Šta je novo?

Za ljubitelje Digitalnih satova

Лепо упарен сат са Air Structure ако видим добро 🙂
OG, prva boja . pazario sam dva para. jedne za nosenje , jedne za stek
Sutra mi stize jos jedan g shock gw-m5610-1. Drugi za 7 dana.
Ovaj sam morao uzeti, mislim da je najbolji gshock koji sad moze da se kupi. Ima sve sto treba da ima. 115e

big-51034316_59c93764690615-46928337GW-M5610-1ER-1-.jpg
 
Gde si kupio taj casio?
To je 5610 solar?
 
srecno sa prinovom .. posle godinu dana ja sam i dalje odusevljen sa ovim modelom20210706_182311.jpg
 
Evo i moj primjerak... Kod mene vec 2 godine, prezadovoljan. Stavio sam i ovu zastitu pa jos bolje izgleda.

@neo geo Kakvo je stanje na tvom modelu sa narukvicom, posto vidim da i u more ide? Ima li tragova propadanja od morske soli?
 

Prilozi

  • casio.jpg
    casio.jpg
    124.1 KB · Pregleda: 118
ne bi trevalo da ostane trajnih tragova - dobro ste me podsetili da malo bolje operem sat po povratku jer se zavuce malo u zljebove i po ivicama i ostalo je belo.
 
cestitke .. veceras na prozor i ujutru RCVD :)
 
09CD2065-10D7-4B4D-B0D9-558C3917EBAB.jpeg

A sa ovim satom sam 2006. god otvorio topic. Cekam novu originalnu narukvicu jer mi je otisla šnala iz USA i da se zameni baterija. trajala je oko 12 godina. GW-5600J
DC8EFAA8-A6AD-41B3-B7D3-4F423EA4789F.jpeg
 

GA-700VB-1AER​

Nije neki ultra-giga-mega model sa xyz funkcija 😁 al' mi se svidela ova nova boja, pa rekoh taman da malo obradujem sebe za predstojeće praznike 😎
 

Prilozi

  • 20211217_144449.jpg
    20211217_144449.jpg
    158.2 KB · Pregleda: 119
Stavio sticker preko ekrana i morao sam skinuti posle 15tak dana, ne puni se dovoljno.
 

GA-700VB-1AER​

Nije neki ultra-giga-mega model sa xyz funkcija 😁 al' mi se svidela ova nova boja, pa rekoh taman da malo obradujem sebe za predstojeće praznike 😎
Super je boja . Cena?
 
  • Like
Reagovanja: GSM
Super je boja . Cena?
Uživo izgleda još bolje nego na fotkama. A cijena - sitnica 😁 109 EUR (kupljen u G-Shock radnji u Parizu, drugar putovao nedavno pa reko' taman neki suvenir 😎 da mi donese). Šteta samo što nema pravi iluminator kao stari G-shock modeli već faktički samo belu diodu na donjoj strani, al ok, preživeću 🙂
 
ljudi gde u Beogradu da promenim baterije, imam 7-8 satova pa prebirem u kojem jos radi baterija. Zadnjih godina sam menjao u Zemunu u jednoj mozda najstarijoj radnji, ali sve mi se cini da su im baterije starije od radnje. Evo u septembru sam menjao u 3-4 satova, sada mi radi samo jedan. Kad odem kod njih, kazu mi da verovatno mi se ukljucuje stoperica ili neke druge opcije, ali primetio bih, siguran sam da nije to. Ranije su mi trajale po 4-5 godina. U daljinskom od kola 15 godina jos nisam ni jednom promenio bateriju, a sajdzije me smorise... Dakle treba mi preporuka, neki "casovnicari" kazu da baterije menjaju samo na satovima kupljenim kod njih ha ha...
 
Ja to radim sam, i tebi bi se isplatilo, na toliki br. satova, da nabaviš alatke za otvaranje i da polako to izmenjaš. Ranata baterije koje sam čini mi se zadnji put uzeo po 100 din/komad su časovničari tada uz zamenu naplaćivali nešto tipa 300-400 din.
 
Renata baterije nisu više što su nekad bile, bar ne ove na našem tržištu, bolje su Maxell, Energizer i Sony, ali i skuplje...

