu taj podatak), a sada vidim da to nije tačno. Kapiram da moj sat, ako uz maksimalnu izloženost suncu ne može da prebaci M, onda verovatno nešto ne valja...
 
Da ne bude da nisam rekao ponovo, kome treba velika autonomija za neke normalne novce, a želi sat sa dobrom izradom, titanium, safir, dobrom aplikacijom i sportskom telemetrijom, možda bi trebalo da pogleda relativno novi brend Coros, pre konačne odluke.

Upravo vidim na KP da ima Coros Verix za 300e, normalna cena je oko 500. Kućište je titanium, bezel i leđa su titanium grd 6, staklo je safir sa tač senzorom, 15ATM, itd. Licitiraju 45d bateriju bez sporta i GPS, meni traje 22 - 25d sa 20-30h sporta. Sve vreme je na ruci, i noću, skidam samo kad se tuširam da ne nakvasim najlon narukvicu, ne što joj smeta, nego što me smara. Sa silikonskom ne skidam ni tad. Pritom sat izgleda kao puška, u odnosu na skoro sve što je ovde spomenuto u poslednje vreme.

Meni je Vertix drugi njihov uređaj, imam i Apex. Možda će nekom ove informacije biti od koristi.
 
Nazad
Vrh Dno