Ako se rešiš da sam menjaš, preporučujem da još jednom razmisliš da li si kadar za to jer ne bi bio ni prvi ni poslednji koji se zaleteo pincetom u špuna navoj i "ubio" sat. Takođe koristi pincete sa keramičkim ili plastičnim vrhom, i gledaj da baterije kupuješ na proverenom mestu, tipa u NS NS-Battery Shop, u BG ne znam...
 
Ma nije mi cena problem, nego bajate baterije. A satovi su mi skupi i ne bih da ih ostetim, uglavnom su mi poklonjeni, za otvaranje koriste i neke stege i kljuceve. Jedan su mi i nesto poremetili, pa mislim valjda postoji neki normalan casovnicar u bg.
 
Normalni ili nenormalni, časovničari nisu problem.
Panasonic, Maxell, Sony, pa svi ostali (GP, Media Range, Varta...). Ako imaš mogućnosti nabavi ih u inostranstvu.
Baterije koštaju mnogo manje nego što ih inače naplaćuju. Istina, u cenu usluge ulazi i postupak zamene.
Alat možeš sam da nabaviš, jeftin je. Prvenstveno na aliexpresu, viđao sam i na KP.

Eh, da, još jedna stavka - prva baterija uvek najduže traje. Sve ostale naknadno, neuporedivo kraće.

Sretan Božić, svima.
 
Na digitalnim satovima baterije neuporedivo duze traju nego na kvarcnim, mozda nelogicno ali tako je.

Ovi kombinovano digitalni su bolji kada imaju dve baterije, jer na digitalnom uvek duze traje.
Zamena baterije kod casovnicara sa 300 otislo na 400 dinara, stvarno previse.
 
Ja imam klosara zlatar casnovicar matrapaza u mojoj blizini (inace postao mi je smrtni neprijatelj u medjuvremenu)
Menjao mi baterija na 3 sata i majci na 2 sve riknule kroz 4 meseca
A uzima 400 dinara po zameni

Na kraju sam narucio sve sto mi treba za otvaranje i kupio baterije, bas cu da vidim koliko ce da mi traju jer sam siguran da ugradjuju najgore.
 
Jeste, svi su zlotvori teski ..
Ako je jedan los, svi su.
Razlika izmedju originalnih koje dodju sa satom i kupovnih je sto kod proizvodjaca ne stoje godinama i cekaju da se iskoriste.
 
U pravu je @DukeLander nemoj tako suditi...

Treba biti i realan, kako vreme prolazi i satovi su nam stariji.

Evo meni zadnje menjanje kod casovnicara od poverenja sat vise ne dihtuje, pojavila se kondenzacija, verovatno da je ta gumica ostarila.
Jel ima te diht gumice negde da se nadju i kako to u opste izgleda?

kupicu i ja alat, skupo mi je kada treba na par satova da menjam...a alat kosta 2-3$ manje od jedne zamene.
 
Dolazimo do nekog sablona koji se provlaci kroz forum kroz sve moguce aspekte zivota a to je da svuda neki fuseraj. Iskreno ne zanima me on kao covek zanima me njegova usluga, kad se majka pozalila da joj je sat stao posle 3 meseca rekao joj je "krastavac to je zivot, zamenicu ti za 300 sad"

Kod nas je najveci problem sto niko ne garantuje za svoj rad, pocev od lekara pa do ovako jednostavnih stvari zamena baterija. Pa i ta baterija bi trebalo da ima neku garanciju kod nekog tamo uvoznika ....

Pritom bas sam pogledao ugradjena baterija je bila najfeftinija ona brenda Cameleon ...
 
Smart satovi ne mogu da prismrde klasicnim digitalnim a ni analognim satovima ni u jednom pogledu.

Ko ima smart neka pogleda taj sat na svojoj ruci,
razmisli koliko je dao para za njega i da zamisli taj isti za 5 godina i samo ce mu se kasti.
 
Ako se izgubis, recimo u magli na nekom planinskom vrhu gledaj u svoj analogni sat i nadaj se (ako ostanes ziv) da neces izgubiti prste.
 
Ko se penje planinske vrhove svakako će imati namensku opremu (sat, ručni gps ...).
 
Nazad
Vrh Dno